بازی Sons of the Forest

بازی Sons of the Forest به صورت دسترسی زودهنگام منتشر می‌شود

توسط علی جلیلی در ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ , ۱۷:۰۲

تیم سازنده بازی Sons of the Forest به جای تأخیر در انتشار محصول خود، قصد دارند که آن را در قالب «دسترسی زودهنگام » یا همان Early Access در اختیار مخاطبان قرار دهد که با گذشت زمان، آیتم‌ها و محتواهای جدید به بطن گیم‌پلی اضافه می‌شود.

آخرین ساخته استودیوی بازی‌سازی Endnight Games که با نام بازی Sons of the Forest در بازارهای جهانی و رسانه‌ها شناخته می‌شود، چندباری با تأخیر در زمان انشتار روبه‌رو شده و در نهایت ۲۳ فوریه ۲۰۲۳ برابر با ۴ اسفند ۱۴۰۱ زمان نهایی برای انتشار آن روی پلتفرم رایانه‌های شخصی است. با این حال، توسعه‌دهنده تغییر بزرگ و قابل توجه دیگری در خصوص انتشار آخرین محصول خود اعمال کرده و کاربران نباید انتظار تجربه نسخه نهایی در بازه زمانی یادشده را داشته باشند؛ بلکه آن‌ها فقط به تجربه نسخه دسترسی زودهنگام یا همان Early Access می‌پردازند که به مرور زمان تکمیل می‌شود.

با توجه به توضیحات تیم سازنده در خصوص اینکه بازی Sons of the Forest « بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین بازی‌ای است که تا به حال ساخته‌ایم»، آن‌ها می‌خواهند با اینکار بدون وارد کردن لطمه تجاری به محصولی که در دست دارند، بازیکنان را کم کم وارد فضای کلی کنند و برنامه‌هایی هم برای افزودنی موارد بیشتر، مکانیزم‌های جدید، تعادل گیم‌پلی و غیره دارند.

این کار باعث فعال نگه داشتن جامعه مخاطبان توسط استودیوی بازی‌سازی Endnight Games می‌شود. نسخه قبلی از این فرانچایز یعنی بازی The Forest نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی با همین روند در اختیار کاربران قرار گرفت و ابتدا روی فروشگاه استیم به صورت دسترسی زودهنگام منتشر شد و تیم سازنده توانست با دریافت بازخورد‌ها، گزارش‌ها و موارد دیگر که کاربران با‌ آن‌ها به اشتراک گذاشته بودند، مشکلات محصول خود را مرتفع کرده و بازی خوبی را در نهایت تحویل مخاطبان دهند.

در مجموع انتشار بازی به این صورت تغییر بدی نیست؛ اگرچه زمان نشان خواهد داد که دسترسی زودهنگام چقدر روی نظر مخاطبان برای ادامه گیم‌پلی و حیات آخرین ساخته تیم سازنده تأثیر می‌گذارد. بازی Sons of the Forest در حال حاضر فقط برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود و چندین مکانیزم جدید مثل Al Companions، ساختمان‌های بازسازی شده، تغییر فصل‌های پویا و غیره را ارائه می‌کند.

بازی Sons of the Forest همچنین دارای یک داستان کاملاً جدید است که در جزیره‌ای چهار برابر بزرگ‌تر از نسخه قبلی روایت خواهد شد. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این بازی و برنامه‌های بعدی استودیوی سازنده‌اش، وب سایت دنیای بازی را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید انتشار عناوینی مثل بازی Sons of the Forest در حالت دسترسی زودهنگام به جای تأخیرشان، عمل خوبی است و آیا همه عناوین می‌توانند از چنین پروسه‌ای استفاده کنند؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: