توسط صادق شجاعی‌فرد در ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ , ۲۱:۲۸

بررسی بازی AntHill

کنسول نینتندو سوییچ از زمان عرضه به یکی از برترین بسترها برای سازندگان بازی‌های مستقل تبدیل شده است. تا جایی که حتی بسیاری از بازی‌های تلفن‌های هوشمند نیز با تغییراتی برای آن پورت شده و هم‌اکنون طیف گسترده‌ای از بازی‌های ریز و درشت با کیفیت‌های مختلف روی آن وجود دارد. یکی از این شرکت که همواره از کنسول‌های نینتندو حمایت می‌کرد «Image & Form Games» نام دارد که بیشتر افراد آن را با مجموعه بازی‌های «SteamWorld» می‌شناسند. این شرکت به تازگی بازی Ant Hill خود را که قبلاً روی iOS منتشر شده بود، توسط «Thunderful» برای سوییچ نیز منتشر کرده است. در ادامه با دنیای بازی و بررسی Ant hill روی کنسول نینتندو سوییچ همراه باشید. نقد این بازی پس از تجربه ۱۰ ساعت از گیم پلی آن نوشته شده است.

بررسی بازی anthill - دانلود بازی اندروید خاکریز مورچه

دفاع از تپه مورچه‌ها – گیم پلی بازی خاکریز مورچه

بازی اندروید Anthill در سبک استراتژی دفاع از قلعه و با زاویه دید ایزومتریک یا بالا به پایین ساخته شده است. بازی Ant hill داستان خاصی ندارد. کل بازی را می‌توان در یک ملکه خودخواه و همیشه گرسنه خلاصه کرد که همه کلونی را برای به دست آوردن غذای بیشتر به کار می‌گیرد. به همین دلیل به هیچ عنوان داستان را نمی‌توان عاملی برای جذب مخاطب به حساب آورد.

از آنجایی که بازی خاکریز مورچه از iOS به سوییچ پورت شده است؛ امکان انجام آن روی حالت خانگی وجود ندارد؛ زیرا همه مکانیزم‌های آن با قابلیت لمسی تنظیم شده است که البته دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد.

همان‌طور که گفته شد وظیفه شما در این بازی جمع‌آوری غذا و حفاظت از لانه مورچه‌ها است. شما برای این کار چهار نوع مورچه مختلف در اختیار دارید.

اولین نوع مورچه‌های کارگر هستند که وظیفه جمع‌آوری غذا و لاشه دشمنان را از داخل محیط بر عهده دارند؛ اما هیچ‌گونه توانایی مبارزه‌ای نداشته و بلافاصله پس از مواجه شدن با دشمن فرار می‌کنند و با اولین ضربه می‌میرند. دومین نوع مورچه‌های جنگجو هستند که به عنوان واحد زمینی وظیفه دفاع از قلعه و مورچه‌های کارگر را دارند و نزدیک زن هستند. نوع سوم مورچه‌های جنگجو دور زن هستند که برای هدف قرار دادن حشرات بال‌دار کاربرد دارند. در نهایت می‌توان به مورچه‌های بال‌دار اشاره کرد که نقش نیروهای هوایی را بر عهده دارند.

بازی اندروید Anthill

مسیر حرکت دشمنان و نیروهای شما در بازی خاکریز مورچه کاملاً آزاد است و برخلاف دیگر بازی‌های دفاع از قلعه که دشمنان تنها در از راه خاص به شما حمله می‌کنند، باید به صورت ۳۶۰ درجه از پایگاه خود دفاع کنید. به همین دلیل باید برای همه مورچه‌ها مسیر حرکتی را تأیید کرده باشید. این کار با نگه‌داشتن دست روی نشان‌گر، کشیدن مسیر دلخواه روی زمین و انتخاب نوع مورچه مورد نظر امکان‌پذیر است. دقیقاً به همین دلیل امکان پیاده‌سازی بازی روی حالت خانگی وجود ندارد. از طرفی مورچه‌های بال‌دار نیاز به تعیین مسیر ندارند و به سمت هر نقطه‌ای از صفحه که کلیک کنید، پرواز کرده و آنجا را بمب‌باران می‌کنند. همچنین هر یک از این نیروها قابلیت آپگرید دارند. برای مثال پس از تقویت مورچه‌های کارگر آن‌ها شجاع شده و از دست دشمنان فرار نمی‌کنند و می‌توانند وزن بیشتری را حمل کنند.

بهترین بازی های بتل رویال برای کامپیوتر و موبایل

بازی خاکریز مورچه به این صورت است که در هر مرحله باید در برابر چندین موج از دشمنان مقابله کنید تا برای کسب همه ستاره‌ها به بالاترین امتیاز دست‌ یابید. برای این کار باید با استفاده از مورچه‌های کارگر به جمع‌آوری غذا یا جنازه حشرات دشمن بپردازید تا امکان تولید نیروی بیشتر را داشته باشید. تنوع حشرات بسیار خوب است و از نمونه‌های بی‌آزار که کاری به شما ندارند تا کاملاً تهاجمی متفاوت هستند. بازی حتی باس فایت‌های متنوعی هم دارد که شما را به چالش می‌کشند.

بازی موبایل خاکریز مورچه

بازی اندروید Anthill از یک حالت بی‌پایان نیز بهره می‌برد که در هر پنج راند یک باس به شما حمله می‌کند. پیش از انجام این حالت بهتر است همه نیروهای خود را تا انتها آپگرید کرده باشید تا بتوانید در برابر دشمنان دوام بیاورید.

متأسفانه یکی از مشکلات بازی Ant Hill شیب سختی نامتعادل آن است. پس از چند مرحله اول که حکم آموزش را دارند. به سرعت و با حالتی نمایی بازی سخت می‌شود. در بعضی مراحل حتی به شما فرصت نفس کشیدن از همان ثانیه اول را نمی‌دهد. این مسئله باعث می‌شود تا حدی از بازی دل‌زده بشوید؛ زیرا پس از آن مرحله سخت احتمال مواجه شدن با یک محیط بسیار راحت وجود دارد. برای مثال در مرحله‌ای از همان ابتدا یک باس دور زن وارد صحنه می‌شود که تعداد زیادی حشره نیز دور آن را گرفته‌اند. این در حالی است که شما هیچ نیروی خاصی ندارید و باید خیلی سریع عمل کنید تا زنده بمانید.

مشکل بعدی دوربین بازی Ant Hill است. بسیاری از مراحل بزرگ‌تر از آن هستند که در کادر جا بشوند و حتی با عقب بردن دوربین در انتها نیز امکان دیدن همه محیط وجود ندارد. از طرفی امکان زمانی که در حال کشیدن مسیر هستید نمی‌توانید دوربین را جابه‌جا کنید که دستیابی شما به محل‌های بیرونی را کند کرده و ممکن است نیروهای شما را در خطر قرار بدهد. بهتر بود حداقل سازندگان از کلیدهای جوی‌کان برای جابه جایی دوربین استفاده کنند یا در هر صورت راه کاری را برای این مسئله بیندیشند.

دانلود بازی Anthill

جهان مورچه‌ای – گرافیک بازی

در بازی اندروید Anthill محیط مراحل بسیار پر جزئیات و زیبا طراحی شده است؛ اما همه آن‌ها از یک تم ثابت بهره می‌برند و فقط چینش آن متفاوت است. همین مسئله به تکراری شدن بازی پس از چند مرحله می‌انجامد. موسیقی بازی نیز شرایط مشابهی دارد و از تنوع پایینی برخوردار است. البته خوشبختانه بازی با هیچ افت فریمی مواجه نیست.

در مقابل محیط، دشمنان و نیروهای خودی از طراحی مناسب و متنوعی برخوردار هستند و انیمیشن حرکتی آن‌ها به خوبی پیاده‌سازی شده است.

جمع بندی بررسی بازی اندروید Anthill

بازی Anthill یک دفاع قلعه متفاوت است که در آن شما خود مسیر حرکت نیروها را تعیین می‌کنید. به علاوه همه بروزرسانی‌های منتشر شده برای iOS به صورت یکجا در اختیار کاربران سوییچ قرار گرفته است. این بازی حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت گیم‌پلی را در اختیار شما قرار می‌دهد و هر مرحله آن نهایت ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد و یک اثر سرگرم‌کننده در تعطیلات عید و خانه‌نشین شدن به علت بحران کرونا به حساب می‌آید.

Verdict

Platform: Switch – Score: 7 out of 10

AntHill is a different kind of Tower-defense genre game that you see everyday. With every ios update gathered in the switch version, Ant Hill is a great choice to spend some time in your cozy couch!

نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Ant hill بود که توسط ناشر بازی برای دنیای بازی ارسال شده است.

 

نکات مثبت
  • تنوع دشمنان
  • یک دفاع از قلعه متفاوت
نکات منفی
  • مشکل دوربین
  • تنوع کم محیط و موسیقی
  • سختی نامتعادل
7
خوب
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: