معرفی بهترین سایت خرید و فروش ارز استلار – کیف پول من

توسط واحد تبلیغات در ۳۰ آذر ۱۴۰۰ , ۰۰:۱۵

با وجود اینکه در سال‌های اخیر تعداد ارزهای دیجیتال افزایش یافته است و در حال حاضر تعداد زیادی ارز دیجیتال در بازار وجود دارد اما همان‌طور که می‌دانید سرمایه‌گذاری روی تمامی ارزهای موجود در بازار کار درستی نیست. برخی از ارزهای دیجیتال امکانات بهتری داشته و امنیت بالاتری را برای سرمایه‌گذاری به وجود می‌آورند. ارز استلار XLM یکی از همین ارزهای دیجیتال است که در مقایسه با ارزهای دیگر امکانات بهتری دارد. درصورتی‌که قصد دارید بیشتر با این ارز آشنا شوید، بهتر است با ما همراه شوید.

معرفی ارز دیجیتال استلار

معرفی بهترین کیف پول ارز استلار

ارز استلار یک شبکه همتا به همتا و غیرمتمرکز است. این ارز دیجیتال نیز همانند سایر ارزها از تکنولوژی بلاکچین پیروی می‌کند. این ارز دیجیتال را از نظر غیرمتمرکز بودن می‌توان مشابه ارز دیجیتال بیت کوین دانست. اطلاعات در شبکه استلار بین سرورها که گره‌های پیوسته‌ای هستند، تقسیم می‌شود و در یک منبع اطلاعاتی متمرکز نمی‌شود. در ارز دیجیتال استلار، جزئیات تراکنش‌ها برای تمامی افراد قابل‌مشاهده است، زیرا این اطلاعات در بلاکچین ذخیره می‌شود. همچنین تمامی تصمیم‌ها نیز در پروتکل اجماع استلار صورت می‌گیرد.
از جمله تفاوت‌های ارز استلار XLM و بیت کوین می‌توان این مورد را نام برد که شبکه بیت کوین از سیستم اثبات کار استفاده می‌کند؛ اما ارز استلار این‌گونه نیست و تراکنش‌هایش را با استفاده از پروتکل توافقی استلار انجام می‌دهد. تفاوت دیگر آن‌که در ارز دیجیتال استلار، سرورها برای انجام و تأیید تراکنش با همدیگر فعالیت می‌کنند اما در بیت کوین برای تأیید تراکنش، ماینرها با هم همکاری دارند.

ارز استلار در چه زمانی و چگونه توسعه یافت؟

آقای جد مک کالب که بنیان‌گذار ارشد ارز دیجیتال ریپل نیز هست، در سال ۲۰۱۴ ارز دیجیتال استلار را توسعه داد. در واقع دلیل شباهت در ساختار کلی بین ارز دیجیتال استلار و ریپل نیز همین موضوع است. نخستین کدنویسی استلار در سال ۲۰۱۵ رونمایی و معرفی گردید. در نسخه‌های اولیه استلار بین این ارز دیجیتال و ارز دیجیتال ریپل شباهت‌های بسیار یافت می‌شد اما در اواخر سال ۲۰۱۵ کدنویسی و الگوریتم جدید استلار با بازنویسی که بر روی آن انجام شده بود، معرفی شد.

دلیل اصلی محبوبیت و هدف خرید ارز استلار چیست؟

هدف از ایجاد ارز دیجیتال ریپل، برقراری ارتباط بین بانک‌ها و تبادلات مالی بین مؤسسات مالی مختلف بود. مدیر ارز استلار XLM آن را از ریپل جدا کرد تا هدف آن را ارائه خدمات مالی به‌صرفه معرفی کند. او سعی کرد تا به این روش، راه سریع و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای انجام تبادلات مالی کوچک در سطح جهان و در محیطی امن به وجود آورد.
سرعت بلاکچین ارز دیجیتال استلار می‌تواند هزاران تراکنش را تنها در عرض ۳ تا ۵ ثانیه انجام دهد که این اتفاق خارق‌العاده، مزیت اصلی این ارز دیجیتال و دلیل اصلی محبوبیت آن در بین سرمایه‌گذاران است. استلار خدمات گسترده‌ای را به شما ارائه می‌دهد اما تمامی تراکنش‌ها با سرعتی بسیار بالاتر و هزینه‌ای کم‌تر انجام می‌شود. هدف استلار ارائه خدمات مالی با هزینه‌ای پایین‌تر در جهت مبارزه با فقر و افزایش پتانسیل‌های فردی است.

۷ ویژگی اصلی ارز دیجیتال استلار

هزینه پایین‌تر

اگر به دنبال یک ارز دیجیتال هستید که خدمات و تبادلات مالی را با هزینه‌های پایین‌تر انجام دهد، باید بگوییم ارز استلار XLM بهترین انتخاب است. عواملی چون زمان کوتاه انجام تبادلات مالی و تراکنش‌ها و کارایی عملیاتی بالای استلار، موجب شده است تا هزینه‌های آن نیز به‌شدت کاهش یابد. از این رو هزینه‌های تراکنش‌ها در این ارز دیجیتال بسیار پایین‌تر از ارزهای دیجیتالی چون ریپل است.

سرعت بالای تراکنش

در دنیای امروز بحث سرعت در تمامی امور اهمیت ویژه‌ای دارد. کاربران دوست دارند کارهای خود را به‌سرعت انجام دهند. تراکنش‌های مالی سریع انجام شود، خدمات مالی به‌سرعت ارائه شود و تبادلات مالی مختلف سریعاً حل شوند. ارز دیجیتال استلار این آرزوی کاربران را برآورده می‌سازد. استلار توانایی این را دارد که در هر ثانیه حدود ۲۰۰۰ تراکنش انجام دهد؛ یعنی هر تراکنش در تنها ۵ ثانیه انجام می‌شود و این یکی از دلایل محبوبیت ارز استلار و علاقه کاربران به خرید ارز استلار است.

عناصر فنی پیشرفته در استلار

استلار از عناصر فنی پیشرفته‌ای چون قرارداد هوشمند بلاکچین استفاده می‌کند که چنین قابلیت‌هایی موجب بهبود عملکرد پروتکل پرداخت در استلار می‌گردد. قرارداد هوشمند یک پروتکل برای تنظیم قراردادها است که همه اقدامات لازم را پیش‌بینی و انجام می‌دهد. قرارداد هوشمند یک پروتکل کامپیوتری است که در جهت تسهیل و تأیید یک مذاکره دیجیتالی انجام می‌شود.

سهولت استفاده از استلار

سهولت استفاده از استلار در کنار عملکرد ارزان و سریع آن موجب شده است بر محبوبیت آن افزوده شود.

غیرمتمرکز بودن

ریپل یک ارز دیجیتال متمرکز است درحالی‌که استلار یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. اگرچه مؤسسات مالی و بانک‌ها بیشتر علاقه‌مندند که از ارزهای متمرکزتری مانند ریپل استفاده کنند اما برخی کاربران نیز علاقه‌مند هستند از ارزهای دیجیتالی چون ارز استلار XLM استفاده کنند.

محدودیت در دسترسی

شاید یکی از معایب ارز دیجیتال استلار محدودیت در دسترسی آن برای انجام تراکنش باشد؛ یعنی شما باید حداقل ۲۰ ارز استلار در کیف پول XLM داشته باشید که این مسئله می‌تواند موجب بروز مشکلاتی، به‌خصوص برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری مقدار کمتری ارز استلار دارند، شود.

رقابت بالا در استلار

یکی از ویژگی‌های ارز دیجیتال استلار این است که این ارز همواره در حال رقابت است. از جمله رقیب‌های اصلی آن ارز ریپل است که دلیل این رقابت تنگاتنگ نیز توسعه و اجرای هر دو آن‌ها توسط یک فرد است. البته در این میان بانک‌های سنتی نیز در تلاش هستند تا با توسعه پرداخت ها و تراکنش‌های برون مرزی خود با این ارز رقابت کنند.

روش کار ارز استلار

نحوه کار استلار مشابه ارز ریپل است. روش کار با ارز دیجیتال استلار بسیار آسان است. به این صورت که کاربران خودشان می‌توانند به‌راحتی از شبکه استلار به‌منظور انتقال پول و تراکنش‌های خود استفاده کنند. با استفاده از سیستم ارز دیجیتال استلار دیگر نیاز نیست کارهای پیچیده بانکی انجام دهید.
هر بار که کاربر ثبت سفارشی در هر جای دنیا انجام می‌دهد، بانک‌های مربوطه در سیستم ارز دیجیتال استلار، ارز او را با پول فیات می‌کنند و تراکنش‌های او را در داخل سیستم بین‌المللی انجام می‌دهند. البته تمامی این نقل‌وانتقالات پول و ارز تنها در ۵ ثانیه و با پایین‌ترین هزینه صورت می‌گیرد. هر بار نیز پس از ثبت درخواست واریز کاربر، استلار درخواست شده به کیف پول XLM واریز می‌شود. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال استلار همانند دیگر ارزهای دیجیتال گوناگون در کیف‌های پول الکترونیکی قابلیت ننقل‌وانتقال را دارد.

امنیت ارز دیجیتال استلار در چه حد است؟

استلار یک شبکه کاملاً ایمن است. چراکه در الگوریتم استلار تمامی گره‌ها یک تراکنش را تأیید کنند تا آن تراکنش اجرا شود. همچنین پایین بودن هزینه هر تراکنش موجب می‌شود تا این شبکه از حملات DDoS در امان باشد.

استلار چگونه و در کجا مبادله می‌شود؟

کیف پول من ، مرجع خرید و فروش استلار

همان‌طور که می‌دانید، ارز دیجیتال استلار شهرت و ارزش بالایی دارند. دقیقاً به همین دلیل نیز سایت‌های زیادی در زمینه خرید و فروش و نگهداری ارز استلار XLM فعالیت می‌کنند که البته طیف وسیعی از این سایت‌ها غیرقابل‌اعتماد هستند. کاربران محترم باید توجه کنند که ارزهای دیجیتال را در یک کیف پول امن و معتبر نگهداری کرده و خرید و فروش خود را از طریق آن انجام دهند.
کیف پول من، اولین سامانه نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال است و شما می‌توانید با خیال راحت ارز دیجیتال استلار خود را در آن نگهداری نموده و هر زمان که خواستید، ارزهای خود را به دلار یا تومان تبدیل کنید. در ادامه یک لیست از صرافی و سایت‌های معتبر مبادله استلار را مرور می‌کنیم:
• صرافی NovaDAX
• صرافی هیوبی
• صرافی GMO Coin
• صرافی استلار ایکس
• صرافی کوین چک
• صرافی آپبیت
• صرافی بیت فینکس
• صرافی بیترکس
• صرافی باینانس
• صرافی Kraken
• صرافی کوین بیس

قیمت ارز استلار

استلار از سال ۲۰۱۴ که توسعه یافته است تاکنون افزایش قیمت داشته است که البته بیشترین میزان افزایش قیمت استلار نیز مربوط به سال قبل است. قیمت لحظه‌ای استلار نیز با توجه به گسترش شبکه استلار و افزایش عرضه و تقاضاها هر زمان در حال تغییر و یا افزایش است. در سال قبل، قیمت ارز دیجیتال استلار حدود ۳۰۰ برابر افزایش داشته است. قیمت این ارز همچنان با گسترش شبکه آن و پیشرفت‌هایش همراه با محبوبیتی که در بین کاربران دارد، همچنان در حال تغیر و رو به رشد است.

آینده ارز دیجیتال استلار از نظر سایت‌های معتبر

مطمئناً افرادی که در زمینه خرید ارز استلار و فروش آن فعالیت دارند، این سؤال را از خود می‌کنند که آینده ارز استلار XLM چه آینده‌ای دارد؟ آیا آینده ارز استلار می‌تواند به مانند آیند بیت کوین باشد!؟ سایت‌های مختلفی در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند که یکی از این سایت‌ها، سایت کاپتان آلت کوین (Captianaltcoin) است. با نظر به گزارش‌های ارائه شده از این پلتفرم، متوجه می‌شویم که قیمت ارز دیجیتال استلار می‌تواند بیشتر از ۵ دلار نیز افزایش یابد، البته این اتفاق زمانی می‌افتد که شرایط بازار پایدار باشد.

یکی دیگر از سایت‌هایی که در این زمینه اظهار نظر کرده است، کوین سوئیچ (Coinswitch)  است. طبق گزارش‌های کوین سوئیچ، در سال ۲۰۲۱ قیمت استلار ۰.۷۷ دلار پیش‌بینی‌شده و در پایان سال ۲۰۲۵ نیز ۵ دلار خواهد بود! سایت‌هایی چون سایت کریپتو گرند (Cryptoground) نیز پیش‌بینی‌هایی در این زمینه انجام داده‌اند. طبق تحلیل‌های این سایت، تا سال ۲۰۲۵ قیمت ارز دیجیتال استلار ۰.۷۴ می‌شود.

معرفی کیف پول من به‌عنوان کیف پولی امن برای ارز استلار

کیف پول من یکی از کیف‌های پول امن در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف است. شما می‌توانید ارز استلار XLM را در این کیف پول نگهداری کرده و تمامی تراکنش‌های خود را با بالاترین سطح امنیت انجام دهید.
درصورتی‌که از سطح امنیت کیف پول من نگران هستید، بهتر است بدانید که قابلیت تنظیم امنیت کیف پول من این نگرانی شما را برطرف ساخته است. شما می‌توانید با تنظیمات کیف پول من، از تمامی تراکنش‌های انجام یافته توسط پیامک یا تماس تلفنی اطلاع یابید.

نکته آخر

اگر با توجه به مزایایی چون هزینه تراکنش کمتر، سرعت پردازش بالا و یا سهولت در استفاده، ارز استلار XLM را برای خرید و فروش و سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید و قصد دارید آن را در یک کیف پول مطمئن و ایمن نگهداری کنید؛ ما ” کیف پول من ”  را به شما پیشنهاد می‌دهیم. با نگهداری ارز استلار در این کیف پول علاوه بر امنیت بالا، شما می‌توانید در هر لحظه که اراده کردید ارزهای دیجیتال خود را به تومان یا دلار تبدیل کنید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “معرفی بهترین سایت خرید و فروش ارز استلار – کیف پول من”