صحبت‌های شاون لیدن پیرامون موضوع کراس-پلی روی پلی‌استیشن ۴

توسط میلاد شجری در ۹ تیر ۱۳۹۷ , ۲۰:۲۰

شاون لیدن در مصاحبه اخیر خود پیرامون جنجال‌های پیش‌ آمده بر سر موضوع کراس پلی روی پلی‌استیشن ۴ صحبت کرد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

به دنبال عرضه بازی Fortnite برای کنسول نینتندو سوییچ، موضع سختگیرانه شرکت سونی روی موضوع کراس‌ پلی یکبار دیگر تبدیل به نقطه‌ای برای مشاجره شد. این کمپانی بزرگ به طور واضح به کاربرانی که اکانت فورتنایت آن‌ها روی کنسول پلی‌استیشن ۴ لینک شده بود، اجازه استفاده بر روی دیگر پلتفرم‌ها را نمی‌داد که همین امر خشم بازیکنان را در پی داشته و شرکت را با نقد‌های زیادی روبه‌رو کرده است. اما سونی در جدیدترین اخبار بازی، بیانیه‌ای در ارتباط با این موضوع منتشر کرده که ممکن است تاییدی بر تغییر موضع آن‌ها باشد.

در جریان کنفرانس گیم‌لب (Gamelab) که در کشور اسپانیا برگذار شد؛ رئیس و مدیرعامل بخش آمریکا شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی یعنی آقای شاون لیدن به یک ارائه درباره میراث پلی‌استیشن پرداخت و در حین همین امر نیز یکی از اعضای یوروگیمر درباره سیاست شرکت سونی درباره موضوع کراس پلی سوال کرد و گفت که شرکت چه زمانی با این امر موافقت خواهد کرد. لیدن نیز در جواب به وی اعلام کرد:

ما [نقد‌ها و صدای طرفداران] را می‌شنویم و در حال بررسی بسیاری از احتمالات در صورت موافقت با این موضوع هستیم. شما باید درک کنید که شرایط و موقعیت‌های این چنینی [موافقت با کراس پلی] بسیار تاثیرگذارتر از فقط یک بازی هستند. من مطمئن هستم که ما [شرکت سونی] به راه حل عالی خواهیم رسید که هم مورد قبول و قابل فهم برای جامعه بازیکنانمان باشد و هم به کسب و کار ما آسیب نرسانده و در واقع، حامی آن باشد.

در حالی که این بیانیه نیز تاییدی مستقیم بر موافقت شرکت سونی با موضوع کراس پلی پلی‌استیشن ۴ با دیگر پلتفرم‌ها نیست اما با این حال، از بیانیه قبلی آن‌ها که اوایل ماه گذشته میلادی و درست بعد از عرضه بازی Fortnite برای نینتندو سوییچ منتشر شد، امیدوارکننده‌تر است. سونی در حال حاضر هیچ صحبتی درباره اینکه چرا بر روی تایید کراس پلی تردید دارد اما یکی از توسعه‌دهندگان سابق عضو سونی در توییتی اعلام کرد که پول دلیل این عدم موافقت است.

وقتی من در سونی بودم، دلیل اصلی برای این موضوع در داخل شرکت پول بود. آن‌ها دوست ندارند که یک نفر نسبت به خرید چیزی روی ایکس‌باکس اقدام کرده و روی پلی‌استیشن از آن استفاده کند؛ به همین سادگی. دلیل عجیبی است ولی خب وجود دارد.

در نهایت، بازی فورتنایت تنها عنوانی نیست که تحت تاثیر این سیاست سونی قرار گرفته. نسخه‌ پلی‌استیشن ۴ بازی‌های Rocket League و Minecraft نیز از ویژگی کراس پلی روی دیگر پلتفرم‌ها پشتیبانی نمی‌کنند، این در حالی است که نسخه‌های ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کنند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: