Apple قصد دارد در آیفون‌های آینده از پنل‌های OLED شرکت BOE استفاده کند

توسط محمد کرماجانی در ۲ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۲:۱۰

شرکت Apple در حال مذاکره با شرکت چینی BOE است تا بتواند پنل‌های OLED آیفون‌های آینده خود را از این کمپانی تهیه کند. با دنیای بازی همراه باشید.

با اینکه در حال حاضر قرار است LG بخشی از پنل‌های مورد نیاز این شرکت را تامین کند اما به‌نظر نمی‌رسد که Samsung به عنوان تامین کننده اصلی کنار برود. حالا آنها به سراغ BOE رفته‌اند تا در آینده از آنها نیز کمک بگیرند. اما در ابتدا باید از این امر مطمئن شوند که این کمپانی چینی می‌تواند پنل‌های مورد نیاز آنها در نوع و حجم خواسته شده تامین کند یا خیر. یکی از مدیران رده بالای BOE می‌گوید کارخانه Chengdu آنها همین حالا ۷۰% بازدهی دارد و کارشناسان معتقدند این مقدار برای تولید انبوه مناسب است.

با این حال حتی اگر توافقات لازم صورت پذیرد ما شاهد آیفون‌هایی با پنل‌های BOE در بهترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۰ هستیم. در همین حال Apple نمایشگرهای مورد نیاز خود را از Samsung و مقداری نیز از LG تامین خواهد کرد.

BOE در حال حاضر پنل‌های LCD برای iPadها و MacBookها تولید می‌کند و تجربه همکاری با اپل را داشته است. همچنین لازم به ذکر است که آنها تامین کننده اول پنل‌های LCD بزرگ در جهان هستند. این معامله به نفع هر دو طرف است. اپل قصد دارد هزینه‌ها را کاهش دهد و سامسونگ به دلیل جایگاه برتری که در بازار OLED در اختیار دارد مذاکره را سخت کرده. همینطور چینی‌ها قصد رقابت در تولید صفحات نمایش با کره جنوبی و ژاپن را دارند که خب معامله با شرکتی همچون Apple برای آنها نوعی تضمین کیفیت است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: