ترفند های Call of duty Warzone – آموزش وارزون – نکات Warzone

توسط محمد حسن نجفی در ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , ۲۲:۰۰

بعد از عرضه‌ی فورتنایت، ایپکس لجندز و سرازیر شدن موج آثار بتل رویال، دور از ذهن نبود که بعد از گذشت مدتی کوتاه، اکتیویژن نیز به فکر ساخت یک اثر در سبک بتل رویال بیفتد. اثری که شاید بتوان آن را برترین بازی بتل رویال حال حاضر دانست. یک بازی که با داشتن مکانیک‌های گیم‌پلی سری Modern Warfare و البته کیفیت بالا در تک تک المان‌های بازی از جزئیات سلاح‌ها تا نقشه بازی، توانسته حجم مخاطب زیادی را به خود جذب کند. با ما و مقاله ترفند های Call of duty warzone – آموزش وارزون همراه باشید.

Call of Duty Warzone در تاریخ ۱۰ مارچ سال ۲۰۲۰ عرضه شد؛ زمانی که فصل دوم جدیدترین نسخه از مدرن وارفیر بود. یک اثر Triple A، آن هم به صورت رایگان؟ مدتی است که شرکت‌های بازی‌سازی مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که ساخت یک اثر رایگان با پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای سود بسیار زیادی برای آن‌ها دارد. در این بازی نیز از بتل پس و آیتم‌های سیزن گرفته تا سلاح‌ها و هزاران چیز دیگر قابل خریدن است. البته شما با یک اثر P2W مواجه نیستید و باندل و سلاح‌های مختلف قدرت اضافی ندارند و فقط تغییرات ظاهری اعمال می‌کنند.

بعد از گذشت یک سال از عرضه این اثر، اگر تا به حال قادر به تجربه‌ی آن نبودید یا درحال حاضر آن را بازی می‌کنید و دنبال یک راهنمای جامع و کامل و حل مشکلات بازی خود، درباره‌ی این اثر هستید با ما همراه باشید. در این مقاله درباره‌ی تک تک نکات بازی صحبت می‌کنیم؛ از بهترین ستینگ‌ها و بهینه سازی بازی گرفته تا بهترین سلاح‌های بازی و توضیحات کلی درباره‌ی شرایط فعلی بازی، از سیزن جدید گرفته تا آنتی چیت احتمالی. حتی به شما نحوه‌ی باثبات‌تر کردن پینگ و بهترین تنظیمات گرافیکی را نشان می‌دهیم.

بعد از گذشت ۷ سیزن از وارزون، این اثر در بخش گیم‌پلی به بلوغ کاملی رسیده است؛ البته هنوز هم باگ‌ها، چیتر‌ها و مشکلات دیگر وجود دارند اما بحث آن‌ها جدا است. تمام سلاح‌ها، تکنیک‌ها و نکاتی که در این مقاله گفته‌ می‌شود با تغییر سیزن قابل تغییر است. (تاریخ نوشته شدن مقاله: سیزن دوم کلد وار – وارزون)

تنظیمات گرافیکی بهینه برای fps بیشتر – آموزش warzone

نسخه‌ی PC بازی وارزون دست شما را در انتخاب و تغییر گرافیک بازی باز گذاشته است و شما به راحتی می‌توانید با تغییر و خاموش کردن چند گزینه Fps بیشتری دریافت کنید و تجربه‌ی روان‌تری از بازی داشته باشید.

در زیر بهترین ستینگ یا تنظیمات را مشاهده می‌کنیم، تنظیماتی که حتی استریمر‌های معروف نیز از آن استفاده می‌کنند.

نکات Call of Duty Warzone – آموزش وارزون – تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های قوی

نکات Call of Duty Warzone - تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های قوی

Display – آموزش warzone

Render Resolution: رزولوشن مانیتور شما

Sync Every Frame: Off

Nvidia Highlights: این قابلیت برای ضبط بازی شما است؛ برای مثال وقتی دشمن را می‌کشید یا چند نفر را پشت سر هم بزنید، خودکار از صفحه‌ی شما ویدئویی ضبط می‌شود. این قابلیت برای سی پی یو‌هایی که ۶ رشته به بالا دارند توصیه می‌شود.

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled + Boost قابلیتی برای کمتر کردن تأخیر بین قطعات سیستم –

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: Low

Texture Resolution: High

Texture Filter Anisotropic: High

Particle Qualty: High

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Enabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting – آموزش warzone – آموزش وارزون 

Shadow Map Resolution: Medium

Chache Spot Shadows: Enabled

Chache Sun Shadows: Enabled

Particle Lighting: Normal

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): low

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: Filmic SMAA T2X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Disabled

Dynamic Resolution Framerate Target:0

آموزش وارزون – تنظیمات گرافیکی وارزون برای سیستم‌های ضعیف

ترفند های Call of duty warzone

Display – آموزش warzone

Render Resolution: اگر کارت گرافیک شما قدرت کافی ندارد این گزینه را بین ۷۵ تا ۵۰ درصد رزولوشن اصلی تأیین کنید

Sync Every Frame: On

Nvidia Highlights: Off

Nvidia Reflex Low Latency: Enabled

Details and Texture – آموزش warzone

Steam Quality: low

Texture Resolution: low

Texture Filter Anisotropic: low

Particle Qualty: low

Bullet Impacts & Sprays: Enabled

Tessellation: Disabled

On-demand Texture Streaming: Disabled

Shadow & Lighting

Shadow Map Resolution: low

Chache Spot Shadows: Disabled

Chache Sun Shadows: Disabled

Particle Lighting: low

DirectX Raytracing: Disabled

Ambient Occlusion: Disabled

Screen Space Reflection (SSR): Disabled

Post Processing Effects – آموزش warzone

Anti-Aliasing: SMAA T1X

Depth of Field: Disabled

Filmic Strength: 0

World Motion Blur: Disabled

Weapon Motion Blur: Disabled

Film Grain: Disabled

Dynamic Resolution: Enabled

Dynamic Resolution Framerate Target: فریم ریت مد نظر خود یا شصت فریم

منظور از سیستم‌های ضعیف کارت‌های گرافیکی ۱۰۵۰/ ۱۰۵۰ تی ای بوده است و منظور از سیستم قوی کارت‌ای گرافیکی ۱۶۶۰/۱۰۷۰ به بالا. همچنین از طرف سی پی یو هم برای سیستم‌های ضعیف حداقل یک i3-9100 یا هم قدرت آن و سیستم‌های قوی هم حداقل یک i5-9400 یا r3 3100 و هم قدرت‌های آن دو.

ترفند های بازی Call of duty warzone – تنظیم میدان دید یا Fov – چطور fps خود را در وارزون ببینیم؟

آموزش وارزون

برای دیدن فریم ریت، پکت لاست و پینگ خود همراه با جزئیات دیگر در تب Telemetry گزینه مورد نظر را Enabled کنید. همچنین در اول بخش می‌توانید fov را انتخاب کنید که برای دریافت بهترین پرفورمنس ۹۰ – پرفورمنس با جزئیات ۱۱۰ – و تمرکز روی گیم‌پلی ۱۲۰ را انتخاب کنید. در آثار رقابتی هرچقدر میدان دید یا Fov شما بالاتر باشد بهتر است چرا که می‌توانید بخش بیشتری از نقشه را مشاهده کنید و تسلط کامل به بازی داشته باشید.

ترفند های بازی Call of duty warzone – خاموش کردن باز شدن خودکار چتر نجات – Parachute Auto Deploy

گزینه‌ی دیگری که باید آن را خاموش کنید، باز شدن خودکار چتر نجات است. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید در سطح نزدیک‌تری به زمین چتر نجات خود را باز کنید و سریع‌تر از دشمنان به زمین برسید. برای اینکار شما باید به بخش کنترلر بروید، سپس در زیر بخش Movement باید Parachute Auto Deploy را غیر فعال یا Disable کنید.

آموزش وارزون – سیستم مچ میکینگ بازی

قبل از اینکه به بخش مهارتی و سلاح‌های بازی وارد شویم بهتر است به سیستم مچ میکینگ یا همان سرور‌ها و انتخاب دشمن‌های بازی نگاهی داشته باشیم. بخش اصلی بازی یعنی بتل رویال آن، به صورت رنک است؛ یعنی چه؟ به این معنا که شما با کسانی برخورد می‌کنید که سطح بازی آن‌ها تقریباً با شما یکی است؛ از k/d گرفته تا تعداد کیل‌ها و حتی وین‌های آن‌ها به شما شباهت دارد و بر این اساس لابی شما انتخاب می‌شود.

پس اگر می‌خواهید که در بازی تمرین کنید و حرفه‌ای شوید بهتر است همین مود را امتحان کنید، چرا که بخش‌های دیگر مثل پلاندر رنک نیستند و از پلیر‌های تازه کار گرفته تا حرفه‌ای را رو به روی شما قرار می‌دهد. یکی از مشکلات اصلی بازی وجود چیتر‌های بسیار زیاد است؛ البته این مشکل فقط در لابی‌های بالا رده و در حضور بازیکنان حرفه‌ای دیده می‌شود. اگر شما کیدی زیر ۱ دارید، احتمال خیلی کمی برای وجود چیتر در لابی شما وجود دارد.

ترفند های بازی Call of duty warzone – کیدی چیست؟ – نحوه‌ی دیدن کیدی در وارزون

آموزش warzone

شاخص کیدی تعداد کل کیل‌های شما تقسیم بر دث یا مرگ‌های شما است. برای دیدن این عدد باید در منوی بالای بازی روی Barracks و بعد به بخش Record وارد شوید. در آن‌جا شما می‌‌توانید اطلاعات مربوط به هر سبک بازی را مشاهد کنید، روی بخش بتل رویال کلیک کنید، سپس در یکی از ستون‌ها نوشته شده است، Ratio که به معنای کیدی شما است. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌هایی که باید فعال کنید، پشت سر هم گذاشتن آرمور یا شیلد است؛ برای اینکار شما باید در بخش کنترلر زیر بخش Weapons در گزینه‌ی Armor Plate Behavior گزینه Apply All را انتخاب کنید.

 

 

چگونه در وارزون اسکین بگیریم – آموزش وارزون

ترفند های بازی Call of duty warzone

یکی دیگر از مهم‌ترین انتخاب‌ها، خرید اسکین است؛ البته همیشه می‌‌توانید از اپراتوری دیفالت استفاده کنید. اما خرید اپراتوری‌هایی مثل Roze یا ایسکارا برای شما برگ برنده است، چرا؟ به علت اینکه اپراتور رز یک لباس تماماً سیاه به تن دارد که دیدنش را به شدت سخت می‌کند و به راحتی می‌توانید در گوشه‌ی خانه‌ها بنشینید و هیچ کس هم شما را نبیند. برای خرید اسکین شما ۲ راه حل دارید؛ پرداخت چندین دلار و خرید اسکین از استور اکتیویژن در بازی یا خرید اکانت و گیفت کردن باندل یا اسکین برای خودتان. روش دوم هزینه‌ی بسیار کمتری دارد و به صرفه‌تر است.

آموزش وارزون – انتخاب پرک‌های بازی

پرک های warzone - انتخاب پرک‌های بازی

برای انتخاب‌ اولین پرک ما Cold Blooded را در نظر گرفتیم؛ با انتخاب این پرک سلامتی شما بعد از کشتن دشمنان سریعاً پر می‌شود و به راحتی می‌توانید با چند نفر مبارزه کنید. برای پرک دوم هم باید Overkill را انتخاب کنیم؛ با اینکار شما می‌توانید در هر دو بخش اسلحه‌ی مورد نظر خود را بردارید و مجبور نیستید که کلت یا rpg انتخاب کنید. پرک سوم نیز Tune Up است؛ این پرک باعث می‌شود شما بتوانید سریعاً بین سلاح‌های خود جابه‌جا شوید و در موقعی که تیر یک سلاح شما تمام شد بتوانید به مبارزه ادامه دهید.

این ست پرک برای اولین لود اوت شما است. برای دومین لود اوت باید همین پرک‌ها را انتخاب کنید با یک تفاوت؛ به عنوان گرک دوم به جای overkill گوست را انتخاب کنید. با این کار شما در uav و هارت بیت‌ها نمایش داده نمی‌شوید.

آموزش وارزون – بهترین لودات وارزون

ترفند های Call of duty warzone – بهترین اسالت رایفل‌های وارزون – Assault Rifles

بهترین لودات وارزون

Amax: یکی از بهترین سلاح‌های بازی براش شلیک دشمنان در فاصله‌های دور، با دمیج بسیار بالا و البته ریکویل قابل کنترل. سلاحی که به مدت زیادی متای بازی بود و این اسلحه را در دست تک تک بازیکنان می‌دیدید.

چگونه در وارزون اسکین بگیریم

As val: این اسلحه کمترین TTK را در بین کل سلاح‌های بازی دارد. (TTK: Time to kill – مدتی که طول می‌کشد دشمن را بکشید) البته به علت داشتن خشاب ۳۰ عددی و فواصل کم توصیه می‌شود در کنار آن از یک اسنایپر مثل kar 98 استفاده کنید.

بهترین اسلحه های warzone

FFAR: این اسلحه برای مدت زیادی متای جدید بازی بود؛ البته هنوز هم سلاح قدرتمندی است و برای فاصله نزدیک بسیار کاربردی است. با داشتن خشاب ۵۰ تایی و فایر ریت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای راش دادن در بازی است.

چگونه در warzone حرفه ای شویم

Grua: نکته‌ی قوت اصلی این سلاح را می‌توان دقت بسیار بالای آن حتی بدون هیچ اسکوپی دانست؛ تا جایی که با این سلاح به راحتی می‌توان دشمنی با فاصله ۱۰۰ متر را نابود کرد.

 

آموزش Warzoneبهترین SMGهای وارزون – (Sub Machine Gun)

Bullfrog: موبلیتی بالا همراه با خشاب ۶۴ تایی و همچنین فایر ریت عالی باعث شده است؛ این سلاح هم به یکی از بهترین‌های در فاصله نزدیک تبدیل شود.

ترفندهای بازی call of duty warzone

MP5: یکی از بهترین سلاح‌های بازی در سیزن‌های مدرن وارفیر و البته کلد وار؛ سلاحی که کمتر کسی آن را به دست نگرفته است و موبیلیتی بالای آن را امتحان نکرده است.

چگونه بازی call of duty warzone بازی کنیم

LC 10: جدیدترین smg بازی که با توجه به دیگر سلاح‌ها مثل mac 10 در بحث فایر ریت حرفی برای گفتن ندارد، اما با توجه به دمیج بیشتر و البته دقت بالاتر انتخاب عاقلانه‌ای است.

چگونه وارد بازی call of duty warzone شویم

Mac 10: تا قبل از نرم این اسلحه بیشتری فایر ریت و موبیلیتی ازان این سلاح بود و همیشه سلاحی کارآمد و به درد بخور بود؛ مخصوصاً اگر آن را با یک AR دوربرد ست می‌کردید.

توضیحات Call of duty warzone

آموزش Warzoneبهترین شات‌گان‌های بازی – Shotguns

Streetsweeper: این شاتگان با داشتن خشاب ۱۸تایی، فاصله‌ی شلیک فوق‌العاده، دمیج عالی و نبود هیچ ریکویلی یکی از بهترین‌‌ها در فاصله نزدیک و درگیری با چند نفر به طور همزمان است.

نکات مهم بازی وارزون

gallo SA12: یکی دیگری از شات‌گان‌های بازی که واقعاً عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته و به احتمال زیاد متای جدید بازی است. قدرت این شات‌گان تا حدی زیاد است که در فاصله نزدیک با ۳ تیر دشمن را از پای در‌ می‌آورد.

بهترین اسنایپر وارزون

ترفند های Call of duty warzone – بهترینLMG های بازی(Light Machine Gun)

PKM: با داشتن خشاب ۱۰۰ تایی، دمیج فوق‌العاده بالا و دقت بی‌همتا یکی از بهترین lmgهای بازی پیش روی شما است؛ البته تا جایی که نخواهید با آن راش بدهید!

نکات مهم کالاف دیوتی وارزون

Bruen MK9: بهترین راه برای انتخاب این اسلحه انتخاب خشاب ۶۰ تایی است؛ با اینکار موبلیتی سلاح بسیار بالا می‌رود و همچنین اسلحه به خودی خود دارای دمیج، فایر ریت و دقت بسیار بالایی است.

چگونه در وارزون وین بگیریم

آموزش Warzoneبهترین تاکتیکال رایفل‌های بازی – Tactical Rifles

M16 : این اسلحه به صورت خودکار روی حالت ۳ burst fire قرار دارد؛ یعنی اینکه با هر شلیک ۳ تیر می‌زند. اگر کمی نشانه‌گیری خوب داشته باشید به راحتی با دو شلیک می‌توانید دشمنان خود را از پای دربیاورید.

چگونه در وارزون اسکین بگیریم

DMR 14: این هم یکی دیگر از سلاح‌های متای بازی در اوایل سیزن، سلاحی که به حدی op بود که بسیاری از بازیکنان تا نرف شدنش بازی را ترک کردند. بعد از نرف شدن این سلاح، اگر بتوانید ریکویل آن را کنترل کنید هنوز هم انتخاب خوبی برای برد دور است.

آموزش های وارزون راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون

آموزش Warzone – بهترین مارکسمن رایفل‌های بازی – Marksman Rifles

Kar98 بهترین اسنایپر وارزون : کار ۹۸ بهترین اسنایپر بازی برای کسانی که سرعت و دقت را در کنار هم می‌خواهند. باگ جدیدی که به اسکوپ‌های بازی اضافه شده است no glint است. بدین معنا که دیگر دشمنان نمی‌توانند انعکاس نور در دوربین شما را ببیند. برای اینکار شما باید اسکوپ دو حالت زوم با نام Variable Zoom Scope را انتخاب کنید. این ترفند روی تمامی اسنایپر‌های مدرن وارفیر جواب می‌دهد.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون

Spr: یکی دیگر از اسنایپر‌های بازی که به نسبت کار۹۸ ضعیف‌تر است اما نقاط قوت‌ خود را دارد. از میدان دید بیشتر گرفته تا هیت اسکن (یعنی سرعت برخورد تیر به دشمن بسیار کم است و سریعاً به انمی اثابت می‌کند) بودن اسلحه.

آموزش Warzone - تکنیک های وارزون

آموزش وارزون – بهترین اسنایپر‌ رایفل‌های بازی – Sniper Rifles

AX 50: اگر شما عاشق کمپ کردن و خط گیری دشمنان با اسناپیر از فاصله دور هستید، hdr بهترین انتخاب شما است؛ مخصوصا حالا که می‌توانید با انتخاب اسکوپ variable انعکاس آن را نیز حذف کنید تا دیگر کسی متوجه حضور شما نشود.

آموزش وارزون -بهترین لودات وارزون

LW3 Thundra: یکی دیگر از اسنایپر‌های no glint بازی که دمیج بالا و بولت ولاستی فوق‌العاده‌ای دارد و البته ads نسبتاً مناسب هم دارد.

آموزش warzone - راز های وارزون

آموزش وارزون – بهترین کلت‌های بازی – Handguns

آموزش warzone - راز های وارزون

۱۹۱۱: با داشتن بیشترین فایر ریت در بخش پیستول‌ها و همچنین ریکویل قابل کنترل و دمیج مناسب، انتخاب بسیار خوبی برای تک کلته و دو کلته است. (برای دو کلته کردن در بخش پرم گزینه dual wield را انتخاب کنید)

Diamatti: یکی دیگر از اسلحه‌های بازی که به مدت زیادی متای بازی بود و با دمیج سرسام اورش تمام بازیکنان را دیوانه کرده بود؛ بعد از نرف شدن این اسلحه هنوز هم گزینه‌ی خوبی برای رنج نزدیک است.

 

آموزش warzone – بهترین لود اوت وارزون

این ترکیب‌ها یکی از بهترین‌ها در این سیزن هستند چرا که شما هم می‌توانید دشمنان در فاصله دور را هدف قرار بدهید و هم دشمنانی که به سمت شما می‌آیند را از پا در بیاورید.

Kar 98 + FFAR)) – (Groza – kar 98) – (ak74-u + kar 98) – (amax + mac 10)

(AS Val + Kar 98)(M16 + Gallo)(M16 + mac10)Amax + mp5)) –

ترفند های Call of duty warzone – چگونه در وارزون وین بگیریم

آموزش warzone - چگونه در وارزون وین بگیریم

توضیحات تکمیلی – آموزش warzone

برای مثال حالت تک نفره را در نظر می‌گیریم، شما برای انتخاب مکانی برای دراپ کردن، باید به نقشه نگاه کنید. بررسی کنید و ببینید که کدام بخش از نقشه شاپ نزدیک دارد و همزمان یک کانترکت مثل اسکونجر یا بانتی هم به آن نزدیک است. طبیعتاً به این بخش‌های نقشه افرادی بیشتری جذب می‌شوند و کار شما در آغاز سخت‌تر است. اما بعد از اینکه دشمنان را از بین بردید به راحتی می‌توانید به لوت کردن بپردازید و با پولی که از کانترکت‌ها و لوت کردن به دست آوردید، لود اوت خود را بخرید.

در بالا درباره‌ی انتخاب اسلحه و لود اوت و بهترین آن‌ها حرف زدیم، با توجه به سبک بازی خود لود اوت خود را انتخاب کنید. حالا که سلاح‌های خود را برداشتید، باید به نزدیک ترین کانترکت موجود بروید. انتخاب با شما است؛ اسکونجر یا بانتی. حالا در نظر بگیرید که ما بانتی را برداشتیم، بهتر است در این موقع یک Uav هم داشته باشیم تا از مکان دقیق دشمن باخبر شویم.

بعد از گذشت حدود ۱۰ دیقه از بازی و رسیدن به زون دوم، اولین لود اوت رایگان به زمین می‌افتد؛ که بهترین موقعیت برای برداشتن پرک گوست است. سپس شما باید به برداشتن کانترکت، انجام آن و سپس درآوردن پول و خرید uav بپردازید. بعد از رسیدن به زون پنجم، وقت این است که شما بازی را آهسته‌تر پیش ببرید. به همه‌ی مناطق نگاه کنید، منتظر جلو آمدن دشمنان باشید و همیشه آماده شلیک و مقابله با آنان.

آموزش warzone – حرکات بازی

اما قبل اینکه به زون آخر بازی برسید شما به چند مهارت اصلی نیاز دارید. دقت کردن به بازی؛ یعنی شما همیشه باید حواستان به دور و اطراف باشد و یک لحظه هم از محیط دورتان غافل نشوید. نشانه‌ گیری خوب؛ این مهارت با تمرین بلند مدت، طولانی و پشت سر هم به دست می‌آید. و در آخر هم حرکات سریع و بدون توقف؛ برای مثال استفاده از اسلاید کنسلینگ (برای انجام اینکار اول بدوید سپس دکمه‌ی اسلاید یا لیز خوردن را فشار دهید و دوباره پس از یک ثانیه همان دکمه را فشار دهید؛ با اینکار هم دشمنان سردرگرم می‌شوند و هم قابلیت دویدن شما هر بار ریست می‌شود) یا حرکات مارپیچ و در کل حرکاتی که دشمن را گیج می‌کند.

آموزش warzone – زون آخر

بهترین استراتژی در زون آخر استفاده از موانع بازی برای سنگرگیری، شلیک به موقع و پناه گرفتن و همچنین راه رفتن دقیق و به موقع همگام با حرکت زون. خیلی از افراد به این فکر می‌افتند که اگر سریعاً خود را به وسط زون برسانند جای امن‌تری دارند. اما این تفکر اشتباه است؛ شما باید بتوانید دشمنان را به یک سمت بکشانید تا فقط در یک جبهه در جنگ باشید.

ترفند های Call of duty warzone – حل مشکل پینگ بالا و پکت لاست برای کامپیوتر

پینگ بالا و پکت لاست یکی از مشکلات همیشگی پلیر‌های ایرانی است؛ مشکلی که راه حلی درست و قطعی برای آن وجود ندارد. اما با استفاده از چند تکنیک می‌توان تجربه‌ی بهتری را بازی‌های آنلاین داشت.

آموزش وارزون – استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ

یکی از بهترین‌ راه‌های ممکن استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ داخلی و ایرانی است. کار اصلی این سرور‌ها، کوتاه کردن مسیر اتصال شما به سرور مقصد یا همان سرور بازی است. با اینکار پینگ یا تأخیر شما با سرور کمتر می‌شود. البته برای دسترسی به این سرویس‌ها باید هزینه‌ای بین ماهیانه ۱۲ الی ۵۰ هزار تومن بپردازید. البته قبل از آن برای اطمینان از کارآمد بودن این سرویس می‌توانید از بخش تست رایگان روی بازی‌های مورد نظر خود سرویس کاهش پینگ را امتحان کنید.

آموزش وارزون – تنظیم dns شکن یا از استفاده تکلول

در چند وقت اخیر شرکت‌های کوچک ایرانی دست به کار شده‌اند و شاهد به وجود آمدن ۲ سرویس مختلف با نام‌های شکن و تکلول بوده‌ایم. البته تکلول قدمت زیادی دارد و در اصل برای عناوینی مثل LOL به وجود آمده بود. شکن یک سرویس برای دور زدن تحریم‌ها و ثبات بخشیدن به پکت لاست و گاها پینگ شما است که می‌توانید در وبسایت مرجع آموزش استفاده را مطالعه کنید. همچنین تکلول یک سرویس برای دور زدن تحریم‌ها و البته کاهش پینگ است که در بعضی آثار مثل ایپکس لجندز، فورتنایت و وارزون استفاده‌ی زیادی دارد.

آموزش warzone – استفاده از فیلتر شکن با ip امارات

اگر شما فیلترشکنی را استفاده می‌کنید که از کشور امارات یا عربستان پشتیبانی می‌کند، با وصل شدن به آن می‌توانید پینگ خود را زیر ۱۰۰ برسانید و از یک تجربه‌ی لذت بخش در سرور‌های وارزون لذت ببرید.

 

آموزش وارزون – حل مشکل پینگ بالا و پتک لاست در وارزون برای ایکس باکس 

با توجه به اعمال تحریم‌ها توجه داشته باشید برای وارد شدن به اکانت لایو خود با ارور service unavailable مواجه می‌شوید که برای ورود به اکانت‌های لایو حتمن باید ازDns هایی استفاده کنید که قابلیت گذر از تحریم را داشته باشند.

برای تنظیم DNS به صورت دستی مسیر

زیر را دنبال کنید

Settings / Network setting/ Advance setting / Dns Setting / Manual

در قسمت Primary DNS آدرس DNS را وارد کنید.

در قسمت Secondary DNS می‌توانید آدرس دیگری اضافه کنید که در مواقعی که اولین DNS پاسخگو نباشد دومین DNS فعال می‌شود.

دانلود دیتای بازی ها در کنسول و اتصال به استور ایکس باکس بدون اعمال dns هم امکان پذیر است.

دی ان اس های پیشنهادی ما:

یکی از دی ان اس ها را امتحان کنید

دی ان اس اول:

Primary: 178.22.122.100

Secondary: 185.51.200.2

دی ان اس دوم:

Primary: 185.55.226.26

Secondary: 185.55.225.25

دی ان اس سوم:

Primary: 185.51.200.2

Secondary: 178.22.122.100

دی ان اس چهارم:

Primary: 178.22.122.100

Secondary: 185.55.200.2

اگر باز هم نتیجه نگرفتید پورت را عوض کنید و روی بیشترین مقدار قرار دهید.

آموزش وارزون – حل مشکل پینگ بالا و پتک لاست در وارزون – پلی استیشن ۴

به منظور افزایش سرعت دانلود و بهتر شدن پینگ در کنسول پلی استیشن ۴ با استفاده از ایجاد تغییرات در تنظیمات DNS مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- کلید PlayStation روی کنترلر خود را فشار دهید.

۲- وارد قسمت تنظیمات (Settings) شده و از آنجا قسمت شبکه (Network) را انتخاب کنید.

۳- در قسمت ظاهر شده گزینه Set up Internet Connection را انتخاب کنید.

۴- در زیرمنوی نمایش داده شده در این قسمت بسته به نوع اتصال مدنظر خود کانکشن Wireless و یا LAN را انتخاب کنید.

۵- به منظور بالا بردن سرعت دانلود به کمک تغییر تنظیمات DNS و یا MTU، گزینه Custom را انتخاب کنید.

۶- سپس با انتخاب گزینه Manual امکان ویرایش آدرس DNS را فراهم کنید.

۷- با طی کردن مراحل بالا، امکان وارد کردن آدرس های DNS اولیه و ثانویه فراهم می‌شود.

۸- برخی از آدرس های مورد استفاده و محبوب DNS در زیر آمده‌اند:

 • Google – ۸.۸.۸.۸ Primary field; 8.8.4.4 Secondary Field
 • Open Dns – ۲۰۸.۶۷.۲۲۲.۲۲۲ Primary field ; 208.67.220.220 Secondary Field

دقت کنید که اعداد و آدرس‌ها را درست وارد کنید در غیر اینصورت امکان برقراری ارتباط وجود نخواهد داشت.

۹- برای تنظیمات MTU نیز گزینه دستی را علامت بزنید.

۱۰- در این قسمت قادر به وارد کردن مقداری جدید برای MTU خواهید بود. مقدار اصلی MTU که توسط سونی تایید شده است ۱۴۷۳ است. ولی در صورتی که ۱۴۷۳ جواب نداد، ۱۴۵۰ نیز مناسب است.

۱۱- پس از انتخاب  Next، گزینه Do Not Use را انتخاب کنید.

۱۲- با فشردن کلید Next اتصال شما به اینترنت تست خواهد شد. در صورتی که این تست موفقیت آمیز باشد، تغییرات MTU شما به خوبی صورت گرفته است.

۱۳- از منوی پلی استیشن خارج شوید و اقدام به دانلود فایل مورد نظر خود نمایید. پیش بینی می‌شود که تغییر سرعت محسوسی در فرآیند دانلود شما مشاهده شود.

آموزش وارزون – اصطلاحات استفاده شده در این مقاله

نرف (Nerf): به صورت کلی وقتی یک اسلحه بیش از حد قوی است، شرکت سازنده‌ طی آپدیتی آن را ضعیف یا نرف می‌کند. برای مثال در ۴ بازی شاتگان R9 بسیار قوی بود که بعد از گذشت ۲ سیزن بالاخره توسط اکتیویژن نرف شد.

باف (Buff): این اصطلاح برخلاف نرف است، یعنی اگر اسلحه‌ای بیش از حد ضعیف بود، شرکت سازنده طی آپدیتی قدرت اسلحه را بیشتر کرده یا برای مثال لگد/ریکویل آن را حذف می‌کند.

سلاح بیش از حد قوی (OP Gun): بعضی اوقات سازنده‌ها با قرار دادن سلاح‌های بسیار قوی، بالانس بودن بازی را از بین می‌برند، به طوری که اگر شما از آن دسته سلاح‌ها استفاده کنید، به راحتی برنده می‌شوید.

اتچمنت: در بخش سلاح‌های بازی شما می‌توانید بر روی اسلحه دلخواه‌تان انواع آتچمنت‌ها را قرار دهید، برای مثال خفه کن، اسکوپ (دوربین)، خشاب اضافه، یا دسته و انواع مختلف آن‌ها.

فایر ریت (Fire Rate): سرعت تیر زدن اسلحه به صورت پشت سر هم

متا (Meta): هر سیزن از بازی متای مخصوص خود را دارد، برای مثال اوایل سیزن دوم کلد وار اسلحه‌ی متا DMR بود، متا یعنی قویترین اسلحه و پراستفاده‌ترین آن‌ها.

خسارت (Damge): هر اسلحه مقداری از سلامتی دشمن کم می‌کند و به اصطلاح به او دمج می‌زند.

دشمن (Enemy): دشمنان موجود دارد بازی یا انمی

دقت (Accuracy): دقت شلیک اسلحه و دقیق بودن تیر‌ها

لگد (Recoil): هر سلاحی بعد از شلیک مقداری لگ و به اصطلاح ریکویل دارد که با استفاده از اتچمنت‌های مناسب قابل رفع یا کنترل است.

ADS Time: مدتی زمانی که طول می‌کشد با اسلحه نشانه بگیرید – Aiming Down Sight

میدان دید (Fov): Field of View – میدان دید المانی است که شما می‌توانید آن را از ۷۰ تا ۱۲۰ تغییر دهید و هرچقدر این عدد بالاتر باشد میدان دید شما بیشتر می‌شود. این قابلیت هنوز به نسخه‌‌های کنسولی اضافه نشده است.

هیپ فایر(Hip Fire): تیر زدن بدون نشونه گرفتن.

فروشگاه (Shop): فروشگاه بازی که می‌توانید در آن لود اوت، کیل استریک و … بخرید.

کیل استریک (Kill Streak): وسیله‌ای برای کشتن دشمنان که شامل  (جت جنگنده‌ای که یک خط مستقیم به اندازه ۱۵ الی ۲۵ متر را تیر بار‌ می‌کند) Precision Strike و Cluster  (بمب خوشه‌ای) می‌شود.

لود اود (Loadout): شما می‌توانید این ایتم را از شاپ بازی تهیه کنید، سپس آن را پرت می‌کنید و بعد از چند ثانیه یک جعبه ظاهر می‌شود. سپس شما می‌توانید لود اوت مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ لود اوتی که قبل از بازی در منو چیده‌اید. لود اوت شامل سلاح‌ها، پرک و تاکیتیکال‌ها می‌شود.

آموزش وارزون – کانترکت (Contract)

شامل ۵ نوع می‌شود. اسکونجر (Scavenger): این نوع  بعد از برداشتن آن به صورت نوبتی ۳ جعبه را در مکان‌های نزدیک به شما ظاهر می‌کند که جعبه آخر حاوی بیشترین ایتم و همچنین یک سچل (satchel) است؛ سچل یک ایتم حاوی ۸ عدد ارمور است. بانتی (Bounty): بعد از برداشتن این ایتم روی نقشه‌ی شما یک دایره زرد رنگ ظاهر می‌شود که نشان دهنده‌ی موقعیت مکان دشمن است. شما باید انمی را از بین ببرید، بعد از آن به شما پولی داده می‌شود. سپلای ران (Supply Run): شما باید به یکی از شاپ‌های گفته شده در زمان مشخص بروید، بعد حدود ۱ تا ۲ هزار به شما پول می‌رسد و می‌توانید سلف ریوایو یا uav به رایگان بگیرید.

یکی دیگر از کانتراکت‌ها ریکان (Recon) است؛ بعد از برداشتن این آیتم در نقشه مکانی ظاهر می‌شود و شما باید به مدت مشخصی در آنجا بمانید، سپس به شما پول و مهمات تعلق می‌گیرد. البته قابل ذکر است که در مکان شما یک منور به سمت آسمان می‌رود که دشمنان می‌تواند محل سکون شما را متوجه شوند. و آخرین و البته مهمترین ماست وانتد (Most Wanted): با برداشتن این کانترکت، شما برای دشمانن روی نقشه علامت‌گذاری می‌شود و بعد از گذشتن حدود ۳ دقیقه پولی به شما می‌رسد و اگر یارتان مرده باشد زنده می‌شود.

آموزش بازی وارزون

و نکته‌ی آخر، همیشه در بازی‌های رقابتی مهارت حرف اول را می‌زنه، اینکه بتونید سریع تصمیم بگیرید که باید چیکار کنید، اینکه دقیق هدف بگیرید و بدونید کی باید حمله کنید و کی باید عقب نشینی. بدست آوردن این مهارت‌ها نیازمند مدت‌ها تمرینه و باید اون حس گیمر بودن توی خونتون باشه تا بتونید سریع با هر گیمی اخت بگیرید و تکنیک‌ها و نکات اون گیم دستتون بیاد.

ممنون که تا پایان مقاله ترفند های Call of duty warzone همراه من بودید، امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید؛ هر سوالی در رابطه با اسلحه‌های وارزون یا سیستم مورد نیازش داشتید در بخش نظرات ازم بپرسید.

سوالات متداول نکات، آموزش و ترفند های بازی Call of duty warzone

[select-faq faq_id=’297750′]
[select-faq faq_id=’297753′]
[select-faq faq_id=’297755′]
[select-faq faq_id=’297756′]
[select-faq faq_id=’297759′]
[select-faq faq_id=’297760′]
[select-faq faq_id=’297761′]
[select-faq faq_id=’297762′]
[select-faq faq_id=’297763′]
دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

3 Replies to “ترفند های Call of duty Warzone – آموزش وارزون – نکات Warzone”

 1. ابی گفت:

  سلام یه رادار سبز رنگ هست که نشون میده دشمن نزدیکمون هست یا ن،،اون رو باید چی بزنیم که نشون بده؟ با کامپیوتر بازی میکنم زیتازگی نصب کردم بهم بگید

  ۰ ۰
  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اینکار باید در بخش Weapons و سپس لود اوت. در لود اوت مورد نظر خودتون. به جای فلش بنگ (کوری) یا استان، Heartbeat Sensor رو انتخاب کنید. بخشی که به اصطلاح tactical هم شناخته میشه.

   ۰ ۰
 2. سجاد گفت:

  سلام چطور میشه محل دشمنت پینگ کرد تا یارام ببینن

  ۰ ۰