بازی Final Fantasy 7 Remake

هر آنچه باید درباره قسمت دوم بازی Final Fantasy 7 Remake بدانیم

توسط حسین بازدید در ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۲۱:۳۰

با عرضه ریمیک فاینال فانتزی ۷ در سال گذشته، طرفداران مشتاق‌اند بدانند که آینده‌ی مجموعه به چه شکل خواهد بود. با دنیای بازی همراه باشید.

فاینال فانتزی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های نقش آفرینی تلقی می‌شود و اسکوئر انیکس تمرکز زیادی روی این سری دارد. مخصوصا فاینال فانتزی ۷ که که همیشه یکی از نقاط مهم کارنامه‌ی Square Enix محسوب و یکی از مهم‌ترین نقش‌آفرینی‌های تاریخ ویدیوگیم قلمداد می‌شود. اسکوئر انیکس تصمیم گرفت که فاینال فانتزی ۷ را برای جامعه امروزی گیمرها هم آماده کند تا افرادی بیشتری طعم این بازی را بچشند. این کمپانی ژاپنی برنامه بزرگی برای فاینال فانتزی ۷ در نظر گرفته و از همه لحاظ به فکر گسترش این بازی و نسخه‌های فرعی‌اش است.

فاینال فانتزی ۷ ریمیک تلاش می‌کند تا همان داستان قدیمی را به شیوه‌ای مدرن برای مخاطبان امروزی بیان کند. بازسازی FF7 فقط به نسخه اولی که سال قبل عرضه شد خلاصه نمی‌شود و بسیار بسط داده شده است. انتظار می‌رود که حداقل در سه بازی، داستان بازی اصلی را بازگو کنند. در کنار بازی اصلی باید منتظر بازسازی نسخه‌های فرعی و تغییراتی که در داستان آن‌ها هم اتفاق می‌افتد هم باشیم که در آخر یک مجموعه جدید و کامل از Final Fantasy 7 به صورت امروزی جمع‌آوری شود.

بازی final fantasy 7 Remakeاولین نسخه از ریمیک بازی فاینال فانتزی ۷ در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (آوریل سال ۲۰۲۰) عرضه شد. این نسخه روی بخش اول بازی اصلی که در کلان‌شهر مه‌آلود میدگار جریان داشت، متمرکز بود. به عبارت دیگر، این نسخه چندین ساعت اول فاینال فانتزی ۷ اوریجینال را به یک ماجراجویی حماسی تبدیل کرد که اتمامش نزدیک به ۴۰ ساعت زمان می‌برد. در کنار گسترش بازی، تفاوت‌هایی در روایت و پیچیدگی‌هایی در داستان هم وجود داشت که ممکن است در آخر کار به تغییرات بزرگی سرانجامد. همچنین با انتشار نسخه پلی استیشن ۵ بازی که FF7 Remake: Intergrade نام دارد و کاراکتر Yuffie به آن اضافه خواهد شد، تغییرات مهمی صورت گرفته است.

می‌دانیم قطعا نسخه دومی وجود خواهد داشت؛ اما چه چیزی از بازی final fantasy 7 ریمیک قسمت دوم می‌دانیم؟ با ما همراه باشید تا هر اطلاعاتی که درباره قسمت دوم Final Fantasy VII Remake وجود دارد را مروری کنیم.

تاریخ عرضه قسمت دوم Final Fantasy 7 Remake

صادقانه‌ترین جواب این است که تا سال ۲۰۲۲ یا بعد از آن نباید منتظر عرضه بازی final fantasy vii remake part 2 باشیم.  با توجه به گستردگی بی‌سابقه پروژه، پیش‌بینی‌کردن کمی سخت است. مخصوصا که خیلی از پروژه‌های بسیار بزرگ اسکوئر انیکس سال‌های سال مراحل تولیدشان زمان می‌برد.

تهیه‌کننده بازسازی فاینال فانتزی ۷ پارت ۲، یوشینوری کیتاسه (Yoshinori Kitase) در ژوئن سال ۲۰۱۹ تایید کرد که برنامه‌ریزی برای نسخه‌های بعدی آغاز شده است. در همین حین تتسویا نومورا (Tetsuya Nomura) از طریق پستی در بلاگ Square Enix اشاره داشت که توسعه گیم پلی فاینال فانتزی ۷ ریمیک قسمت دوم در نوسان قرار داشت.

رئیس اسکوئر انیکس، یوسوکه ماتسودا (Yosuke Matsuda) در فوریه ۲۰۲۰ تایید کرد که تاخیرخوردن بازسازی فاینال فانتزی ۷ پارت ۲ روی تایم‌لاین مجموعه برای عرضه نسخه‌های بعدی تاثیری ندارد. تیم سازنده از ژوئیه ۲۰۲۰ مجدداً روند تولید را ادامه داد.

کیتاسه در گفتگو با فامیتسو در دسامبر ۲۰۲۰ گفت:

مراحل ساخت بازی final fantasy vii ریمیک قسمت ۲ به آرامی جلو می‌رود. با این حال، خواهشا برای جزییات بیشتر کمی صبر کنید. شوق من نه فقط برای سال جاری، بلکه فراتر و بعد آن است؛ این‌که گسترش داستان بازی ریمیک final fantasy 7 part 2 از این‌جا به بعد چگونه پیش خواهد رفت. به قدری هیجان‌انگیز است که حتی نمی‌توانم تصور کنم که چه چیزی خواهد شد.

با نگاه به گذشته متوجه می‌شویم که بعضی صحبت‌های تیم سازنده ممکن است اشاره مبهمی به ایده‌ FF7 Remake: Intergrade باشد.  یک دنباله‌ دو قسمتی که بخشی از نسخه مخصوص پلی استیشن ۵ است.

نومورا در مصاحبه‌ای با فامیتسو که در فوریه امسال (۲۰۲۱) منتشر شد گفت: برای این‌که چگونه بهترین پشتیبانی از PS5، ما راه‌های مختلفی را پیمودیم و آزمون خطای زیادی را متحمل شدیم؛ اما شوق کارکنان در مراحل تولید این اجازه رو به ما داد که بسیار سریع‌تر جلو رویم. فاینال فانتزی ۷ ریمیک پارت ۲ هم در همین سرعت در حال ساخت است.

به نظر می‌رسد که Intergrade در کم‌تر از یک‌سال مراحل تولیدش به پایان رسید. نشانه خوبی‌ است که روند توسعه دنباله بازی با سرعت بالایی طی می‌شود.

در حال حاضر سه بازی در دنیای فاینال فانتزی ۷ معرفی شده‌اند. این سه بازی شامل FF7: Intergrade،  FF7: The First Solider و FF7: Ever Crisis هستند. بعد از عرضه Intergrade، اسکوئر برنامه دارد تا بازی بتل رویالی برای موبایل تحت عنوان First Soldier عرضه کند. این بازی احتمالا تا اواخر سال جاری عرضه شود. سپس، زمانی در سال ۲۰۲۲ هم باید شاهد عرضه Ever Crisis برای موبایل‌های هوشمند باشیم. Ever Crisis بازسازی‌ای از دو اسپین‌آف Crisis Core و Dirge of Cerberus به شمار می‌رود.

اگر هدف این است که تا قبل از عرضه دنباله بازی از تجربه نسخه‌های مذکور لذت ببریم، پس با یک حساب کتاب ساده متوجه می‌شویم که حداقل تا اوایل سال ۲۰۲۳ نباید منتظر عرضه بازی final fantasy 7 remake part II باشیم. اگر قرار باشد برای تجربه‌ی کامل داستان فاینال فانتزی ۷، ابتدا به سراغ قسمت دوم برویم، بنابراین تجربه محتویات Ever Crisis بی‌معنا خواهد شد. قطعا اسکوئر انیکس با هدف و دلیل چنین جدول زمانی برای انتشار این باز‌ی‌ها چیده است.

