تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های FIFA حذف شدند

توسط محسن شجاعی در ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ , ۱۷:۱۲

کمپانی الکترونیک آرتز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال حمله روسیه به اوکراین، تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های فیفا شامل FIFA Online ،FIFA 22 و FIFA Mobile حذف می‌شوند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

شبیه ساز فوتبال کمپانی الکترونیک آرتز، فیفا بدون شک یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای ورزشی تاریخ است و به عقیده بسیاری بزرگ‌ترین و بی‌رقیب در حوزه خود محسوب می‌شود. با توجه به جامعه هواداری عظیمی که مجموعه در اختیار دارد، به تبع بیشتر از بسیاری از مجموعه‌ها و استودیوها، فرنچایزها فیفا و سازنده آن، الکترونیک آرتز زیر ذره بین قرار دارند و معمولا در چنین شرایطی یک کمپانی ناچار است تصمیمات سخت و دشواری را اخذ کند.

به دنبال حمله کشور روسیه به اوکراین و ادامه یافتن تنش‌ها در این منطقه، فدراسیون جهانی فوتبال و یوفا تصمیم به حذف کردن تیم ملی روسیه از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و همچنین حذف نماینده‌های روسیه در مسابقات مختلف گرفتند. شرکت الکترونیک آرتز نیز با انتشار یک بیانیه اعلام کرد تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های FIFA شامل FIFA Online ،FIFA 22 و FIFA Mobile حذف می‌شوند. علت اصلی تصمیم الکترونیک آرتز همراهی با شرکا تجاری خود فیفا و یوفا بود و بدین طریق از ایجاد تنش میان سه ارگان جلوگیری شد.

هر چند بنا بر گزارش‌ها و کنفرانس‌‎های خبری چند وقت اخیر EA، این کمپانی با فیفا بر سر موارد مختلفی از جمله هزینه لایسنس جام‌ها و همچنین نام تجاری فیفا به شکل خورده اما، معمولا در چنین شرایط ویژه‌ای طبیعی است که تمامی نهادها موضع گیری مشترک داشته باشند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: