بازی های نقش افرینی rpg

۵۰ بازی نقش آفرینی برتر تاریخ

توسط امیرسالار مظاهر در ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ , ۲۱:۰۰

به نام خدا – بهترین بازی های نقش آفرینی یا بازی RPG از جمله بازی های پرطرفدار و محبوب بین گیمرهاست. در این مطلب به معرفی ۵۰ بازی نقش آفرینی برتر تاریخ خواهیم پرداخت. قسمت های بعدی این مقاله را در لینکهای زیر می توانید دنبال کنید.

لیست عناوین مطلب

برترین بازی های نقش افرینی تاریخ

کلاس شخصیت خود را انتخاب کنید، اسلحه ی خود را بردارید، یک همراه برای خود انتخاب کنید. بله شما وارد دنیای بازی های نقش افرینی شده اید. این شما و این ۵۰ بازی برتر نقش آفرینی تاریخ.

۵۰- بازی نقش آفرینی برتر Secret of Mana 

بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Secret of Mana 

Secret of Manaسیستم مبارزه ی همزمان ، گرافیک حیرت انگیز –برای زمان خودش- ، موسیقی متن درخشان ، مطمئنن برای برخی از ما یکی از بهترین عناوین تاریخ است . حتا با وجود اینکه سیستم منوی بازی در ابتدا بسیار ناامید کننده به نظر میرسد و البته داستان بیش از حد ژاپنی است اما سیستم همکاری دو نفره ی بی نظیر و هوش مصنوعی بسیار عالی نسبت به زمان عرضه ی آن باعث یکتا شدن بازی می شود.

و در نهایت مهم تر از همه به شما اجازه میداد تا سوار اژدهایی شوید که به صورت سه بعدی بالا تر از سطح زمین پرواز میکرد! میدانم….اما بی خیال شوید! این بازی تقش آفرینی برتر ۲۰ سال قبل عرضه شده اما همچنان میتواند شما را به وجد آورد.

۴۹-بازی نقش آفرینی برتر نشل هشتم Guild Wars

بازی نقش آفرینی برتر نشل هشتم Guild Wars

Guild Wars

در اواسط سال ۲۰۰۵ شرکت ArenaNet تصمیم گرفت تا با یک بازی که شامل محیط های مبارزه ی بازیکن در برابر بازیکن ، قابلیت ایجاد گروه و انجام ماموریت با NPC ها و همچنین عدم اجبار برای پرداخت حق

اشتراک ماهیانه ، وارد دنیای پررقابت نقش آفرینی های کلان شود.

تا آپریل سال ۲۰۰۹ ، ۶میلیون نسخه  از بازی فروخته شده بود.ادامه ی بازی -جنگ های قبیله ای ۲- در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، گرافیک ارتقا یافته تغییر و بهبود در مکانیک های گیم پلی ، روند تعاملی داستان با فعالیت های بازیکن در طی بازی ، سیستم ایجاد ماموریت داینامیک در عوض سیستم ماموریت سنتی بازی های هم سبک  و دنیای به یاد ماندنی همه از تغییرات مثبت نسخه ی دوم این بازی نقش افرینی برتر نسل هشتم بودند. همه ی تغییرات و باز هم بدون نیاز به اشتراک ماهانه! هر دو نسخه روحی تازه به سبک نقش آفرینی کلان تزریق کردند که شایسته ی تحسین است.

۴۸-بهترین بازی نقش آفرینی کامپیوتر The Elder Scrolls: IV: Oblivion

بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر The Elder Scrolls: IV: Oblivion

The Elder Scrolls: IV: Oblivion

پرچمدار نسخه های مدرن شده ی سری بازی کتیبه ی بزرگان که به شکل غیر منصفانه ای توسط نسلی که آن را به اندازه ی نسخه ی قبل (Morrowind) دوست نداشتند مورد تمسخر قرار گرفت. چگونه میتوانید طرفدار بازی ای نباشید که نقش آفرینی های غربی را برای همیشه متحول کرد و پلتفرم اصلی آن ها را به کنسول تغییر داد؟

هنوز هم در برابر برادر بزرگ تر خود، بزرگ ، فانتزی ، حماسی و یکی از مهم ترین نسخه های سری بازی کتیبه ی بزرگان است.

۴۷-دانلود بازی نقش آفرینی برتر The Legend of Dragoon

دانلود بازی نقش آفرینی 2020 The Legend of Dragoon

The Legend of Dragoon

درست است که مبارزه ها کمی تکراری و سیستم کمبو در بسیاری اوقات نامناسب بود ، اما افسانه ی اژدها بازی بسیار خوبی بود. اگر غیر از این بود چرا هواداران بی شماری درخواست ساخت قسمت جدید را به سونی دادند؟

بازی نقش آفرینی برتر زیبا بود ، خط داستانی محکمی داشت ، میتوانستید از آیتم های فراوانی که در جای جای بازی برای کشف شدن وجود داشتند برای بهبود وضعیتتان استفاده کنید.

۴۶-بازی نقش افرینی کامپیوتر برتر تاریخ Ultima Online

بازی نقش افرینی کامپیوتر Ultima Online

Ultima Online

از کجا شروع میکنید؟ با اولین بازی نقش آفرینی کلان گرافیکی موفق؟ با ۹ هسته ی اصلی بازی و یک دوجین اسپین-آف؟ با قدرت بسیار زیاد آخرین سیستم اورجین ؟ یا شاید با دیوانگی احتمال “ریچارد گاریوت” کسی که عاشق دنیاهایی است که  خلق کرده . “اولتیما” یک نقش آفرینی خالص غربی است که اگر بهترین نباشد حداقل یکی از بهترین هاست.

۴۵-دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Fable

دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Fable

Fable

در بیشتر زمان ها فیبل تازه و سرگرم کننده به نظر میرسد. انتخاب ها ی دشوار در طی بازی همیشه بین خوبی و شر خالص خلاصه میشود- انتخاب ها ی خاکستری وجود ندارند- اما در طول بازی شما میتوانید ازدواج کنید ، نوشیدنی بخورید و کار های فراوان دیگری انجام دهید. در هر صورت با یک بازی نقش آفرینی برتر تاریخ سرگرم کننده طرف هستید.

۴۴-بازی نقش افرینی برتر نسل هشتمی System Shock 2

بازی نقش افرینی دخترانه System Shock 2

System Shock 2

ممکن است کن لیوین مکانیک های گیم پلی خود را سال ها بعد از انتشار این بازی تکمیل کرده باشد اما این وحشت بقای نقش آفرینی سایبرپانک باعث هدایت تیم سازنده به ساخت تمام نسخه های بایوشاک شد.

در سال ۱۹۹۴ به عنوان یک مجوعه دنباله دار عرضه شد . نسخه ی ۱۹۹۹ بازیکن برای متوقف کردن یک طغیان ژنتیکی به یک کشتی فضایی ارسال می شد.

مانند نسخه ی قبلی ، بازی ترکیبی از اکشن اول شخص و قابلیت ساختن و انتخاب مهارت ها و ویژگی ها است. اگرچه از بازی به عنوان یک موفقیت تجاری یاد نمیشود اما  الهام بخش بسیاری از شوتر ها و سایر ژانر های پس از خود بود . البته این بازی نقش افرینی برتر ابدا بازی ای نیست که بخواهید در تاریکی و تنهایی بازی کنید مگر اینکه بخواهید خود را خیس کنید! لیاقت سیستم شاک ۲ این است که در همه ی “بهترین ” ها حاضر باشد.

۴۳-بازی RPG برتر تاریخ Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

بهترین بازی های rpg اندروید Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

برای بیشتر ما “Level-5” نمیتواند مرتکب هیچ اشتباهی بشود ، و البته Ni No Kuni نظر ما را اثبات میکند. ترکیب شده با استایل انیمیشنی Ghibli  داستانی قابل لمس را تعریف میکند ، اولیور باور دارد که میتواند مادرش آلی را زنده کرده و به مردم شکسته قلبی که در مسیر میبیند کمک کند. در نهایت هنگامی که به جادوگر سفید میرسد ، با یک پایان فانتزی تلخ و شیرین روبرو میشویم.

۴۲-بازی های نقش آفرینی برای کامپیوتر Anachronox

بازی های نقش آفرینی xbox 360

Anachronox

بازی فراموش شده ی Ion Storm  . نام “تام هال” همچنان در بین طرفداران این پروژه ی زیبا با احترام برده میشود ، البته برای آن دلایل بسیار قانع کننده ای هم دارند : دنیای زیبا ، در کنار راضی نگه داشتن بازی کن در طی بازی و نویسندگی بسیار خوب. محدود کردن بررسی این بازی به اصول سنتی بی انصافی است ، و Anachronox لایق بهتر از آن است.

۴۱- بازی نقش افرینی دخترانه The Legend of Heroes

بازی نقش افرینی دخترانه The Legend of Heroes

The Legend of Heroes

اگر برای دانستن ارزش Nihon Falcom عناوین Ys برای شما کافی نیست ، حتما باید یکی از عناوین بی شمار به نام بازی نقش افرینی دخترانه The Legend of Heroes را امتحان کنید. The Legend of Heroes ابتدا به عنوان یک بازی اکشن با نام Dragon Slayer متولد شد ، بعد از نسخه ی دوم ، Falcom ، آن را رها کرد تا بر روی یک نقش آفرینی نوبتی تمرکز کند.

ممکن است تمام سری در کل به نظر اندکی مبهم باشد ، اما به شکل ماهرانه ای تمام طرفداران JRPG  و niche را جذب میکند. به همین دلیل است که در هر لیست مرتبط با بازی های نقش آفرینی عنوان قابل ذکری است.

برترین بازی های RPG تاریخ

۴۰. بازی نقش افرینی Lord of the Rings Online

بازی های متعددی در تاریخ بر اساس کتاب های تالکین ساخته شده اند.اما به لطف پیتر جکسون و فیلم هایش که درون مایه ی اصلی و فرهنگ غنی این مجموعه را به خوبی در فیلم هایش نشان داد، تنها چند بازی بعد از آن توانستند لیاقت یدک کشیدن نام ارباب حلقه ها را داشته باشند.شاید بخاطر بازی های قبلی این سری، دیدگاه بدی نسبت به این عنوان داشته باشید اما این بازی که در سبک MMORPG است، شما را غرق در خود می کند و به شما فرصت غوطه ور شدن در افسانه ها و داستان ها را می دهد.هیچ حسی بهتر از این نیست که برای اولین بار در این بازی به دروازه های Argonath خیره شوید. LOTRO با داشتن داستان های غنی و مناظر چشم نواز هر طرفدار تالکینی را به وجد می آورد هرچند که همه این ها فقط در یک بازی باشند. ۵۰ بازی های نقش افرینی برتر تاریخ را از دست ندهید.

بازی های نقش افرینی

۳۹. بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر The Last Story

یکی از بازی های بی نظیری که روی کنسول Wii منتشر شد The Last Story نام دارد. The Last Story تمام چیزی که شما از یک بازی نقش آفرینی می خواهید را برای شما به ارمغان می آورد. داستانی بی نظیر، سیستم مبارزه  منحصر به فرد و موسیقی ای شنیدنی و دیگر بخش ها، همه در این بازی عالی هستند. به طور حتم این بازی، یکی از بهترین بازی هایی است که که برای کنسول Wii منتشر شده. همچنین شنیده شده که این عنوان قرار است برای ios و android عرضه شود.با امید به اینکه Hironobu Sakaguchi چیزه خاصی برای طرفداران آماده کرده باشد و آن ها را بیش از این منتظر نگذارد.

بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر laststory

۳۸. دانلود بازی نقش آفرینی Dragon Quest

غیر ممکن است که درباره ی بازی های RPG صحبت کنیم و نامی از دانلود بازی نقش آفرینی Dragon Quest نبریم. این سری بازی که محصولی از کمپانی Square Enix است، سبکی متمایز با بازی Dragon Ball Z دارد و طراح آن آقای Akria Toriyama است و راهی جدا را پیش می گیرد. مغز متفکر و رهبر اصلی گروه سازنده ی این بازی آقای Yuji Horii که بازی ای بی نظیر را برای شما پدید می آورد.می توان گفت اوج این سری بازی Dragon Quest 9 است.

دانلود بازی نقش آفرینی Dragon Quest

۳۷. بازی نقش افرینی کامپیوتر EverQuest

در حالی که می توان سبک MMORPG را یک سبک همه گیر دانست که همه را جذب به خود می کند، اما یک بازی RPG می تواند با یک بخش آنلاین بی نظیر میلیون ها گیمر را در سراسر دنیا به خوذ مشغول کند.این بازی یکی از درگیر کننده ترین و جاه طلبانه ترین بازی هایی بود که بخش سرگرمی های سونی منتشر کرده است. بعد از گذشت ۱۵ سال و ۲۰ پک توسعه برای بازی، می توان گفت این بازی واقعا اعتیاد آور است و مانند ویروسی به زندگی گیمر های دنیا رخنه کرده است.

بازی نقش افرینی کامپیوتر EverQuest

۳۶. دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Wasteland

درست شبیه Fallout است. مگر نه؟ خواهشا بشینید و کمی تاریخ یاد بگیرید! اگر در تاریخ بازی ای به اسم دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Wasteland  ساخته نمی شد، هیچ وقت هم شاهکاری به نام Fallout پدید نمی آمد. برایان فارگو کسی بود که با تاسیس شرکت Interplay  این بازی را ساخت و در آینده پایه های بازی ای مثل  Fallout را پی ریزی کرد.و خبر خوش اینکه این بازی بعد از ۲۵ سال بار دیگر این بازی بازگشته است و امیدواریم که بتواند به موفقیت های گذشته اش بار دیگر برسد.

دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Wasteland

۳۵. بازی های نقش افرینی برای pc Vampire: The Masquerade – Bloodlines

دوران اوج این بازی را می توان سال ۱۹۹۰ دانست. یکی از بازی هایی که در محیط کدنویسی جریان داشت.اما با وجود خوبی ها ، این بازی در زمان خودش هم مشکلات زیادی داشت تا جاییکه خیلی از طرفداران با وجود تمام احترامی که برایش قائل بودند آن را مورد انتقاد و بعضا حتا توهین قرار می دادند. اما اگر از موضوعات بگذریم به داستان زیبای بازی می رسیم که هنوز هم افرادی هستند که آن را در ذهن داشته باشند.

بازی های نقش افرینی برای pc

۳۴. بازی نقش افرینی دخترانه Tales series

از  سال ۱۹۹۵ تا به حال، این سری یکی از بهترین rpg هایی است که در مغازه ها وجود داشته. این بازی که توسط  Bandai Namco ساخته شده است.در حالی که غربی ها به قوا معروف این بازی را فقط مزه می کنند ، ژاپنی ها با هر بار انتشار دیوانه وار از این بازی استقبال می کنند.این بازی توسط آقای Yoshiharu Gotanda  ساخته شده است و می توان گفت که نام شرکت  Bandai Namco با این بازی پر آوازه شد.

بازی نقش افرینی دخترانه

۳۳. بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Xenogears

اگر هنوز از این متعجب هستید که چرا برخی افراد زمانی که  Xenoblade Chronicles X برای wii u تایید شد به سختی نفس می کشیدند و چشم و گوششان بسته شده بود و دیگر در این دنیا نبودند باید چشمانتان را باز کنید و نگاهی به گذشته ی PSone بیندازید و ببینید که سری  Xenogears با طرفدارانش در آن زمان چه کار کرد! این بازی با ترکیپ فرهنگ غنی شرق و فلسفه ی گسترده غرب توانست ترکیب و هارمونی ای بی نظیر را به وجود بیاورد مخصوصا با اشارات مستقیمی که به فلسفه ی نیچه زده شده بود.و همین باعث شد تا یکی از بزرگترین اکتشافات دنیای بازی های رایانه ای تولید شود.ممنون از نینتندو برای زنده نگه داشتن این اثر.

۳۲. بهترین بازی های rpg برای ps4 Torchlight

زمانی که دیابلو ۳ بعد از مدت زمان زیادی که طرفدارانش انتظارش را می کشیدند  با قفل های امنیتیش باعث آزار آن ها شد، این  Torchlight بود که توانست طرفداران بسیاری را جذب خود کرد. در آن زمان کسی انتظار بازی ای مانند  Torchlight را نداشت اما این بازی آن سال را به سالی رویایی برا بهترین بازی های rpg برای ps4 باز ها تبدیل کرد. در واقع  Torchlight چنان بازی خوبی بود که به سرعت محبوب شد و کاری کرد که حتی بعضی افراد از diablo 3 غافل شوند.

 بازی های نقش آفرینی xbox 360

۳۱. دانلود بازی های نقش آفرینی کم حجم برای کامپیوتر Jade Empire

تنها هیرو های کلاسیک  Wuxia و یا فرهنگ سنتی و قدیمی چین از  Jade Empire  یک بازی بی نظیر و عظیم در سبک rpg نساخته اند بلکه این بازی تمام مهارت ها و قابلیت هایی را دارد که ما  هیچ وقت از bioware  انتظارش را نداشته ایم تا وقتی که این بازی عرضه شد. نمیتوان این را انکار کرد که در این بازی توجه به جزئیات و افسانه ها و قهرمان هایی که دنیا را نجات داده اند همه و همه در بالاترین حد خود هستند و این هنر bioware است. توجه بسیار بالا به جزئیات و خلق کردن داستان های بی نظیر. مطمئنا کسی در سبک rpg غربی هیچوقت چنین چیزی را تا قبل از این بازی تجربه نکرده بود.

دانلود بازی های نقش آفرینی کم حجم برای کامپیوتر

بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر و PS4

۳۰. دانلود بازی نقش آفرینی TitanQuest

دانلود بازی نقش آفرینی TitanQuest

دانلود بازی نقش آفرینی TitanQuest هک اند اسلش را به دلیل شباهت با  دایابلو ۲ به باد انتقاد گرفتند. اگرچه بازی گیم پلی تقریبا مشابهی با دایابلو داشت اما جلوه های گرافیکی بالا تر فیزیک رگدال و چرخه ی زمانی آن را تبدیل به بازی متفاوتی میکرد. با موضوعی برگرفته از خدایان و شیاطین یونان باسطان بازی بسیار زیبا و از همه مهم تر سرگرم کننده بود. همچنین بازی دارای یک سیستم ادیتور بسیار خوب بود که ماهای جدیدی به بازی اضافه میکردد چیزی که حدود ۱۵۰ ساعت به گیم پلی بازی اضافه میکرد.

۲۹. بازی نقش افرینی کامپیوتر Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars

بازی نقش افرینی کامپیوتر Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars

اولین بازی از سری ماریو که از گیم پلی پلتفرمر همیشگی خارج شد . بازیکن باید آهنگر را شکست میداد و قطعات مسیر ستاره ای را در کنار هم جمع میکرد. گرافیک سه بعدی بازی بسیار دلنشین و زیبا بود که توسط سیستم رندر سه بعدی SNES اجرا میشد. یکی از آخرین بازی های ماریو که توسط شیگورو میوماتو برای SNES ساخته شد. و حق جا گرفتن در ۵۰ بازی نقش افرینی کامپیوتر را دارد.

۲۸. بازی نقش آفرینی Shadowrun

بازی نقش آفرینی Shadowrun

هنگامی که در باره ی  Shadowrun صحبت میکنیم در واقع در مورد دو بازی صحبت میکنیم! تفاوت های تقریبا مهمی بین نسخه ی SNES و Mega Drive وجود داشت. در واقع با یک بازی ایزومتریک همانند نسخه های کلاسیک فا اوت روبرو هستید که با فضایی سایبرپانک ساخته شده است. البته بازی نتوانست موفقیت خیلی خوبی در برابر افراد بالغ داشته باشد!

۲۷. دانلود بازی rpg برای کامپیوتر Pokemon

در حقیقت پکمان یک بازی نقش افرینی عادی نیست، منصفانه است که بگوییم سبک خودش را دارد. بسیار پیچیده است .یک نقش افرینی ست؟ یا یک بازی مبارزه ای؟شاید هم یک بازی کالکشن؟ یا همه ی اینها؟؟
البته که هست! تا کنون چندین بار در حین بازی“Gotta Catch ‘Em All” را شنیده اید؟ بازی را چند بار تکرار کرده اید؟ حتمن شما هم انیمه های مربوط به بازی را بار ها نگاه کرده و نقاشی های آن را به دیوار زده اید!
۴۰۰۰ سال دیگر زمانی که بیگانگان فضایی به زمین می آیند و خرابه های تمدن ما را نگاه میکنند….بدون شک از میان وسایل فراوان مرتبط به پوکمان عبور خواهند کرد و تصور میکنند که این ها بخشی از نوعی الهه ی انسان هاست که آن را می پرستیدند!

۲۶. بازی های نقش آفرینی برای کامپیوتر Suikoden

بازی های نقش آفرینی برای کامپیوتر

غیر ممکن است فقط یکی از شماره های  Suikoden را از میان بسیاری از عناوین عالی این بازی انتخاب کنیم. اگرچه رای گیری ها نشان میدهد که Suikoden 2 محبوب تر است. سیستم جمع آوری و لول همانند Pokemon در یک محیط فانتزی عالی و اساطیر کلاسیک چینی. بدون شک Suikoden یک بازی نقش آفرینی برای کامپیوتر ژاپنی کامل است.

۲۵. دانلود بازی نقش افرینی Demon’s Souls

دانلود بازی نقش افرینی Demon’s Souls

خشن ، تاریک ، ناامیدانه ، تماشایی . این ها تنها برخی از صفاتی هستند که با فکر کردن به  Demon’s Souls به ذهنتان خطور میکنند. به درستی که بازی موفقیتش را مدیون فضای تاریک افسرده ی فانتزی و سیستم مبارزه ی متغیر و درجه ی سختی بالا است. بازی به محبوبیت بسیار بالایی رسید و راه را برای Dark Souls باز کرد. بعد از ۵ سال هنوز گرافیک و گیم پلی بازی مثال زدنی است.

۲۴. بهترین بازی نقش آفرینی Neverwinter Nights

بهترین بازی های نقش آفرینی Neverwinter Nights

اگر بایوور را تنها با KOTOR ،Mass Effect و Dragon Age میشناسید احتمال دلیل هیجان بالا را هنگام معرفی آخرین فرانچایز را نمیدانید.
با عرضه ی Baldur’s Gate بایوور به ساخت نقش آفرینی های فانتزی با کیفیت شهرت یافت. اما در Dungeons & Dragons استاندارد های جدیدی برای روایت داستان و آزادی گیمر تعریف کرد . سیستم Aurora toolset و prolific fan community یعنی یک ماجراجویی بی پایان!

۲۳. بازی های نقش افرینی برای pc The Bard’s Tale

بازی های نقش افرینی برای pc The Bard’s Tale

بهتر است به سال ها قبل برویم خبری از گرافیک نیست! تعجب نکنید….این بازی سخت ترین دشمنان را در زمان خود داشت. بدون شک لیست ما بدون این بازی ناتمام است.

بازی نقش افرینی دخترانه Kingdoms of Amalur: Reckoning

شما نمی توانید  Kingdoms of Amalur: Reckoning را به خاطر کمبود محتوا مورد حمله قرار دهید. برای روزهای زیادی محتوای مفید دارد. انبوهی از انتقادات بی جا بسیار متعصبانه به تیم خلاق سازنده ی بازی روانه شد. در حالی که سیستم مبارزه بازی بسیار روان و جذاب است. تا کنون بازی نقش آفرینی به این جذابی و سرگرم کنندگی دیده بودید؟

مهم نیست سیستم شخصی سازی با محدودیت همراه است یا ایراداتی در گیم پلی وجود دارد…به شما قول میدهم این عنوان ارزش وقت گذاشتن دارد.

بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Might and Magic 6: Mandate of Heaven

۲۱. Might and Magic 6: Mandate of Heaven

بهترین عنوان در این سری بعد از Might and Magic 3: Isles of Terra . MM6 به شما اجازه میدهد تا از کوهستان ها بالا بروید و در نقشه ی بزرگ بازی جست و جو کنید . همچنین میتوانید بین مبارزات هم زمان یا نوبتی یکی را با سلیقه ی خود انتخاب کنید. الببته بازی به شما اجازه نمیدهد تا نژادی غیر از انسان انتخاب کنید اما همچنان کلاس ها و سیستم مهارت منحصر به فردی دارد. حدود ۱۰۰ ساعت گیم پلی مفید در بازی باعث شده که MM6 یکی از بهترین شماره ها در این سری باشد.

بهترین بازی های نقش آفرینی PC و PS4

۲۰.دانلود بازی نقش آفرینی کم حجم برای کامپیوتر  Fallout (Bethesda)

دانلود بازی های نقش آفرینی کم حجم برای کامپیوتر

Fallout 3کامل تر از هر بازی از سری بایوشاک امریکای کلاسیک را نشان داده است . زنده ماندن در دنیایی که در آن همه در حال کشتن یک دیگر هستند و روبات ها جولان میدهند. باید زنده بمانید. شما چه خواهیدکرد؟ آیا کار درست را برای مردم و کشور انجام میدهید یا تنها تبدیل به یکی از خلافکاران در دریایی از خلافکاران خواهید شد؟

Obsidian با ” وگاس جدید” بازی به سمت جلو برد و باعث پیشرفت بازی شد. این باز در میان شهری پرجنایت بودید و برایتان مقدر شده بود تا به دنبال گرفتن انتقام در محیط جست و جو کنید. به دلیل شباهت ” وگاس جدید”  با نسخه ی سوم و همچینی دارا بودن بسیاری از المان های نسخه ی دوم ” وگاس جدید” برای طرفداران عناوین کلاسیک بسیار سرگرم کننده و نوستالوژی است.

۱۹. بازی های نقش آفرینی  Breath of Fire

بازی های نقش آفرینی xbox 360

با وجود اینکه از سال ۲۰۰۲ هیچ Breath of Fire  جدید منتشر نشد و آخرین نسخه بعد از آن تنها برای تلفن های همراه عرضه شد – lord love a duck – ما ایمان خود را نسبت به این بازی از دست نمیدهیم. رقیبDragon Quest کپکام نوعی دلربایی ویژه ی خود را دارد. بازی سرعتی و آزاد با قوانین خودش بدون شک داستانی در باره ی Ryu و Nina را از نو ایجاد میکند . Breath of Fire 3 در میان بهترین داستان گویی ها قرار دارد.

۱۸. بهترین بازی های rpg برای ps4 Earthbound

بهترین بازی های rpg برای ps4

Earthbound یا Mother 2 از sci-fi اجتناب میکند تا یک ویژگی دیگر را معرفی کند. همسایگی مجاور شما. Shigesato Itoi سعی در تبدیل سری به یک playground را داشت. مملو از چیزهای ناچیز…و شما کودکی خود را میبینید که همانند گرما در تابستان تراووش میکند. نمیدانم که چگونه ویژه بودن این بازی را برای شما توضیح بدهم در کنار اینکه تا چه میزان این ویژه بودن از چیزهای کوچک درست شده است!

دنباله هایی وجود دارند که زندگی شما را تغییر میدهند.

۱۷. بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Knights of the Old Republic

بهترین بازی های نقش افرینی ps4

۱۷. Knights of the Old Republic

غیرممکن است که از میان دو نسخه ی Knights of the Old Republic  یکی را انتخاب کنیم. نسخه ی اصلی توسط بایوور ساخته شده بود و نقش آفرینی را وار دنیای مدرن کرد. همان کاری که بعد ها با اثرجرمی آن را ادامه داد. دنباله ی بازی توسط آبسیدیان پر از باگ و ناقص بود اما هر دو این بازی ها همچنان بهترین شبیه ساز ها برای Sith هستند! چی؟ بی خیال! هیچ کس Jedi بازی نمیکند! مگر نه؟

نه نگاه کنیید، میدانم . دلایل فراوانی هست تا نسخه ی اصلی را به ادامه ی آن ترجیح دهیم . بایوور نسخه ی اول راساخته . اما ابسیدیان در میانه ساخت بازی با کمبود وقت و سرمایه مواجه شد. و به همین دلیل بازی را قبل از اتمام کار منتشر کرد.

بازی در زمان انتشار از marathon of Starship Troopers هم بیشتر باگ داشت!

اما همانند اکثر بازی های پرباگ آبسیدیان این بازی هم بهترین داستان نویسی و دوست داشتنی ترین شخصیت ها را داشت.

البته بعد ها پچی برای بازی ارائه شد که پایان ناقص بازی را تکمیل میکرد!

۱۶. بهترین بازی های rpg برای ps4 Dragon Age: Origins

بهترین بازی های rpg برای ps4

۱۶. Dragon Age: Origins

یک بار دیگر بایوور و یک شاهکار دیگر در سبک نقش آفرینی. جانشین خلف Baldur’s Gate در سال ۲۰۰۹ به گفته ی خود Dr. Ray Muzyka  شامل ترکیبی از مکانیک های مختلف گیم پلی بازی پیشین Edmonton studio است.

همانند Baldur’s Gate مبارزات به صورت همزمان هستند اما به بازی کن این اجازه را میدهد تا در میانه ی کار بازی را متوقف کند تا حوادث را سامان دهد. از میان ویژگی های بسیار بازی انتخاب های بیشتر و روابط شخصیت ها سیستم game’s party  که از Star Wars: Knights of the Old Republic وام گرفته شده بود بهترین ها بودند. بازیبسیار بزرگ است و اگر ۹ دی ال سی و نسخه ی اضافه ی ” بیدار کردن” را هم به بازی اضافه کنیم صدها ساعت بازی نقش آفرینی خالص خواهیم داشت!

۱۵. بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Deus Ex

بهترین بازی های نقش افرینی ps4

۱۵. Deus Ex

نسخه ی کلاسیک و بهترین نسخه ی کل سری Deus Ex سینماتیک و اکشن مخفی کاری اول شخص را ترکیب کرد و المان های نقش آفرینی را به آن افزود. Deus Ex به دلیل گیم پلی سند باکس و بسیار خوب در شرایطی باعث اتفاقات دور از انتظار و هیجان انگیز خواهد شد . در اصل این آزادی عمل بی مانند همان چیزی است که ی که بازی نقش آفرینی باید باشد! مگر این طور نیست؟؟

البته دنباله های بازی اندکی از جذابیت خود را از دست دادند اما با این حال نسخه ی Human Revolution یک الماس با ارزش است اگر از برخی پچ ها و دنباله هایش صرف نظر کنیم.

بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر

۱۴. Chrono Trigger

بر خلاف _عقیده ی _ طرفداران سرسخت فاینال فانتزی Chrono Trigger هرگز از مد خارج نشد.  هیچ مورد آزار دهنده ای در این نقش آفرینی دیده نمیشد که تجربه ی فانتزی بازی را خراب کند.

ساخته شده توسط یک تیم رویایی نقش آفرنی ساز که یکی از بهترین و پیچیده ترین داستان ها را در دوران ۱۶ بیتی دارد.

۱۳. بازی نقش افرینی دخترانه Persona

بازی نقش افرینی دخترانه

۱۳. Persona

سری Persona در اصل یک اسپین آف از سری Shin Megami Tensei است . اما Atlus تصمیم گرفت تا یک داستان رمان مصور با استایل و مرکزیت سری dungeon crawling برایش بنویسد.

مطمئن باشید هیچ گروه نوجوان بهتری برای همراه شدن با آن ها و گذراندن ماجرا در صفحه ی تلویزیون نخواهید یافت!

بازی های نقش افرینی

۱۲. Morrowind

یک دستاورد عالی در سری کتیبه ی بزرگان . اولین عنوان از فرانچایز بتسدا که برای کنسول ها منتشر شد در حالی که مشکلات فراوانی از جمله باگ های عجیب و دید سوم شخص غیر قابل استفاده در بازی وجود داشت اما در زمان خودش نه تنها از بزرگ ترین نقش آفرینی ها بود بلکه گرافیک خیره کننده ای هم داشت. بازی که توسط Todd Howard و Ken Rolston ساخته شده بود شامل شخصی سازی بسیار زیاد و دامنه دید خیره کننده به همراه جزییات فراوان محیط و شخصیت ها و بافت های محیط میشد. افکت و تکستچر آب بهترین در زمان خودش بود . علاوه بر زیبایی بسیار بالای بازی مبارزات هم بسیار چالش برانگیز و جذاب بودند و کافی است به همه ی این ها بی شماری اتاق و محیط برای گشتن را هم اضافه کنید تا صدها ساعت گیم پلی مفید وسرگرم کننده داشته باشید.

۱۱.بازی نقش افرینی  Planescape: Torment

بازی های نقش افرینی

۱۱. Planescape: Torment

اگر سابقا از نقش آفرینی های مدرن با مبارزات سریع لذت میبردید باید بگویم Planescape: Torment برای شما نوعی شوک خواهد بود!

Planescape: Torment یکی از بهترین مثال ها برای بازی های نوشتاری است که تا کنون ساخته شده. بیشتر باید تا از یک سری دستورات اطاعت کنید تا اینکه چالش یا مبارزه ای داشته باشد.  یک نمونه ی عالی برای ساخت و ترکیب اجسام در یک بازی. در هر حال بازی سرگرم کننده تاریک و به شدت عظیم است! تا مدت ها بعد از خداحافظی آخر با بازی در ذهنتان خواهد ماند.

برترین بازی های نقش افرینی برای کامپیوتر و PS4 در کل دنیای گیم

۱۰. بازی نقش افرینی The Witcher

بازی نقش افرینی The Witcher

The Witcher

اولین بازی نقش افرینی ویچر قابلیت حرکت در دنیای بزرگ و کشتن هیولا ها و ملاقات با افراد جذاب را میدهد . این که CD Projekt RED میخواهد نسخه ی دوم را بسازد بسیار خوشحال کننده بود. انجین کاملا جدید به همراه نسخه های کنسولی همه و همه بازی را تبدیل به یک پروژه ی بسیار بزرگ برای تیم جوان CD Projekt RED میکرد. در حالی که طرفداران در حال تلاش برای کنار امدن با سیستم مبارزه بازی بودند اما بازی به عنوان یکی از درخشان ترین نقش افرینی های مدرن شناخته شد.

بهترین بازی های نقش افرینی ps4

۰۹. Zelda 2: The Adventure of Link

اگرچه شاید خیلی ها اعتقاد داشته باشند سری ذلدا در واقع یک بازی اکشن ماجرایی است اما به هرحال ما به جای لیک نقش افرینی میکنید. Zelda 2: The Adventure of Link  در اصل یک نقش افرینی اکشن است که با سیستم مبارزه و سیستم جادوگری قوی ترکیب شده است. بدون شک Zelda 2: The Adventure of Link  بهترین و ارزشمند ترین عنوان در سری است.
حتی اگر با نقش افرینی بودن بازی موافق نباشید بدون شک قبول دارید که سری زلدا از بهترین عناوین تاریخ است.

۰۸. بهترین بازی های نقش افرینی ps4 Final Fantasy

Final Fantasy

تنها بازمانده از میان نقش افرینی های قدیمی ژاپنی در میان غربی ها هنوز حرفی برای گفتن دارد.
انتخاب از بین آن ها به عنوان بهترین سخت است. FF6 بهترین بر روی SNES بود. FF7 نقش افرینی را جذاب کرد. FF10 قلب های نوجوانمان را شکل داد. اگر نامی از FF5 و FF9 نبریم احتمالا به زودی کسی اقدام به کشتن ما میکند! شاید FF13  مورد حمله قرار گرفته باشد اما FF14 یک دست اورد درخشان بود.انتظارات از FF15 هم بسیار بالاست.

۰۷. بهترین بازی های rpg برای ps4 Dark Souls

بهترین بازی های rpg برای ps4

۰۷. Dark Souls

کاری که Demon’s Souls نیمه کاره رها کرده بود Dark Souls به بهترین وجه ممکن ادامه داد. ادامه ی معنوی بازی Demon’s Souls که کل مجموعه با نام سری ارواح شناخته میگردد.پایه گذار سبک جدیدی به نام inaccessible action RPGs شد. بازی عملا برای سنجش میزان هماهنگی مغز شما با انگشتانتان است و این که چقدر سریع مبارزه میکنید است. نکته ی مهم: هرگز انگشتتان را از دکمه ی شیلد بر ندارید!

۰۶. بازی نقش افرینی دخترانه Diablo 1 & 2

بازی نقش افرینی دخترانه

۰۶. Diablo 1 & 2

پیدا کردن عامل اصلی موفقیت دیابلو کار سختی است. سیستم دایره ای لوت کردن؟ سطح دشواری منعطف؟ لذت نابودی شیطان با یک دوست؟ یا شاید ارتقا و پیشرفت از یک سطح پایین به سطح های بالای مهارت و آسیب رسانی به دشمن؟ شاید هم همه ی این ها! با اینکه عنوان سوم هم طرفداران خود را دارد اما نتواست به خوبی دو نسخه ی اول عمل کند.

=

بهترین بازی های نقش افرینی

۰۵. Fallout (Interplay)

دو نسخه ی Fallout و Fallout2 که توسط دو استودیو Interplay و Black Isle به ترتیب در سال های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ منتشر شدند همچنان از بهترین عناوین نقش آفرینی ای هستند که حتی با گذشت ۳۰ سال میتوانند صفحه ی کامپوترتان را زینت بخشند.
بازی در دنیایی فرا آخرالزمانی در کالیفرنیای جنوبی دنبال میشود. بی شک با دیدن دنیای بسیار بزرگ غربی بازی به وجد خواهید آمد. یار و همراه وفادار خود – Dogmeat – را فراموش نکنید. چند بار بازی سیو شده را دوباره لود کردید فقط به این دلیل که او مرده بود؟

۰۴. بهترین بازی های نقش افرینی World of Warcraft

بازی نقش افرینی کامپیوتر

۰۴. World of Warcraft

یک نیروی عظیم در دنیای MMORPG .در بهترین دوران یعنی سال ۲۰۱۰، ۱۲ میلیون مشترک داشت که تا اکنون به ۷ میلیون کاهش یافته. با این حال WoW همچنان بی رقیب است و با توجه به بسته ی الحاقی تا ۱۰ سال با قدرت ادامه خواهد داد. WoW بالا ترین سرعت رشد را در بین تمام بازی ها در تاریخ با ۱۰۰ میلیون اکانت در یک سال دارد. WoW تاثیرات فراوانی بر کمیک بوک ها زندگی و بسیار دیگر از جنبه های سرگرمی گذاشت. WoW منبع الهام بسیاری از سازندگان MMO هست و خواهد بود.

۰۳. بازی نقش افرینی کامپیوتر  Baldur’s Gate

بازی نقش آفرینی

با اینکه اولین Dungeon & Dragons هنوز منتشر نشده بود اما  همچنان یکی از بهترین نقش آفرینی ها بر اساس Ed Greenwood بود و تبدیل به یک استاندارد برای بازی های نقش آفرینی دیگر شد. زاویه ی دید ایزومتریک و البته سیستم مبارزه ی هم زمان باعث شدند تا بازی تبدیل به صدر نشین جداول بهترین ها شود. مجموعه ای عالی از مراحل و مبارزات به همراه ساعت ها گیم پلی و مهم تر از آن بیش از صد ساعت مراحل جانبی بازی را تبدیل به یک مکنده ی زمان کردند.- یعنی بازی تمام وقت شما را میگرفت –

۰۲. دانلود بازی نقش آفرینی Mass Effect

دانلود بازی نقش آفرینی

۰۲. Mass Effect

با وجود فروش بسیار زیاد بازی های نقش آفرینی اما خیلی از ناشران آن را به عنوان یک سبک مستقل نمیشناختند تا اینکه Mass Effect از راه رسید. درست است! بازی پر است از بنگ بنگ و تیر اندازی اما فراموش نکنید شما بیشتر زمان خود را در حال مکالمه با همراهان خود هستید یا در سفینه قدم میزنید و کوله پشتی خود را مدیریت میکنید .(ugh!) همانطود که شما تیراندازی میکنید. بنگ بنگ بنگ ! کافی است ۵ دقیقه همراه بازی شوید تا عاشق شپرد و دار و دسته ی فضاییش شوید. یک سگانه ی عالی!

۰۱. بهترین بازی نقش آفرینی کامپیوتر The Elder Scrolls V: Skyrim

بهترین بازی های نقش آفرینی کامپیوتر

۰۱. The Elder Scrolls V: Skyrim

بدون شک اسکایریم در درست ترین مسیر یک بازی نقش آفرینی قرار دارد. هم تازه کاران به راحتی با بازی ارتباط برقرار کرده و هم حرفه ای ها میتوانند در دنیای بسیار بزرگ ، سیاست ، ساخت و ساز ، جست و جو و اکتشاف ، نبردهای خونیین و از همه مهمتر نبرد های عظیم با اژدها ها غرق شوند. اسکاریم به طرز کودکانه ای بهترین داستان و ماجراها را با جذابیت فراوان در یک دنیای فانتزی دقیقا همانطور که باید باشد تعریف میکند.

در این مطلب به طور کامل همه بازی های نقش آفرینی برتر تاریخ یا بازی RPG تاریخ نام برده می شود.

Load More

منبع :vg247

دیدگاه
۷۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

72 Replies to “۵۰ بازی نقش آفرینی برتر تاریخ”

 1. از بین این ۱۰ تا systemshock 2 کن لوین کبیر :'( :۱۵: :۱۵:
  و بازی زیبای nino kuni رو قبول دارم
  البته هیچکدومو تجربه نکردم
  استاد لوین بلد نیس غیر از شاهکار چیزی بسازه
  دومی رو هم خیلی تعریفشو شنیدم
  و jrpg هستش ک لذت خاص خودشو داره :۱۵: :۱۵:
  ______________________________________
  Aşkım Sana Açık Duygum, Yok Altyazı

  ۳ ۰
 2. bomberman گفت:

  خسته نباشی امیر جان… ;) ;)
  منتظر قسمت های بعد هستم… :۲۴:

  ۲ ۱
  1. A.M.A گفت:

   منم منتظرم! :D

   ۲ ۰
  2. bomberman گفت:

   خیلی منتظر نباش… :۲۴:
   صبره زیادی لازمه :۲۵: :۲۵:

   ۲ ۰
 3. پس کو برادر بقیه

  ۱ ۰
  1. A.M.A گفت:

   زده قسمت اول! در آینده ادامه میدیم.

   ۰ ۰
  2. مگه POP یه بازی نقش آفرینی که تو این لیست باشه :۲۱:

   ۰ ۱
 4. بله درسته معذرت ببخشید

  ۱ ۰
 5. Achamenian گفت:

  بسیار متشکرم از مقاله خوبت

  ۰ ۰
 6. PSYCHO MANTIS گفت:

  تشکر بسیاز از امیر عزیز.
  بغیر از عناوین MMO تقریبا تمام عناوین لیست بالا رو تجربه کرده ام.
  در “شاهکار” بودن ساخته های Level 5 هیچ شکی نیست.
  کافیست سری به WKC, DQ, DC یا همین Ni No Kuni بزنید و متوجه پتانسیل فوق العاده و استعداد بی نظیر این استدیو بشوید.
  منتظر اثر جدید این استدیو با نام Wonder Flick برای PS4 باشید.
  ساخته های Falcom عموم برای دوست داران شرق کاملا شناخته شده هستند.
  و آثاری عالی و به باد ماندی را در کارنامه ی خود دارد.
  TLOH از عناوین برتر FALCOM می باشد و قطعا طرفداران JRPG را کاملا ارضا کرده است.
  سری Elder Scrolls نیز که از برترین فرانچایز های تاریخ RPG و جهان می باشد ولی متاسفانه رفته رفته از جنبه ی نقش آفرینی عناوین این سری کاسته شد.
  نسخه ی چهارم این عنوان نیز به نوعی از منقلبین اوایل نسل هفتم بوده است.
  —————–
  در صورتی که سری FF و DQ بین پنج رتبه ی برتر نباشد لیست فاقد ارزش است.
  تشکر

  ۰ ۰
  1. به هر حال فرق زیادی بین عناوین JRPG و نقش آفرینی های غربیه
   عناوینی مثل FF جزو بازی های نامدار این سبک بودند و در اون زمان غیر قابل دسترسی بودند ولی حالا چی در حال حاضر بیشتر غربی ها چه از لحاظ بازار چه از لحاظ کیفی سبک RPG رو در دست گرفتن و این بیشتر بخاطر کوتاهی بازی بزرگی مثل FF است
   بازی های Bethesda و Bioware دید دیگری نسبت به بازی های نقش آفرینی دارند و این دلیل نمی شه که المان های نقش آفرینی فاصله گرفتن البته امید وارم نسخه آخر ff که می خواد بیاد دوباره این فرانچایز رو زنده کنه

   ۰ ۰
  2. Snake Forever گفت:

   مبین، Oblivion کارایی که NPC ها انجام میدادن توش به مراتب طبیعی تر بود از اسکایریم. یا سیستم روابط با افراد… ولی هیچکدوم در حد Ghothic های قدیمی نبودن که شبا دور همی قلیون میکشیدن و یا وقتی همو میدیدن چند دقیقه وایمیستادن به صحبت و اینا. :11:

   ۰ ۰
  3. maxinquaye گفت:

   فاینال فانتزی امکان نداره توی لیست ده تا RPG برتر سایتی نباشه، اگرم پیش بیاد فن بیس ساکاگوچی و فاینال فانتزی اون سایتو به آتیش میکشن! خود من اون سایتو به آتیش میکشم! توی این لیست اسکایریم اوله، که به خودی خود لیستو برای من فاقد ارزش میکنه. بعد کینگدومز آو آمالور بیست و خورده ایه!
   توی لیستش همه چی پیدا میشه ولی جای اینا خالیه:
   مانا کمیا
   Shadow Hearts
   Ar Tonelico
   شین مگامی تنسی رو اسمشو نیاورده به جاش فقط سری پرسوناست!
   Kingdom Hearts
   Dark Cloud
   سری بالدورز گیت VU Games
   سری Valkyrie
   Icewind Dale
   Arcanum
   Gothic and Risen
   احساس میکنم دارم خیلی مته به خشخاش میذارم :۲۴:

   ۰ ۰
  4. PSYCHO MANTIS گفت:

   محمد ژاله@
   دوست عزیز شما دگ نمیخواد در مورد RPG به بنده آموزش بدی!! :۲۵:
   من خودم کلاس آموزشی برگزار میکنم! :۲۴:
   جبرعیل@
   باوو تو برو FALLOUT NPC هاشو ببین!!
   کاری به GRAPHIC ندارم خود PERSONALITY کرکتر ها دهن سرویس کنه!!
   ولی کاملا نظر تو هم درسته چون OBLIVION یک اثر انقلابی بود.
   مکسین@
   آخ قربون دهنت!!
   اصلا لیستی که FF جزو پنج تای اولش نباشه رو اونجامم حسلب نمیکنم.
   FF نماد JRPG است.نمادی که با فتح قله های جدیدی که از بلندای تپه های قدیمی کشف شدند(DQ) این سبک رو دوباره جان آفرید…
   ————
   یه بار دگ بگو؟؟؟SKYRIM??? توی سکوی اول؟
   فاک :۲۳:
   جدا از FF وقتی SH, VALKIYRI, DC اثر LEVEL5, و KH نیستن مشخصه لیست پشیزی اهمیت نداره.

   ۰ ۰
  5. Elgar Durand گفت:

   آیس ویند دیلز
   نور وینتر نایتز
   بالدور گیت
   هیچ کدوم از این ها تو لیست نیستند برادر ؟
   @maxinquaye

   ۰ ۰
  6. maxinquaye گفت:

   @کیشلوفسکی
   خوشبختانه بالدورز گیت و نور وینتر و پلین اسکیپ هستن ولی از آیس ویند دیل و آرکانیوم خبری نیست! اولتیما رو هم گداشتن چهل و خورده ای!
   یه سری بالدورز گیت بود که واسه کنسولهای نسل ششم عرضه شد و مثل سی آرپی جی های اصیل ایزومتریک برحسب D&D ساخته شده بود ! شماره یکش بازی خیلی خوبی بود! هر چند که به سایه های آمن نمیرسید چون تا جایی که میدونم اولین تجربه بلک آیسل رو کنسولها بود!
   @سایکو مانتیس
   بله! مثل این که اسکایریم اوله!! ضمنا Rogue Galaxy و Odin Sphere هم نیستن!! ولی لیستش انقدر اسمای خوب داره که نبود این شاهکارا اصلا حس نمیشه!

   ۰ ۰
 7. شعیب گفت:

  تشکر.سایتهای خارجی گاهی مطالب خیلی جذابی مینویسند که اگر مثل همین مطلب تو سایت هم بذارید عالی هست

  ۰ ۰
 8. Ulfric گفت:

  خیلی ممنون لیست خوبیه.
  فقط احساس می کنم حق oblivion بالاتر از ایناست…

  ۰ ۰
 9. Snake Forever گفت:

  تشکر فراوان.
  Guild Wars یه چیز دیگست لامصب. :11:
  نی نو کیونی :۲۴: هم خیلی عالی بود، مخصوصاً اون گرافیک زیباش که آدم فکر میکرد داره یه انیمه میبینه.
  از این دست مقالات بذارید مخصوصاً مقالات گیم اینفورمر خیلی عالی میشه.
  منتظر قسمت بعد هستیم.

  ۰ ۰
  1. alisoltani گفت:

   :۲۴: :۲۵:

   ۰ ۰
 10. Benjamin Barker گفت:

  مرسی. :۱۵:
  آبلیویون جزو بیستای اول باید باشه. :۱۵:

  ۰ ۰
 11. پارسا گفت:

  فوق العده بود کل لیست دمت گرم ممتظر بقیش هستم

  ۰ ۰
 12. I AM ALONE گفت:

  Ni Nu Kuni :15:
  دست شما درد نکنه…
  منتظر بقیه لیست هستیم…

  ۰ ۰
 13. Raha Parsi گفت:

  از الان بگم مقام اول حقشه :۲۴:

  ۰ ۰
  1. Snake Forever گفت:

   رتبه اول که نه ولی باید جزو ۵ تای برتر باشه :11:

   ۱ ۰
  2. PSYCHO MANTIS گفت:

   DEUS EX???
   نخیر جناب عاقا/خانوم!
   DE در کنار خودش شاهکار بود اما در مقایسه با اثر اصلی یه عنوان خنده دار به حساب میاد!!

   ۰ ۰
 14. link گفت:

  بین اینا the legend of heros و Oblivion را بازی کردم Fable را هم این هفته بازسازیش را می گیریم
  منتظر قسمت های بعد هستم
  تشکر

  ۰ ۰
 15. Pandora7 گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ۰ ۰
  1. daaanteee گفت:

   اعوذ بال… من الشیطان رجیم

   ۰ ۰
 16. سپهر گفت:

  امیدوارم اسکایریم فقط اول نباشه
  اگه لیست بهترین بازیها بود مشکلی نداشتم ولی در بین بازیهای rpg نمیخوام اسکایریم رو جز پنج‌تای اول ببینم :۱۲:
  Witcher2 :X

  ۰ ۰
  1. MetallicA گفت:

   مگه دست خودته نبینی؟
   تا خدا هست و خدایی میکند/الدراسکورل فرمانروایی میکند :۲۴:

   ۰ ۱
  2. PSYCHO MANTIS گفت:

   مشکل اینجاست SKYRIM نقش آفرینی نیست..

   ۰ ۰
  3. Yamato گفت:

   داش مبین درسته که اونقدرها هم عمیق نبود اما واقعا با همون سیستم یه نقش آفرینی خوب به حساب میومد!
   حرف های ضد و نقیض هم درمورد بازی نزنید خواهشا… :11:

   ۰ ۰
 17. Mondo گفت:

  همین ابتدا مراتب اعتراض خود را اعلام میکنم
  به چه دلیل بازی داغون فیبل از الدر اسکرول اونم چه نسخه ایش بالاتر قرار گرفته است :11:
  به چه دلیل اصلا رتبه ۴۸ براش منظور کرده اند
  به نظرم جایگاه بسیار بالاتری باید داشته باشه
  ————————————————————
  در نهایت این لیست بعضی عناوینش منو از گور بیرون کشید
  زنده کرد
  با تشکر

  ۰ ۰
  1. در عوضش اسکایریم اوله :10:

   ۱ ۱
  2. Mondo گفت:

   یعنی چی !!!
   چه ربطی داره
   هر چیزی جای خودش

   ۰ ۰
 18. Milad RFM گفت:

  Dark cloud هم نقش افرینی محسوب میشه؟ من فقط اسمشو شنیدم.
  امیدوارم فال اوت و مس ایفکت ۲ هم توی لیست باشه.

  ۰ ۰
  1. صد در صد جزو ۱۰ تای اولن میلاد شک نکن
   دارک کلاود هم اکشن نقش افرینی جاپونی هسش
   __________________________________
   Aşkım Sana Açık Duygum, Yok Altyazı

   ۰ ۰
  2. PSYCHO MANTIS گفت:

   دوستان!
   وقتی عبارت “تاریخ” میاد یعنی اسکایریم، مس افکت، رایزن و….جایگاهی پایین تر از بیست نباید داشته باشن!!
   آخه چطور خودتونو RPG باز می دونید و مس افکت رو جزو برترین های تاریخ؟؟

   ۰ ۰
  3. مبین بین سه تایی ک گفتی اولی و اخری رو کاری ندارم
   ولی مس افکت ۲ لیاقتش بین ۱۰ برتر نیس؟ :11:
   ________________________________________
   Aşkım Sana Açık Duygum, Yok Altyazı

   ۰ ۰
  4. PSYCHO MANTIS گفت:

   تو که منو میشناسی!
   میدونی طرفدار دو آتشه که چه عرض کنم هفت آتشه ی ME هستم!
   ولی وقتی نام تاریخ میاد باید به دوران مین فریم، دوران برنزی و CRPG ها، آثار انقلابی و نقش آفرینی های اصیل توجه بشه که در اون ها نقش آفرینی اولین هدف بوده!
   برای همینه که میگم مس افکت باید بالاتر از بیستم باشه چون در امر اصلی به بزرگان نزدیک ام نمیشه.

   ۰ ۰
  5. امیررضا گفت:

   Mass effect فقط اسمش به صد تا اسکایریم میارزه (لطفا دعوا راه نندازین نظرمو گفتم) و بدون شک بین ۱۰ تای اول باید باشه
   اگه دلیل منطقی دارید که من دارم چرت میگم بفرمایید ولی اگه میخوایید دعوا راه بندازید دیگه شرمنده

   ۰ ۰
 19. با تشکر!من شخصا با این سبک حال نمیکنم :۲۴: به استثنای ویچر ۲ و دئوس اکس (اگه نقش آفرینی حسابش کنید)

  ۰ ۰
  1. چرا نشه
   ویچر ۲ رتبه دهمه :D

   ۰ ۰
 20. silver گفت:

  باید دید رتبه های بالای جدول واسه کدوم بازی هاست و چه دعواهایی در پیش داریم!!!!!

  ۰ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   مزخرف ترین لیستیه که من تا بحال دیدم.
   چرت و مضحک.

   ۰ ۰
 21. knight artorias گفت:

  ممنون و باتشکر
  امید وارم ارواح تاریک جزو ده تای اول باشه

  ۰ ۰
 22. maxinquaye گفت:

  توی این لیست هایی که سایت های بازی جمع آوری میکنن همیشه عناوین آخر لیست برای جذاب تر بوده چون منو با بازیهای جدید آشنا میکنن، اینجا آناکرونوکس و TLOH عناوینین که اسمشونو تا حالا نشنیدم و الان مجاب شدم برم سراغشون!

  ۰ ۰
 23. D3AD W4LKƎR گفت:

  به به . لیست نسبتا خوبیه.
  آبلیویون به نظرم خیلی رتبه اش پایینه. بازی خیلی خوبی بود
  بقیه هم جاشون خوبه تقریبا. مرسی از ترجمه
  راستی این Guild Wars رو هرگز نتونستم بازی کنم :۲۳: فکر هم نمیکنم کسی بازی کرده باشه
  ____________________
  Shady XV – Black Friday

  ۰ ۰
 24. Very Big Daddy گفت:

  خب از الان بازی های بزرگی در ۱۰ تای آخر بودن خدا رحم کنه! :۲۴: من به این لیست ها کاری ندارم بهترین واسه من دراگون ایج ریشه ها جونمه و کلا آثار بایوویر بزرگ! :۱۵:
  با تشکر از زحمت دوست عزیزمون.

  ۰ ۰
 25. لیست کاملش تو سایت اصلی VG247 هستش که SKYRIM اوله و MASS EFFECT دومه

  ۰ ۰
  1. با وجود بازی هایی مث FF VII و FF VIII
   fallout 1. 2
   اسکایریم اوله :11:
   اگه بهترین بازی های نقش افرینی نسل ۷ بود قابل تحمل بود
   ولی بقول مبین کلمه تاریخ :11:
   حالا همه میان منو بکوبن :|
   ______________________________
   Aşkım Sana Açık Duygum, Yok Altyazı

   ۰ ۰
 26. Elgar Durand گفت:

  سیستم شاک ۲
  زندگی دوم گیمر های آر پی جی باز
  با این بازی میشه زندگی کرد

  ۰ ۰
 27. KAZ Miller گفت:

  لیست رو دیدم و بدک نبود ولی لیستی که داخلش Vagrant Story حضور نداشته باشد مربوط به نقش آفرینی نیست !!
  جالبه که از نقش آفرینی های شرقی فقط شماره یکشون رو انتخاب کردن (یه جورایی انتخاب کلی) ولی مابقیه بازی ها حتی شماره های اکشنشونم هست !!
  در کل بد نبود ولی زیادی آماتوری بود.
  حضور بعضی از بازی ها هم دلگرم کننده بود.
  در آخر هم مثله اینکه ف ف ۱ بهتر از ۷ه.

  ۰ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   خب روزبه همونطور که خودت میدونی ۱۹۸۷ وعض SQUARE SOFT چندان خوب نبود و اگه ساکاگوچی وجود نداشت FF ای هم در کار نبود!
   به علاوه ی اینکه اون موقع DQ کاملا در اوج بود و قله ها رو در نور دیده بود!!!
   FF یه انقلاب در کل آر پی جی ها بوده و برای همینه میگم وقتی استم تاریخ میاد آثار نسل هفت نباید پایین تر از بیستم باشن.
   اینجا بحث انقلاب مطرحه…و FF جزو منقلبین بی شمار.

   ۰ ۰
  2. maxinquaye گفت:

   بی انصافی نکنید دیگه تنها سری که سه شماره ازش تو این لیسته الدرز اسکروله که ایراد اساسی لیست هم به شمار میره و گرنه بقیه سریعا رو فقط اسشونو آوردن مثلا tales series یا توی لیست اسم سویکودن رو آوردن بعد نوشتن که سویکودن دو بهترین عنوان این سریه!
   خودم یه لیست از عناوینی که فراموش کردن آماده کردم و vagrant story و star ocean و grandia هم میتوان تو این لیست باشن!

   ۰ ۰
 28. noble genius گفت:

  باید تکلیفت روشن باشه جناب ننویسنده که معیارت غربه یا شرقی!
  که صد البته بهتره شرقی باشه چون شرقیا پایه و اساس این سبک ساختن و میسازنم

  فعلا که ni ku kuni بالای ۴۰ که نشون میده …

  ۰ ۰
  1. noble genius گفت:

   البته منبع یه سایت غربیه پس ۱۰۰ درصد اسکایرسم درپیتی اوله :-)

   و شاهکاراای مثل ff 13 2
   ff 7
   ff10
   the last remnant
   nikukuni
   dg

   جایی ندارن

   ۰ ۰
  2. داداش بیخی :D
   از اسکایریم بهترین بازی نقش افرینی تاریخ بد نگو :| :11:
   الان میان مارو میکوبنا :lol:
   بقول روزبه اماتوری انتخاب شده
   بجای اینکه تو لیست FFx و FF VII باشن
   فقط ب اسم فرنچایز اشاره کردن و کمی در مورد بازی هاشون توضیح دادن :11:
   _________________________________
   Aşkım Sana Açık Duygum, Yok Altyaz

   ۰ ۰
  3. PSYCHO MANTIS گفت:

   FFXIII درسته که داستان خوبی داشت و پرداختش عالی بود ولی کاملا از نظر گیمپلی می لنگید!!
   اصلا FF نبود بنظرم!
   ولی شکی در اینکه Lightning بهترین شخصیت زن تاریخه ( یا یکی از بهترین ها ) و اینکه کاملت بین تمامی فاینال باز ها محبوبه ندارم.
   باز FFXIII-2 به شکل خوبی Gameplay رو Repair کرد و بسیاری از نواقص اثر اصلی رو بهبود بخشید.
   ولی هنوزم با ریشه ها فاصله داشت که برای خود بنده که تغییر دوستم موضوع چندان ناراحت کننده ای نبود.
   برعکس خیلی از فن ها!
   اینجا اسم تاریخ مطرحه.
   نه نسل هفتم که RPG تا حدی به انحراف کشیده شد! فقطم برای مناسب سازی با Casual ها!
   شاید توی نسل هفتم برترین RPG غربیم DA بود و برترین JRPG یم پروژه یFabula Nova Crystallis(به عنوان یک FF باز ولی خیلی از عناوین JRPG مستحق جایگاه اول هستن )ولی اگر بخوایم نام تاریخ رو بیاریم فقط یک اسم می درخشه:
   FINAL FANTASY VII

   ۰ ۰
  4. noble genius گفت:

   فاینال فانتزی به سه دسته تقسیم میشه ۱تا ۷
   ۷ تا ۱۱
   ۱۲ به بعد

   نباید مقایسه بشن باهم به نظرم

   ۱۳ ۲ یه عنوان ناب بود و واقعا گیم پلی غنی داشت،از نظر من بهترین بازی ۳۶۰ این بازیه!

   ۰ ۰
 29. ممنون بابت مقاله عالی بود

  ۰ ۰
 30. I AM A GAMER گفت:

  اسکایریم اوله و تا نسخه بعدی tes هم اول میمونه

  به هر حال هرکی نظر خودش رو داره حالا یه عده معتقدا شاهکار های قدیمی تر و انقلابی باید در صدر باشن یه عده معتقدا فراشاهکار های جدیدتر که انقلاب خاصی نکردن اما تمام المان ها قدیمی رو بالاتر بردن باید در صدر باشن

  با این که بعضی ها میگن اسکایریم نقشافرینی نیست هم به شدت مخالفم

  ۰ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   خب شما چیزی از نقش آفرینی نمیدونی که میگی مخالفم.

   ۰ ۰
  2. I AM A GAMER گفت:

   :۲۳:

   خب تو از یک نقش افرینی چی میخوای ؟
   داستان طولانی و چند خطی؟
   شخصیت های فرعی زیاد؟
   شخصی سازی و درخت مهارت گسترده؟
   محیط بزرگ پر از رازورمز ؟
   انواع و اقسام سلاح و ارتقا؟
   و کلی المان دیگه
   خب شما این بازی رو نقش افرینی نمیدونی نظر خودته
   فقط خواهشا نگو این همه ادم و منتقد نمیفهمن فقط شما میفهمی :۲۶:

   ۰ ۰
 31. امیررضا گفت:

  از بین اینا سیستم شاک و در کل مسس افکت و ویچر و دیابلو رو خیلی قبول دارم

  ۰ ۰
  1. امیررضا گفت:

   البته دراگون ایج فراموش نشه (بجز۲)

   ۰ ۰
 32. Nero گفت:

  Oblivion یکی از اون بازیهایی هستش که واقعاً ارزش وقت گذاشتن رو داشت و داره. در زمان خودش جوایز زیادی رو برد و واقعاً یلی بود تو بازیهای اون سال! :*:

  ۰ ۰
 33. Yamato گفت:

  سیستم شاک ۲ واقعا یه عنوان درخور ستایش و عالی و در عین حال کاملی بود!
  محیط ترسناک بازی از بهترین ها در زمان خودش بود
  باید رتبه ش بالاتر از این حرفا باشه…!
  با تشکر

  ۰ ۰
 34. daaanteee گفت:

  با سپاس از مقاله
  :*: :*: :*:
  به نظر من فاینال فانتزی و دراگون کوئست و دارک کلود جزو ۵ تای اولن
  :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۰ ۰
 35. por22 گفت:

  سلام من دنبال یه بازی تو سب انیمه over lord هستم یعنی شخصیت انتخاب کنی بین جادوگر جنگجو …. بعد بری برا ارتقا قدرت . همچین بازی کسی سراغ داره اگر داره اسمشو لطف کنه ممنون میشم

  ۰ ۱