ما تنها نیستیم! | بررسی کنفرانس PC Gaming در E3 ۲۰۱۷

توسط محمد سجاد پناهی در ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ , ۲۰:۳۰

یک سال از E3 2016 افسانه‌ای گذشت، کنفرانسی که برای بسیاری تبدیل به یکی از بهترین خاطرات در طول تاریخ این مراسم‌ها شد! بالاخره کنفرانس امسال نیز با تمام کم و کاستی‌هایش به پایان رسید و دستان مشتاقان این میدان را تا حدودی درون حنا گذاشت. امسال نیز کنفرانس PC Gaming هم برگزار شد ولی بسیار کم فروغ‌تر از سایر کنفرانس‌های برگزار شده در E3 2017 بود، این کنفرانس که امسال با بودجه شرکت «اینتل» و همکاری وب‌سایت PC Gamer برگزار شد به‌جای اینکه یک کنفرانس برای ارائه و معرفی بازی‌های جدید باشد تبدیل به میعادگاه معرفی برنامه‌های اینتل و وب‌سایت پی‌سی گیمر (PC Gamer) شد. در اینکه پی سی گیمرهای جهان از سوی کسی آن‌چنان حمایت نمی‌شوند شکی نیست ولی چرا مراسمی با نام PC Gaming در E3 ایجاد شد؟ جواب ساده است؛ زیرا به‌طور زیرکانه شرکت‌های اسپانسر بتوانند در کنار ارائه تریلر از بازی‌های در حال انتشار برای این پلتفرم راهی برای معرفی برنامه‌های خود به بازیکنان سرتاسر جهان در این پلتفرم پیدا کنند. اینتل در این کنفرانس از فرصت استفاده کرد و حمایت خود را از اورکلاکینگرها و طرفدران eSports رشته VR اعلام کرد. اما اگر از این موضوع بگذریم، در این مراسم واقعاً چه گذشت؟ در ادامه این مقاله قصد داریم کنفرانس PC Gaming امسال را تحلیل کنیم؛ با دنیای بازی همراه باشید.

همان‌طور که از قبل مراسم PC Gaming مشخص شده بوده مجری برنامه Sean Plott بود که خیلی سعی کرد تا یک مراسم با شور و انرژی را برای طرفداران به ارمغان بیاورید و در این کار نیز تا حدودی موفق بود بعد از شروع مراسم و صحبت کوتاه وی یک تیزر از کل برنامه‌های شب پخش شد که در میان آنها تریلری از Total Warhammer II و Middle Earth: Shadow of War به چشم می‌خورد. بعد از اندکی توضیحات در رابطه با یک عنوان استراتژی افسانه‌ای، تریلر معرفی بسته‌ی الحاقی XCOM 2 با نام War Of The Chosen معرفی شد و مشخص شد که در تاریخ ۷ شهریورماه ۱۳۹۶ برای علاقه‌مندان منتشر خواهد شد، تریلر معرفی این بسته‌ی الحاقی بسیار زیبا بود و قرار است تا تجربه‌ای جدیدی را برای طرفدارن این عنوان به ارمغان بیاورد. بعد از معرفی این بسته‌ی الحاقی، آقای Jake Solomon کارگردان استودیو Firaxis Games در رابطه با این بسته توضیحاتی را به علاقه‌مندان داد او این نکته را اضافه کرد که این بسته‌ی الحاقی دارای کلاس‌های جدید سرباز و دشمنان جدید خواهد بود.

PC Gaming

بسته‌ی الحاقی عنوان XCOM 2 جزییات جدیدی را به بازی اضافه خواهد کرد.

در ادامه و پس از چند دقیقه گفت‌و‌گو با این کارگردان، مجری برنامه خانم Sonja Reid را معرفی و برنامه را به وی منتقل کرد تا از بازی‌های جدید رونمایی کند. خانم Sonja Reid بعد از سلام و احوال‌پرسی، سریع به سراغ معرفی عناوین لیست رفت و در اولین تریلر ما شاهد معرفی عنوان Ooblets بودیم که قرار است تا در تاریخ نامعلوم در سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و PC منتشر شود. حول محور این بازی زندگی ساده روستایی و پرورش حیوانات اهلی است که جالب به‌نظر می‌رسید، همچنین قابل ذکر است که این بازی به‌دست استودیو Glumberland ساخته و به‌دست استودیو «دابل فاین» (Double Fine) منتشر خواهد شد.

بعد از پایان تریلر عنوان Ooblets بدون وقفه‌ای، تریلر کمپین عنوان Battletech به‌نمایش در آمد که از جلوه‌های گرافیکی خوبی بهره می‌برد و گفته شد که بازی در سبک Trun-Based قرار خواهد داشت. بعد از اتمام این دو تریلر دوباره مجری، برنامه را در دست گرفت و از عنوان Ooblets استقبال کرد. چند لحظه‌ی بعد اعضای استودیو سازنده عنوان Battletech بر صحنه حاضر شدند و در رابطه با بازی خود چند دقیقه‌ای را با بینندگان صحبت کردند. بعد از اتمام صحبت‌های آنها دوباره خانم Sonja Reid تریلر عنوان Mount & Blade II :Bannerlord را به همگان معرفی کرد. تریلر بازی نوید یک عنوان خوش ساخت شبیه‌ساز میدان جنگ را به بینندگان ارائه کرد. بعد از این اتفاقات آقای AI Bickham از استودیو کریتیو اسمبلی (Creative Assembley) بر صحنه حاضر شد و در رابطه با عنوان Total Warhammer II اندکی به گفت‌و‌گو با بینندگان پرداخت و اعلام کرد که قرار است در این نسخه چهل یگان قابل بازی (Factions) در اختیار بازیکنان قرار بگیرد که واقعاً شگفت انگیز خواهد بود. بعد از پایان صحبت‌های آقای AI Bickham بازی کارتی استودیو Cygames یعنی عنوان Shadowverse بسته‌ی الحاقی خود را معرفی کرد، این بسته‌ی الحاقی Wonderland Dreams نام خواهد داشت و از لحاظ ظاهری به بازی Gwent استودیو «سی‌دی پراجکت رد» (CD Project Red) شباهت بسیاری دارد و تنها تفاوت آنها همان شرقی و غربی بودن آنها است. تاریخ عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی Wonderlands Dreams هم هشتم تیرماه ۱۳۹۶ خواهد بود. حالا وقت تبلیغات اینتل است و مجری برنامه، مودبانه خارج می‌شود و آقای Doug Fisher به عنوان حامی شرکت اینتل صحنه را در دست می‌گیرد و حسابی وقت کنفرانس را به اینتل اختصاص می‌دهد.

PC Gaming

تبلیغ اینتل در کنفرانس توسط Doug Fisher اجرا شد و ۱۲ دقیقه به‌طور کامل وقت برد.

در میان صحبت‌های وی، به‌وضوح مشخص بود اینتل قصد دارد تا جایی در بخش پی‌سی گیمینگ (PC Gaming) برای خودش محیا کند و به همین علت حمایت خود را از مسابقات eSports در سبک واقعیت مجازی با همکاری Oculus و ESL  اعلام کرد. چه چیزی محبوب‌تر از Counter Strike GO برای کاربران PC Gaming مجموعه ESL است؟ اینتل قصد دارد تا در این مسابقات فرصت‌های جذب اسپانسر ایجاد کند! در ادامه نیز حمایت خود را از بخش VR با عنوان Intel VR Gaming ارائه کرد. بعد از پایان بخش اینتل، بازی Tunic با حضور سازنده‌اش معرفی شد که در سبک عناوین اکشن قرار دارد و تجربه‌ی جذابی هم به‌نظر می‌رسید. چند لحظه بعد دوربین دوباره به Sean Plott برگشت و در رابطه با عنوان Player Unknown’s Battlegrands با کارگردانش به گفت‌و‌گو پرداختند گویا قرار است چند نقشه و محتوای الحاقی از سوی استودیو Bluehole برای این عنوان در دسترس قرار بگیرد.

مدتی بعد از گفت‌وگو با کارگردان اجرایی این استودیو نوبت به صحبت در رابطه با پلتفرم گیمینگ اینتل برای بازیکنان پلتفرم PC رسید و پس از آن هم استودیو Tripwire از رویداد (Event) ویژه‌ی Summer Sideshow عنوان Killing Floor 2 پرده برداشت. پس از معرفی این رویداد چندین دقیقه با Bill Munk کارگردان اجرایی استودیو در رابطه با ویژگی‌های این رویداد گفت و گو شد که او در این میان گفت که در بازی قرار است این ماه چندین اسلحه و مود به طور رایگان در دسترس قرار بگیرند و یک تجربه ویژه را رقم بزنند. اگر تبلیغات PC Gamer و Mixer را کنار بگذاریم بازی Ylands از استودیو Boheima Interactive به عنوان یک بازی مستقل ماجراجویی معرفی شد، این بازی قرار است تا شبیه ساز زندگی در محیط باز باشد و یک تجربه جدید را برای بازیکنان ورق بزند. اگر بخواهیم از دیدی دیگر به بازی Ylands نگاه کنیم این عنوان بسیار به عنوان «ماینکرفت» (Minecraft) استودیو موجانگ شباهت دارد و در آن می‌توانید به ساخت و ساز و خراب کردن بپردازید. استودیو Klei نیز در این کنفرانس از جدیدترین عنوان خود پرده برداری کرد، این بازی Girflands نام دارد. این بازی ماجراجویی-نوبتی خواهد بود و بازیکنان در آن باید با جنگ به دشمنان خود بپردازند و آن‌ها را از بین ببرند و معامله انجام بدهند. پس از معرفی بازی Girflands یکی از بنیان‌گذاران استودیو Reday At Dawn که در کارنامه‌ی آنها عناوینی نظیر The Order 1886 و Daxter به چشم می‌خورد از عنوان Lone Echo برای واقعیت مجازی پرده برداشت که تجربه‌ی VR را در فضای خالی از هرگونه جاذبه را روایت می‌کند که جالب به‌نظر می‌رسد.

PC Gaming

عنوان Lone Echo جدیدترین ساخته‌ی استودیو Ready At Dawn است که تجربه‌ی جدیدی را برای کاربران واقعیت مجازی به ارمغان می‌آورد!

شاید طرفدارن «کلیف بلزنسکی» بیشتر از همه در این E3 منتظر یک گیم‌پلی از عنوان Law Breakers از وی بودند که استودیوی Boss Key این خواسته آنها را برآورده کرد و به همگان اعلام کرد که این بازی قرار است تا در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی در دسترس قرار بگیرد. بعد از تعریف بازیکنان از کیفیت این عنوان هر کاربر دیگری هم که این عنوان را دوست نداشته باشد با تعریف آنها به وجد خواهد آمد. در کنار تاریخ انتشار رسمی این بازی، تاریخ بتای خاص ۷ تیرماه و بتای عمومی ۹ تیرماه ۱۳۹۶ این بازی نیز مشخص شد. صحنه برای چند دقیقه به استودیو Chucklfish تعلق گرفت و آن‌ها عنوان جدیدشان را برروی صحنه زنده اجرا کردند. در آغاز کنفرانس و در آنونس برنامه‌ها، تریلری از بازی Shadow Of War پخش شد و نوبتی هم باشد نوبت به استودیو Monolith Games و Micheal De Plater رسید تا با تریلری جدید از Shadow Of War-Middle Earth دوباره بر صحنه‌ها حاضر شود و ما را هایپ کند. در میان گفت‌وگوی Micheal De Plater با بینندگان، لیست بلندی از تاریخ استریم‌های زنده این عنوان ذکر شد که طرفداران می‌توانند آنها را دریافت کنند. در انتهای کنفرانس نیز آقای Adam Isgreen به نمایندگی از شرکت مایکروسافت نسخه‌ی ریمستر Age Of Empires Definitive Edition را بر همگان معرفی کرد و قول داد که این عنوان بتواند از کیفیت ۴K به‌صورت کاملی پیشتیبانی و تجربه‌ی ویژه‌ای را برای کاربران قدیمی رقم بزند.

در مجموع کنفرانس PC Gaming امسال تبلیغات وب‌سایت PC Gamer و شرکت Intel بود. عناوین خاصی معرفی نشدند و هر چیزی که معرفی شد به جز تعداد اندکی؛ عناوین قدرتمندی نبودند. تنها نقطه اوج این کنفرانس معرفی Age Of Empires Definitive Edition و تریلرهای Shadow Of War و Law Breakers بود و عناوین دیگر چندان قابل توجه نبودند. البته ارائه محتوای الحاقی عناوین نظیر XCOM 2 و Killing Floor 2 نیز هیجان انگیز بود ولی عملاً چیز خاصی را در اختیار نداشتند. شاید تنها عنوان انحصاری قدرتمندی که برای پلتفرم PC در این کنفرانس وجود داشت، تنها Total Warhammer II باشد. درنهایت، همین که این دو شرکت نشان دادند PC Gaming نیز می‌تواند کنفرانسی در این میعادگاه داشته باشد بسیار ارزشمند است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: