موضع جدی سازنده بازی Rainbow Six Siege درمورد استفاده از الفاظ رکیک

توسط سهیل حسینی در ۲۴ تیر ۱۳۹۷ , ۲۰:۲۸

توسعه‌دهندگان بازی Rainbow Six Siege مدتی هست که به‌شدت بر روی رفتارهای نامناسب بعضی کاربران تمرکز کرده‌اند و هدف آن‌ها، برخورد جدی با این گونه افراد است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

در حال حاضر، طبق گزارشی که وب‌سایت PCGamer ارائه کرده، ناشر تایید می‌کند که سیستم جدیدی را برای بازی Rainbow Six Siege در نظر گرفته‌اند که در سریع‌ترین زمان بازیکنانی که در بخش گفت و گو شروع به توهین می‌کنند را منع دسترسی کند.

گفتنی است که یکی از کاربران در فروم رددیت تایید کرده بعد از تایپ کردن جمله نامناسب از بازی بیرون انداخته شده و بعد نیز بن شد. این منع دسترسی‌ها همیشگی نبوده و با توجه به قوانین درنظر گرفته شده، اولین بار به مدت سی دقیقه، دومین بار به مدت ۲ ساعت و اگر برای دفعات سوم یا بالاتر تکرار شود، جزو جرائمی محسوب می‌شود که می‌تواند منجر به منع دسترسی همیشگی کاربر از بازی شود.

در ادامه به توضیحات سازنده پیرامون این سیستم می‌پردازیم:

تیم ما در حال ایجاد یک سیستم خودکار است که بر اساس فیلتری که در آن قرار دارد برخی کلمات را سانسور می‌کند. این سیستم برخی واژه‌ها و جملات را به شکل توهین‌آمیز شناخته است و بازیکن را با اطلاعیه‌ای مبنی بر عدم  قابل قبول نبودن این حرف‌ها، آگاه می‌کند. ما هم‌چنین تعداد جملاتی که توسط یک بازیکن فیلتر می‌شود را بررسی می‌کنیم و برای افرادی که به صورت عمدی اثر منفی روی تجربه دیگر کاربران بگذارند، اقدامات متقابل و لازم را انجام خواهیم داد.

هم‌چنین، برخی از کاربران در صفحه توئیتر یوبی‌سافت به دلیل این مورد شکایاتی ارائه کرده‌اند که سازنده با نوشتن جمله «خوبه» ابراز رضایت خود را اعلام کرد! در آینده باید دید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد، هرچند بسیاری از این کار ابراز رضایت کرده‌اند و در طرف مقابل هم کاربرانی هستند که به دلیل استفاده از همین کلمات برای مدتی دسترسی‌شان به بازی قطع شده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: