مایکروسافت شرکت Activision Blizzard را خرید

توسط محسن شجاعی در ۲۸ دی ۱۴۰۰ , ۱۹:۴۲

مایکروسافت اعلام کرد طی قراردادی به ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد دلار شرکت Activision Blizzard و تمامی استودیوهای زیر مجموعه آن را تحت مالکیت خود درآورده‌است. این قرار شامل تمام شرکت‌های ناشر زیر مجموعه اکتیویژن نیز می‌شود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

مایکروسافت ساعاتی پیش با انتشار یک اطلاعیه رسمی خبر از خریدن شرکت اکتیویژن بلیزارد داد. این قرارداد شامل این شرکت، تمامی‌های استودیوهای و شرکت‌های زیر مجموعه و همچنین دارایی‌های مادی و معنوی کمپانی را شامل می‌شود. به طور دقیق‌تر شرکت نشر Activision، شرکت Blizzard Entertainment، استودیوهای Beenox،Demonware ،Digital Legends ، High Moon High Moon ،Infinity Ward ،King، Major League ،Radical Entertainment ،Raven Software ،Sledgehammer Games ،Toys for Bob و Treyarch به زیر مجموعه استودیوهای مایکروسافت اضافه می‌شوند.

با عقد این قرارداد فرنچایزهای محبوب و پرفروش زیادی نظیر Call of Duty ،Warcraft ،StarCraft ،Overwatch ،Diablo ،Crash Bandicoot ،Spyro the Dragon ،Hearthstone و … در اختیار برند ایکس باکس قرار گرفتند و می‌توانند در آینده به عنوان آی‌پی‌های انحصاری این برند روانه بازار شوند. مبلغ قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلار است. قرارداد بزرگ سال گذشته مایکروسافت که مربوط به خرید کمپانی Zenimax، کمپانی مادر بتسدا بود، با مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار صورت پذیرفته بود.

اکتیویژن بلیزارد چند ماه اخیر حواشی فراوانی را پشت سر گذشته و هنوز بسیاری از این حواشی دامنگیر این کمپانی و اعضای ارشد آن هستند. بخش قابل توجه از اعتراضات متوجه آقای بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بود. با این احوال مایکروسافت به صراحت اعلام کرد آقای کوتیک به عنوان مدیرعامل به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: