نسخه بعدی سری بازی Call of Duty

شایعه: نسخه بعدی سری بازی Call of Duty دنباله Modern Warfare 2 خواهد بود

توسط علی جلیلی در ۶ اسفند ۱۴۰۱ , ۱۸:۱۵

گزارشی تازه ادعا کرده است که نسخه بعدی سری بازی Call of Duty دنباله‌ای بر بازی Modern Warfare 2 خواهد بود که المان‌های آن گیم‌پلی در این بازی جدید نیز مشاهده می‌شود.

حدود یک سال پیش، گزارش‌های منتشر شده ادعا می‌کردند که نسخه بعدی سری بازی Call of Duty چرخه انتشار سالانه را در سال ۲۰۲۳ میلادی می‌شکند و به جای معرفی و انتشار یک نسخه جدید، بخش‌های توسعه‌یافته تازه دیگر برای محصولی که سال‌ قبل منتشر شده بود ( که فعلاً آخرین نسخه منتشر شده بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 است)، مدر دسترس قرار خواهد گرفت.

بعد از انتشار این گزارش‌ها، مشخص شد که این رویه چیزی نیست که کمپانی اکتیویژن پیرامون آن برنامه‌ریزی کرده است. شرکت یادشده اخیراً در توضیح داد که در سال جاری میلادی یک بازی ویژه از مجموعه Call of Duty منتشر خواهد شد؛ درحالی‌که گزارش‌های جدیدتر ادعا می‌کنند استودیوی بازی‌سازی اسلج‌همر گمیز (Sledgehammer Games) محصول جدید خودش را در ماه نوامبر منتشر می‌کند.

در حال حاضر نیز گزارش جدیدی توسط جیسون شرایر، روزنامه‌نگار معروف صنعت بازی‌های رایانه‌ای از رسانه بلومبرگ، منتشر شده است که نشان می‌دهد چه انتظاراتی نسخه بعدی سری بازی Call of Duty باید داشته باشیم. طبق گفته‌های شرایر، این بازی ادامه‌ای از بازی Modern Warfare 2 است که در سال گذشته میلادی در اختیار کاربران قرار گرفته و البته بعید به نظر می‌رسد که Modern Warfare 3 نامیده شود.

ظاهراً نقشه‌های چندنفره جدید و بخش داستانی تازه از خصوصیات این بازی جدید است. همچنین استودیوی بازی‌سازی اینفینیتی وارد روی توسعه آن نظارت دارد، درحالی‌که استودیوی بازی‌سازی تری‌آرک نیز به پشتیبانی از آن ادامه خواهد داد تا در نهایت روند انتشار سالانه ادامه پیدا کند.

در ادامه گزارش‌ یادشده آمده است که این محصول تیراندازی جدید به عنوان یک بسته‌ الحاقی برای Modern Warfare 2 منتشر خواهد شد و برخی از افراد در کمپانی اکتیویژن می‌ترسند که خستگی بوجود آمده از انتشار سالانه مجموعه Call of Duty به خاطر عدم موفقیت تجاری و انتقادی بازی Call of Duty: Vangaurd است که در سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر شده بود.

برنامه‌های فعلی بر این است که برخی از نقشه‌ها و حالت‌های محبوب بازی Modern Warfare 2 به بازی بعدی مجموعه منتقل شود که البته معلوم نیست این برنامه تا چه حد پابرجا ( از لحاظ اجرایی) باقی بماند. گزارش مطروحه این ادعا را می‌کند برنامه تیم سازنده هنوز کامل نیست و ممکن است حتی تاریخ انتشار این بازی به طور کلی تغییر کند.

نکته جالب این گزارش در آنجایی قرار دارد که اکتیویژن در یک مقطع، برنامه‌هایی را اتخاذ کرد که به انتشار دو سال یکبار از هر دو مجموعه Modern Warfare و Black Ops کمک کند، اما با این حال از آنجایی که مدیران اصلی درگیر پرونده حقوقی خریداری شدن این شرکت توسط کمپانی مایکروسافت هستند، به نظر می‌رسد که دیگر چنین رویه‌ای وجود ندارد. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این محصول و برنامه‌های بعدی استودیوی سازنده‌‌اش، وب سایت دنیای بازی را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید که نسخه بعدی سری بازی Call of Duty یک محصول بزرگ خواهد بود یا یک بسته الحاقی برای Modern Warfare 2؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: