استودیو های جدید پلی استیشن

بودجه ۵.۱ میلیارد دلاری سونی برای خریدن استودیو های جدید پلی استیشن

توسط محسن شجاعی در ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ , ۱۲:۰۲

سخنگوی سونی در جریان رویداد تکنولوژی، رسانه و تلکام اعلام کرد برند پلی استیشن تا پیش از پایان سال میلادی جاری می‌تواند ۵.۱ میلیارد دلار را صرف خریدن استودیو های جدید پلی استیشن یا سرمایه گذاری روی پروژه‌های استودیوهای تردپارتی کند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

بر هیچکس پوشیده نیست که سونی از نطر مالی و سرمایه توانایی هماوردی با رقیب سنتی خود، مایکروسافت را ندارد و همین مسئله سبب شده آن‌ها نتواند دست به خرید‌های مشابه مایکروسافت نظیر خرید بتسدا و خرید (احتمالی) اکتیویژن بزنند. در نقطه مقابل کمپانی ژاپنی استراتژی دیگری را اتخاذ کرده، استراتژی که آن‌ها را حسابی مشغول کرده و برنامه ریزی برای صرف هزینه‌ها تبدیل به یک چالش برای آن‌ها شده است. با تمام این اوصاف ظاهرا پلی استیشن یک بودجه سنگین برای سال میلادی جاری در اختیار دارد.

به گزارش یکی از کابران وبسایت ResetEra سخنگوی سونی در جریان رویداد تکنولوژی، رسانه و تلکام اعلام کرده آن‌ها یک بودجه دو تریلیارد ین (حدودا ۷۰۰ میلیارد دلار) در اختیار سران پلی استیشن قرار داده‌اند تا از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا انتهای سال ۲۰۲۳ آن را برای خریدن استودیو های جدید پلی استیشن یا سرمایه گذاری روی پروژه‌های استودیوهای ترد پارتی صرف کنند. از این مبلغ، حدودا ۵.۱ میلیارد دلار باقی مانده و پلی استیشن می‌تواند آن را تا پیش از پایان سال میلادی جاری هزینه کند.

سران پلی استیشن بارها اعلام کرده‌اند چندین استودیو را برای خرید تحت نظر دارند و اگر تصمیم به اضافه کردن آن‌ها به زیرمجموعه پلی استیشن اتخاذ شود، باید طی‌ ماه‌های آتی شاهد انتشار خبر آن باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: