سونی: مایکروسافت می‌خواهد پلی استیشن به سطح نینتندو برسد

توسط محسن شجاعی در ۳ آذر ۱۴۰۱ , ۱۷:۵۹

به گفته مسئولان سونی هدف اصلی مایکروسافت از خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد این است که برند پلی استیشن به سطح مانند نینتندو برسد و توانایی رقابت با برند ایکس باکس را نداشته باشد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

جنجال‌ها و حواشی خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت همچنان ادامه دارد و پس از اینکه چندین موسسه در کشورهای مختلف از بابت ثبت این قرارداد ابراز نگرانی کردند، مایکروسافت تصمیم گرفت یک پیشنهاد جدید به سونی مبنی بر عرضه فرنجایز کال آو دیوتی روی کنسول‌های پلی استیشن پس از ثبت قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد ارائه کند. پیشنهادی که سونی مجددا آن را رد کرد و به گفته مسئولان ایکس باکس هیچگونه توضیحی نیز داده نشد.

حال سونی با ارسال متنی به موسسه بازاریابی و رقابت در کشور انگلستان صراحتا نگرانی‌های خود در باب قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد را ابراز کرد. به عقیده سونی هدف اصلی مایکروسافت از خرید اکتیویژن این است که تمام شوترهای محبوب بزرگ سال یعنی، هیلو، گیرز آو وار، دووم، کال آو دیوتی و اورواچ به انحصار برند ایکس باکس درآیند و پلی استیشن از عرضه این بازی‌ها خالی شود تا سطح سونی نیز به اندازه نینتندو افت کند و دیگر نتواند رقیب جدی برای مایکروسافت به حساب آید.

سونی برای اثبات گفته‌های خود به مدارک منتشر شده توسط مایکروسافت متوسل شد که نشان می‌دهد این کمپانی کاملا تحرکات پلی استیشن را زیر نظر دارد و سونی را رقیب اصلی خود می‌داند و نینتندو را یک رقیب اصلی به حساب نمی‌آورد و دقیقا به همین دلیل قصد دارد پلی استیشن به سطح نینتندو برسد.
چندی پیش اعلام شد متن قرارداد خرید اکتیویژن این بار با دقت بیشتری توسط موسسه نظارتی اتحادیه اروپا بررسی می‌شود و نظر نهایی درباره آن اعلام خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: