جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ پیشتازی عناوین تازه عرضه شده

توسط محسن شجاعی در ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ , ۲۰:۱۲

به رسم هر هفته موسسه Gfk آمار فروش محصولات نرم افزاری در بریتانیا را منتشر کرده‌است. بر اساس این آمار بازی Gran Turismo 7، محصول جدید Polyphony Digital در هفته دوم انتشار همچنان به صدر نشینی خود ادامه می‌دهد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

روز گذشته هفته جدیدی در اروپا آغاز شد و مطابق انتظار آمار و ارقام میزان فروش محصولات دیجیتال در حوزه‌های مختلف طی هفته گذشته توسط رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود. موسسه Gfk نیز آمار فروش بازی‌های ویدیویی را در بریتانیا منتشر کرده‌است. بر اساس این آمار بازی Gran Turismo 7 علی رغم اینکه افت فروش ۵۷ درصدی را در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرده‌است اما، در هفته دوم انتشار همچنان به صدر نشینی خود ادامه می‌دهد.

در رتبه دوم یک بازی تازه عرضه شده دیگر قرار می‌گیرد. WWE 2K22 که پس از یک سال وقفه به بازار برگشته، توانسته ۴۳ درصد فروش خود را روی پلتفرم PS5، بیست و نه درصد روی کنسول پلی استیشن ۴، ۱۷ درصد روی ایکس باکس وان و یازده درصد روی Xbox Series X/S کسب کند. فروش فیزیکی این بازی در مقایسه با نسخه پیشین مجموعه، WWE 2K20 با افت ۳۲ درصدی مواجه شده که البته بازار فروش نسخه‌های دیجیتالی طی دو سال اخیر بسیار بزرگ‌تر شده‌است.

بازی الدن رینگ که به مدت دو هفته است صدر جدول را واگذار کرده، این هفته در رتبه سوم قرار گرفته‌است. Horizon Forbidden West و Pokemon Legends: Arceus نیز در جایگاه‌های چهارم و پنجم جدول می‌ایستند.

شما در ادامه می‌توانید چدول ده بازی پرفروش در بریتانیا طی هفته گذشته را مشاهده کنید:

۱. Gran Turismo 7
۲. WWE 2K22
۳. Elden Ring
۴. Horizon Forbidden West
۵. Pokemon Legends: Arceus
۶. Mario Kart 8 Deluxe
۷. FIFA 22
۸. Animal Crossing: New Horizons
۹. Minecraft (Switch)
۱۰. Mario Party Superstars
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: