کدام خدایان نورس در خدای جنگ راگناروک حضور دارند؟

اخبار بازی god of war ragnarok: خدایان خدای جنگ راگناروک
توسط محسن شجاعی در ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ , ۱۱:۰۰

کم‌تر از سه ماه تا عرضه نهمین نسخه از مجموعه محبوب و پرطرفدار خدای جنگ زمان باقی مانده و رفته رفته و با نزدیک شدن تاریخ انتشار بازی تنور شایعات و اخبار بازی God of War Ragnarok داغ‌تر از همیشه می‌شود. رگناروک پایان ماجراجویی‌های کریتوس و آترئوس در اساطیر نورس خواهد بود و گمانه زنی‌ها درباره نحوه پایان‌بندی بازی و روایت داستان و خدایان حاضر در بازی خدای جنگ راگناروک از هر سو شنیده می‌‎شود. مسلما یکی از ارکان و ستون‌های اصلی روایت داستانی در تاریخ مجموعه شخصیت‌های به یاد ماندنی آن بوده‌اند و انتظارات از نسخه جدید از این حیث بالا است. اما آیا با توجه به شخصیت‌هایی که تاکنون حضور آن‌ها در بازی تایید شده و خدایانی که پیشبینی می‌شود که جزو خدایان خدای جنگ راگناروک باشند، می‌توان انتظار یک روایت داستانی حماسی و پر کشش را از گاد آو وار رگناروک داشت؟ برای بررسی خدایان بازی God of War Ragnarok در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بی‌اغراق باید گفت محصول جدید استودیو سانتا مونیکا در کنار عناوینی مانند الدن رینگ از محبوب‌ترین و مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ میلادی است و به عقیده بسیاری از تحلیلگران در در جشنواره‌های مختلف از جمله The Game Awards رقابت تنگاتنگی با رقبای نامدار دیگر خواهد داشت. طرفداران پیگیر و وفادار مجموعه در عطش انتشار اطلاعات جدید از آن‌ هستند و هر بار که شایعه یا اخبار بازی God of War Ragnarok منتشر می‌شود، بحث و گفت و گو و تفاسیر متفاوتی از آن  سر زبان‌ها می‌افتد.

یکی از جذاب‌ترین موضوعات مورد بحث درباره خدایان و شخصیت‌هایی است حضور آن‌ها در بازی تایید شده یا احتمال می‌رود در بازی حضور داشته باشند، به هر حال نباید فراموش کرد رگناروک آحرین نسخه گاد آو وار در اساطیر نورس است و سازندگان باید با تمام توان از پتانسیل‌های این پیش زمینه داستانی غنی بهره ببرند. در ادامه به این خدایان، ویژگی‌های مختلف آن‌ها در اساطیر نورس می‌پردازیم:

خدایان حاضر در بازی خدای جنگ

۱. ثور :خدایان خدای جنگ

اخبار بازی god of war ragnarok

نیاز به گفتن نیست که ثور یکی از مهم‌ترین و در عین حال شناخته شده‌ترین خدایان ایسیر و به صورت کلی در اسطوره شناسی نورس است. وی پس از اودین قدرتمندترین خدای ایسیر و پدر Magni و Modi، خدایانی است که کریتوس در نسخه قبلی به قتل رساند. مسلما طراحی شخصیت خدای رعد از نظر بسیار از طرفداران، به ویژه افرادی که به تماشای اقتباس مارول از این شخصیت نشسته‌اند، چندان جالب نبود اما، به لطف توانایی‌های وی و صداپیشگی آقای Ryan Hulst و همچنین رویدادهای نسخه قبلی، هایپ و هیجان برای دیدار حضور پسر اودین در بازی و زور آزمایی وی با کریتوس در میان طرفداران بیداد می‌کند.

خدایان حاضر در بازی خدای جنگ: ۲.تیر

اخبار بازی god of war ragnarok

خدای جنگ اساطیر نورس دقیقا در نقطه مقابل اسپارتان محبوب و قدرتمند قرار دارد. مطابق اساطیر نورس تیر همواره تمام توان خود را صرف برقراری صلح و آرامش در سرزمین‌های مختلف می‌کرد و این موضوع تنها به قلمروهای اساطیر نورس و میدگارد محدود نمی‌شود. در یکی از تابلوهای God of War 2018 دیده می‌شود که وی به سرزمینی دور (احتمالا یونان) سفر کرده و در حال تلاش برای بازسازی تمدن مردمان آن‌ها بود. هر چند به گفته داناترین فرد عالم، میمیر وی مدت‌ها پیش کشته شده بود. در تریلر و اخبار بازی god of war ragnarok دیدیم که کریتوس و آترئوس با یافتن تیر در تلاش هستند تا مسیر پیشبینی‌هایی را که قرار است در رگناروک رخ دهد، عوض کنند. باید دید روایت داستان چگونه گفته‌های میمر درباره تیر را نقض خواهد کرد. آیا وی به اولین خدای متحد شبح اسپارتا بدل می‌شود یا اتحاد آن‌ها نیز مطابق تجربه‌های پیشین کوتاه و موقت خواهد بود؟

سومین از خدایان بازی God of War Ragnarok: اودین

اخبار بازی god of war ragnarok

کمتر کسی از میان مخاطبان و علاقه‌مندان به جهان‌های فانتزی و اساطیر وجود دارد که تا حدی با اودین آشنا نباشد یا حتی نام وی را نشنیده باشد. قدرتمند‌ترین خدای اساطیر اسکاندیناوی و پادشاه خدایان، محافظ و برقرار کننده آرامش در نه قلمرو و … نسخه‌ای که نویسندگان سانتا مونیکا برای وی تعریف کرده‌اند و مطابق تاریخچه که میمیر از عملکرد او برای کریتوس و پسرش ارائه می‌کند، سراسر ظلم، قتل عام و خودکامگی است. شاید ثور خشن‌ترین خدای ایسیر معرفی شود اما حجم ظلم و تذویری که میمیر از اودین توصیف می‌کند، او را در صدر پلیدترین خدایانی می‌گذارد که کریتوس قرار است با آن‌ها رو در رو شود.

میزان وحشت و نگرانی اودین از وقایع پیشبینی شده درباره رگناروک بر هیچ کس پوشیده نیست اما، هنوز مشخص نیست دقیقا وی به چه علت دنبال آخرین Giant زنده در میدگارد می‌گشت، آیا تنها خواسته وی دسترسی پیدا کردن به قلمرویی بود که تیر مدت‌ها پیش آن را از وی مخفی کرده بود؟ اگر ثور قرار است یک باس فایت حماسی و آنتاگونیست اصلی بازی باشد، جایگاه اودین در داستان بازی چه خواهد بود؟ باید در انتظار انتشار اخبار بازی God of War Ragnarok به صورت رسمی باشیم یا تا زمان انتشار آن صبر کنیم.

۴.آترئوس (لوکی): خدایان بازی God of War Ragnarok

اخبار بازی god of war ragnarok

بدون شک یکی از ماندگارترین لحظات نسخه پیشین، مشخص شدن نام دیگر آترئوس و ارتباط وی با Giantها بود. در اساطیر نورس لوکی یکی از فرزند خوانده‌ها اودین است که به ذکاوت و اغواگری شهرت دارد. توانایی وی در تبدیل شدن به حیوانات و موجودات مختلف یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‎‌های شخصیت وی بود که در God of war 2018 بارها به صورت ضمنی به آن اشاره شد. دیگر توانایی وی در برقراری ارتباط با حیوانات و یاد گرفتن زبان‌های مختلف نیز می‌تواند نقش پررنگی در روایت داستان خدای جنگ رگناروک داشته باشد. دوگانگی‌های شخصیت وی و تغییر فاز از یک نوجوان معصوم و دلرحم به یک فرد پلید و انتقام جو که می‌توان بخشی از آن میرات پدری و بخش دیگر در ذات وی باشد، قطعا پتانسیل این را دارد که به یک دستمایه مناسب برای برقراری لحظات تنش زا و ماندگار در روایت داستان بدل شود. باید دید تا چه اندازه قرار است زوایای مختلف شخصیتی خداوندگار پلیدی، اعواگری و جادو را در رگناروک ببینیم.

خدایان خدای جنگ: ۵. فریا

اخبار بازی god of war ragnarok

فریا در حال حاضر تنها خداوندگار ونیر (Vanir) است که حضورش به صورت رسمی در تریلرها و اخبار بازی God of War Ragnarok تایید شده‌است. همسر سابق اودین و مادر بالدر (bulder) در عین تنفر و انزجاری که از اودین دارد، کریتوس را به دلیل مرگ فرزندش سرزنش می‌کند و به دنبال انتقام از وی است. هر چند به عقیده میمیر خشم فریا موقتی است و قطعا او از مسیر خود بازخواهد گشت. در تاریخچه‌ای که میمیر از او بازگو می‌کند و اساطیر نورس نیز تنها رد پای خوبی و تلاش برای برقراری صلح دیده می‌شود. دلیل تن دادن به ازدواج با اودین نیز برقراری صلح میان خدایان ایسیر (Aesir) و ونیز بود. البته نباید فراموش کرد که فریا در عین مهربانی یکی از قدرتمندترین خدایان در تمامی اساطیر نورس، چه ایسیر و جه ونیر است. گوشه‌ای از توانایی‌های وی را در نبرد میان کریتوس و بالدر دیدیم و قطعا رویارویی وی با کریتوس و آترئوس می‌تواند یکی از ماندگارترین مبارزات در تاریخ مجموعه گاد آو وار بدل شود.

خدایان خدای جنگ: ۶.آنگرابودا

اخبار بازی god of war ragnarok

در اساطیر اسکاندیناوی آنگرابودا مادر هل، فنریر و یورمنگندر (Jörmangandr) است. می‌دانیم همسر لوکی نیز در جهان گاد آو وار هم سن و سال او است و قرار است به عنوان یکی از متحدان کریتوس و آترئوس راهنما آن‌ها باشد. در اساطیر نورس بارها به ارتباط و پیوند عاظفی قوی میان لوکی و آنگرابودا اشاره شده‌است و باید دید سازندگان تا چه حد در روایت داستانی به شیمی میان آترئوس و وی خواهند پرداخت.

خدایانی که ممکن است در God of War Ragnarok حضور یابند

یکی از بزرگ‌ترین ایراداتی که منتقدان و مخاطبان به بازی God of War 2018 وارد می‌کردند، کمبود باس فایت‌های اصلی و تنوع کم باس‌های فرعی بود. موردی که سازندگان وعده دادند در رگناروک رفع خواهد شد. از این رو بسیاری از طرفداران امیدوار هستند تعداد خدایانی که قرار است در بازی حضور یابند، تنها محدود به شخصیت‌هایی که مطابق اخبار بازی God of War Ragnarok حضور آن‌ها تایید شده نباشد.

در ادامه به تعدادی از خدایان اساطیر نورس که مطابق وقایع رگناروک از پتانسیل بالایی برای حضور در بازی برخوردار هستند یا به دلیل جذابیت ویژگی‌های شخصیتی بسیاری از طرفداران خواستار حضور آن‌ها در بازی هستند، اشاره می‌کنیم:

۱.Njörd :خدایان بازی God of War Ragnarok

اخبار بازی god of war ragnarok

معادل پوسایدن، خدایان دریاها و اقیانوس‌ها در اساطیر نورس، Njörd عموما به عنوان پادشاه و فرمانده خدایان ونیر شناخته می‌شود. وی نماد طبیعت، باروری، دانایی و پدر فریا است. به گفته میمیر تمامی پیروان و پرستش کننده Njörd عاشقانه وی را دوست داشتند و تمایل او به خشونت بسیار کم است. از این رو برخی از طرفداران پیشبینی می‌کنند شاید در نقش یک راهنما و متحد شاهد حضور او در بازی باشیم. درست مانند نقشی که دخترش تا انتهای بازی در حق کریتوس و آترئوس ایفا می‌کرد. اگر باز هم کریتوس و آترئوس با کشتی به اکتشاف و گشت و گذار بپردازند، حضور فرمانروای اقیانوس‌ها قطعا خالی از لطف نیست.

خدایان خدای جنگ: ۲.Hel

الهه جهان مردگان و هم نام با قلمرو هلهایم یکی از خدایانی است که از پتانسیل بالایی برای حضور در گاد آو وار رگناروک برحوردار است. هر چند در طول داستان بازی کریتوس و پسرش بخشی از ماجراهای خود را در جهنم یخی گذراندند اما، هیچ‌گاه با حاکم این مکان دیدار نکردند. مطابق اسطوره شناسی نورس بخشی از وقایع رگناروک توسط لوکی و هل رقم می‌خورد و باید توجه داشت که نام وی در چندین معبد Jötnar ( تابلوهایی با سه پنل که در طول بازی یافت می‌شدند) به عنوان یکی از دختران لوکی ذکر شده‌است. باید گفت اگر خدایانی دیگری نیز در بازی حضور داشته باشند، انتظار می‌رود هل جزو آن‌ها باشد.

خدایان حاضر در بازی خدای جنگ: ۳.Fenrir

فنریر در کنار هل یکی دیگر از فرزندان لوکی و برادر Jörmangandr (مار عظیم الجثه) است. قطعا یکی از بزرگ‌ترین پیچش‌های داستانی گاد آو وار ۲۰۱۸، مشخص شدن نام اصلی آترئوس به عنوان لوکی بود. باید توجه به سن کم وی باید دید سازندگان چگونه حضور فرزندان او را در بازی توجیه خواهند کرد و شاید به دلیل مشکلات متعدد تنها به حضور Jörmangandr بسنده کنند. از فنریر به عنوان گرگ غول پیکر یاد می‌شود و مطابق وقایع رگناروک در اساطیر نورس او اودین را به قتل خواهند رساند. با توجه به اینکه در مجموعه God of War وظیفه نابود کردن خدایان همواره به عهده کریتوس بوده، باید دید فرد دیگری اقدام به کشتن پادشاه خدایان ایسیر می‌کند یا خیر.

۴.Heimdall :خدایان بازی God of War Ragnarok

خدایان خدای جنگ

در اساطیر اسکاندیناوی Heimdall به قدرت بینایی بالا و توانایی مشاهده وقایع پیش از وقوع شهرت دارد و از این رو اودین وی را مسئول این کرده تا هجوم بیگانگان را به Asgard مشاهده کند و به خدایان ایسیر هشدار دهد. مطابق اسطوره شناسی نورس Heimdall و لوکی در رگناروک با یکدیگر مبارزه می‌کنند و شاید مبارزه آترئوس و وی بتواند به یکی از لحظات در بازی بدل شود که متفاوت با کلیت گیم‌پلی آن است و در صورت صحیح بودن شایعه قابل بازی بودن آترئوس، حضور Heimdall در بازی و مبارزه‌اش با وی کاملا محتمل است؛ حتی اگر هنوز به صورت رسمی در اخبار بازی God of War Ragnarok تایید نشده باشد.

خدایان خدای جنگ: ۵.Sif

الهه باروری و شکوفایی، سیف همسر ثور و نامادری مگنی و مودی است. هر چند در بازی گاد آو وار ۲۰۱۸ به صورت کوتاه و گذرا براک (Brok) از او نام برد اما، اشاره شدن به سیف نشان می‌دهد در جهان گاد آو وار حضور دارد و شاید گاد آو وار رگناروک آخرین فرصت برای دیدار با همسر خدای رعد باشد.

خدایان حاضر در بازی خدای جنگ: ۶.Ullr

خدایان خدای جنگ

Ullr خدای شکار و یک کماندار بی‌نظیر است. وی فرزند سیف و فرزندخوانده ثور است و شاید در کنار ناپدری‌اش به مبارزه با کریتوس و آترئوس بپردازد. هر چند در نسخه قبلی وی حضور نداشت اما، آترئوس داستان‌های مادرش از توانمندی‌های وی در کمانداری و شکار را به خوبی یاد داشت و از وی به احترام یاد می‌کرد. ممکن است Ullr نیز مانند تیر از محدود متحدان کریتوس و پسرش در ازگارد باشد. در اساطیر نورس فارغ از توانمندی بالا در کمانداری و شکار، اطلاعات دیگری از Ullr در دسترس نیست.

سخن پایانی: خدایان در خدای جنگ

بر هیچ یک از علاقه‌مندان و طرفداران ژانر فانتزی و داستان‌های اساطیری پوشیده نیست که محتوا و شخصیت‌های در اختیار نویسندگان سانتا مونیکا یک ابزار تمام عیار برای خلق یک داستان به یاد ماندنی و زیبا است. داستان God of War 2018 پرسش‌های زیادی را برای مخاطبان درباره انگیزه خدایان و ارتباط آن‌ها با یکدیگر و با Giantها ایجاد کرد و پاسخ دادن به اکثر آن‌ها به گاد آو وار رگناروک واگذار کرد. پرسش‌هایی که پاسخ دادن به آن‌ها قطعا تنها با حضور خدایان جدید امکان پذیر خواهد بود و از سوی دیگر وعده سازندگان مبنی بر حضور باس‌ فایت‌ها و خدایان بیشتر در بازی در مقایسه با نسخه پیشین توقعات زیادی را میان مخاطبان ایجاد کرده است. باید دید سازندگان تا چه حد چالش سخت و دشوار خدایان خدای جنگ را بار دیگر سربلندی سپری خواهند کرد.

امیدوارم که از آشنایی با خدایان نورث که در بازی گاد آو وار راگناروک حضور دارند لذت برده باشید. نظر شما در مورد خدایان بازی God of War Ragnarok چیست؟ نظرات خود را در دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: