بازی Freedom Wars

سونی سرورهای بازی Freedom Wars و Soul Sacrifice را خاموش کرد

توسط محسن شجاعی در ۱۲ دی ۱۴۰۰ , ۱۲:۰۹

شرکت سونی بدون اطلاع قبلی و در سکوت خبری اقدام به خاموش کردن سرورهای دو بازی بازی Freedom Wars و Soul Sacrifice، عناوین انحصاری کنسول دستی PS Vita کرد. دارندگان این دو بازی می‌توانند همچنان آن‌ها را به صورت آفلاین تجربه کنند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

با نگاهی به گذشته و بررسی عملکرد کمپانی‌های فعال در حوزه گیم، به وضوح می‌توان دید که سونی و چند کمپانی معدود دیگر در اتخاذ اکثر تصمیمات و سیاست‌های خود موفق بوده‌اند و توانسته‌اند به صورت مداوم جامعه مخاطبان و دامنه فعالیت خود را گسترده‌تر کنند. البته این موضوع بدان معنا نیست که هیچ یک از تصمیمات و محصولات سونی شکست بار نبوده و این کمپانی ژاپنی طعم تلخ عواقب تصمیمات اشتباه را نچشیده‌است. درباره اینکه عرضه کنسول دستی PS Vita جزو اعمال موفقیت آمیز یا شکست‌بار سونی است، بحث‌های مختلفی وجود دارد اما، تقریبا تمامی تحلیلگران با این موضوع موافق هستند که ناشر آنطور که باید از این کنسول پشتیبانی نکرد.

از نسل پنجم کنسول‌ها تا به امروز و با تمامی فراز و نشیب‌هایی که برند پلی استیشن تجربه کرده، همواره تمامی کنسول‌های پلی استیشن به داشتن انحصاری‌های باکیفیت و متنوع شناخته می‌شدند، موردی که ابدا درباره PS Vita صدق نمی‌کند. البته نمی‌توان گفت گفت این کنسول هیچ انحصاری ندارد و دو Freedom Wars و Soul Sacrifice از جمله بازی‌های قابل قبول و خوب این پلتفرم بودند که مورد استقبال نسبی دارندگان کنسول قرار گرفتند.

ظاهرا دو بازی مذکور مانند پلتفرم مصدشان به انتهای کار نزدیک می‌شوند. سونی چند روز پیش از آغاز سال میلادی جدید و بدون اطلاع قبلی و در سکوت خبری سرورهای این بازی را خاموش کرده‌است و دیگر امکان تجربه‌ آن‌ها به صورت آنلاین و چند نفره وجود ندارد. البته همچنان می‌توان این بازی‌ها را روی فروشگاه PS Store تهیه کرد و به تجربه آن‌ها به صورت آفلاین پرداخت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: