فیلم Spider-Man: No Way Home

فیلم Spider-Man: No Way Home رکورد دومین افتتاحیه بزرگ داخلی را شکست

توسط علیرضا قطبی در ۳۰ آذر ۱۴۰۰ , ۰۲:۳۴

همانطور که انتظار می‌رفت فیلم Spider-Man: No Way Home با فروش ۲۶۰ میلیون دلار در ۴۳۳۶ سالن سینما صدر نشین گیشه داخلی شد و توانست رکورد دومین افتتاحیه بزرگ داخلی را بشکند. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه باشید.

این رقم، مرد عنکبوتی را در رتبه دوم فهرست بزرگ‌ترین افتتاحیه‌های داخلی تمام دوران قرار می‌دهد و فروش موفق آن بار دیگر ثابت می‌کند که ژانر ابرقهرمانی حتی در طول همه‌گیری ویروس کرونا نیز بسیار زنده است. سومین قسمت فیلم مرد عنکبوتی حتی از افتتاحیه «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» که در سال ۲۰۱۵ رکورد ۲۴۷.۹ میلیون دلار را در فروش افتتاحیه ثبت کرد، پیشی گرفت.

طبق آمار منتشر شده، بیش از ۲۰ میلیون تماشاگر برای ذیدن فیلم No Way Home بلیط خریده‌اند، این رقم حتی در زمان‌های عادی نیز عددی باورنکردنی است. در سرتاسر جهان، این فیلم بلاک باستر در گیشه جهانی تاکنون ۶۰۰.۸ میلیون دلار فروش داشته است. این رکورد مرد عنکبوتی را در کنار دیگر فیلم‌های پرفروش مارول چون «انتقام‌جویان: پایان بازی» (۱.۲ میلیارد دلار) و «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت»  (۶۴۰.۵ میلیون دلار) قرار می‌دهد.

در همین حال که تمامی نگاه‌ها به فیلم جدید مرد عنکبوتی خیره شده ، فیلم تحسین شده‌ی Nightmare Alley به کارگردانی گیرمو دل تورو با فروش ناچیز ۲.۹۵۸ میلیون دلار در ۲۱۴۵ سالن سینما در جایگاه پنجم قرار گرفت. با توجه به بودجه ۶۰ میلیون دلاری که صرف ساخت این فیلم شده این میزان از فروش برای کارگردان مطرحی چون دل تورو یک رقم ناامید کننده است.

از طرف دیگر فیلم درخشان و موزیکال West Side Story به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در دومین هفته نمایش خود کاهشی ۶۷ درصدی را تجربه کرد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت. این فیلم نیز همچون دیگر عناوین موزیکال چون In the Heights ، Encanto و فیلم The Last Duel به کارگردانی ریدلی اسکات فروش چندان خوبی نداشته است.

فیلم Ghostbusters: Afterlife با فروش ۳.۴ میلیون دلار در این هفته مجموع فروش کلی خود را در گیشه داخلی به ۱۱۷.۲ میلیون دلار رساند و در رتبه چهارم قرار گرفت. فیلم House of Gucci نیز تنها ۱.۸۵ میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش کلی خود را در گیشه داخلی به ۴۴.۸ میلیون دلار رساند.

در همین حال که فیلم Spider-Man: No Way Home گیشه‌های سینما را کاملاً قبضه کرده است  فیلم دیگر استودیو مارول، Eternal پس از تلاش‌های بی‌ثمر  فروش کلی خود را در گیشه داخلی به ۱۶۳.۶ میلیون دلار رساند.

هفته آینده شاهد اکران فیلم The Matrix Resurrections در سینما خواهیم بود ، فیلمی که فروش آن به احتمال زیاد به دلیل پخش همزمانش از شبکه HBO Max کاهش قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: