ترامپ بازی‌های ویدئویی را مقصر تیراندازی‌ها در آمریکا می‌داند

توسط سید مسعود کاظمی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۲:۰۱

پس از رخ دادن حادثه تیراندازی در آخر‌هفته گذشته در آمریکا، که در مجموع باعث کشته شدن ۳۰ تن و زخمی شدن بالغ بر ۵۰ تن گردید، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ؛ بازی‌های ویدئویی، مریضی‌های روانی و دنیای مجازی را باعث و مقصر اصلی چندین و چند اتفاق ناگوار در طی چندماه و چند سال اخیر می‌داند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، همراه با دنیای‌بازی باشید.

قسمتی از سخنرانی دونالد ترامپ:

ما باید جلو تجلیل شدن خشونت در اجتماع‌مان را بگیریم. این شامل بازی‌های ویدئویی وحشتناک و نفرت‌انگیز که؛ در بین جامعه عام شده هست، نیز می‌شود. امروزه درگیر شدن جوانانی که مشکل (روانی) دارند، با محیطی که درآن از خشونت تجلیل می‌کنند بسیار آسان شده‌ هست. ما باید سریعا از این عامل جلوگیری کنیم یا به مقدار قابل ملاحضه‌ای آن را کاهش بدهیم.

در جواب به سخنان ترامپ و مرتبط بودن بازی‌های ویدئویی با خشونت، بنیاد نرم‌افزارهای سرگرم‌کننده (Entertainment Software Association) چنین گفت:

همانطور که ما در جلسۀ بازی‌های ویدئویی ماه مارس در کاخ سفید بیان کردیم، چندین پژوهش و تحقیق علمی این موضوع را ثابت کرده هست که بازی‌های ویدئویی با خشونت هیچ ارتباطی ندارد. بیش از ۱۶۵ میلیون آمریکایی و میلیاردها انسان دیگر در سطح جهان از بازی کردن لذت می‌برند. و هستند اجتماعات دیگری که خیلی بیشتر بازی می‌کنند، ولی سطح این چنین حوادث ناگوار در آنجا کمتر از ایالات متحده هست.

در تیراندازی که آخرین هفت در منطقه ال‌پاسو، تگزاس و دایتون، اوهایو صورت گرفت، به ترتیب ۲۲ تن و ۹ شخص دیگر کشته شدند. مضنون این تیراندازی، Patrick Crusius که به مغازه Walmart حمله کرده بود اینچنین نوشته هست:

برای رسیدن به فانتزی‌های CoD (Call of Duty) تان هیچ‌وقت به جاهایی که امنیت بالایی دارند حمله نکنید. همیشه به اهدافی حمله کنید که سطح امنیت آن‌ها پایین هست.

قبل از نظریات ترامپ، بنیاد بین‌المللی توسعه‌دهنده‌گان بازی‌ها (International Game Developers Association) و اعضای این بنیاد برای دور ساختن بازی‌های ویدئویی از این مسئله چنین ابراز نظر کرد:

بخاطر اتفاقات تراژیک دایتون، اوهایو و ال‌پاسو، تگزاس ما از صمیم قلب برای خانواده قربانیان تسلیت می‌گویم. جامعه این چنین تیراندازی‌های وحشتناک را بسیار متحمل شده هست. مقصر دانستن بازی‌های ویدئویی فقط باعث غاقل شدن از موضوع اصلی می‌شود. هزاران نوع تحقیق و پژوهش این را ثابت می‌کند که خشونت هیچ گونه ارتباطی با بازی‌های ویدئویی ندارد. بازی‌های ویدئویی عامل خشونت نیستند، ما برای متوقف ساختن این راهنمایی و بیانیه غلط تمام تلاش‌مان را می‌کنیم.

بر طبق یک گزارش که شبکه CBS News آن را تهیه نموده هست، نشان می‌دهد که تعداد این گونه تیراندازی‌ها در ایالات متحده از تعداد روزهای سال نیز بیشتر هست، که فقط درسال ۲۰۱۹ به تعداد ۸۷۹۶ تن جان‌هایشان را بخاطر اصابت گلوله از دست داده‌اند. درحالیکه ترامپ سریعا دنیای مجازی، اشخاص روانی و بازی‌های ویدئویی را مقصر این حوادث می‌داند، هستند جاهای دیگر که که این سه عامل در آنجا نیز به چشم می‌خورد، ولی تعداد این چنین حوادث در آن‌ها بسیار کمتر هست. در ایالات متحده تعداد اسلحه‌ از اشخاص مقیم آنجا بیشتر هست، جایی که بصورت میانگین هر شخص ۱.۲ -هر ۵ نفر، ۶ اسلحه- با خود دارد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: