آپدیت جدید الدن رینگ چه چیزهایی را به بازی اضافه کرد؟

تغییرات و افزوده‌های آپدیت جدید بازی Elden Ring
توسط محسن شجاعی در ۲ دی ۱۴۰۱ , ۱۱:۰۰

آپدیت جدید بازی Elden Ring: بامداد روز جمعه هفته گذشته رویداد The Game Awards 2022، یکی از بزرگ‌ترین رویدادها در دنیای بازی‌های ویدیویی برگزار شد و مطابق رسم هر ساله، جوایز متعددی در بخش‌های مختلف تقسیم شد. در میان بازی‌های بزرگ و مطرح سال میلادی جاری دو عنوان Elden Ring و God of War Ragnarok بااختلاف درخشش بیشتری داشتند و می‌توان گفت در هر بخشی که یکی از این دو عنوان یا هر دو آن‌ها نامزد بودند، جوایز را میان خود تقسیم کردند. در پایان این رقابت مهیج و تنگاتنگ، این الدن رینگ بود که توانست جایزه برترین بازی سال را از آن خود کند و فرام سافتور را برای دومین بار پس از سال ۲۰۱۹ به عنوان استودیو برتر سال برساند. برای اینکه بدانیم آپدیت الدن رینگ دقیقا چه چیزهایی به بازی اضافه کرد و کلیت بازی پس از این پچ دچار چه تغییراتی شده، در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بدون تردید باید گفت دلایل زیادی برای این انتخاب وجود داشت و Elden Ring شایستگی و کیفیت بالای خود را در بسیاری از بخش‌های بازی ثابت می‌کند. هر چند این بازی نیز بی‌نقص نیست و در زمان عرضه ایرادات خاص خود را داشت اما، سازندگان با پشتیبانی مداوم و عرضه پچ‌ها و آپدیت‌های متعدد، به بازخوردهای مخاطبان پاسخ دادند. تقریبا هم زمان با روز برگزاری رویداد The Game Awards 2022، پچ ۱.۰۸، آپدیت جدید الدن رینگ منتشر شد که یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های بازی از زمان عرضه است و بنا بر دلایلی که در ادامه ذکر می‌شود از ارزش بالایی برای بررسی برخوردار است.

تغییرات آپدیت جدید بازی الدن رینگ: Colosseum

اجازه دهید بررسی تغییرات آپدیت جدید بازی Elden Ring را با بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌ این آپدیت آغاز کنیم: فعال شدن Colosseumها. تمامی افرادی که بازی را تجربه کرده‌اند، حداقل یک بار با یکی از سه Colosseum بازی مواجه شده‌اند. بنا‌های عظیم که بر گرفته تماشاخانه‌های باستانی رم هستند و مشخصا کاربردی مشابه با آن‌ها داشتند؛ مبارزه‌های گلادیاتوری تا سر حد مرگ. بنا به دلیل نامشخص امکان ورود به این اماکن و استفاده از آن‌ها تا پیش از عرضه این آپدیت وجود نداشت و تقریبا هیچ کاربرد خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده بود اما، اکنون قرار است نقش میادین مبارزه اصلی را برای بخش PvP داشته باشند و هر Colosseum دارای ویژگی‌های خاص خود است که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

مطلب مرتبط: بازی رومیزی Elden Ring ساخته می‌شود

در اپدیت بازی الدن رینگ در منطقه Limgrave می‌توان اولین Colosseum را پیدا کرد. در این Colosseum دو حالت مبارزه مختلف در دسترس است: United Combat و Combat Ordeal. در حالت اول می‌توان به صورت تیمی و در قالب تیم‌های یک تا سه نفره به نبرد با یکدیگر پرداخت. این حالت مشابه حالت Team Deathmatch در بازی‌های شوتر است و با هر بار کشته شدن، مجددا اسپاون می‌شوید و به ازای کشتن هر حریف یک امتیاز دریافت می‌کنید. در پایان برنده تیمی است که بتواند بیشترین امتیاز را دریافت کند. می‌توان به صورت رندوم و با استفاده از سیستم Match Making آپدیت جدید الدن رینگ این حالت را تجربه کرد یا با ست کردن یک پسورد با دوستان خود هم‌تیمی شوید و به نبرد دیگر مخاطبان بروید. احتمالا این حالت نوآورانه‌ترین حالت بخش PvP بازی‌های فرام سافتور باشد و انتظار می‌رود در آینده مسابقات مختلفی در قالب آن برگزار شود.

در حالت Combat Ordeal که مشابه حالت Free For All است، تمامی افراد حاضر در میدان مبارزه با یکدیگر دشمن هستند و هر فرد برای پیروزی خود تلاش می‌کند. می‌توان از دو نفر تا شش نفر به صورت هم زمان در این حالت حضور داشته باشند و هر فردی که بتواند دیگری را بکشد یک امتیاز دریافت می‌کند، با هر بار مرگ مجددا اسپاون می‌شوید و در پایان زمان مقرر، پیروزی از آن کسی می‌شود که بیشترین امتیاز را دارد. در ادامه بررسی تغییرات آپدیت جدید Elden Ring به سراغ Colosseum واقع در پایتخت سرزمین میانه، Lyndell می‌رویم.

آپدیت جدید الدن رینگ

در Royal Colosseum حالت دوئل در دسترس است که در واقع همان حالت PvP شناخته شده در میان طرفداران بازی‌های فرام سافتور است. در این حالت دو Tarnished در یک نبرد تن به تن به مصاف یکدیگر می‌روند و در پایان پیروز فردی است که بتواند زودتر دیگری را بکشد. اگر شما نیز از آن دسته طرفدارانی باشید که به این حالت قدیمی و محبوب خو کرده‌اند، احتمالا بیشتر زمان خود را در این Colosseum سپری می‌کنید. طرفداران زیادی درخواست دارند حالت بهترین نتیجه از سه نبرد و بهترین نتیجه از ۵ نبرد نیز به این Colosseum اضافه شود. زیرا معتقدند می‌توان در یک نبرد بدشانس بود و نباید تنها یک نبرد تعیین کننده نتیجه باشد. به ویژه اینکه بارگذاری این حالت و پیدا کردن فردی که بتواند با آن مبارزه کرد، کمی زمانبر است.

بزرگ‌ترین و واضح‌ترین تماشاخانه حاضر در بازی که پیش از عرضه آپدیت جدید الدن رینگ نیز می‌شد در جلوی آن به نبرد با سایر NPCهایی که کپی از buildهای بازیکنان سراسر دنیا پرداخت، تماشاخانه Caelid است. این Colosseum شامل هر سه حالت Combat Ordeal ،United Combat و Duel است با یک تفاوت بزرگ. در این Colosseum امکان احضار کردن Spirit Ashes وجود دارد. به لطف وجود این قابلیت امکان شرکت در مبارزاتی که شباهت به میدان جنگ دارند، فراهم شده‌است. به ویژه در حالت Combat Ordeal که شش نفر هر کدام با Spirit Ash منحصر به فرد در حال مبارزه است. در حالت دوئل دو نفره نیز می‌توان با احضار کردن Spirit Ash یک بعد جدید به این مبارزه داد و آن‌ها را از حالت یکنواخت خارج کرد.

آپدیت جدید الدن رینگ

ساده‌ترین راه برای دسترسی به هر سه تماشاخانه اضافه شده در آپدیت بازی الدن رینگ، رفتن به Roundtble Hold است. در کنار شومینه یک مجسمه جدید از ملکه Marika قرار دارد که می‌توان از طریق آن به این Colosseumها وارد شد. نکته قابل توجه اینجاست که برای دسترسی سریع به هر تماشاخانه از این طریق، باید حداقل یک بار مستقیما به سراغ آن‌ها رفت و دروازه ورودی را گشود. برخی مخاطبان گزارش داده‌اند می‌توان تنها با بازکردن در یک تماشاخانه نیز به هر سه دسترسی پیدا کرد اما، فعلا نمی‌توان صحت آن را تایید کرد.

اطلاعات جالب: کارگردان الدن رنیگ دقیقا نمی‌داند چه جیزی باعث موفقیت بازی شده‌ است!

تغییرات آپدیت بازی الدن رینگ: برقراری تعادل در حالت PvP

در ادامه بررسی تغییرات آپدیت جدید بازی الدن رینگ به سراغ یکی از ارکان جدایی ناپذیر آپدیت‌های این بازی، یعنی بالانس بیشتر PvP می‌رویم. از زمان عرضه بازی سازندگان دائما با بالا بردن یا کم‌تر کردن قدرت یک سلاح، یک نوع حمله یا جادو در تلاش بودند تا این بخش حتی الامکان عادلانه باشد و مخاطبان نیز همواره در کشف کردن یک سلاح یا حمله overpower موفق بوده‌اند! در نتیجه با هر آپدیت بخش PvP دستخوش تغییراتی می‌شود و آپدیت بازی الدن رینگ نیز از این قاعده مستثنا نیست.

اولین تغییر این بخش مربوط به کاهش آسیبی است که ضد حمله سلاح‌های دسته Thrust وارد می‌کند. معمولا سلاح‌هایی در این دسته قرار می‌گیرند که باریک و نوک‌تیز هستند و حمله آن‌ها به صورت فرو بردن سلاح در بدن دشمن است. دمیج حمله در حالت دفاعی نیز کم‌تر شده و زمانی که با بالا نگه داشتن سپر، حمله Thrust انجام می‌دهید، این حالت تاثیر قبلی را نخواهد داشت. میزان آسیبی که گارد رقیب پس از هر حمله با سلاح‌های دسته  شمشیرهای Straight، شمشیرهای Thrust، شمشیرهای سنگین Thrust، شمشیرهای انحنادار (Curved Swords)، تبرها، نیزه‌ها، Twinblade و کاتانا نیز کاهش یافته‌است. سازندگان هدف اصلی از این تصمیم را جلوگیری از تکرار دائمی یک حمله بیان کرده‌اند.

آپدیت جدید الدن رینگ

قدرت جادو Carian Slicer و همچنین Bestial Sling نیز کمتر شده تا بالانس بیشتری در بازی برقرار شود و تمامی مخاطبان رو به استفاده از این دو سلاح نیاورند. موارد ذکر شده تنها در بخش PvP اثر می‌گذارند و تاثیری روی بخش PvE ندارند. در ادامه بررسی تغییرات آپدیت جدید Elden Ring به سراغ تغییرات عمومی می‌رویم که روی هر دو بخش PvP و PvE اعمال شده‌اند.

تغییرات آپدیت جدید الدن رینگ: تغییرات عمومی

در ادامه به تغییراتی اشاره می‌شود که در سراسر بازی اعمال شده و منحصرا مربوط به بخش PvP یا PvE نیست. سرعت حمله سلاح‌هایی که در ادامه ذکر می‌شود در حالت Dual Wielded (استفاده از دو سلاح به صورت هم زمان) افزایش یافته، زمان احیا پس از هر حمله کمتر شده و فضایی که هر حمله پوشش می‌دهد (hit-box حمله) نیز بزرگ‌تر شده‌است:

  • خنجرها
  • تبرها
  • پتک‌ها
  • شلاق‌ها

سرعت حمله با سلاح‌های Twinblade ،Reaper ،Claw و Fist در حالت استفاده در دو دست (Two-Handed) در آپدیت بازی الدن رینگ بالاتر رفته و زمان احیا پس از هر حمله نیز کم‌تر شده‌است. سلاح‌ها و حالت‌های استفاده ذکر شده عموما چندان اقبالی میان مخاطبان نداشتند و سازندگان امیدوار هستند این تغییرات سبب شود، افراد بیشتری جذب این سلاح‌ها شوند یا نحوه استفاده از آن‌ها را تغییر دهند. سرعت غلت زدن و حرکت در حالت روی زانو با سلاح‌های دسته Colossal Sword کمی‌ بیشتر شده است. آسیب حمله با خنجرها در حالت دفاعی بالاتر رفته و Poise حمله با پتک در حالت دو دستی (Two-Handed) بیشتر از قبل است و در نتیجه می‌توان از این حالت بیشتر و موثرتر استفاده کرد. Poise حمله با سلاح‌ها دسته Claw در هر حالت بیشتر شده است. ظاهرا سازندگان در تلاش هستند مخاطبان بیشتری را جذب این دسته از سلاح‌ها بکنند. سلاح Moonveil برای چندمین بار دچار افت دمیج شده است و این بار میزان آسیبی که گارد دشمنان از حمله Magic Wave (حمله Weapon Art سلاح) می‌بیند کم‌تر شده و شکستن گارد دشمنان از این طریق به سادگی قبل نخواهد بود.

آپدیت جدید الدن رینگ

سلاح‌ها و نوع حملاتی که بیشتر مخاطبان به نوعی از آن‌ها سواستفاده می‌کردند، کاهش پیدا کرده تا بالانس در بخش PvP برقرار شود و در بخش PvE  نیز نتوان تمام بازی را با استفاده یک نوع حمله به آسانی تمام کرد. شما می‌توانید جزئیات کامل تغییرات مربوط به بخش PvP و PvE را از اینجا مطالعه کنید.

تغییرات آپدیت جدید بازی Elden Ring: باگ‌ها و ایرادات فنی

رفع باگ‌ها، گلیچ‌ها و ایرادات فنی یک بخش اساسی برای هر آپدیت و پچ است و در آپدیت جدید الدن رینگ نیز بخشی دیگر از این باگ‌ها رفع شده‌اند. بیشتر باگ‌هایی که با این آپدیت رفع شده‌اند، تاثیر مستقیم روی گیم‌پلی بازی داشتند و شاید به نظر جزئی برسند اما، برخی می‌توانستند سرنوشت یک نبرد را تغییر دهند. از جمله‌ مهم‌ترین این تغییرات می‌توان به رفع باگی اشاره کرد که موجب پر شدن نوار استقامت می‌شد. در زمان دویدن و دور شدن از نبرد اگر به یک آن وارد حالت Crouch می‌شدید، به سرعت تمام نوار Stamina پر می‌شد و بسیار از این امکان در جهت برتری خود چه در حالت PvE و چه در حالت PvP استفاده می‌کردند. جزئیات کامل‌تر در این باره در وبسایت رسمی بندای نامکو در دسترس است.

در دنیای بازی بخوانید: هر آنچه از DLC داستانی الدن رینگ می‌دانیم 

جمع بندی

بدون شک پچ ۱.۰۸ یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اپدیت بازی الدن رینگ و بلکه تمامی بازی‌های فرام سافتور محسوب می‌شود. امکان استفاده از Colosseumها یک تجربه نسبتا جدید برای مخاطبان است و روح تازه‌ای به بازی می‌دمد. در آینده نیز انتظار می‌رود با اضافه شدن حالت‌های بیشتر یا بهینه‌تر شدن حالت‌های موجود، مخاطبان بیشتری به استفاده از آن روی بیاورند یا حتی مخاطبان حرفه‌ای تر امکان شرکت در مسابقات مختلف را به صورت فردی یا تیمی داشته باشند.

در این اپدیت بازی الدن رینگ و پچ‌های اخیر سازندگان در تلاش بوده‌اند تا یک مرز میان تغییرات بخش PvE و PvP ایجاد کنند تا افرادی که به استفاده یک کلاس یا یک سلاح خاص در بازی خو کرده‌اند، بتوانند بدون اینکه نیاز به اعمال تغییرات گسترده باشد، از تجربه خود لذت ببرند و افرادی که ساعات طولانی را صرف تجربه مبارزه با دیگران و تجربه بازی با دوستان خود می‌کنند نیز یک تجربه بالانس‌تر و عادلانه‌تر داشته باشند. این شیوه جدید نگرش می‌تواند در آینده رضایت طیف بیشتری از مخاطبان را جلب کند. در بخش PvP تعادل در بسیاری از بخش‌ها و سلاح‌ها برقرار نشده و نباید انتظار داشت با این پچ تمامی ایرادات رفع شده باشد.

این بود لیست تغییرات و موارد اضافه شده در آپدیت جدید بازی Elden Ring. نظر شما در مورد این اپدیت بازی الدن رینگ چیست؟ نظرات خود در مورد Elden Ring و آپدیت جدیدش را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: