بهترین بازی های مستقل 1401

بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱

توسط بهنام میرزائی در ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ , ۲۱:۰۰

با پایان یافتن سال ۱۴۰۱، می‌توانیم بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ را بررسی کنیم. با نگاهی به بهترین‌های سال، بخش مهم بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱ یقینا صحنه هیجان انگیزی بوده و در سال‌های اخیر هم طرفداران زیادی داشته است. سعی می‌کنیم که ده بازی مستقل سال ۱۴۰۱ را به شما معرفی کرده و در موردشان صحبت کنیم. سال ۱۴۰۱ برای انتشار بازی‌های مستقل بسیار فوق العاده بوده و یک سری آثار هوشمندانه داشتیم که طراحی زیبایی داشته و توانستند که تجربه‌ای به یاد ماندنی را برای گیمرها فراهم کنند. از آثار شگفت انگیز Cat Sims گرفته تا بازی‌های غیر قابل وصف و دوست داشتنی، همگی سهم خودشان را از بازی‌های ایندی سال ۱۴۰۱ داشتند.

یک سری عناوین کوچک‌تر داشتیم که توانستند راه خودشان را به قلب گیمرهای جهان باز کنند. این بازی‌ها قطعا نقطه قوت صنعت بازی‌های ویدیویی در سال گذشته بوده‌اند و یک سری استودیوهای کوچک با بودجه‌ای پایین و تعداد نفرات کم، توانستند که خودی نشان دهند. این بازی‌ها برای پلتفرم‌هایی مانند پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ در کنار کامپیوتر ارائه شده‌اند و می‌توانید در ادامه با آن‌ها آشنا شوید.

۱۰- بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱: بازی Stray

بهترین بازی های مستقل 1401

استری به‌عنوان اثری شناخته می‌شود که بیشترین تاثیر را در سال گذشته داشته و احتمالا در اولین نگاه، آن را یک شبیه ساز زندگی گربه دوست داشتنی می‌دانید. داستان از این قرار است که یک گربه به‌تنهایی از خانواده‌اش جدا شده و باید در دنیایی پسا آخرالزمانی که حلا محل زندگی ربات‌های با احساسی است، حرکت کنید. محیط‌های زیبای بازی Stray و ربات‌های سخنگوی جذاب با چهره‌های تلویزیونی CRT سبب می‌شوند که این بازی یکی از بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ بوده و حتی در آینده‌ای دور هم توسط خیلی از بازیکنان تجربه شود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های سال ۱۴۰۱ به انتخاب دنیای بازی

چنین چیزی کمک می‌کند که پرش و بازی به‌عنوان یک گربه، آن هم وقتی که یک دکمه اختصاصی برای «میو» کردن گربه داریم، لذت بخش باشد. هر کدام از انیمیشن‌هایی که گربه به همراه دارد، از عجیب و غریب‌ترین گربه‌های دنیای واقعی الهام می‌گیرد. می‌توانید پرده‌ها را چنگ زده، روی زمین چرخیده و روی هر سطح دنجی که پیدا می‌کنید، چرت بزنید. همه این‌ها را با تجربه داستانی جذابی درباره معنای زندگی ادامه داده و در دنیایی که درکش نمی‌کنید، پس زمینه کلی را حس خواهید کرد. بازی را می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ و ۵ در کنار رایانه‌های شخصی تجربه کنید.

۹- بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱: بازی Not For Broadcast

بهترین بازی ایندی 1401

استودیو NotGames این اثر جذاب را برای کامپیوتر عرضه کرده و به شما وظیفه می‌دهد که کنترل یک کانال تلویزیونی را به دست گیرید. می‌توانید این کانال را با دستورالعمل‌های فاشیستی به شدت سختگیرانه سانسور کرده یا نوع دیگری از کنترل را داشته باشید. فیدهای مختلف دوربین را مدیریت کرده و قطب نمای اخلاقی خود را با آن‌چیزی که برای حفظ شغل و زندگی‌تان لازم است، متعادل کنید. در واقع بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱ شبیه‌سازی فشرده و پیچیده بوده و کاراکتر بازی را سر پا نگه می‌دارد. حتی می‌توانید شاخه‌های روایت را به سمت و سوی غیر قابل پیش بینی هدایت کرده و سعی کنید که سرپوشی روی خورش سیاسی در حال جوشش خود داشته باشید.

پیش زمینه کلی این بازی ممکن است که نشانی برای تلخی بیش از حد آن باشد. بازی طنز خاصی داشته و تجربه‌ای متفاوت را همراه خنده‌های تیره به قیمت رژیم‌های استبدادی و مردمی که آن‌ها را تشویق می‌کنند، ایجاد می‌کند. این یک طنز گزنده است که اتفاقا هر بازیکنی را ممکن است که در لحظاتی بسیار عصبانی کند.

۸- بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱: بازی Betrayal at Club Low

بازی مستقل سال 1401

این یکی از عجیب‌ترین بازی‌ها در میان بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱ بوده و باید نقش یک بازرس مخفی دست و پا چلفتی را داشته باشید. او ظیفه دارد که به کلاب لو رفته و تظاهر کند که یک پیتزا فروش است. حال شما باید از طریق یکی از همکاران خود نفوذ کرده و ماموریت خود را به پایان رسانید. چنین فرضی شما را سریعا به یک خانه هدایت کرده و اتفاقات سورئال و سرگرم کننده‌ای را تجربه خواهید کرد. چرا که شخصیت شما برای رسیدن به اهداف خود یک سری کارهای عجیب و احمقانه انجام داده و موجب خنده شما خواهد شد. چالش‌های بازی شامل پنهان شدن در سطل زباله، تلاش برای خواباندن نگهبان‌ها و موارد دیگر بوده و انجام دادن آن‌ها هم سرگرم کننده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: برترین بازی های وحشتناک که در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شوند

یک سری داستان طولانی هم داریم که برای هر شخصیت رخ می‌دهد. باید حواس مردم را در یک سری صف‌ها پرت کرده و تسک‌های مربوطه را انجام دهید. هر چالشی شامل انداختن مجموعه‌ای از تاس‌ها بوده و موفقیت‌ها و شکست‌هایی نیز می‌تواند به همراه داشته باشد. شخصیت شما در چالش‌های بیشتری هم شرکت کرده و یک سری مرحله فرعی هم خواهیم داشت. بازی فقط برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شده است و به راحتی با یک سیستم رده پایین هم می‌توانید آن را تجربه کنید.

۷- بازی Hyper Demon

بهترین بازی های مستقل سال 1401

مشکلی که برخی از گیمرهای شوترهای اول شخص دارند، این است این آثار بسیار آسان بوده و دشمنان هم خیلی سریع از پا در می‌آیند. یکی از بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ می‌تواند این مشکل را برطرف کند. با منفجر شدن میدان دید شما، تا زمانی که دشمنان را در میدان دید ۱۸۰ درجه‌ای خود نداشته باشید، چالش‌های بزرگی پیش روی شما خواهند بود. این اثر در دنیایی آخر الزمانی جریان داشته و دیگر مفهومی از درام یا انسانیت وجود ندارد. تنها آدرنالین به جهنم سرازیر شده باید سعی کنید که امتیازات بالایی را کسب کنید. دشمنان از همه جا سرازیر شده و سلاح‌های شما می‌توانند قدرت نمایی خود را آغاز کنند.

در این بازی که در لیست بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱ قرار دارد می‌توانید تعادل را در سلاح‌های خود برقرار کرده و تمام خشم و قدرتی که از سری DOOM سراغ داریم را در آن پیاده سازی کنید. اگر تجربه کننده آثار مربوط به سال ۱۹۹۳ را تجربه کرده‌ باشید،‌ احتمالا با دنیای این اثر هم می‌توانید ارتباط نزدیکی برقرار کنید.

۶- بازی Tunic

استودیو فینجی این بازی را برای تمام پلتفرم‌های فعال منتشر کرده است و طرفداران عناوین کلاسیک زلدا و دیگر بازی‌های ماجراجویانه دوران NES، می‌توانند حس بسیار آشنایی را در بهترین بازی مستقل سال ۱۴۰۱ دریافت کنند. این یکی از بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ بوده و بازیکنان باید یک روباه قهرمان کوچک را در یک دنیای فانتزی عجیب کنترل کنند. جهان بازی مربوط به دنیایی است که در ابتدا چیزی به بازیکنان توضیح نمی‌دهد. صفحاتی از یک کتابچه راهنمای بازی را کشف خواهید کرد که مکانیسم‌های کلی را توضیح داده و در ادامه هم گیم‌پلی بازی سخت و سخت‌تر می‌شود.

درست مانند روزهای قدیم، ابتدا بخش راهنما را تجربه کرده و سپس حد نهایی پتانسیل گیم‌پلی بازی برای‌تان نمایان می‌شود. تونیک یک بازی قوی بوده و تصاویری زیبا همراه با رنگ‌های خیره کننده، پازل‌های هوشمندانه و مبارزات باس خارق العاده را ارائه می‌کند. همه این موارد ماجراجویی را فراتر از یکی از بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱ برده و شگفت‌زده خواهید شد. تنها باید دستورالعمل‌های لازم را دنبال کرده و وارد دنیایی شوید که در نهایت در آن گم می‌شوید.

۵- بازی Signalis

این بازی هم برای تمامی پلتفرم‌ها ارائه شده و یکی بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ محسوب می‌شود. ایده‌ها و طرح‌های مربوط به سال‌های گذشته در این بازی پیاده سازی شده و بر طبق آثار مدرن امروزی به‌روزرسانی می‌شود. ژانر وحشت و بقا مشابه با سری رزیدنت اویل و سایلنت هیل در این بازی دیده شده و تغییراتی را هم خواهیم داشت که سبک تخیلی و کیهانی را به بازی اضافه می‌کند. در نهایت یک بسته زیبا و ترسناک خواهیم داشت که ساعت‌ها می‌توانید آن را تجربه کنید. شما در نقش الستر اندرویدی قرار گرفته و در جستجوی شریک زندگی خود هستید. باید در دنیای بیگانه کاوش کرده و توطئه دشمنان خود را نابود کنید.

۴- بازی Citizen Sleeper

بهترین بازی های مستقل سال 1401

یک نمونه از بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱ را شاهد هستیم که احتمالا بهترین روایت داستانی لیست ما را نیز شامل می‌شود. می‌توانید در بدن ماشینی باشید که ذهن کپی شده از یک انسان محبوس را به همراه دارد. شما از یک کارخانه بزرگ که شما و دیگر افراد را خوابانده است، فرار کرده و به دنبال یک ایستگاه فضایی متروکه می‌روید. گرسنگی، شکستگی و خراب شدن شما را تهدید کرده و باید به دنبال ضایعاتی باشید که امکان برقرار ارتباط با دنیای پیرامون را برای شما ممکن می‌کنند. گیم‌پلی بازی هم شامل جمع آوری تاس‌های شش طرفه برای تعیین تسک‌های شما است.

۳- بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱: بازی The Case of the Golden Idol

در این بازی می‌توانید برخی از جالب‌ترین معماهای پیچیده را حل کرده ونقش یک کارآگاه را داشته باشید. در ابتدا، با یک سری صحنه‌های قتل روبرو شده و باید داستان منحصر به فرد هر کدام را دنبال کنید. بافت همبندی در یکی از بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ دیده می‌شود و باید توطئه بزرگ و گسترده‌ای را در مورد جوامع مخفی و جادوهای عجیب آن دنبال کنید. لذت خاصی از کنار هم قرار دادن دقیق حقایق در هر صحنه به دست خواهید آورد و به خصوص در فصل‌های بعدی، قرار است که دامنه رویدادها به مقیاس حماسی گسترده‌ای برسد.

اگر به دنبال اثری هستید که حس نابغه بودن به شما القا کند، یقینا باید این اثر را تجربه کنید. اسرار بازی را کم کم دنبال کنید. یک نمونه از بهترین بازی مستقل سال ۱۴۰۱ برای پلتفرم PC منتشر شده و همراه با موس و کیبورد، می‌توانید بهترین تجربه ممکن را داشته باشید.

۲- بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱: بازی Vampire Survivors

این بازی یک گیم‌پلی مینیمالیستی به همراه داشته و با المان‌های روگ لایک همراه می‌شود. جهنمی گلوله‌ای داریم که در حالت معکوس ادامه پیدا کرده و باید در یک میدان نبرد گوتیک به حرکت خود ادامه دهید. شما به دشمنان خود در کسلوانیا حمله کرده و کم کم سلاح‌های بیشتری را هم پیدا خواهید کرد. انبوهی از زامبی‌ها حمله‌ور شده و حتی با جمعی از دوستان خود هم می‌توانید ساعت‌های بیشتری را به تجربه این اثر بنشینید.

۱- بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱: بازی NORCO

بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱

این اثر در آینده‌ای جریان دارد که از تغییرات آب و هوایی و یک جنگ داخلی آسیب می‌بیند. زندگی در داستان بازی سخت ادامه پیدا کرده و اوقات خوشی بسیار اندکی هم وجود دارد. شما به شهری به نام نورکو باز می‌گردید که یک شرکت نفتی در آن فعالیت می‌کند. باید توطئه بزرگ این پالایشگاه را کشف کرده و میراث خود را جمع آوری کنید. علیرغم شرایط بسیار سنگین زندگی، نورکو سرزمینی است که نمی‌توانید آن را ترک کنید. بازی کاراکترهای جذابی داشته و با گرافیک پیکسلی زیبای خود، تا انتهای بازی شما ترغیب می‌کند.

سخن آخر

در بهترین بازی های مستقل سال ۱۴۰۱ سعی کردیم که به بهترین بازی های مستقل ۱۴۰۱ پرداخته و یک سری اثر ناب برای تجربه را معرفی کنیم. به یاد داشته باشید که تمامی این بازی‌ها توسط استودیوهای کوچک ساخته شده و نباید انتظار بالایی مانند آثار AAA کنسولی و کامپیوتری از نظر گرافیکی و فنی از آن‌ها داشته باشید. بازی‌ها ارزش تجربه‌ای بالایی دارند و همین استودیوها در سال‌های آینده می‌توانند بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

شما هم می‌توانید نظرات خود را پیرامون بهترین بازی ایندی ۱۴۰۱ مدنظر خود با ما در میان گذارید. به نظر شما بهترین بازی مستقل سال ۱۴۰۱ که در لیست‌مان به آن اشاره نکرده‌ایم، کدام مورد است؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: