توسط علی ارکانی در ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ , ۲۱:۱۸

بازی Assassin’s Creed Odyssey یکی از جذاب‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ و یکی از بهترین عناوین این مجموعه‌ی پر طرفدار است که در عین تمرکز بر تجربه‌‌ای تک نفره و داستانی توانسته بازیکنان زیادی را از سرتاسر جهان به خود اختصاص دهد. به دلیل استقبال چشمگیر از این بازی، ما در تیم دنیای بازی تصمیم گرفتیم تا با انتشار مجموعه مقالاتی، به شما همراهان در تجربه‌ی هرچه بهتر این اثر کمک کنیم.در این قسمت به بررسی برخی از بهترین مهارت‌های موجود در Assassin’s Creed Odyssey پرداخته و آنها را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید. با آخرین مقالات بازی و معرفی مهم‌ترین توانایی‌های بازی Assassin’s Creed Odysse با دنیای بازی همراه باشید.

مهارت‌های شاخه‌ی شکارچی

همانطور که می‌دانید، مهارت‌های کاساندرا و الکسیوس در Assassin’s Creed Odyssey در سه شاخه‌ی اصلی قرار می‌گیرند. شاخه‌ی شکارچی (Hunter) آن دسته از مهارت‌هایی را شامل می‌شود که با تیر و کمان مرتبط هستند. این بخش در مجموع ۱۱ مهارت را شامل می‌شود که ما ۴ مورد از آنها را حتما پیشنهاد می‌کنیم.

تیر شکارچی (Predator Shot)

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا با زوم کردن روی یک هدف، تیری از کمان خود رها کنید که ۴۳۰% آسیب از نوع شکارچی به هدف وارد کرده و تا ۲۵% مسافت بیشتری نسبت به تیرهای معمولی طی می‌کند و قابلیت کنترل شدن در حین حرکت هم دارد. این قابیلت در نسخه قبلی این مجموعه یعنی Assassin’s Creed Origins برای اولین بار معرفی شد. این قابلیت در آخرین سطح از قدرت خود آسیب ۶۰۰% و مسافت بیشتر ۱۵۰% را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. برد و قدرت زیاد این قابلیت باعث شده تا به یکی از بهترین روش‌ها برای از پا درآوردن دشمنان به صورت مخفیانه و از راه دور تبدیل شود.

استاد تیراندازی (Archery Master)

این توانایی بسیار ساده و سر راست، اما حائز اهمیت است. با به دست آوردن این مهارت آسیب بخش شکارچی شما بین ۲۰ تا ۴۰% (با توجه به سطح این قابلیت) افزایش یافته و شما می‌توانید هنگام پرش از بلندی‌ها زمان را آهسته کرده و به دشمنان تیراندازی کنیم. این قابلیت علاوه‌بر این موارد، آسیب شلیک شما به سر دشمنان را هم تا ۴۰% افزایش داده و همچنین دیگر هنگام استفاده از قابلیت‌های شاخه‌ی شکارچی از تعداد تیرهای موجود شما کم نمی‌شود. این قابلیت نوار آدرنالین شما را هم در خارج از نبرد به میزان حداکثر ا بخش پر می‌کند.

تیر فوق قدرتمند (Overpower Bow Strike)

این قابلیت با مصرف ۳ واحد از نوار آدرنالین شما، تیری بسیار قدرتمند از چله‌ی کمان رها می‌کند که بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰% آسیب شکارچی به هدف وارد کرده و در اثر برخورد با آن منفجر می‌شود. این قدرت در واقع چیزی شبیه به یک نارنجک انداز سنتی است و برای از پا درآوردن گروهی از دشمنان، خصوصا در مراحل «فتوحات» (Conquest) بسیار مفید خواهد بود.

تیرهای شبه وار آرتمیس (Ghost Arrows of Artemis)

«آرتمیس» الهه‌ی شکار در اساطیر یونان حالا به کمک شما آمده و تیرهایی در اختیار شما قرار می‌دهد که با عبور از سپر، دشمنان و حتی در و دیوار تا ۳۴۰% آسیب شاخه‌ی شکارچی به دشمنانتان وارد می‌کند. با استفاده از این توانایی دیگر هیچ کجا برای دشمنان شما امن نخواهد بود و هیچ چیز مانع برخورد تیرهای شما با اهدافشان نمی‌شود.

 

مهارت‌های شاخه‌ی جنگجو

دومین و شاید مهم‌ترین شاخه‌ از مهارت‌ها در Assassin’s Creed Odyssey، شاخه‌ی جنگجو است. همانطور که از نام این شاخه پیداست، تمرکز آن برمبارزات تن به تن بوده و روحیه‌ی اسپارتی شما را تقویت می‌کند. در این شاخه هم ۵ مهارت حتما به جنگجویان کهن پیشنهاد می‌شود.

فرصتی دیگر (Second Wind)

این توانایی ناجی شما در شرایط دشوار است و ملاقات قهرمان داستان را با «هادس» به تاخیر می‌اندازد! با استفاده از این توانایی، بین ۲۵ تا ۵۰% از جان قهرمان بازی بلافاصله پر شده و از مرگ نجات پیدا می‌کند. این قابلیت همچنین در بالاترین درجه‌ی قدرت خود می‌تواند هرگونه آسیب ناشی از سم یا آتش را هم از بین ببرد.

استاد اسلحه (Weapons Master)

این قابلیت به قهرمان ما یاد می‌دهد تا بهتر از همیشه از سلاح‌هایی که در اختیار دارد استفاده کند. با کسب این مهارت، آسیب شاخه‌ی جنگجو بین ۲۰ تا ۴۰% افزایش یافته و شانس اعمال آسیب‌های شدید (Critical Damage) هم ۱۰% بیشتر می‌شود. علاوه بر این، اگر در مبارزات از ترکیب ضربات سبک و سنگین استفاده کنید، ضربه‌ی نهایی کومبوی شما آسیب بیشتری به دشمنان خواهد زد.

استاد ابزار (Gear Master)

استاد ابزار هم مثل توانایی قبلی است و بین ۳۰ تا ۹۰% به قدرت دفاعی شما (Armor) اضافه می‌کند. با این قابلیت شما آسیب کمتری از ضربات دشمن دریافت می‌کنید. این توانیی میزان آسیب ناشی از تیرهای دشمن را هم ۱۰% کاهش داده و ۱۰% احتمال دارد دشمنان پس از حمله به شما دچار سردرگمی (Stagger) شوند.

ضربات فوق قدرتمند (Overpower Attacks)

این توانایی هم مانند همتای خود در شاخه‌ی شکارچی، آسیب بسییار بالایی را به دشمنان وارد می‌کند. شکل این توانایی با نوع سلاح شما ارتباط مستقیم دارد، اما با تمام این تفاوت‌ها استفاده از این قدرت در ازای ۳ واحد آدرنالین، آسیبی شدید به یکی از دشمنان وارد کرده و بهترین گزینه برای از پا درآوردن غول‌ها و دشمنان قدرتمند بازی است.

فریاد نبرد «آرس»

با استفاده از این قابلیت، خدای جنگ نیرویی مرگبار به قهرمان بازی هدیه می‌دهد تا دشمنان خود را به سرعت از پا در بیاورد. این قابلیت بین ۲۰ تا ۵۰% به قدرت شما اضافه کرده و اگر دشمنان به شما آسیبی وارد کنند، این قدرت باز هم افزایش می‌یابد و دشمنان نمی‌توانند در زمانی که این توانایی فعال است الکسیوس و کاساندرا را بکشند. ترکیب این توانایی با ضربات فوق قدرتمند می‌تواند طوفانی از مرگ را برای سرسخت‌ترین دشمنان شما به ارمغان بیاورد.

شاخه‌ی آدمکش

از هرچه بگذریم، از کشتن بی‌سر و صدای دشمنان در بازی Assassin’s Creed نمی‌توان گذشت. در بازی Assassin’s Creed Odyssey بیشترین آسیب و قوی‌ترین ضربات مربوط به همین بخش است. به همین دلیل با تمرکز بر این شاخه می‌توان دشمنان بسیار قدرتمند را هم با کمی تلاش از میان برداشت. در این بخش نیز ۵ قابلیت از طرف ما پیشنهاد می‌شود که در تعیین سرنوشت مبارزات بازی بسیار حائز اهمیت است.

آدمکش سایه‌ها (Shadow Assassin)

این توانایی آسیب شاخه‌ی آدمکش را بین ۲۰ تا ۴۰% افزایش داده و به صورت خودکار وسایل قربانیان شما را پس از کشتن مخفیانه‌ی آنها به شما هدیه می‌دهد. نمونه‌ی این قابلیت را اولین بار در مجموعه‌ی Far Cry شاهد بودیم. این قابلیت همچنین شانس اعمال آسیب شدید در شاخه‌ی آدمکش را هم ۵۰% افزایش داده و نوار آدرنالین کاساندرا و الکسیوس را هم سریع‌تر پر می‌کند.

آدمکش پر سرعت (Rush Assassination)

اگر از طرفداران بازی «سایه‌ی موردور» هستید، حتما با قابلیت «حمله سایه‌ای» (Shadow Strike) این بازی آشنایی دارید. در Assassin’s Creed Odyssey هم قابلیت مشابهی وجود دارد که با استفاده از آن خنجر لئونیداس را به سمت دشمنانی که از حضور شما اطلاعی ندارند پرتاب کرده و تا ۱۵۰% آسیب شاخه‌ی آدمکش به آنها وارد می‌کنید. با یکبار استفاده از این توانایی می‌توانید ۲ تا ۴ دشمن را به صورت پیاپی و زنجیره‌ای از پا در بیاورید. این قابلیت یکی از بهترین گزینه‌ها برای فتح بی‌سر و صدا و سریع دژها و قلعه‌های دشمنان است.

آدمکش دقیق (Critical Assassination)

اگر فکر می‌کنید آسیب بسیار زیاد شاخه‌ی آدمکش برایتان کافی نیست و باز هم قدرت بیشتری در این بخش می‌خواهید، این قابلیت بهترین دوست شماست! تنها کافیست دکمه‌ی کشتن مخفیانه‌ی دشمنان را نگاه دارید تا اینبار قهرمان بازی ضربه‌ای دقیق‌تر به هدف شما وارد کرده و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰% آسیب بیشتری به دشمن بزند. البته برای استفاده از این توانایی حتما باید به هدف نزدیک بوده و در حال نبرد نباشید.

استاد مخفی‌کاری (Stealth Master)

با این توانایی مثل سایه‌ها پنهان و بی‌صدا شوید! این قبلیت سر و صدای ناشی از حرکت شما و کشتن مخفیانه‌ی دشمنان را کاهش داده و باعث می‌شود دشمنان سخت‌تر بتوانند متوجه حضور شما شوند. علاوه‌بر این موارد، این قابلیت آسیب بخش آدمکش را در شب‌ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

سایه‌ی نیکس (Shadow of Nyx)

الهه‌ی شب پشتیبان شماست تا از دیدگان دشمنان محفوظ بمانید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید در خارج از نبرد، کاملا نامرئی شده و از میان لشکر دشمنان با زیرکی و بدون دردسر عبور کنید. این توانایی آدرنالین شما را مصرف می‌کند و تماس با دشمنان منجر به غیر فعال شدن آن خواهد شد. ترکیب این توانایی با استاد مخفی‌کاری و آدمکش پرسرعت شما را به نیرویی مرگبار در تاریکی شب بدل می‌کند.

توانایی‌های بازی Assassin’s Creed Odyssey تنها به این چند مورد ختم نشده و بسیار متنوع هستند، اما موارد معرفی شده در این مطلب گلچینی از بهترین‌ آنها هستند. شما کدام یک از توانایی‌های کاساندرا و الکسیوس را بیش از سایرین پیشنهاد کرده و می‌پسندید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

4 Replies to “معرفی مهم‌ترین توانایی‌های بازی Assassin’s Creed Odyssey”

 1. درخت مهارت ها نسبت به نسخه قبلی بیشتر شده اما خیلی زیاد تمام اون کاربردی نیست !

  ۱ ۰
 2. امیر گفت:

  سلام من تو مرحله یک این بازی گیر کردم اون قسمت که میخواد با کورش بجنگه کلمه R loce ظاهر میشه وهرچی دکمه ایکس باکسو فشار میدم تو این بازی کار نمیکنه لطفن راهنمایی کنید با تشکر فراوان.

  ۳ ۰
  1. Nima گفت:

   :16: مرحله اول باید همه بکشی بعد میری سرغ پادشاه رفتی پرتت میکنه پایین بعد حالت عکس میاد که با دایره میره و با فشار r3وl3 میره حالت عکس بعد یه نبرد سخت بعد میره حالت ویدیویی بعد از الکسیوس شروع میشه

   ۱ ۱
 3. مبین گفت:

  سلام من میخوام لولم خیلی زود افزایش بیابد چیکار کنم؟؟واینکه نمیتونم منوی contract رو پیدا کنم…آیا این منو در مود آفلاین یافت میشود یا در حالت آنلاین؟؟

  ۰ ۰