ماجراجویی با کنترل زمان | پیش نمایش عنوان Life Is Strange

توسط رضا چراغی وش در ۲۹ مهر ۱۳۹۳ , ۱۹:۱۵

استودیو Telltale Games با ساخت سری Walking Dead  سبک جدیدی را در بازی های اشاره کلیک و ماجرایی آفرید. سبکی که در آن بیش از هر چیز دیگری به داستان بازی توجه می شد! سبکی که به نظر خیلی ها بازی را به یک رمان تعاملی تبدیل می کرد. در این سبک دیگر خبری از پیدا کردن اشیا نبود. دیگر کوله پشتی همانند عناوین مانکی آیلند وجود نداشت. برای پیش­برد داستان نیازی به حل کردن معما نداشتید بلکه فقط باید با دوستان و شخصیت های بازی سر صحبت را باز می کردید و اطلاعات کسب می کردید! انتخاب های شما بود که داستان بازی را رقم می زد و همین موضوع باعث می شد بازی چندین پایان متفاوت داشته باشد. Telltale مخترع این سبک جدید بود و اکنون استودیو های مختلفی بعد از موفقیت هایی که عناوین این استودیو کسب کردند قصد دارند به تقلید از این سبک بپردازند و شاید آن ها نیز بتوانند به موفقیت های این استودیو دست یابند! یکی از این مقلد ها، استودیو فرانسوی DONTNOD Entertainment است که در گذشته سابقه ساخت عنوانRemember me  را داشته است. گرچه این عنوان با استقبال خوبی رو به رو نشد اما انصافاً بازی خوب و خوش ساختی بود! به خاطر کم لطفی منتقدها این عنوان نتوانست فروش خوبی داشته باشد و این امر باعث شد کپکام انتشار عنوان بعدی این استودیو را نپذیرد. بعد از این موضوع DONTNOD تصمیم به ساخت عنوانی گرفت که دیگر مثل عنوان قبلی پرخرج نباشد به همین دلیل به سراغ سبک ماجرایی و ناشر معروف یعنی Square Enix رفت که با استقبال خوبی از طرف مسوولان این شرکت روبه رو شد. هم اکنون نیز بازی مراحل ساخت را به خوبی پیش می برد! پس پیش نمایش عنوان Life Is Strange را از دست ندهید.

phonewallpaper

نام بازی: Life Is Strange

سازنده: DONTNOD Entertainment

ناشر: Square Enix

سبک: ماجرایی

پلتفرم: Xbox One,PS4,PS3,Xbox 360,PC

تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

این بازی در شهری خیالی به نام Oregon اتفاق می افتد و داستان دختر جوانی به اسم Max Caulfield را روایت می کند که پدرش را از دست داده و به مدت ۵ سال از شهر خود برای تحصیل دور بوده است و حالا برای دیدن دوست صمیمی خود کلوئی (Chloe) دوباره به شهر برگشته است. دراین بین دوست صمیمی هردو آن ها که Rachel Amber نام دارد بدون هیچ دلیلی ناپدید می شود و مکس و کلوئی به دنبال او می گردند تا او را پیدا کنند. در همین حال مکس در می یابد که نیرویی عجیب را در خود دارد که با آن می تواند زمان را به عقب ببرد! اطلاعات بیشتری از داستان بازی به بیرون درز نکرده است و به همین بسنده می کنیم.

Untitled-1

مکس و نیلین(شخصیت اصلی Remember me) در بعضی موارد به هم شباهت دارند!

در پیش نمایش عنوان Life Is Strange به شما خواهیم گفت، در تریلری که به تازگی از این عنوان منتشر شد شاهد این بودیم که مکس به شهر خود آمده بود و بعد از رسیدن؛ سریعا به خانه بهترین دوستش یعنی کلوئی رفته بود! مکس یک عکاس است و به شدت به دوربینش علاقمند است. مکس دوربینش را به کلوئی نشان داد و گفت در دعوایی که در مدرسه انجام داده لنز دوربینش شکسته شده و حالا دنبال پیچ گوشتی برای تعمیر و تعویض لنز آن می گردد. کلوئی به او می گوید که به گاراژ در طبقه پایین خانه برو، در آنجا می توانی هر چه را که نیاز داری  پیدا کنی! حال کنترل مکس به دست بازی باز سپرده می شود. مکس از اتاق خارج شده در کنار در، یک تابلو وجود دارد که به آن  نگاه می کند! تابلو منظره ای از شهر را نمایش می دهد بعد درباره این که به چه سرعتی به شهر خود برگشته است و چقدر همه چیز عوض شده است و این ۵ سال در عرض یک چشم به هم زدن گذشته است با خود حرف می زند! به راه خود ادامه می دهد و پا روی اولین پله از راه پله می گذارد از همین اول کار معلوم می شود برای هر تعویض منطقه یا اتاقی باید منتظر یک بارگذاری کوتاه باشیم! بعد از بارگذاری مکس راه خود را ادامه می دهد و تقریبا با همه چیز در خانه می تواند تعامل داشته باشد! در صورت نزدیک شدن به هر شی در بازی یک فلش به سبک نقاشی های کمیک بر روی آن نمایان می شود و نام آن را به نشان می دهد. با کلیک بر روی آن می توان با آن جسم تعامل پیدا کرد و اطلاعات بیشتری از آن به دست آورد. بعد از گشت و گذار در منزل و حیاط پشتی در آخر به گاراژ می رسیم. حالا مکس چشمش به پیچ گوشتی می افتد. پیچ گوشتی دقیقا بالای لباسشویی قرار دارد. جایی که دست مکس به آن نمی رسد! مکس در یک اقدام هوشمندانه با روشن کردن لباس شویی باعث می شود که پیچ گوشتی درجای خود بلغزد به پایین بی افتد اما جایی می افتد که دست مکس به آن نمی رسد دقیقا زیر کابینت. اینک بهترین بخش گیم پلی آشکار می شود! مکس با برگرداندن زمان پیچ گوشتی را به جای اول خود برمی گرداند. حالا یک تخته چوبی را که زیر پایش افتاده بر زیر کابینت قرار می دهد و دوباره لباس شویی را روشن می کند این بار جعبه پیچ گوشتی بر روی تخته می افتد و مکس اکنون قادر است از آن استفاده کند!

صحنه ای که در آن برای به دست آوردن یک پیچ گوشتی زمان را به عقب می آوردید!

صحنه ای که در آن برای به دست آوردن یک پیچ گوشتی زمان را به عقب می آوردید!

در تریلری دیگر ما شاهد این هستیم که ناپدری کلوئی او را در حال کشیدن ماری جوانا می بیند و مکس هم آنجا حضور دارد. دو راه در اینجا وجود دارد. مکس به شما می گوید که قبول کن که این مواد را تو به من داده ای تا من از موضوع جان سلام به در ببرم! قبول نمی کنید و او را سرزنش می کنید و ناگهان خود را داخل یک دعوا بین پدر و دختر می یابید! از عاقبت موضوع خوش­تان نیامد؟ زمان به عقب برمی­گردد و اکنون دوباره پدر کلوئی وارد می شود و شما و کلوئی را می بیند! این بار شما قبول می کنید که ماری جوانا ها به شما تعلق دارد! اکنون ناپدری کلوئی شما را سرزنش می کند و کلوئی را از رفت و آمد با شما منع می کند! کدام را بیشتر می پسندید؟ در اصل باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنید! این تنها بخش کوچکی از کارهایی بود که می شود با برگرداندن زمان به عقب دراین بازی انجام داد! به طور کل می توان گفت که این بازی ساخته شده است تا شما نتایج صحبت ها و کارهای خود را ببینید و در صورت پشیمان شدن از انتخاب خود زمان را به عقب برگردانده و انتخاب دیگری را انجام دهید!

پیش نمایش عنوان Life Is Strange

صحنه ای از بازی که ناپدری کلوئی حسابی حالتان را میگیرد!

ناپدری کلوئی اینجا حسابی حالتان را می گیرد و شما را از دیدن دخترش منع می کند!

تا این جا طبق تریلر و تصاویر کمی که از بازی منتشر شده بازی گرافیک نسبتا خوبی داشته است! بازی استایل گرافیکی منحصر به فرد خودش را دارد انگار با مهارت خاصی تمامی محیط ها با دست کشیده شده است. محیط ها پرجزییات هستند و بازی به طور کل از تم شاد استفاده کرده است و به نظر می آید با عنوانی شاد و کمی رمز آلود طرف هستیم. محیط اتاق خواب نیز که در یکی از تریلرها نمایش داده شده بود پرجزییات بود و می شد همه وسایلی که در اتاق موجود هست را مورد بررسی قرار داد. ذرات معلق در هوا نیز به خوبی کار شده اند و سایه زنی هم عالی است! در کل با یک گرافیک خوب در این سبک طرف هستیم و تا به حال هیچ نکته منفی ای مشاهده نکردم، تنها انیمیشن حرکت کاراکتر کمی خشک به نظر می رسید که آن هم به خاطر این که بازی هنوز در مراحل ساخت قرار دارد نمی شود سخت گیرانه به این موضوع نگاه کرد و در مورد آن قضاوت کرد. در تریلر مناطق بسیار کمی از بازی به نمایش درامد که همین مقدار کم نیز به زمان زیادی جهت کندوکاو و جستجو نیاز داشت! به گفته سازندگان سبک بازی اپن ورد نیست ولی بازی به شما آزادی عمل می دهد که در همین محیط نسبتا بزرگ به جستجو بپردازید و با پیدا کردن عکس ها و یاداشت ها بیشتر درباره داستان بازی بفهمید و آن را بهتر درک کنید!

یشیسی

جزییات در صحنه غوغا میکند! نورپردازی به شدت عالی کار شده است! سیستم ذرات به خوبی کار میکند! بازی از لحاظ گرافیکی کاملا نسل هشتمی است!

DONTNOD Entertainment برنامه ریزی کرده است که بازی را در ۵ اپیزود برای کنسول های PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 وPC عرضه کند .هنوز تاریخی برای عرضه این عنوان مشخص نشده است در آخر باید گفت عنوان Life is Strange مکانیک های جالبی در گیم پلی خود دارد که همین باعث می شود خود را بهتر ازWallking Dead   نشان دهد از طرفی داستان آن نیز برای یک بازی اپیزودیک عالی به نظر می رسد! در کل این بازی تلفیقی از Gone Home و Wallking Dead است اگر به این عناوین علاقه داشتید منتظر این عنوان نیز باشید!

دیدگاه
۳۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

32 Replies to “ماجراجویی با کنترل زمان | پیش نمایش عنوان Life Is Strange”

 1. silver گفت:

  یکی از معدود کارهای کپکام که نمیپسندم ساپورت نکردن DONTNOD بود!
  واقعا از اولین بازی درست و حسابی یه شرکت چه انتظاری باید داشت؟!
  استعدادهای خوبی تو این شرکت هست که واقعا امیدوارم با این بازی روند شکوفاییشون صعودی بشه!

  ۱ ۱
 2. Lennox گفت:

  تشکر بابت خبر
  با اینکه گفتین Remember me عنوان خوبی بود مخالفم. این بازی عنوانی ناقص و خسته کننده بود. اما می شد رگه هایی از ژانر ماجرایی رو توش پیدا کرد. در کل امیدوارم که بتونه در آینده موفق باشه.

  ۱ ۰
  1. aliya گفت:

   Remember me واقعا بازیه خوب با داستانی خوب بود… اما چرا شما با این عنوان حال نکردی جای سوال داره

   ۰ ۰
 3. masiha20 گفت:

  من هم صحنه هایی از این بازی رو دیدم به نظر که بازیه خوبی میاد.

  ۱ ۰
 4. Nero گفت:

  بازی جالبی به نظر میاد! :*:

  ۱ ۰
  1. خیلی جالبه!من ک خیلی خوشم اومده!

   ۰ ۰
 5. link گفت:

  تشکر به خاطر پیش نمایش
  به نظرم بازی خوبیه
  کلا اگر بخوای سر هر تصمیم برگردی عقب جالب نمیشه به خاطر این یه مورد فعلا بهش مشکوکم

  ۰ ۰
  1. فعلا هیچ چیز بابت محدودیت استفاده زمان گفته نشده!شاید جاهای به خصوصی بشه استفاده کرد از این قابلیت!

   ۰ ۰
 6. پیش نمایش واقعا عالی بود دمت گرم :*:
  به این بازی خیلی امیدوارم :۱۵:

  ۰ ۰
 7. Assasins Fall گفت:

  تشکر بابت مطلب!
  بازی جالبی بنظر میرسه…
  فقط اگه میتونیم بعد از هر تصمیم گیری به عقب برگردیم پس چالش معروف و مهم هنگام تصمیم گیری چی میشه…
  اینطوری بازی تبدیل میشه به یه آزمون و خطای صرف که گیمر بدون هیچ سنجش و فکری تصمیم میگیره و پس از اون دوباره به عقب برمیگرده و اشتباهشو درست میکنه…
  امیدوارم ایطور نباشه…

  ۰ ۰
  1. فقط دو تریلر که یکیش فقط برای یکی از سایت های خارجی بوده از بازی منتشر شده!سازنده هام که در سکوت به سر میبرن!یکی از سخت ترین گزینه ها برای نوشتن پیش نمایش بود که میشد بنویسم!
   اما به نظرم محدودیتی هم در استفاده از این قابلیت کنترل زمان وجود داشته باشه!

   ۰ ۰
  2. Assasins Fall گفت:

   امیدوارم یا محدودیتی باشه یا یک چاره ای برای این نوع گیم پلی اندیشیده بشه بالاخره…
   خسته نباشی! ;)

   ۰ ۰
  3. قربانت!
   ۱۰۰ پرسنت!به استودیو سازنده اش اعتماد کن! ;)

   ۰ ۰
 8. Milad RFM گفت:

  متاش هر چقدر بشه واسه من یکی از بهترین بازیها خواهد بود. LIFE is strange و واکین دد , gone home سه بازی فوق العاده با داستانی قوی. :۱۵:

  ۰ ۰
  1. Assasins Fall گفت:

   سلیقت دوست داشتنیه!مثل خودم! :D :۱۵: :۱۵:

   ۰ ۰
  2. تیتر موضوع رو اول می خواستم بزنم زمانی که زندگی سخت است به خانه برو و با مردگان متحرک روبه رو شو!!!
   تلفیفی از دو بازی عالیه!هایپش می کنم.خخخخخ

   ۰ ۰
  3. Milad RFM گفت:

   اینم بگم که کلویی یکم شبیه faith :15: توی mirrors edge هست.

   ۰ ۰
  4. نه آنچنان!مث فیت دورگه است ولی از نظر من که شبه :۱۵: من نیس!

   ۰ ۰
 9. Yamato گفت:

  آقا دستت درد نکنه…
  در حق Remember Me واقعا ظلم شد، بازی مکانیک ها، کنترل، داستان و گرافیک خوب و راضی کننده ای داشت اما امان از منتقدها!
  درواقع این استودیو تقریبا یه روند رو ادامه میده و با همون سبک دستکاری و پرشِ زمانی پیش خواهد رفت اما باید ببینیم همون چیزی که انتظار داریم رو باید ببینیم!
  تریلر پاسخ میدهد…

  ۰ ۰
 10. em گفت:

  تشکر بابت مطلب :*: :*:

  ۰ ۰
 11. ROAAAAR گفت:

  از اینجور بازی ماجراجویی خیلی حوشم میاد ممنون :۱۵:

  ۰ ۰
 12. Max tireless گفت:

  ریممبر می بک بازی فوق العاده ناقص با ایده های عالی بود!!!!

  ۰ ۰
 13. Samsara گفت:

  Remember Me بازی واقعا خوبی بود، طراحی ها زیبا بود، موسیقی جالب کار شده بود، گرافیک خوب بود و داستانش تاثیر گذار بود، ایده دستکاری خاطرات هم واقعا جذاب بود. من به خاطر تجربه اون بازی به کارشون اطمینان دارم، تیم خوش فکری هستن و هنرمندان خوش ذوقی هم دارن، مطمئنم باز هم تجربه ای تاثیرگذار و این بار با اشتباهات کمتر ارایه خواهند داد، فقط خدا کنه این عنوانشون زیر تیغ نقد منتقدان نره و جون سالم در ببره.

  ۰ ۰
 14. amir.g.d گفت:

  بازیش به سلیقم بدجور میخوره

  ۰ ۰
 15. Behnam-IT گفت:

  سلام
  تشکر از این مطالب خوب و ارزنده …
  —————
  *** همیشه شاد و همیشه خوش باشید ***

  ۰ ۰
 16. Hassan Assassin گفت:

  بازیش خیلی شبیه تومب رایدره

  ۰ ۰
 17. ABI RAZOR گفت:

  بشدت منتظرشم
  تو این یکی گور بابای منتقدا :11:

  ۰ ۰
 18. امیر گفت:

  اینکه گفته میشه Telltale با بازی Walking dead این سبک رو پایه گذاری کرد درست به نظر نمیاد !
  میشه گفت این سبک بیشتر مدیون کارهای دیوید کیج هستش.
  Telltale تونست عرضه سریالی بازی ها رو به خوبی جا بندازه و در این مورد شاید پیشرو باشه.

  ۰ ۰
 19. Max tireless گفت:

  ممنون به خاطر پست….

  ۰ ۰