۳ مهارت که در سال ۲۰۲۲ برای پیشرفت شغلی خود نیاز دارید

توسط واحد تبلیغات در ۱۳ دی ۱۴۰۰ , ۱۸:۳۰

از زمان شیوع بیماری همه گیر، مفهوم عادی ما آنلاین بوده است. از خرید تا برنامه ریزی، سرگرمی تا ارتباط و کار، در مورد تحول دیجیتال صحبت کنید! شرکت ها از طریق تحول دیجیتال از این اختلال جان سالم به در بردند. و نیروی کار اکنون با واقعیت تلخ دیجیتالی شدن سریع که همه شاهد آن بوده‌ایم کنار آمده‌اند. واقعیت این است که چندین شغل از دست رفته، استعفای بزرگ و تغییر شغل در نقش ها، حوزه ها و صنایع. امروزه، نیروی کار بیش از هر زمان دیگری نیاز به ارزیابی مجدد مهارت های خود دارد. این همچنین مستلزم آن است که آنها را برای روندهای شغلی ۲۰۲۲ آماده کنند.

طبق گزارش WeForum 2020، شرکت‌ها تخمین می‌زنند که حدود ۴۰ درصد از کارگران به مدت شش ماه یا کمتر به مهارت‌های مجدد نیاز دارند. علاوه بر این، ۹۴ درصد از رهبران کسب و کار گزارش می دهند که انتظار دارند کارمندان مهارت های جدیدی را در شغل خود کسب کنند. شکاف مهارت‌ها همچنان زیاد است، زیرا مهارت‌های تقاضا در سراسر مشاغل در پنج سال آینده تغییر می‌کند. به گفته گارتنر، ۵۸ درصد از نیروی کار برای انجام کارهای خود به مهارت های جدید نیاز دارند. پس چه چیزی را باید بدانید؟ آموزش تری دی مکس

مدرک هم آن را قطع نمی کند

همانطور که پذیرش فناوری رشد می کند، نیاز به ارزیابی مجدد مهارت های اصلی برای مشاغل ظاهر می شود. شرکت ها و کارمندان به این شکاف مهارتی و کمبود استعداد پی برده اند. گزارش ۲۰۲۱ یادگیری محل کار لینکدین نشان می دهد، ۵۹ درصد از متخصصان تحقیق و توسعه، برنامه های ارتقاء مهارت و مهارت مجدد را به عنوان اولویت اصلی در سطح جهانی قرار داده اند. چندین سازمان برای ایجاد نیروی کار مبتنی بر مهارت کار می کنند.

واضح است که رهبران و متخصصان کسب و کار در حال کنار آمدن با نیاز به مهارت و مهارت مجدد هستند. آنها همچنین درک می کنند که مدارک تحصیلات عالی به تنهایی دیگر آن را برای تسریع در حرفه آنها کاهش نمی دهد. سازمان‌ها نیز رویکردی فعال به مهارت‌های مجدد با ذهنیت یادگیری مستمر دارند. آموزش جاوا

گزارش روندهای کاری آینده کورن فری در سال ۲۰۲۲ نشان می دهد، ۶۹ درصد از شرکت های مورد تحسین جهان به چابکی یادگیری و کنجکاوی نسبت به سابقه شغلی و تجربه در هنگام استخدام اهمیت می دهند. این رویکرد استخدام مبتنی بر مهارت بیشتر توسط CHRO IBM، Nickle LaMoreaux مصاحبه با گالوپ پشتیبانی می شود. او به اشتراک می‌گذارد: «برای داشتن یک شغل بسیار خوب در IBM به مدرک دانشگاهی نیاز ندارید. در واقع، ۵۰ درصد از مشاغل ایالات متحده برای هر کسی که مهارت های مناسب یا تمایل به یادگیری آنها را دارد، باز است. او ادامه می‌دهد که چگونه رویکرد مهارت‌های بیش از مدرک برای استخدام پاسخی به کمبود جهانی در زمینه فنی ماهر بود. با واقعیت‌ها، فرصت‌ها و چالش‌هایی که پیش رو داریم، بیایید برخی از مهارت‌های مورد تقاضا برای سال ۲۰۲۲ را بررسی کنیم.

پاسخ به دنیای دیجیتالی و پویا، یادگیری مادام العمر است

گزارش آینده مشاغل افزایش چهار برابری در تعداد افرادی که به دنبال فرصت‌های یادگیری آنلاین برای راحتی و مقرون به صرفه بودن هستند، نشان داد. همچنین افزایش ۵ برابری در ارائه آموزش آنلاین توسط کارفرمایان را نشان داد. یادگیری آنلاین، ارتقاء مهارت و مهارت مجدد از روندهای اصلی در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

برای مثال، آمازون در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی، مقیاس‌گذاری و سرمایه‌گذاری در برنامه‌های آموزشی مهارتی است که کارمندان خود را قادر می‌سازد تا تغییرات شغلی معناداری را در نقش‌های فنی‌تر، چه در آمازون و چه در جاهای دیگر، ایجاد کنند. آنها این کار را با اختصاص ۱.۲ میلیارد دلار برای دسترسی ۳۰۰۰۰۰ کارمند به برنامه های آموزشی رایگان و تحصیلات دانشگاهی انجام می دهند. علاوه بر این، PWC، یکی از بزرگترین خانه های مالی در سطح جهان، متعهد به سرمایه گذاری ۳ میلیارد دلاری در ارتقاء مهارت های دیجیتال است. اما در سال ۲۰۲۲ باید توجه خود را به چه مهارت ها و در چه زمینه هایی متمرکز کنید؟

مهارت های در حال ظهور در تقاضا ۲۰۲۲

روندهای شغلی ۲۰۲۲ #۱: هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

در میان ۲۰ مهارت برتر مورد تقاضا در نیروی کار امروزی، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی تقاضای بالایی دارند و در رتبه دوم قرار دارند. گزارش WeForum 2020 تخمین می زند که تا سال ۲۰۲۵، ۸۵ میلیون شغل ممکن است به دلیل اتوماسیون جابجا شود، در حالی که ممکن است ۹۷ میلیون نقش جدید ظاهر شود که بیشتر با تقسیم کار جدید بین انسان، ماشین و الگوریتم سازگار است.

این به طور موثر به این معنی است که همه از رهبری C-Suite گرفته تا حرفه ای های متوسط ​​و ارشد باید به نوآوری های هوش مصنوعی و محصولات ML مسلط شوند. حرفه ای هایی که فناوری های هوش مصنوعی و ML را درک و اجرا می کنند، برای ارائه تجربیات سفارشی و محصولات نوآورانه در سازمان مجهزتر هستند. این نیز منطقی است، زیرا مشتری از طریق کورتانا، سیری، الکسا کار می‌کند – این هوش مصنوعی برای شماست، در عمل زندگی کنید! استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی از طریق بیماری همه گیر، گواهی واقعی بر این است که چگونه یکپارچه سازی فناوری های هوش مصنوعی می تواند مراقبت از بیمار را افزایش دهد.

طبق گزارش Randstad Sourceright برای مهارت های آینده تقاضای جهانی ۲۰۲۱، ایالات متحده در میان رقابتی ترین بازارها برای همه مجموعه مهارت های مورد تقاضا، مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، علم داده، بلاک چین و اتوماسیون فرآیند رباتیک – با کمتر از ۱۰ مورد است. نامزدهای موجود برای هر شغل ارسال شده این یک شکاف مهارتی بزرگ برای پر کردن است!

مشاغل مورد تقاضا

لینکدین نزدیک به ۵۵۰۰۰ شغل را برای محققین هوش مصنوعی، کارآموزان هوش مصنوعی در ایالات متحده نشان می دهد. در حالی که آگهی‌های شغلی برای مهندسان یادگیری ماشین ۱۶۰۰۰۰ نفر بود.

روندهای شغلی نشان دهنده بیشترین تقاضا برای هوش مصنوعی، ML و محاسبات ابری در صنعت فناوری اطلاعات است. Randstad Sourceright شرکت‌های فناوری مانند IBM و Google را به اشتراک می‌گذارد که تعداد زیادی از نامزدها را برای نقش‌های مرتبط با هوش مصنوعی و ML در بیشتر بازار استخدام می‌کنند.

Glassdoor به اشتراک می‌گذارد که میانگین حقوق ملی برای یک مهندس هوش مصنوعی و مهندس یادگیری ماشین حدود ۱۱۸۹۴۸ دلار آمریکا در سال در ایالات متحده است.

Emeritus یادگیری AI، ML و Robotics را در دسترس قرار می دهد. بیاموزید که چگونه می توانید این مهارت مورد نیاز سال ۲۰۲۲ را با این برنامه های یادگیری آنلاین ایجاد کنید.

پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۵ ایجاد داده‌های جهانی بیش از ۱۸۰ زتابایت افزایش یابد. امروزه کسب‌وکارها بر این داده‌های تولید شده توسط میلیون‌ها مشتری، کارمند و کاربر در سطح جهان تکیه می‌کنند. آن‌ها برای رمزگشایی این داده‌ها و ایجاد بینش‌های معنادار برای ساخت محصولات بهتر و تجارب مشتری بهبود یافته به دانشمندان داده تکیه می‌کنند. نظرسنجی هیئت مدیره گارتنر در سال ۲۰۲۱ نشان داد که ۶۹ درصد از هیئت مدیره ها در واکنش به اختلال COVID-19 به ابتکارات تجاری دیجیتال خود سرعت بخشیده اند. رهبران به طور فزاینده‌ای داده‌محور می‌شوند و بر اساس بینش‌های کلیدی برگرفته از داده‌ها، تصمیمات تجاری حیاتی می‌گیرند.

تحلیلگر داده تا معماران و مهندسان داده، و تجسم داده ها، علم داده یک مهارت مورد تقاضا است که در حال رشد است. ابزارهایی مانند Tableau و Power BI به طور گسترده در بین تیم ها در شرکت ها استفاده می شود. طراحان تیم های فروش و بازاریابی برای بیان یک داستان به داده هایی نیاز دارند تا مدیریت ارشد بتواند تصمیمات تجاری حیاتی بگیرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: