استودیو «اینسومنیاک» برنامه‌ای برای توسعه نسخه بعدی بازی Resistance ندارد

توسط سهیل حسینی در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۲:۰۰

«اینسومنیاک گیمز» در حال حاضر برای آماده‌سازی و انتشار بازی Spider-Man در تاریخ جمعه، ۱۶ شهریور آماده می‌شود. اما، برخی طرفداران هنوز امید دارند تا درمورد ادامه مجموعه بازی Resistance خبرهای جدیدی بشنوند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طبق اطلاعاتی که تازه منتشر شده، به‌نظر نباید خیلی درمورد توسعه نسخه بعدی بازی Resistance امیدوار باشید. طی گفت و گوی اخیری وب‌سایت Finder با مدیر انجمن «اینسومنیاک» یعنی «جیمز استیونسون» انجام داد، درمورد امکان بازگشت آن‌ها به مجموعه بازی Resistance، عنوان تیراندازی اول شخص کنسول پلی‌استیشن ۳ سوالاتی شد. استیونسون در حالی که اشاره مستقیمی نکرد، اما او فکر می‌کند این احتمال وجود نخواهد داشت.

این مورد برای من بسیار بعید به‌نظر می‌رسد. اما من در طول سال‌ها آموخته‌ام که هیچ‌گاه از جمله هرگز استفاده نکنم. من فکر می‌کنم تعداد زیادی از مردم هستند که خاطراتی با مجموعه بازی Resistance در دوره پلی‌استیشن ۳ داشتند. اما اره، هیچ‌گاه نمی‌گویم هرگز، فقط این‌که ما برنامه‌ای برای توسعه نسخه بعدی بازی Resistance در آینده نداریم.

پس از آن از استیونسون درمورد ساخت بازی Resistance توسط یک استودیو دیگر سوال شد که در جواب اشاره کرد مالک این IP سونی هست و آن‌ها در این مورد تصمیم خواهند گرفت.

مطمئن نیستم. بدیهی است قبلا هم دیگر توسعه‌دهندگان به توسعه نسخه پی‌اس‌پی این عنوان در سال ۲۰۰۹ با نام Resistance: Retribution یا نسخه ۲۰۱۲ با نام Resistance: Burning Skies برای پلی‌استیشن ویتا پرداخته بودند. در واقع، مالکیت این IP در اختیار شرکت سونی است و بنابراین حدس می‌زنم که آن‌ها واقعا درمورد ساخت Resistance 4 علاقه‌مند هستند. ما نمی‌خواستیم یا نمی‌توانیم آن را انجام بدهیم و سونی می‌تواند پروسه ساخت را به یک استودیو دیگر بسپارد. اما این به سونی مربوط است نه ما.

آخرین نسخه اصلی منتشر شده از این مجموعه، بازی Resistance 3 توسط اینسومنیاک در سال ۲۰۱۱ برای پلی‌استیشن ۳ بود. در حالی که این شماره نقدهای خوبی را از سوی منقدین دریافت کرد، اما از نظر فروش نتوانست در حد انتظار عمل کند. به همین دلیل، واضح است که چرا سونی به نسخه جدید این عنوان برای پلی‌استیشن ۴ تاکنون فکر نکرده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: