شرکت Valve

شرکت Valve به دلیل نقض قانون ثبت اختراع به پرداخت ۴ میلیون دلار محکوم شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ , ۲۱:۴۶

شرکت Valve به دلیل نقض قانون ثبت اختراع به پرداخت ۴ میلیون دلار محکوم شد. با دنیای بازی همراه باشید.

پس از جلسه دادرسی یک هفته‌ای، هیئت منصفه به شرکت Valve را محکوم به پرداخت ۴ میلیون دلار خسارت کرد زیرا آنها حق ثبت اختراع کنترلر Steam را نقض کرده‌اند. وکلای نمایندگی شرکت مادر SCUF Ironburg Inventions به هیئت منصفه گفتند پس از اینکه نمونه اولیه کنترلر Steam در CES برای اولین بار به نمایش درآمد، به کمپانی Valve در مورد حق ثبت اختراع Ironburg هشدار داده شد.

وکیل آیرونبورگ هفته گذشته به هیئت منصفه گفت: «بی‌توجهی عمدی شرکت Valve به نقض حق ثبت اختراع در قلب این پرونده است. والو می‌دانست که انجام این کار پیگرد قانونی دارد، اما به هر حال به سادگی اقدام به نقض کرد.»

قاضی منطقه‌ای آمریکا توماس زیلی از ناحیه غربی واشنگتن دریافت که هر هفت حق اختراع آیرونبورگ نقض شده است، اگرچه شرکت Valve اظهار داشت که هیچ تخلفی وجود ندارد، با این استدلال که دکمه‌های پشت کنترلر آن‌ها با آنچه که ایرونبورگ اختراع کرده است تفاوت آشکاری دارد.

حق ثبت اختراع Ironburg، یک کنترلر بهبود یافته برای کنسول بازی است که دو دکمه در پشت آن دارد و کنترلر Steam نیز به همین صورت است. کنترلر Xbox Elite مایکروسافت از همان دکمه‌های پشت استفاده می‌کند، با این تفاوت که آن‌ها مجوز آن را از Ironburg Inventions دریافت کرده‌اند.

شرکت Valve سازنده‌ی مجموعه محبوب و‌ فوق‌العاده Half-Life درحال توسعه عناوین جدیدی است و قصد رونمایی از آن‌ها را دارد. برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

از زمانی که شرکت Valve فروشگاه PC خود، Steam را طراحی کرد، تا حد زیادی از توسعه بازی دور شده است. این فروشگاه بسیار سودآور بوده است و همچنین چیزی است که Valve دائماً آن را به‌روز کرده است. با این حال آنها هنوز در حال ساخت بازی هستند و سال گذشته با انتشار بازی Half-Life: Alyx، جدیدترین نسخه از مجموعه Half-Life، بهترین استفاده را از فناوری VR کرد. اکنون به‌نظر می‌رسد که این شرکت در حال تولید عناوین بیشتری است.

رئیس شرکت Valve آقای گیب نیوئل اخیراً با ۱ News در مورد موضوعات مختلف صحبت کرده است.با این حال، او برخی اطلاعات غیر منتظره را به اشتراک کذاشت و گفت که Valve درحال توسعه عناوین مختلفی است و در آینده از آن‌ها رونمایی خواهد کرد.

او همچنین به طور خاص به بازی Half-Life: Alyx اشاره کرد که نشان داد این شرکت هنوز هم می‌تواند استانداردهای جدیدی را به صنعت بازی‌های ویدیویی اضافه کند. زمانی که از او سوال شد که آیا یکی از آن بازی‌ها Half-Life 3 یا است خیر، وی گفت: «من مدت‌ها است که با موفقیت به این سوال پاسخ نداده‌ام و امیدوارم که همین روند باقی بماند مگر اینکه سوالات بحث برانگیزی پرسیده شود.»

با این حال، حتی فکر کردن به عناوین جدید آن‌ها لذت‌ بخش است ، زیرا زمانی شرکت Valve به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و خلاق‌ترین استودیو در صنعت شناخته می‌شد. با این حال، لازم به یادآوری است که هیچ محدوده زمانی وجود ندارد و به دلیل نیاز آن‌ها به نگهداری Steam، ممکن است این اطلاعیه‌ها برای مدت زمان طولانی ارائه نشوند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: