بازی موبایلی کلمجور

معرفی بازی موبایلی کلمجور

توسط حامد محمدپور در ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ , ۱۳:۴۸

با گسترش روزافزون بازی‌های موبایل و توجه بسیاری از سازندگان به بستری که روی گوش‌های هوشمند وجود دارد، تنوع بازی‌های روی گوشی‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند. همین امر توجه سازندگان ایرانی را نیز به خود جلب کرده است. پلتفرم موبایل به دلیل سادگی خاصی که در کاربردی بودن آن دارد محیطی مناسب برای سازندگان ایرانی ایجاد کرده است تا بتوانند ایده‌های خودشان را روی گوشی‌های هوشمند پیاده کنند. بازی کلمجور یکی از همین عناوین است. در ادامه با معرفی بازی موبایلی کلمجور همراه ما باشید.

کلمجور یک بازی در سبک پازل/دانستنی است که شاید از نظر فرم شبیه بسیاری از عناوین موجود در بازار باشد اما از نظر محتوا و شکلی که ارائه می‌دهد کمی متفاوت است. چیزی که کلمجور را منحصر‌به‌فرد کرده است در این است که تمرکزش روی شهر دزفول است و با این که تیم سازنده قول داده‌اند در بروزرسانی‌هایی که در آینده انجام خواهند داد به مرور کل کشور را در محدوده خود قرار خواهند داد اما فعلا بازی در آستانه روزهای ابتدایی عرضه، فقط دزفول را در محوریت خود قرار داده است.

بنابراین اکثر سوالاتی که به صورت دانستنی‌ها در طول بازی و در چالش‌های مختلفی که از بازیکن پرسیده می‌شود، مربوط به شهر دزفول هستند. این مورد کار را برای دزفولی‌ها راحت‌تر و البته شیرین‌تر کرده است. البته در میان چالش‌ها سوالاتی وجود دارند که نه فقط دزفول بلکه کل استان خوزستان را هم در برمی‌گیرند. ظاهر بازی به همراه موسیقی سنتی که در بخش‌های مختلف بازی استفاده شده از دیگر ویژگی‌های بازی کلمجور محسوب می‌شود. با یک رابط کاربری ساده و منظمی روبرو هستیم که به خوبی تمامی بخش‌های بازی‌ را نشان داده و هر مرحله و هر بخش را دقیق به مخاطب توضیح می‌دهد. شکل و فرم سوالاتی که مطرح می‌شوند نیز کاملا حال و هوای دزفولی داشته و مدت زمانی متعادلی برای پاسخ‌گویی به هر سوال وجود دارد که کاربر به خوبی تاثیر جواب درست و غلط را در طول بازی حس خواهد کرد.

با پیشروی در مراحل بازی، درجه سختی سوالات نیز متفاوت شده و خوشبختانه با سوالات تکراری کمتری در طول بازی روبرو هستیم. با هر بار جواب درستی که به سوالات بدهید به همان اندازه جایزه و امتیاز دریافت خواهید کرد که امتیازات دریافت شده جایگاه شما را در جدول رده‌بندی افزایش خواهند داد. این جدول مقدار پیشرفت شما و البته رقبای شما را نشان خواهد داد که از این نظر باعث می‌شود حس رقابت در مخاطب افزایش پیدا کند. به همین دلیل بخشی به نام رکورد در بازی وجود دارد که سرعت حرف اول را در آن می‌زند و هرچقدر سریع‌تر و دقیق‌تر جواب بدهید امتیاز و به همین ترتیب جایگاه بهتری در جدول رده‌بندی پیدا خواهید کرد. تنوع بسیار بالای سوالات، امکان بازی چند نفره و البته جوایز مختلفی که در طول بازی کسب خواهید کرد باعث شده تا کلمجور هیجان‌انگیز و سرگرم کننده باشد.

شاید نمونه‌های مشابهی همچون کلمجور در بازار وجود داشته باشد اما بخش مثبت کلمجور در این است که کاملا سازگار با طبع ایرانی و به‌خصوص دزفولی‌ها است. سطح سوالاتی که ارائه می‌شود به مرور بیشتر شده و بهتر می‌شود این در حالی است که با هر بار خطا این حس را در مخاطب به وجود میاورد که تلاش کند سطح اطلاعات عمومی خود را افزایش دهد. سوالات همگی طبقه‌بندی شده و به ندرت می‌توان سوال تکراری در یک مرحله یا در چالش‌های مختلف ببینیم. در انتها بزرگ‌ترین نکته مثبت بازی در گرافیک بصری بازی است که با موسیقی زیبای سنتی ترکیب شده و فضایی کاملا ایرانی را به وجود آورده است. اگر این باور را دارید که از اطلاعات عمومی خوبی برخودار هستید و توان رقابت در این زمینه با دوستان خود را دارید حتما کلمجور انتخاب مناسبی برای شما است.

برای نصب بازی موبایلی کلمجور روی گوشی اندرویدی خود می‌توانید به صفحه بازار این بازی مراجعه کنید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: