داستان کامل بازی Final Fantasy VII

داستان کامل بازی Final Fantasy VII: بی انتها و در یک جا!
توسط علی جلیلی در ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ , ۲۱:۰۰

داستان بازی فاینال فانتزی ۷ بدون شک نمادی‌ترین و محبوب‌ترین اثر طولانی در صنعت بازی‌های ویدیویی است که روایتی بی نظیر از آنچیزی که ما آن را سری بازی Final Fantasy می‌نامیم، ارائه می‌کند. با اینکه تاکنون نسخه‌های متعددی از این مجموعه منتشر شده است، اما به خاطر پیچیدگی خاص و توجه همه جانبه‌ای که به روایت‌های نسخه هفتم وجود دارد و حتی تیم سازنده برای توضیح کامل داستانی که در ذهن خود داشتند، مجبور شدند تا چندین نسخه از شماره هفتم را منتشر کنند. این نسخه‌های زیاد باعث شده که دسترسی به داستان سری بازی Final Fantasy VII به صورت کامل (به عبارتی تایم لاین بازی Final Fantasy VII) کمی برای طرفداران مشکل باشد. در نتیجه در این مقاله از رسانه دنیای بازی در صدد آن هستیم که به تعریف کلی داستان بازی Final Fantasy VII با احتساب تمام نسخه‌ها بپردازیم.

به طور کلی، سری بازی Final Fantasy که محصول بسیار ارزشمند استودیوی بازی‌سازی اسکوئر انیکس است، کار بازیکنان جدید را دشوار کرده و خیلی از این مخاطبان تازه وارد به صنعت بازی‌های ویدیویی اصلاً نمی‌دانند که باید گره داستانی را از کجا باز کنند. توجه داشته باشید که در این مقاله، اسپویل‌هایی از نسخه‌های متعدد شماره هفتم وجود دارد، اما اگر قصد تجربه بازی را ندارید یا بخش روایی آنچنان برایتان اهمیت ندارد، پس می‌توانید داستان کامل سری بازی Final Fantasy VII را در ادامه مطالعه کنید.

داستان کامل بازی Final Fantasy VII

پیش‌زمینه‌ی داستان

تایم لاین بازی Final Fantasy VII – حدود ۲۰۰۰ سال قبل

افرادی معروف به سترا در سفری طولانی، برای پرورش حیات به سیاره جدید رسیده‌اند.

موجودی معروف به «فاجعه از آسمان» یا Calamity from the Skies از روی یک شهاب سنگ به قطب شمال سقوط کرده و به شدت به سیاره آسب می‌زند. سترا جمع می‌شود تا سیاره را درمان کند، چراکه در غیر اینصورت بلایی ظهور کرده و ممکن است همه چیز را آلوده کند. درست درحالی‌که سترا برای مصیبت به وجود آمده تلاش می‌کند، تعدادی از آن‌ها از بین می‌روند و کسانی که با دانش و قدرت‌های یکه از طریق فرزندانشان منتقل می‌شود، در جمعیت بشری ادغام شده و رشد پیدا می‌کنند.

درحالی‌که سیاره شش سلاح قدرتمند برای مبارزه با فاجعه ایجاد کرده، یک تهدید وحشتناک خودش را نشان می‌دهد.

داستان سری بازی Final Fantasy VII: سال ۱۸۷۷

بوگنهاگن متولد می‌شود.

سال ۱۹۴۰

رئیس جمهور شینرا متولد می‌شود.

سال ۱۹۴۳

پلامر متولد می‌شود.

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۱۹۴۵

پروفسور هوجو متولد می‌شود.

داستان کامل سری بازی Final Fantasy VII

سال ۱۹۴۹

هدیگر متولد می‌شود

سال ۱۹۵۰

۱۳ اکتبر

وینسنت ولنتاین از گریمور ولنتاین متولد می‌شود.

در همین سال نیز لوکرشیا کرسنت متولد می‌شود.

داستان سری بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۵۹

ناناکی معروف به Red XIII از ستو و در منطقه کاسمو کنیون متولد می‌شود.

کاسمو کنیون مورد حمله قبیله Gi قرار می‌گیرد. ستو خطوط مقدم جبهه نبرد را ترک می‌کند تا گروهی از نیروهای قبیله Gi را که قصد دارند از یک غار زیرزمینی برای ورود به شهر کاسمو کنیون استفاده کرده و مدافعان را دور بزند، مسیرشان هموارتر شود. در نهایت کاسمو کنیون پیروز نبرد می‌شود، اما ستو که در طول دفاعش با تیرهای زهرآگین زیادی روبه‌رو شده بود، تا حدودی از بین می‌رود.

۲۳ سپتامبر

شرکت Shinra Manufacturing Works انرژی ماکو را کشف می‌کند.

برای مطالعه بیشتر: هرآنچه باید درباره قسمت دوم بازی Final Fantasy 7 Remake بدانیم

سال ۱۹۶۷

در داستان فاینال فانتزی ۷ اسکارلت به دنیا می‌آید.

تایم لاین بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۷۰

پروفسور گاست فارمیس رئیس دپارتمان علوم شینرا می‌شود.

در همان سال، دانشمندان شینرا، گریمور ولنتاین و لوکرسیا کرسنت که تحقیقات گسترده‌ای را در مورد افسانه‌ای باستانی پیرامون دو موجود متولد شده از سیاره‌ای به نام (آشوب و امگا) انجام داده‌اند، با پیدا کردن غار لوکرسیا ( مکانی که گفته می‌شود آشوب در آن بیدار خواهد شد)، نتیاج تحقیقات خود را به خوبی پیش می‌برند. زمان تعیین شده گریمور پس از اینکه به اشتباه آشوب را در آزمایش شخصی‌اش بیدار کرد، همه چیز را برهم ریخت و باعث ریخته شدن خون بسیاری از محافظین لوکرشیا شد.

سال ۱۹۷۲

ریو توستی از رووی متولد شد.

۱۵ دسامبر

بارت والاس در شهر معدن زغال سنگ کورل متولد شد

سال ۱۹۷۵

۲۲ فوریه

سید هایموند متولد شد

داستان سری بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۷۶

۲۴ژوئن

تولیدات شیرنا که اکنون به عنوان برق از آن استفاده می‌شود، ساخت یک صفحه را بالای شهر میدگار به عنوان مکانی برای متمرکز کردن شرکت با یک دفتر مرکزی مدرن در قلب این نقطه در دسترس آغاز می‌کند. این منطقه به هشت بخش تقسیم شده که بر فراز سکونتگاه‌های کوچکتر که روی زمین ساخته شده‌اند، محله‌های فقیر نشین بی نام و نشان زیادی را تشکیل خواهد داد.

داستان کامل بازی Final Fantasy 7

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۱۹۷۷

یامسکی در تلاشی ناموفق برای صعود از صخره گانا همراه با هلزوف از بین می‌رود. خود هلزوف نیز در مجاورت جایی که یامسکی مرد، مستقر می‌شود و همچنان به چالش صعود از صخره مورد نظر ادامه می‌دهد.

آزول سرولین متولد می‌شود.

سِنگ متولد می‌شود.

رود متولد می‌شود.

روفوس شینرا متولد می‌شود.

شرکت شینرا موسسه SOLDIER را تأسیس می‌کند

دانشمندان شینرا به رهبری پروفسور گاست فاجعه‌ای را کشف می‌کنند و معتقدند که بقایای یک سترا ماده‌ای است که موجودی به نام ینوا را به وجود آورد.

۷ ژانویه

ینوا به عنوان یک موجود باستانی تأیید شد.

۱۳ سپتامبر

رکتور ۱ ماکو برای استخراج ماده‌ها تأییدیه گرفت. پروژه ینوا با هدف ایجاد انسانی با قدرت سترا نیز تأیید شد. در این بین پروفسور هوجو و دکتر هلندر نظرات متفاوتی را در مورد چگونگی انجام این فرآیند دارند و هوجو پروژه جدیدی به نام S را تأسیس می‌کند؛ درحالی که هلندر مدیریت پروژه‌ای به اسم G را برعهده می‌گیرد.

در دنیای بازی بخوانید: طراح هنری مجموعه بازی‌های Final Fantasy در مورد گذشته کاری خود صحبت کرد

تایم لاین بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۷۷

رئیس جمهور شینرا سربازان موسسه SOLDIER را به کار می‌گیرد تا فوراً به یک جنگ بین‌المللی طولانی پایان دهند.

سال ۱۹۷۹

رینو به دنیا می‌آید.

داستان سری بازی Final Fantasy VII: بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۲

دپارتمان تحقیقات اداری که به عنوان «ترک‌ها» نیز شناخته می‌شوند، به وینسنت ولنتاین مأموریت می‌دهد تا از دشمنان شینرا برای پروژه‌ S محافظت کند که البته همین تصمیم باعث تعجب لوکرشیا شد.

وینست و لوکرشیا در طول مدتی که در نیبلهایم بودند، رابطه عاشقانه‌ای با هم داشتند؛ اما زمانی که وینسنت متوجه می‌شود لوکرشیا نه تنها پدرش را، بلکه اتفاقات پیرامون مرگش را نیز می‌دانست، از او فاصله می‌گیرد و از همکارش هوجو که بعدها برایش فرزندی به دنیا می‌آورد، آرامش می‌خواهد.

هوجو با تزریق سلول‌ها ینوا به جنین در حال شکل‌گیری، لوکرشیا را متقاعد می‌کند تا از فرزند متولد نشده خود به عنوان سوژه‌ آزمایشی برای پروژه S استفاده کند.

داستان کامل سری بازی Final Fantasy 7

تایم لاین بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۸۰

جنسیس راپسوداس، آنجل هیولی و سفیروث از پروژه ینوا به دنیا می‌آیند.

پورفسور گاست، شینرا را ترک می‌کند و در سفری به سراسر سیاره موجود می‌پردازد تا پاسخ سوالاتی مبنی بر ینوا، اشکال باستانی و چرایی اتفاقات پیشین رخ داده در این سیاره را پیدا کند.

در غیاب گاست، جنگ قدرتی در دپارتمان تحقیقات علمی شینرا بین پروفسور هوجو و دکتر هلندر رخ می‌دهد که هوجو موقعیت بلندبالایی را به دست می‌آورد و ثابت می‌کند که پروژه S او از لحاظ بار علمی و موفقیت‌های به دست آمده از پروژه G هلندر بهتر است.

سال ۱۹۸۲

بیگز به دنیا می‌آید.

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۱۹۸۴

لوکرشریا از آزمایش‌هایی که روی او انجام شده، بیمار می‌شود. هنگامی که وینسنت خشمگین در این مورد با هوجو روبه‌رو می‌شود، دانشمندان به او شلیک می‌کنند. هوجو روی وینست آزمایشاتی انجام می‌دهد و بدن او را بادوام‌تر می‌سازد تا در نهایت قدرت دگردیسی برای وینست فعال شود؛ اما او در طول این آزمایش نیز میمیرد.

لوکرشریا بدن وینست را به کشتی آشوب تبدیل می‌کند. او با تزریق ماده ماکو خالص به وینست، روح آشوب را با ذات فیزیکی‌اش تلفیق می‌کند و ماده پروتومتریا را به جای قلبش می‌گذارد تا این جسم بتواند قدرت آشوب را کنترل کند.

داستان بازی Final Fantasy VII

وینست در زیرزمین عمارت شینرا بیدار شده و در آنجا به هیولای بزرگ گالیان تبدیل می‌شود. او که از نقش لوکرشیا در وضعیت فعلی خودش آگاه نیست، وی را به عنوان مجازاتی برای شکستش در متوقف کردن آزمایشی که روی فرزند به دنیا نیامده شده بود، می‌داند. به لطف آزمایش‌های هوجو، اکنون وینست دیگر درگیر پیری طبیعی نمی‌شود و حالا ما با موجودی جاودانه روبه‌رو هستیم.

زک فیر در گونگاگا متولد می‌شود.

جسی رزبری در میدگارد به دنیا می‌آید.

برای مطالعه بیشتر: نسخه PS5 بازی Final Fantasy VII Remake از قابلیت‌های DualSense بهره می‌برد

سال ۱۹۸۵

روسو در تأسیسات شینرا دیپ گراند متولد می‌شود.

۷ فوریه

آئریث جاینسبروف در گاست و ایفلنا در آیسکل اینن متولد می‌شوند.

۲۷ فوریه

هوجو گاست را تا خانه‌اش در آیسکل اینن دنبال می‌کند. پروفسور گاست توسط نیروهای همراه هوجو مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد که هم ایفلنا و هم آئریث را در ساختمان شینرا در میدگارد بازداشت می‌کنند.

داستان سری بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۸۶

شالو روی به دنیا می‌آید.

۱۱ آگوست

کلاد اتریف در نیبلهایم به دنیا می‌آید.

تایم لاین بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۸۷

ویس در دیپ گراند به دنیا می‌آید.

داستان بازی Final Fantasy 7

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۱۹۸۸

شروع وقایع بازی Final Fantasy VII: The First Soldier

با اینکه نسخه‌های متعددی از مجموعه هفتم منتشر شده، اما سال‌های انتشار آن نیز خنده‌دار است. برای مثال، بازی Final Fantasy 7: The First Soldier در سال ۲۰۲۱ منتشر شد و یک بتل رویال رایگان شناخته می‌شود که برای تلفن‌های همراه در دسترس قرار گرفت و در فضای داستانی ۳۰ سال قبل از رویدادهای اصلی Final Fantasy 7 رخ می‌دهد.

شرکت SOLDIER در حقیقت به صورت عمدی روی تولید برق برای شینرا ( که یک نیروی متخاصم اصلی در کل سری بازی است) کار می‌کند و از طرفی هم یک ارتش خصوصی دارد که با جدیدترین شیوه‌های جنگی و مبارزه‌ای آشنا هستند. بنابر چیزی که در بخش روایی دیدیدم، از آنجایی که داستان این محصول در تایم لاین بازی Final Fantasy VII جزو اولین‌ها قرار دارد، نمونه‌های جوان‌تر شده‌ای از قهرمانان داستان بازی فاینال فانتزی ۷ را مشاهده می‌کنیم.

همانطور که گفته شد، داستان بازی Final Fantasy VII: The First Soldier درست ۳۰ سال قبل از داستان نسخه اصلی بازی Final Fantasy VII روایت می‌شود که در آن بازه زمانی، شخصیتی‌هایی چون روفوس شینرا، آئریث، کلاد، تیفا، سیپروث و غیره کودک بودند و تمرکز مبارزات و داستان بسیار کوتاهی که این محصول دارد، بیشتر حول محور شخصیت‌های قدیمی مثل وینست ولنتاین، پروفسور هوجو،‌ رئیس جمهور شینرا و غیره می‌چرخد.

سال ۱۹۸۹

لسلی کایل به دنیا می‌آید.

داستان کامل بازی Final Fantasy 7: سال ۱۹۹۰

کایری کنان و ایوان تاونشند متولد می‌شوند.

مطالعه بیشتر در دنیای بازی: هدف بازسازی فاینال فانتزی ۷ فرا رفتن از نسخه اصلی است

تایم لاین بازی Final Fantasy VII: سال ۱۹۹۱

شلک روی به دنیا آمد

۲۰ نوامبر

یوفی کیسارگی از کاسومی و گودو کیسارگی در منطقه ووتای به دنیا آمد

داستان بازی فاینال فانتزی 7

سال ۱۹۹۲

جنگ ووتای بین نیروهای این شهر و شینرا زمانی آغاز می‌شود که ووتای، آخرین سرزمین اصلی آزادی‌ها از نفوذ سربازان رئیس جمهور برای ساخت یک راکتور استخراج انرژی ماکو در زمین‌های مقدس ممانعت می‌کنند. در میان سربازان شینرا که در ووتای مستقر شدند، همسر المیرا گینزبورو یعنی سپیروث جزو سربازان کلاس برتر در خط مقدم وجود دارد.

قدرت و مهارت بی‌نظیر سپیروث در طول جنگ شناخته شد و او را به یک قهرمان جنگ جهانی تبدیل کرد.

سربازان دیپ گراند به طور مخفیانه مسئول شناسایی مجروحان در میدان نبرد ووتای شدند و باید همه آن‌ها را به دیپ گراند برگردانند. برخی از آن‌ها موفق می‌شوند که سلامتی خودشان را به دست آورند، اما برخی دیگری نیز قربانی آزمایش‌های عذاب آور دیگری می‌شوند.

داستان بازی Final Fantasy 7: سال ۱۹۹۵

مادر تیفا میمیرد.

تیفای غمگین از کوه نیبل بالا می‌رود و معتقد است که مادرش را در انتظار خودش پیدا خواهد کرد. او به همراه کلاد که تعقیبش کرده بود، از یک پل معلق سقوط می‌کند. در اینجا تیفا که جراحت شدیدی را متحمل شده، به مدت هفت روز در کما می‌ماند و در عوض کلاد نیز فقط جراحات سطحی برداشته است. کلاد خودش را مقصد این حادثه می‌داند و به خاطر مشکلات روحی بوجود آمده، با حالتی پرخاشگری نسبت به کودکان دیگر رفتار می‌کند.

داستان کامل بازی فاینال فانتزی 7

داستان کامل بازی Final Fantasy 7: سال ۱۹۹۷

زک فیر که مصمم به پیوستن به گروه SOLDIER است، گونگاگا را ترک می‌کند و به سمت میدگارد می‌رود.

یک گروه فعال ضد شینرا به رهبری فردی معروف به «خدای مرگ میدان نبرد» با یک دلال اسلحه ملاقات می‌کند تا با او معامله‌ای داشته باشد. دلال اسلحه بدون اینکه بداند، به آن‌ها خیانت می‌کند و شینرا نیز به آن‌ها حمله‌ور می‌شود که در این درگیری، فقط خدای مرگ میدان نبرد زنده می‌ماند.

سِنگ، یکی از اعضای تازه کار ترک‌ها را به کوستا دل سول فرستاده تا در مورد ربوده شدن یک پیاده نظام از گروهان شینرا در محل راکتورهای ماکو تحقیق کند. با یافتن او در یک کشتی بی نشان در بندر، سِنگ از پیاده نظام که برای اطلاعات در مورد راکتور شکنجه می‌شود، متوجه می‌شود افرادی که او را نگه داشتند، بخشی از یک گروه شبه‌ نظامی ضد شینرا هستند که در حال ذخیره‌سازی سلاح‌ها در این کشتی هستند.

چندروز پس از مأموریت سِنگ در کاستا دل سول، وردوت ( افسر فرمانده ترک‌ها) به سِنگ می‌گوید که او با انتخاب جان پیدا‌ نظام برای محافظت از اسرار شرکت، در مأموریت مهم ترک‌ها شکست خورده است. رئیس جمهور شینرا به ترک‌ها دستور می‌دهد تا سلاح‌ها و داده‌هایی را که گروه ضد شینرا در اختیار دارند را نابود کنند و نشتی‌های اطلاعاتی در بازار سیاه را پیدا کنند. در این راه نیز بنا به تشخیص رئیس جمهور، سِنگ نیز در مأموریت حضور دارد که باعث تعجب او شده است.

داستان سری بازی Final Fantasy VII

سِنگ به کاستا دل سول می‌رسد و این بار به گروه وردوت که در حال نفوذ به کشتی هستند، اضافه می‌شود. درحالی‌که سِنگ داده‌های مربوط به رایانه‌ این کشتی را پاکسازی می‌کند، وردوت سلاح‌های موجود را بررسی کرده و قبل از اینکه تمام داده‌ها حذف شود، عوامل ضد شینرا با یک نسخه چاپی تهیه شده این کشتی را ترک می‌کنند.
در بخش محفظه بار، وردوت ارتشی از پرتو گولمز را کشف می‌کند که توسط شینرا ساخته شده است. سِنگ عوام عملیات را ردیابی می‌کند و در نهایت همه آن‌ها را از بین می‌برد و همه داده‌ها را دوباره به دست می‌آورد. سنگ به وردوت کمک می‌کند تا با پرتو گولمز مبارزه کند، اما همزمان در کشتی یک انفجار بزرگ رخ می‌دهد. سنگ در زیر خرابه‌های کشتی گیر می‌‌افتد و در همین حال به وردوت اصرار می‌کند که محل را فوراً ترک کند و هر آنچیزی که پیدا کرده است را به سازمان گزارش دهد. در نهایت وردوت وظیفه خود را به عنوان ترک رها می‌کند و با سِنگ در این مبارزه زنده می‌ماند.

سِنگ چند روز بعد در بخش مراقبت‌های ویژه از خواب بیدار می‌شود به خاطر چیزی که او به دلیل کشف نقشه‌ سلاح‌های سرقت شده پیدا کرده بود، مورد تقدیر و تشکر قرار می‌گیرد. در نهایت او متوجه می‌شود که نشت اطلاعات شینرا از شهر کالم سرچشمه می‌گیرد. این شهر نیز توسط شینرا بمباران می‌شود تا نشتی‌ها به طور کامل از بین برود.

وردوت به شینرا در پنهان کردن آثار ویرانی کالم کمک می‌کند.

تهیه کننده ریمیک Final Fantasy 7: تغییرات داستانی برای حفظ جذابیت ضروری هستند

داستان بازی Final Fantasy 7: سال ۱۹۹۹

سِنگ با ترک افسانه‌ای آشنا می‌شود که معلوم می‌شود فعال سابق ضد شینرا است، خدای مرگ در میدان نبرد حضور دارد. سنگ قرار است بر مأموریت ترک افسانه‌ای به ووتای نظارت کند.

ترک افسانه‌ای به پایگاه نظامی مخفی شینرا در ووتای می‌رسد که در آنجا باید یک تاجر اسلحه‌ای شینرا را نجات دهد و قبل از اینکه اطلاعاتی در مورد پایگاه مخفی به بیرون درز پیدا کند، عوامل ضد شینرا را که پایگاه را اشغال کرده بودند، از بین می‌روند.

ترک افسانه‌ای به دلیل رها کردن مأموریت خود و اجتناب از محکومیت‌ جدی‌تر به دلیل حفظ اسرار شرکت در کاستا دل سول در بازداشت خانگی قرار می‌گیرد.

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۲۰۰۰

شینرا وجود شلک روی، یک یتیم جوان را با قابلیت ذاتی به نام Synaptic Net Diving یا به اختصار SND را کشف می‌کند که به او اجازه می‌دهد از بین سطوح مختلف، درست مانند جریان‌های الکتریکی رد شود و همچنین افکار ناخودآگاه و خاطرات هر فرد را به صورت جداگانه مشاهده کند.

شلک روی از خواهرش شالو روی توسط ترک‌ها ربوده می‌شود تا به ساختمان شینرا برده شود تا به عنوان یک سرباز معرفی شده و آن‌ها بتوانند نسل جدیدی از جنگ‌افزارها را توسعه‌ دهند.

رئیس جمهور شینرا با این تصور که توانایی‌های شلک برای دیپ گراند مفیدتر است، به رستریکتور دستور می‌دهد که او را به دیپ گراند ببرد.

درحالی‌که شلک توسط ترک‌ها به میدگارد منتقل می‌شود، کاروان سربازان شینرا که او را همراهی می‌کنند توسط سربازان دیپ گراند به رهبری یکی از اعضای گروه Lost Force نابود می‌شوند. شلک بدون اطلاع کسی به جز کسانی که درگیر این ماجرا هستند، به دیپ گراند برده می‌شود.

داستان تمام نسخه های Final Fantasy VII

اواخر تابستان

جنسیس، سفیروث و آنجل که اکنون دوستان خوبی برای یکدیگر هستند، در سطح ۱ کلاس SOLDIER حضور دارند و به اتاق آموزش می‌روند، اما در طول جلسه تمرینی، وقتی جنسیس سیفروث را به یک مبارزه تک به تک دعوت می‌کند، آنجل مجبور به مداخله شده و همه چیز در نهایت از کنترل آن‌ها خارج می‌شود. جنسیس آسیب زیادی می‌بیند و اتاق تمرین نیز متحمل خسارت‌های بزرگی می‌شود.

در طول درمان جنسیس توسط دکتر هلندر، او حقیقت را در مورد تولد خودش و اسراسر بدنش متوجه می‌شود. جنسیس می‌آموزد که سلول‌های بدنش شروع به تحلیل کردند و زمان زیادی برای زندگی ندارد. جنسیس برای یافتن درمانی با هلندر متحد می‌شود.

هلندر با مدیر SOLDIER یعنی لازارد دئوریکوس تماس می‌گیرد و منشأ پیدایش را به او اطلاع می‌دهد. در این تماس پیشنهاد می‌شد و که از توانایی‌های SOLDIER برای قیام علیه شینرا استفاده شود. لازارد که با شینرا دشمنی خونی دارد، با این پیشنهاد موافقت می‌کند و بودجه موردنیاز را در اختیار هلندر قرار می‌دهد.

اکتبر

درحالی که جنگ کشوری با شینرا ادامه دارد، جنسیس به ووتای اعزام می‌شود. جنسیس نقشه هلندر را به مرحله اجراء در میآورد و شینرا را در خط وظیفه رها می‌کند و به همین واسطه تعداد زیادی از سربازان کلاس ۲ و کلاس ۳ را با خودش می‌برد.

هلندر اسناد طبقه‌بندی شده را از وزرات تحقیقات علمی می‌دزد و در نهایت ناپدید می‌شود.

آنجل هیولی در سطح کلاس ۱ و شگاردش زک فیر در سطح کلاس ۲ به ووتای اعزام می‌شود تا مأموریت جنسیس را انجام دهند؛ یعنی همان تسخیر قلعه تامبلین.

آنجیل و زک قلعه تامبلین را تسخیر می‌کنند، اما شخص ثالثی دیگر درگیر این ماجرا می‌شود. جنسیس با سربازان گمشده‌، اکنون به عروسک‌های بی فکر تبدیل شده‌اند. در جنگ بعدی بین زک و جنسیس، متأسفانه آنجل گم می‌شود.

ووتای پس از تصرف قلعه تامبلین تسلیم می‌شود. فقط نیروهای شورشی باقی ماندند و یک به یک توسط SOLDIER اعزام می‌شوند.

تایم لاین بازی Final Fantasy VII

بیشتر از این بازی بدانید: ظاهراً ریمیک Final Fantasy 7 به پلتفرم استیم می‌آید

اواخر نوامبر/ اوایل دسامبر

دنزل از هابیل و کلویی در میدگارد متولد شد.

دسامبر

روفوس شینرا سمت معاونت رئیس شرکت برق شینرا را بر عهده می‌گیرد و در یک سفر کای طولانی مدّت، شهر را ترک می‌کند.

زک و سِنگ در جستجوی جنسیس به روستای بانورا می‌روند. دهکده متروکه به نظر می‌رسد، البته به استثنای جیلیان هیولی که با او، جنسیس در انبار بزرگ دهکده یک دژ برای خودش درست کرده است. جیلیان به دلیل مشارکت در پروژه G بدون هیچ دلیلی خودکشی می‌کند. با فرار آنجیل و جنسیس از شهر، شینرا در یک حمله هوایی، بانورا را نابود می‌کند تا شواهد وقایعی را که در آنجا رخ داده بود، کاملاً از بین برود.

کلاد از تیفا می‌خواهد تا او را در برج آبی نیبلهایم ملاقات کند، جایی که کلاد به تیفا می‌گوید که قصد دارد این شهر را به مقصد میدگارد ترک کند تا در نهایت به SOLDIER بپیوندد. کلاد آرزو دارد روزی مانند سیفروث شود و به همین خاطر نیز تیفا به کلاد قول می‌دهد که اگر روزی از ماجراهای دور و برش خلاص شد، به کمکش بیاید و او را نجات دهد.

تایم لاین بازی Final Fantasy 7

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۰۰۰۱

پایان جنگ ووتای

آغاز وقایع بازی Final Fantasy VII: Before Crisis

یکی دیگر از پیش درآمدهای سری بازی Final Fantasy VII که برای تلفن‌های همراه در سال ۲۰۰۸ میلادی منتشر شد، بازی Final Fantasy VII: Before Crisis است که شش سال پیس از داستان بازی Final Fantasy VII رخ می‌دهد و همچنین کل محتوا روی رقابت بین شینرا و آوالانچ متمرکز شده است.

روایت از آنجایی شروع می‌شود که شکست شینرا در ووتای و برنامه‌ او برای تسخیر جهان با وضعیت افتضاحی به پایان می‌رسد. در یک کش و قوس داستانی، تورک‌های شینرا که یکی از منفورترین چهره‌ها در سری بازی شناخته می‌شدند، حالا نقش قهرمانان بی بدیلی را ایفاء می‌کنند که بازیکن باید از آن‌ها برای نابودی آوالانچ و تیم‌های زیرمجموعه او استفاده کنند.

فوریه

سازمان ضد شینرا که به نام آوالانچ شناخته می‌شد، از کانال‌های فاضلاب به بخش ۸ میدگار به رهبری مردی به نام شیرز حملات جدیدی را آغاز می‌کند. درگیری بین تورک‌های شینرا و افراد آوالانچ تا آنجایی پیش‌ می‌رود که که شیرز می‌توانست خود شینرا را اسیر کرده یا به قتل برساند، اما در میان این جنگ‌ها، فوهیتو که یکی از مبارزین تورک است، برنامه گروه آوالانچ را به عقب می‌اندازد.

در حین مبارزه و اسکورت رئیس‌جمهور شینرا، به فوهیتو خبر می‌رسد که مبارزان آوالانچ توپ ماکو را تصرف کردند و می‌خواهند از آن برای شلیک به کل منطقه میدگارد استفاده کنند. بنابراین نه تنها برنامه‌های آوالانچ در خصوص قتل شینرا تغییر می‌کند، بلکه فوهیتو به همراه خود شینرا نیز برنامه‌ای طراحی می‌کنند تا این توپخانه بزرگ را از دست مهاجمین آزاد کنند.

مارس

طی خبری، اعلام می‌شود که آنجل و جنسیس در نبردی کشته شدند. از آن طرف هم شینرا با منابع انسانی کمی که از سازمان SOLDIER دارد، به سراغ مقابله با آوالانچ می‌رود. در نبردی بزرگ و هیجان‌انگیز که مملو از بازگشت شخصیتی‌های مثل روود بود، رینو و خوده رود موفق می‌شوند تا در نهایت شیرز را اسیر کرده و او را مجبور به عقب نشینی کنند.

داستان بازی Final Fantasy 7: سال ۰۰۰۲

مأموریت هیولا

آغاز وقایع بازی Crisis Core: Final Fantasy VII

در بازی Crisis Core: Final Fantasy VII تمرکز همچنان روی نیرو‌های باقی مانده شینرا است. داستان این بازی یک سال بعد از وقایع Before Crisis اتفاق می‌افتد و در آنجا با شخصیت زک فیر ملاقات می‌کنیم که یکی از عوامل بزرگ و حیاتی سازمان SOLDIER است. درست مثل Before Crisis، چندین شخصیت قدیمی و جدید نیز در طول داستان با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند.

داستان از آنجایی ادامه پیدا می‌کند که زک با آئریث و کلاد رابطه دوستانه‌ای برقرار می‌کند و به خاطر همین روابط می‌تواند تفکرت کلاد را به چالش کشیده یا آن را تغییر دهد. قبل از این وقایع، زک فیر و مربی سختگیر اما دوستداشتنی‌اش یعنی آنجل هیولی به ووتای اعزام می‌شوند تا از برنامه نبردی که شینرا علیه آوالانچ آماده کرده، حمایت کنند. آنجل در طول نبرد ووتای به طرز مشکوکی ناپدید می‌شود به همین خاطر زک فیر به مأموریت فوری فرستاده می‌شود تا هم آنجل و هم یک سرباز گمشده دیگر به نام جنسیس را پیدا کند.

در طول جستجو، این زک بود که متوجه می‌شود جنسیس و آنجل نه تنها جنگ ووتای را ترک کردند، بلکه از محدوده قلمرو شینرا نیز خارج شدند. با این خیانت، زک و سپیروث مأمور کشتن آن‌ها می‌شوند؛ اما رویداد به گونه‌ای دیگر جلو می‌رود. جنسیس موفق شده تا با دکتر هلندر که یکی از مخالفان شینرا است، ارتباط برقرار کرده و ارتشی از کلون‌ها را برای حمله به مقر پادشاهی شینرا آماده کنند.

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۰۰۰۸

نبرد بزرگ

آغاز وقایع داستان بازی Final Fantasy VII

آوالانچ در طول این سال‌ها، موفق می‌شود تا یک راکتور شینرا را در میدگارد نابود کند. برنامه بعدی، نابودی راکتور دیگر است و از قضا تیم آوالانچ موفق به انجام این کار اشتباه می‌شوند. با انفجار راکتور دوم، کلاد که حالا به عنوان شخصیت اصلی به ایفاء نقش و تکمیل داستان بازی Final Fantasy VII می‌پردازد، در شهر زاغه‌نشین‌ها با آسریث ملاقات کرده و متوجه می‌شود که او یکی از محافظان شینرا است.

در همین بین، شینرا موفق به پیدا کردن هسته اصلی آوالانچ می‌شود و با حملاتی متعدد نه تنها بخش بزرگی از شهر‌ بالایی یا همان Upper City را نابود می‌کند، بلکه آوالانچ نیز به طور عجیبی نیروهای زیادی از خودش را از دست می‌دهد.

بعد از این وقایع، آئریث به عنوان یک مزدور دستگیر می‌شود. آئریث یک تورک نیست، بلکه سترا است و به عنوان یک سترا، می‌تواند به صورت بالقوه به شناسایی سرزمین موعود بپردازد که شینرا معتقد است در آنجا نرژی قابل بهره‌برداری و بزرگی به اسم Lifestream قابل برداشت است. از طرفی سفیروث حتی از قربانی کردن ائریث نیز در راه رسیدن به نقشه شوم خود یعنی برپایی آخرالزمان ابایی ندارد.

پس از کش و قوس‌ و فداکاری‌های فراوان، کلود و تیمش موفق می‌شوند شینرا را شکست داده و سفیروث را نیز مهار کنند.

داستان سری بازی Final Fantasy VII: سال ۰۰۱۰

آغاز وقایع انیمیشن Final Fantasy VII: Advent Children

داستان کامل بازی فاینال فانتزی ۷ با یک انیمیشن ادامه می‌یابد. شاید نزدیک‌ترین چیزی که به داستان بازی Final Fantasy VII وجود دارد، انیمیشن Final Fantasy VII: Advent Children است که در سال ۲۰۰۵ میلادی پخش شد و داستان آن حدوداً دو سال پس از وقایع بازی اصلی روایت می‌شود. در داستان این انیمیشن، سه فرد مرموز کودکانی را می‌ربایند که به بیماری عجیبی مبتلا شدند. کلاد که از دوستانش جدا شده و از همین بیماری رنج می‌برد، تصمیم می‌گیرد تا کودکان ربوده شده را نجات دهد و هر نقشه‌ای را که این شرورهای جدید دارند را خنثی کند.

در طول این انیمیشن، با کلاد از طریق تیفا تماس گرفته می‌شود و به ملاقات رئیس سابق کمپانی شینرا یعنی هود روفوس شینرا می‌رود که البته گمان شده بود که در طول وقایع داستان بازی Final Fantasy VII کشته شده بود اما زنده است. شینرا برای توقف کاداج، لوز و یازو که از شخصیت‌های تازه پیدا شده مجموعه هستند، از کلاد درخواست کمک می‌کند.

نقش کاداج، لوز و یازو به عنوان روح تجلی یافته شخصیت سفرویث، به دنبال زنده کردن آن با استفاده از بقایای موجودی فرازمینی به اسم ینوآ هستند. به هر حال کلاد درخواست کمک شینرا را نمی‌پذیرد و از محل مخفیگاه او می‌رود؛ اما اتفاقاتی در ادامه رخ می‌دهد که نظر کلاد را عوض کرده و البته کاری که او انجام می‌دهد، هیچ ربطی هم به خود شخصیت شینرا ندارد. در انتها آن سه موفق می‌شوند سفیروث را دوباره زنده کنند ولی کاود در نبردی تن به تن و سخت دوباره دشمن قدیمی خود را شکست می‌دهد و کودکان گرفتار را نجات.

داستان بازی فاینال فانتزی ۷: سال ۰۰۱۱

آغاز وقایع بازی Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

داستان تمام نسخه های Final Fantasy VII را با این بازی پایان می‌دهیم. از نظر زمانی، آخرین محصول در تایم لاین داستان بازی Final Fantasy 7 همین بازی Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII است که به عنوان یک محصول فرعی از مجموعه برای پلی‌استیشن ۲ در سال ۲۰۰۶ میلادی و در سبک عناوین اکشن سوم شخص منتشر شد. داستان آن سه سال بعد از وقایع بازی اصلی ( یعنی یک سال پس از داستان انیمیشن Final Fantasy VII: Advent Children) روایت می‌شود و روی شخصیت وینسنت ولنتاین تمرکز دارد. او حالا می‌خواهد با سازمانی به اسم دیپ گراند که قصد دارد سیاره را نابود کند، مبارزه کرده و تمام آن‌ها را از بین ببرد.

دیپ گراند شخصاً وظیفه نابودی سیاره را ندارد و اعضای آن شرکت می‌خواهند با استفاده از موجودی به نام اومگا که سطح‌های مختلفی دارد، این کار را انجام دهند. بزرگ‌ترین و بالاترین رتبه اعضای دیپ گراند، تسویتس نامیده می‌شود و فرد دوم نیز بردار وایس یعنی همان نیرو است. در انتها ولنتاین موفق به توقف شرکت مذکور و نجات جهان می‌شود.

ریمیک‌ها کجای تایم‌لاین بازی Final Fantasy VII قرار می‌گیرند؟

بازی Final Fantasy VII Remake

اولین قسمت از پروژه سه برنامه‌ای استودیوی بازی‌سازی اسکوئر انیکس، همین بازی Final Fantasy VII Remake است که در سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و تقریباً هماجن چیزی است که تمام طرفداران می‌خواستند. به طور خاص، داستان بازی، جهان و شخصیت‌های نسخه اصلی به صورت گسترده و بازسازی شده در اختیار مخاطبان قرار دارد؛ البته به این صورت که همه رویدادها در شهر میدگارد اتفاق می‌افتد.

از آنجایی که این محصول یک بازی بازسازی شده است، شاید تعجب کنید که چرا آن را بعد از همه بازی‌های یادشده در این فهرست قرار می‌دهیم. خب، بدون اینکه چیزی را خراب کنیم، باید گفت که این یک بازسازی سنتی نیست؛ چراکه داستان آن به طور خاص برخلاف تصور بازیکنان و طرفداران بوده و با وقایع نسخه اورجینال در تضاد است. باید گفت که داستان اصلی در ریمیک بسط یافته و قرار است کل داستان بازی ارجینال در سه قسمت روایت شود. به همین دلیل داستان قسمت اول ریمیک فقط قسمت میدگارد از بازی ارجینال را شاهد می‌شود.

این بازی در نهایت برای پلی‌استیشن ۴ و ۵ و رایانه‌های شخصی در اختیار مخاطبان قرار گرفت. برای اینکه تجربه کاملی داشته باشید، توجه کنید که دقیقاً بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade را تهیه می‌کنید که شامل یک بسته‌الحاقی اضافه است و داستان آن نیز روی دختر نینجایی یعنی یوفی متمرکز شده است.

بازی Final Fantasy VII Rebirth

دومین محصول در پروژه سه قسمتی بازسازی سری بازی، بازی Final Fantasy VII Rebirth است که دقیقاً داستان بازی Final Fantasy 7 Remake را ادامه می‌دهد؛ چراکه کلاد و گروهش میدگارد را ترک می‌کنند و وارد دنیای بیرون می‌شوند. در زمان نگارش این مقاله تیم سازنده مشخص کرده است که محصول جدید آن‌ها به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد و با تاریخ انتشار آن هم زیاد فاصله نداریم. می‌توان گفت تمام سه قسمت ریمیک در قسمت داستان بازی Final Fantasy VII در تایم لاین بازی Final Fantasy 7 جای می‌گیرند.

تایم لاین بازی Final Fantasy VII اینجا به پایان می‌رسد. نظر شما در خصوص داستان کامل سری بازی Final Fantasy VII چیست؟ آیا شما هم داستان بازی Final Fantasy 7 را به صورت کامل تجربه و مشاهده کرده بودید؟ نظرات خود را پیرامون داستان بازی فاینال فانتزی ۷ با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “داستان کامل بازی Final Fantasy VII”

  1. مرسی مطلب خیلی زیبایی بود

    ۶ ۲