پروژه های CD Projekt Red

بازی های آینده ی سی دی پراجکت رد
توسط بهنام میرزائی در ۲۶ دی ۱۴۰۱ , ۱۱:۰۰

CD Projekt Red یک استودیوی بازی سازی است که زمان زیادی محبوبیت جهانی داشت؛ اما پس از استقبال وحشتناک از Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۲۰، به نظر می رسد این شرکت نمی تواند شکست خورد. سپس در ۲۱ مارس، استودیو بازی بعدی سری The Witcher را معرفی کرد. در حالی که ادامه بازی The Witcher 3 اجتناب ناپذیر بود؛ اما اعلام آن ثابت می‌کند که CDPR از توسعه و راه‌اندازی سخت Cyberpunk 2077، بازی‌ای که هیاهوی زیادی داشت؛ چیز زیادی را نصیب شرکت نکرد. در ادامه با پروژه های CD Projekt Red و بازی های آینده ی CD Projekt RED دنیای بازی را همراهی نمایید.

Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و پس از نمایشی چشمگیر، تمام چیزی بود که هر کسی می‌خواست درباره آن صحبت کند. پس از استقبال خیره‌کننده از The Witcher 3: Wild Hunt در سال ۲۰۱۵، انتظارات برای بازی بعدی این شرکت به پایان رسید. و قابل درک است زیرا CDPR تا آن نقطه سابقه مثبتی داشت.

بازی Cyberpunk 2077

پروژه های CD Projekt Red

پس از راه اندازی Cyberpunk 2077، به سرعت به سال ۲۰۲۰ می رویم و اوضاع برای استودیو لهستانی چندان داغ به نظر نمی‌رسید. این بازی باوجوداینکه نزدیک به یک دهه در دست ساخت بود؛ باگ داشت و ناقص بود. اگر این شرکت خیلی دیرتر این بازی را اعلام می کرد؛ ممکن بود نقص های بازی هم برطرف می شد. باید گفت که CDPR نیازی به عجله در انتشار آن پیش از موعد احساس نمی‌کرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، همین موضوع را می‌توان در مورد رونمایی از بازی جدید Witcher نیز گفت که CDPR تصریح کرد یک اعلامیه برای The Witcher 4 نیست. این تیم هنوز در حال کار بر روی پرداخت Cyberpunk 2077 است و احتمالاً در آینده قابل پیش‌بینی از آن بازی پشتیبانی خواهد کرد؛ به این معنی که نمی‌تواند در پروژه جدید Witcher همه چیز را در اختیار داشته باشد.

پروژه های CD Projekt Red: بازی بعدی ویچر

پروژه های CD Projekt Red

اکنون که می‌دانیم بازی بعدی Witcher در دست ساخت است؛ CDPR به طور غیرضروری هیجان زده است که منجر به انتظارات جامعه شده است. هر بار که یک رویداد دیجیتال یا نمایشگاه تجاری میزبانی می‌شود؛ باعث تعجب مردم می شود که آیا بازی جدید Witcher نمایش داده می‌شود یا خیر. این می‌تواند به خوبی بر تولید بازی تأثیر بگذارد؛ درست مانند Cyberpunk 2077. ایجاد برش‌های عمودی از گیم‌پلی برای رویدادی مانند E3، زمان و منابع را از توسعه پروژه می‌گیرد، که می‌تواند در درازمدت عواقب منفی داشته باشد؛ به ویژه در طول بازی و مراحل اولیه. اعلام زودهنگام یک بازی می‌تواند بر توسعه‌دهنده آن فشار وارد کند و منجر به یک محصول عجولانه شود؛ درست مانند Cyberpunk 2077 یا تعداد بی‌شماری بازی قبل از آن.

در یک به‌روزرسانی، CD Projekt یک برنامه توسعه بسیار جالب را ارائه کرد که تا آینده‌ای دور ادامه می‌یابد و شامل تأیید شش بازی جدید علاوه بر بازی جدید Witcher است و در واقع دو Witcher دیگر. دنباله‌ها، دو اسپین‌آف Witcher، و دنباله‌ای برای Cyberpunk 2077، همچنین ساخت یک سری سوم کاملاً اصلی که در حال حاضر در مراحل اولیه مفهومی است. اولین مورد Sirius است. نام رمز یک بازی تک نفره و چند نفره ساخته شده توسط استودیوی بوستون The Molasses Flood که CD Projekt سال گذشته آن را خریداری کرد و بازی بقای Co-op Drake Hollow را ساخت.

پروژه های CD Projekt Red: بازی Canis Majoris

پروژه های CD Projekt Red

بعدی به احتمال زیاد Canis Majoris است؛ یک بازی کامل Witcher، اما جدا از حماسه جدید و ساخته شده توسط یک استودیوی خارجی. اوریون، بازی بعدی در دنیای Cyberpunk، توسط استودیوی جدید CD Projekt Red در بوستون و همچنین CD Projekt Red Vancouver (سابق Digital Scapes، یکی دیگر از خریدهای اخیر) ساخته خواهد شد. ، CD Projekt Red در حال کار بر روی تنظیمات است اما هیچ نوع توسعه واقعی بازی را آغاز نکرده است.

تجزیه و تحلیل انگیزه CD Projekt

یکی از دلایلی که باعث شده تجزیه و تحلیل انگیزه CD Projekt سخت باشد؛ این است که پیام‌های آن، علاوه بر اعلام تولید عظیم آن، بسیار زیاد است. در یک ویدئوی استراتژی ۱۵ دقیقه‌ای، یک تماس سرمایه‌گذار، یک سند ارائه، و چندین ویدئوی عمیق دیگر (در زمینه بازاریابی، فرهنگ و فناوری). بازی (در حالی که تمرکز بر تجربیات تک نفره حفظ می‌شود)؛ انتقال از فناوری خود به Epic’s Unreal Engine 5؛ گسترش بیشتر در فیلم، تلویزیون و بازی‌های موبایلی؛ ترویج فرهنگ کار سالم و پایدار در گروه استودیوهای خود؛ هم کمیت و هم کیفیت محصول خود را بهبود می‌بخشد.

در دنیای بازی بخوانید: نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 که در اواخر سال ۲۰۲۰ با شرایط بدی عرضه شد که پلی‌استیشن دست به اقدام شدیدی زد و نسخه پلی‌استیشن ۴ خود را از فروش خارج کرد. در اوایل سال جاری، گزارش شد که قیمت سهام CD Projekt قبل از انتشار بازی به یک چهارم ارزش خود کاهش یافته است.  تئوری دیگر ممکن است این باشد که CD Projekt محصولات خود را نشان می‌دهد تا خود را به عنوان یک چشم انداز جذب جذاب نشان دهد؛ زیرا موجی از ادغام‌های بزرگ همچنان در صنعت در حال عبور است. به نظر می‌رسد به احتمال زیاد CD Projekt در واقع در تلاش برای تقویت ارزش آن است و سهام‌داران خود را در برابر وسوسه گرفتن پول سریع از خریدار احتمالی جذب کند.

بازی‌های آینده CD Projekt Red: از Cyberpunk Orion تا سه‌گانه جدید Witcher

پروژه های CD Projekt Red

با نگاهی به مجموعه بازی‌های آینده CD Projekt Red، مشخص است که طرف‌داران RPG آینده درخشانی در پیش دارند. به دنبال موفقیت استودیو با The Witcher 3: Wild Hunt و کار مداوم برای قرار دادن Cyberpunk 2077 در مسیر درست پس از یک راه اندازی دشوار، تعداد زیادی بازی CDPR جدید در حال توسعه هستند.

بازی‌های CDPR آینده شامل یک پروژه کاملاً جدید و پشتیبانی از دو بازی دیگر در دنیای The Witcher هستند. این شرکت در حال توسعه است تا به جاه‌طلبی‌های خود دست یابد و CD Projekt Red Boston به عنوان بخشی از توسعه جدید توسعه آمریکای شمالی تأسیس شد که جدا از The Molasses Flood است که با CDPR روی The Witcher Sirius کار می‌کند.

با وجود راه اندازی  The Witcher 3: Wild Hunt در سال ۲۰۱۵، ماجراجویی نهایی Geralt of Rivia به یک کلاسیک ماندگار تبدیل شده است.حتما یکی از بهترین بازی‌های RPG و بهترین بازی‌های جهان باز تمام دوران. به همین دلیل است که بسیاری از بازی کردن نسخه‌ای از The Witcher 3 برای PS5 و Xbox Series X هیجان‌زده هستند؛ به‌ویژه که انتظار می‌رود انتشار مجدد شامل زمان‌های بارگذاری سریع‌تر، پشتیبانی از ردیابی پرتو و سایر بهبودهای کیفیت زندگی باشد. پس از دو تأخیر، CDPR تأیید کرد که تاریخ انتشار The Witcher 3 Next-Gen 14 دسامبر است و با مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدید عرضه خواهد شد.

مجموعه بازی های The Witcher

پروژه های CD Projekt Red

CD Projekt Red وجود The Witcher 4 را در مارس ۲۰۲۲ تأیید کرد و از آن زمان تاکنون بی سروصدا به‌روزرسانی‌هایی را منتشر کرده است. اکنون می‌دانیم که The Witcher Polaris (همان‌طور که اسم رمز داخلی آن است) یک RPG جهان باز داستان محور است که بر اساس میراث The Witcher 3: Wild Hunt ساخته شده است. بازی جدید Witcher با بیش از ۱۵۰ پرسنل در حال توسعه اولیه است و با استفاده از Unreal Engine 5 ساخته می‌شود؛ به جای موتور اختصاصی CDPR که The Witcher 3 و Cyberpunk 2077 را تأمین می‌کرد.

The Witcher 2: Assassins of Kings هرگز به پلتفرم‌های پلی استیشن راه پیدا نکرد. با این سه بازی جدید Witcher، CDPR می‌گوید که قصد دارد این بازی‌ها را «طی یک دوره شش‌ساله پس از انتشار Polaris» ارائه کند که باید بسته‌ای منسجم‌تر از بازی‌ها را ایجاد کند.

پروژه های سی دی پراجکت رد: بازی The Witcher Sirius

پروژه های CD Projekt Red

The Witcher Sirius یک بازی کاملاً جدید در دنیای The Witcher است که توسط The Molasses Flood در حال ساخت است. این استودیویی است که در سال ۲۰۲۱ توسط CDPR خریداری شد و بیشتر برای دو بازی عالی بقا شناخته شده است: The Flame in the Flood و Drake Hollow. CD Projekt Red می‌گوید که Codename Sirius با تولیدات گذشته ما متفاوت خواهد بود زیرا بازی چند نفره را در کنار یک تجربه تک نفره ارائه می‌دهد؛ مثلا یک کمپین با مأموریت ها و یک داستان. پس از آن انتظار چیز متفاوتی را داشته باشید؛ استودیو می‌گوید که این یک برداشت خلاقانه از دنیای Witcher خواهد بود. The Witcher Sirius در مرحله پیش تولید است و توسعه در The Molasses Flood توسط تیم گسترده‌تر CDPR پشتیبانی می‌شود.

در حالی که CDPR به سختی روی سه گانه بازی های جدید خود کار می کند؛ از استودیوهای بیرونی برای ادامه گسترش دنیای The Witcher کمک خواهد گرفت. CD Projekt Red که ابتدا با اسم رمز The Witcher Canis Majoris شناخته می شد؛ اکنون فاش کرده است که در واقع یک نسخه بازسازی شده Witcher است. بازسازی کامل بازی اصلی Witcher که یک تصویربرداری مجدد مدرن خواهد بود. برای این یکی CDPR با یک استودیو خارجی به سرپرستی توسعه دهندگان با تجربه که روی بازی های قبلی Witcher کار کرده اند همکاری خواهد کرد و آن استودیو Fool’s Theory است.

قرار است با استفاده از Unreal Engine 5 ایجاد شود. Cyberpunk 2077 در حال حاضر از چیزی شبیه به شروع دوباره لذت می‌برد. پس از انتشار آن بر روی پلتفرم‌های نسل جدید، مجموعه‌ای از بهبودهای کلیدی کیفیت زندگی، و ورود وصله Cyberpunk 2077 1.5 در اوایل امسال، Night City در وضعیت بهتری نسبت به قبل قرار دارد.

پروژه های CD Projekt: بازی Cyberpunk 2077

پروژه های CD Projekt Red

با توجه به اینکه RPG جهان باز اخیراً از ۲۰ میلیون نسخه فروخته شده است؛ تعجبی ندارد که بدانیم چیزهای بیشتری در راه است. Cyberpunk 2077 Phantom Liberty یک بسط داستان محور اصلی است و به عنوان یک گسترش مهیج جاسوسی برای Cyberpunk 2077، که در منطقه‌ای کاملاً جدید از شهر شب می گذرد توصیف شده است. این بازی در اوایل سال ۲۰۲۳ برای رایانه های شخصی، PS5 و Xbox Series X عرضه خواهد شد و CDPR تایید کرده است که Cyberpunk 2077: Phantom Liberty یک توسعه دهنده پولی خواهد بود. قبلا حدس می‌زدیم که هرگز دنباله Cyberpunk 2077 را نخواهیم دید. اما پس از دو سال بهبود و به‌روزرسانی دقیق، به نظر می‌رسد که CD Projekt Red تا حدودی در Night City ثبات پیدا کرده است.

پس از فروش بیش از ۲۰ میلیون نسخه بازی های CD Projekt Red در سال جاری، غیر از شکستن رکورد پخش هم‌زمان The Witcher 3 در استیم، CDPR یک بازی جدید را وارد مرحله تولید کرده است. استودیو Cyberpunk Orion را به‌عنوان «دنباله Cyberpunk 2077 که قدرت و پتانسیل کامل دنیای Cyberpunk را ثابت می‌کند» توصیف می‌کند و این شرکت اضافه می‌کند که قصد دارد فرانچایز Cyberpunk را بیشتر پیش ببرد و به استفاده از پتانسیل این فانتزی تاریک ادامه دهد. اطلاعات دیگری در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود Cyberpunk 2077 Orion به خوبی پس از The Witcher Polaris منتشر شود.

به روزرسانی های CD Projekt Red

پروژه های CD Projekt Red

اگر CD Projekt Red به توسعه یک سه‌گانه جدید از بازی‌های Witcher و دنباله Cyberpunk 2077 راضی نبوده است؛ روی پروژه دیگری نیز کار می‌کند. این استودیو می‌گوید که از سال ۲۰۲۱ روی یک IP مستقل و متمایز از The Witcher و Cyberpunk 2077 کار می‌کند. Project Hadar در داخل توسط CDPR در حال توسعه است و هنوز در فاز مفهومی است. Hadar یک نام رمز برای یکی از بازی های CD Projekt Red و کاملاً متمایز است که از ابتدا در CDPR ایجاد شده است. این پروژه در مراحل اولیه فرایند خلاقانه است؛ به این معنی که ما هنوز هیچ بازی را توسعه نداده‌ایم؛ اما منحصراً روی پایه این بازی جدید کار می‌کنیم. در واقع باید گفت انتظار می‌رود به‌روزرسانی در پروژه هادار بسیار دور باشد.

CD Projekt Red در حال کار بر روی چندین بازی از جمله سه‌گانه جدید Witcher است

(Pocket-lint) – CD Projekt Red در توییتر اعلام کرد که در حال کار بر روی چندین بازی جدید از جمله دنباله Cyberpunk 2077، یک سه‌گانه کاملاً جدید Witcher و یک IP جدید با نام رمز Hadar است. به نظر می‌رسد پروژه‌های متعددی در دست اجراست که طرف‌داران باید منتظر آن باشند.

سه‌گانه جدید ویچر

مدت زیادی از اولین عرضه The Witcher 3 Wild Hunt می‌گذرد؛ اما مدتی است که می‌دانیم CD Projekt Red برنامه‌هایی برای یک بازی جدید Witcher پس از اتمام آن با Cyberpunk 2077 دارد. در واقع، این حتی یک بازی هم نیست. اولین بار است که می‌شنویم که یک سه گانه جدید در دست ساخت است.

یک IP کاملاً جدید Hadar

پروژه های CD Projekt Red

Hadar یک نام رمز برای یک IP سوم و کاملاً متمایز است که از ابتدا در CDPR ایجاد شده است. این پروژه در مراحل اولیه فرایند خلاقانه است؛ به این معنی که ما هنوز در حال توسعه هیچ بازی نیستیم، اما به طور انحصاری روی پایه این تنظیمات جدید کار می کنیم.

CD Projekt Red دنباله Cyberpunk 2077، سه‌گانه بعدی Witcher و IP جدید را تایید کرد

امروز، توسعه‌دهنده CD Projekt Red، پروژه‌های آتی خود، از جمله پروژه‌ای با اسم رمز Orion را لغو کرد. در اینجا هیچ اشاره ای به پروژه چندنفره Cyberpunk این شرکت که مدت ها در حال کار است؛ وجود ندارد که سال ها در حال انجام آن بوده است و قبلاً به عنوان یک نسخه triple-A توصیف شده است. با این حال، انبوهی از اعلامیه های امروز شامل کلمه CD Projekt بود که چند نفره را به بیشتر بازی های جدید ما برای غنی سازی تجربه تک نفره معرفی می کرد.

علاوه بر این خبر، سازنده برنامه‌های بیشتری را برای سری بعدی Witcher نیز ارائه کرد. این شامل یک سه‌گانه جدید از بازی‌ها می‌شود که با پروژه‌ای با کد «Polaris» آغاز می‌شود و در یک دوره شش ساله منتشر می‌شود. این شرکت همچنین پروژه‌ای دارد که در حال حاضر با نام «Canis Majoris» شناخته می‌شود (که توسط یک استودیو شخص ثالث توسعه خواهد یافت) در حال حرکت. این یک بازی Witcher تمام عیار خواهد بود؛ اما جدا از سه گانه بازی هایی است که در باللا ذکر کردیم. سوم برای فرنچایز Witcher، استودیو پروژه‌ای با اسم رمز «Sirius» را معرفی کرد که توسط Molasses Flood هدایت می‌شود.

بازی Sirius

Sirius شامل یک عنصر چندنفره در بالای تجربه یک نفره می شود که شامل یک کمپین با ماموریت ها و یک داستان است.در مورد به‌روزرسانی کنسول نسل فعلی برای The Witcher 3 که مدت‌ها در انتظار آن بودیم؛ جزئیات جدیدی در مورد زمان عرضه آن وجود ندارد. CD Projekt Red بیان می کند که این بازی هنوز در اولین مراحل فرآیند خلاقیت است و بنابراین توسعه روی آن هنوز آغاز نشده است. این شرکت به اشتراک گذاشت که این یک IP کاملاً متمایز خواهد بود که از ابتدا در CD Projekt Red ایجاد خواهد شد.

CD Projekt Red یک دنباله Cyberpunk 2077، تعداد زیادی بازی Witcher و یک IP کاملاً جدید را اعلام کرد.

فرنچایز محبوب Witcher در مجموع پنج بازی جدید خواهد داشت که توسط استودیوهای مختلف ساخته شده است. CD Projekt Red همچنین تایید کرد که در حال کار بر روی دنباله Cyberpunk 2077 است و قصد دارد حضور جهانی خود را گسترش دهد.

به‌روزرسانی Edgerunners Cyberpunk 2077 و انیمه نتفلیکس به زنده شدن دوباره این فرنچایز به ظاهر مرده کمک کرد. CD Projekt Red  همچنین تایید کرده است که بازی بیش از ۲۰ میلیون نسخه در تمام پلتفرم ها فروخته است. همچنین از این فرصت استفاده کرد تا در مورد پروژه‌های آینده صحبت کنیم؛ به طور مثالDLC قبلاً اعلام شده Cyberpunk 2077 Phantom Liberty، دنباله Cyberpunk 2077 با عنوان Project Orion بازی‌های جدید Witcher و یک IP کاملاً جدید.

Project Orion هنوز در مراحل اولیه توسعه است و بعید است که به این زودی ها آن را  ببینیم. یک بازی در دنیای Witcher است. این توسط The Molasses Flood در حال توسعه است و ۶۰ نفر روی آن کار می کنند. دنباله Witcher 3 مبتنی بر Unreal Engine 5 است که بیش از ۱۵۰ نفر از CD Projekt Red روی آن کار می کنند. این بازی Witcher 4، ۵ و ۶ (همگی آزمایشی) را پوشش می‌دهد و هر سه بازی ظرف شش سال آماده خواهند شد.

به روزررسانی بازی ها

پس از اعلام CD Projekt Red مبنی بر اینکه استودیو پس از پایان توسعه Cyberpunk 2077 از REDengine داخلی خود دور می‌شود؛ انتظار می‌رود همه این پروژه‌های بازی جدید بر اساس Unreal Engine 5 ساخته شوند. این تغییر باید توسعه بازی را برای CD Projekt Red ساده تر کند و به آنها اجازه می دهد منابع و زمان خود را به جای ساخت، ارتقا و نگهداری موتورهای بازی به ساخت بازی اختصاص دهند. در زیر آنچه CD Projekt Red در مورد پروژه های بازی جدید خود گفته است؛ آورده شده است.

 • Orion نام رمزی برای بازی بعدی Cyberpunk ما است که فرنچایز Cyberpunk را فراتر خواهد برد و به استفاده از پتانسیل این جهان تاریک آینده ادامه خواهد داد.
 • Polaris نام رمز قسمت بعدی از سری بازی‌های The Witcher است که اخیراً اعلام کردیم در مرحله پیش تولید است. این شروع یک حماسه جدید است: ما قصد داریم پس از Polaris دو بازی دیگر Witcher را منتشر کنیم و یک سه گانه جدید AAA RPG ایجاد کنیم.
 • Canis Majoris یک بازی تمام عیار Witcher است که جدا از حماسه جدید Witcher است که با Polaris شروع می شود. این توسط یک استودیوی خارجی به سرپرستی توسعه دهندگان باتجربه ای که روی بازی های قبلی Witcher کار کرده اند، توسعه خواهد یافت.
 • Sirius نام رمز بازی است که توسط The Molasses Flood ساخته شده است که در دنیای The Witcher و با پشتیبانی CDPR ساخته شده است. این با تولیدات گذشته ما متفاوت خواهد بود و گیم پلی چند نفره را در کنار تجربه تک نفره از جمله کمپین با مأموریت ها و داستان ارائه می‌دهد.
 • Hadar یک نام رمز برای یک IP سوم و کاملاً متمایز است که از ابتدا در CDPR ایجاد شده است. این پروژه در مراحل اولیه فرایند خلاقیت است؛ به این معنی که ما هنوز هیچ بازی را توسعه نمی‌دهیم؛ اما به طور انحصاری روی پایه این تنظیمات جدید کار می‌کنیم.

این بود گزارش کامل دنیای بازی از تمام پروژه های CD Projekt Red و بازی های آینده این شرکت. شما بیشتر از بقیه منتظر کدام بازی هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “پروژه های CD Projekt Red”

 1. jafar panahi گفت:

  دادی گوگل ترنسلیت ترجمه کرده؟
  حداقل یه بار خودت میخوندیش :dislike:

  ۲ ۵