کلود در فاینال فانتری 7

داستان بازی final fantasy 7 remake part 2 از چه قرار است؟

*خطر اسپویل داستان Final Fantasy VII Remake*

داستان ریمیک فاینال فانتزی ۷ زمانی به ایستگاه آخر می‌رسد که کاراکترهای اصلی شهر میدگار را ترک می‌کنند. در عنوان اصلی (نسخه ۱۹۹۷)، این بخش زمانی است که بازی به یک ساختار جهان‌باز روی می‌آورد و فاز جهان‌گردی به خود می‌گیرد. کلاود و دوستانش وظیفه دارند که دنیا را از دست شینرا (Shinra) و سفیروس نجات دهند. محتمل‌ترین گزینه برای داستان بازی final fantasy 7 remake part 2، این است که جایی به پایان برسد که دیسک اول بازی به اتمام می‌رسید؛ شهر گمشده (The Forgotten City).

با این حال نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که قسمت دوم، داستانی که قرار است پوشش دهد را عیناً به تصویر کشد. بازی Final Fantasy 7 ریمیک بخش ۷ – ۸ ساعته بازی را به یک تجربه‌ ۴۰ ساعته بدل کرد. معرفی کاراکترهای جدید، تقویت نقش‌های فرعی و کم‌پرداخت‌شده از کارهای مهمی بود که در ریمیک نسخه اول انجام شده بود.

کیتاسه در ژوئیه سال ۲۰۲۰ مصاحبه‌ای داشت و در آن درباره تحولات روایت ریمیک بازی گفت.

من مطمئنم کسانی هستند که دل‌شان می‌خواهد دقیقا همان داستان را دوباره تجربه کنند و خاطرات‌شان زنده شود. با این حال، اگر می‌خواستیم این کار را کنیم، پس تمام کاری که ما انجام می‌دادیم اضافه‌کردن یک سری چیزها به تجربه اصلی بود. این حرکت باعث می‌شد که بازسازی اهمیت خود را از دست دهد.

در حالی که هنوز نمی‌دانیم که ریمیک چه تغییری برای سفیروس،‌شینرا و اوالانچ در نظر گرفته تا داستان جلو رود اما اطلاع داریم که کاراکتر جدید و موردعلاقه‌ی همه یعنی Roche، به احتمال فراوان به داستان بازی final fantasy vii remake part II باز خواهد گشت.

آیا قسمت دوم بازسازی فاینال فانتزی ۷ ویژگی‌های جدیدی خواهد داشت؟

با توجه به داستان نسخه اصلی، در ادامه‌ی بازی هر چقدر که سفر کلاود جلو می‌رود، مخاطبان به وسایل نقلیه مختلفی دست پیدا خواهند کرد. مخاطبان بازی قطع به یقین در قسمت دوم به چوکوبو (Chocobo) خواهند رسید. پرنده‌ای قابل راندن که در تمام بازی‌های مجموعه فاینال فانتزی حضور داشته است. احتمالا یک ماشین باگی (Buggy Car) هم در بازی فاینال فانتزی ۷ ریمیک پارت ۲ وجود داشته باشد و بتوانید با آن رانندگی کنید. همراه این‌ها، هواپیمای Tiny Bronco که از قابلیت پرواز روی آب‌های کم‌عمق بهره می‌برد و عملا کاربردی مشابه یک قایق را دارد هم در بازی حضور خواهد داشت. در بخشی از بازی، هدایت کامل یک کشتی هوایی به مخاطب سپرده خواهد شد که بعید می‌دانم در قسمت دوم به آن بخش برسیم.

با ساخت ریمیک، گیم پلی بازی Final Fantasy VII Remake بسیار با نسخه اصلی تفاوت داشت. دیگر از مبارزه نوبتی خبری نبود و از ریشه تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر داشتند. کامبت بازی با این‌که ایرادات زیادی دارد و هنوز بوی کهنگی می‌دهد اما سعی کرده هیجان زیادی را به مخاطب القا کند. مبارزاتی که بر اساس کمبوزدن جلو می‌روند و ساختاری بسیار سریع دارند. یکی از نقاط قوت مبارزات فاینال فانتزی ۷ ریمیک، طراحی حالت خاص مبارزه هر چهار کاراکتر (کلاود، تیفا، برت و اریث) است. از آن‌جا که نسخه بعدی به احتمال زیاد شخصیت‌های جدیدی به تیم اضافه خواهد کرد، باید انتظار دیدن سیستم مبارزه برای کاراکتری مثل Red XIII باشیم. هم‌چنان تعداد انبوهی از چهره‌های آشنا هستند که کلاود و دوستانش راه‌شان به ‌آن‌ها نخورده است.

Cloud Strife در فاینال فانتری 7

با استناد به صحبت‌های دستیار کارگردان بازی هاماگوچی نائوکی حالت اختیاری کلاسیک هم در نسخه‌های بعدی قرار می‌گیرد. به کمک این حالت،‌ مبارزات مثل سابق نوبتی می‌شوند و برای کسانی است که دنبال تجربه‌ای چالشی یا با طعم قدیمی هستند.

در کنار سیستم نوبتی، بسیار احتمال دارد که ویژگی جدید FF7 Remake: Intergrade به نسخه‌های بعدی مجموعه راه پیدا کند. طبق قابلیت جدید در مبارزه بازی، کاراکتر یوفی از توانایی همکاری با شخصیت سونون را برای اجرای کمبوهای تیمی بهره می‌برد.  نومورا در صحبت با فامیتسو مورخ فوریه ۲۰۲۱ گفت: من فکر می‌کنم که این (کمبوهای تیمی) به طرفداران اجاره می‌دهد که از مبارزه در بازی لذت بیشتری ببرند. این سطح جدید در پیچیدگی سیستم مبارزه بازی قطعا جذابیت خاصی به گیم پلی بازی final fantasy vii remake part 2 خواهد بخشید و حال‌وهوای مخاطبان را سرجا خواهد آورد. بسیار ممکن است که در نسخه‌های بعدی هم از این ویژگی استفاده شود.

کاراکترهای جدیدی به قسمت دوم فاینال فانتزی ۷ ریمیک اضافه خواهد شد؟

اگر طبق پیش‌بینی‌مان پارت دوم تا جایی که انتظار داریم را پوشش دهد، به احتمال زیاد کاراکترهای جدیدی را ملاقات خواهیم کرد. در طول روند گیم پلی final fantasy vii remake part II همان کاراکترهای اصلی تا آخر قسمت دوم هم همراه‌مان خواهند بود. شخصیت Red XII که یک شیر دوست‌داشتنی است، در نسخه اول صرفا به عنوان کاراکتر مهمان حضور پیدا کرد. طبق حدس‌هایی که برای داستان زدیم، این کاراکتر از اول بازی به عنوان یکی از کاراکترهای اصلی به پارتی شما اضافه خواهد شد.

شخصیت یوفی که بنا است در نسخه بروزشده پلی استیشن ۵ حضور داشته باشد هم بسیار انتظار می‌رود تا در قسمت دوم بازی Final Fantasy 7 Remake ملاقاتش کنیم. اگر یوفی به بازی بپیوندد قطع به یقین در همان اوایل بازی او را خواهیم دید. فراتر از آن، باید منتظر رویارویی با شخصیت‌های Cait Sith، وینسنت ولنتاین و سید هایویند در قسمت دوم باشیم.

باز هم تاکید می‌کنم، در قبال داستان، کاراکترها و گیم پلی بازی هنوز اطلاعات رسمی‌ای بیان نشده است. ما هنوز با اطمینان نمی‌دانیم که داستان بازی final fantasy 7 remake part II در کجا پایان می‌یابد یا چه تغییراتی در ریمیک اعمال شده‌اند. تمام این صحبت‌ها هنوز در حد پیش‌بینی باقی می‌ماند تا حرف‌های رسمی سازندگان را بشنویم. آیا امکان دارد که داستان بازی ریمیک final fantasy vii part 2 حتی قبل از ملاقات با وینسنت یا سید پایان یابد؟ ممکن است!

آیا پارت دوم فاینال فانتزی ۷ ریمیک به عنوان بسته‌الحاقی عرضه می‌شود؟

در یک کلام؛ خیر! هر قسمت از ریمیک عناوین فاینال فانتزی ۷ در قالب یک بازی جداگانه (Standalone) منتشر خواهد شد. با این حال احتمال دارد که برای بازی‌های مختلف محتوای ویژه مثل دو چپتری که برای یوفی آماده کرده‌اند را شاهد باشیم. حتی ممکن است بسیاری از کاراکتری‌هایی که ملاقات نکرده‌ایم هم محتوایی مانند یوفی دریافت کنند.

Cloud Strife در فاینال فانتری 7

ریمیک فاینال فانتزی ۷ با پارت دوم به پایان راه می‌رسد؟

قطع به یقین خیر! عنوان فاینال فانتزی ۷ (ساخته ۱۹۹۷) روی سه دیسک عرضه شد. قسمت اول بازی Final Fantasy 7 Remake جایی تمام شد که هنوز دیسک اول به پایان نرسیده بود؛ یعنی لحظه‌ای که میدگار را ترک می‌کنید. احتمالا پارت دوم داستان روایت‌شده در دیسک اول را تمام کند و اتفاقات دیسک دوم را پوشش ندهد. هر چند بعید نیست که کمی از دیسک دوم را هم روایت کند. دیسک آخری هم که برای پلی استیشن ۱ در دسترس بود محتوای داستانی خاصی نداشت. صرفا چند میان‌پرده سینمایی و گشت‌وگذار در بازی را شامل می‌شد.

نومورا باور دارد که قسمت‌های بعدی در اندازه با یکدیگر تفاوت داشته باشند. تهیه‌کننده بازی، یوشینوری کیتاسه واقف است که خیلی‌ها گمان می‌کنند که داستان بازی در سه قسمت به اتمام خواهد رسید. در کتاب Final Fantasy VII Remake Ultimania، او این ایده را رد کرد. کیتاسه اشاره کرد که هنوز هیچ‌کس درک صحیحی در مورد نقطه پایانی دنیای فاینال فانتزی ۷ ندارد.

در ژوئیه ۲۰۲۰، نومورا اطمینان حاصل کرد که ممکن است بعد از عرضه نسخه بعدی، تکه‌های نهایی پازل مجموعه را کنار هم گذاشته و جمع‌بندی دقیقی داشته باشند. در کتاب Ultimania که آوریل ۲۰۲۰ چاپ شد، نومورا گفت که مشتاق است هر چه سریع‌تر قسمت‌های بعدی را عرضه کند. او در نظر دارد تا حجم نسخه‌های بعدی را بر اساس داستانی که پوشش می‌دهند، تغییر دهد. حدس زده می‌شود بعضی از نسخه‌ها از حجم کمی برخوردار و احتمالا چیزی مشابه بسته‌های الحاقی فاینال فانتزی ۱۵ باشند.

تا الان، می‌دانیم که سه‌گانه ریمیک محتمل‌ترین خروجی به شمار می‌رود که برای داستان اصلی در نظر گرفته شده است. اگر ریمیک فاینال فانتزی ۷ همین‌طور به موفقیت خود ادامه دهد و داستان هم پتانسیل داشته باشد، بعید نیست که خواب عنوان چهارمی هم برای مجموعه دیده باشند.

*خطر اسپویل شدید و لو رفتن داستان نسخه اصلی فاینال فانتزی ۷ (۱۹۹۷)*

چگونه فاینال فانتزی ۷ ریمیک به مجموعه تلفیقی فاینال فانتزی ۷ مرتبط می‌شود؟

در کتاب Ultimania، نومورا سری ریمیک فاینال فانتزی ۷ را بخشی از مجموعه تلفیقی FF7 خطاب کرد. مجموعه تلفیقی فاینال فانتزی ۷ (Compilation of Final Fantasy 7) یک زیرمجموعه از فاینال فانتزی قلمداد می‌شود که داستان نسخه هفتم را ادامه داده است. این ریمیک پانزدهمین نسخه از مجموعه تلفیقی FF7 به شمار می‌رود. بازی Final Fantasy 7 Remake شامل کاراکترهای کیریه کنان (Kyrie Canaan) و لسلی کایل (Leslie Kyle) بود که در رمان «کودکان خوب هستند» (The Kids Are Alright) با آن‌ها آشنا شدیم. این رمان نوشته‌ی کازوشیگه نوجیما، یکی از نویسنده‌های بازی است.

نکات ریز دیگری در بازی پراکنده شده بودند که به مجموعه تلفیقی (یا همان نسخه‌های فرعی) اشارات زیادی داشتند. برای مثال پایگاه آزمایشی شینرا که با عبارت زمین عمیق یا Deepground خطاب می‌شد،‌ برای اولین بار در اسپین‌آف The Dirge of Cerberus معرفی شد. این بازی فرعی روی کاراکتر وینسنت ولنتاین تمرکز داشت.

در پایان داستان بازی Final Fantasy 7 Remake شما با سه مبارز نجوا (Triad of Whispers) به نام‌ها روبروم، ویردی و کروکئو مبارزه می‌کنید. طبق کتاب Ultimania خیلی‌ها بر این باورند که این سه مبارز همان کاداج، لوز و یازوو از انیمیشن نجات کودکان (Advent Children) باشند. وقایع فیلم بعد از داستان اصلی فاینال فانتزی ۷ روایت می‌شود. در انیمیشن، این سه نفر بقایای خواسته سفیروس یا فرزندانش تلقی می‌شوند. این تئوری زمانی قوت می‌گیرد که حمله‌ی ویژه کروکئو، Velvet Nightmare نام دارد. این نام با اسم تفنگ یازو در فیلم هم‌خوانی دارد.

سفیروس در بازی final fantasy 7 remake

سفیروس در بازی Final Fantasy 7 Remake

موقعی که در حال پیمودن راه خود در پایگاه شینرا هستید، به مردی برمی‌خورید که از گذشته‌ی کلاود است. او به کلاود «سرباز سابق» می‌‌گوید که قصد دارد تا به کانسل برسد. اگر شما پیش‌درآمد فاینال فانتزی ۷ به نام Crisis Core را روی PSP بازی کرده باشید، می‌دانید که کانسل افسر فرمانده‌ی زک فر است.

نوجیما و نومورا به گونه‌ای داستان فاینال فانتزی ۷ ریمیک را طراحی کردند که نماینده‌ای از کل مجموعه باشد. در گوشه و کنار بازی قادر هستید که اشارات مختلفی به نسخه‌های گوناگون بازی پیدا کنید.

آیا زک در پارت دوم زنده است؟

در قسمت اول Final Fantasy VII Remake مشخص می‌شود که زک از حمله‌ای کشنده جان سالم به در برده است. کتاب FF7 Remake Ultimania نشان می‌دهد که این زک از بازه‌زمانی دیگری آمده و از تمبر با نشان سگ هم برای سند این موضوع استفاده می‌کند. بخش زک در کتاب هم به او هم در حال و هم در گذشته اشاره می‌کند که فکرکردن به این قضیه باعث سردرگرمی بیشتری می‌شود.

زک در Final Fantasy 7

سفیروس – زک – کلاود | Final Fantasy 7

بازی final fantasy vii ریمیک قسمت ۲ در دست توسعه قرار دارد.

در این مطلب سعی کردیم هر اطلاعاتی که درباره پارت دوم بازی Final Fantasy 7 Remake داشتیم را جمع‌آوری کنیم و خودمان را برای قسمت دوم آماده کنیم.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: