بررسی انیمه Arcane League of Legends

محکوم به نابودی
توسط امیررضا صادقی در ۲۰ آذر ۱۴۰۰ , ۱۴:۰۰

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها یا انیمه league of legends باری دیگر ارزش آثار هنری حقیقی را یادآوری می‌کند. با تیزر انیمه جدید League of Legends و بررسی انیمیشن سریالی League of Legends همراه دنیای بازی باشید.

برای رسیدن به دستاوردهای هنری عظیم، باید عشق و خلاقیت را درهم آمیخت. در تاریخی زندگی می‌کنیم که قصه‌های گفته‌شده به تکرار می‌افتند و سخنی تازه برای گفتن نیست؛ یک لوپ بی‌انتها از کلیشه‌های داستان‌سرایی که با تماشای چند دقیقه‌ای از آثار می‌توان تا انتهای ماجرا را پیش‌بینی کرد.

اما شاید بتوان تنها چیزی که از چند دقیقه‌ی آغازین در باب انیمیشن آرکین پیش‌بینی کرد، ساختارشکنی آن است و رهایی از لوپ. مخاطبانش هیچ نیازی به پیش‌زمینه ذهنی یا شناخت از جهان انیمه سریالی league of legends ندارند. حتی لازم نیست که نام لیگ افسانه‌ها را در گوگل سرچ کنند، چرا که برای تماشای آرکین، تنها باید به قدرت داستان‌گویی Arcane باور داشت و دیگر هیچ.

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها

تیزر انیمه جدید League of Legends

معرفی انیمه league of legends

پس از تماشای تیزر انیمه جدید League of Legends در مورد انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها باید گفت که دو خواهر به نام Powder و Violet (به اختصار Vi) با خانواده‌ای ازدست‌رفته در یک جنگ داخلی توسط مردی فداکار نجات پیدا می‌کنند؛ جنگی که تاریخ سرزمین Piltover را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

اولین قدم انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها در نمایش بی‌پرده‌ی جنبه‌ی ویران‌کننده‌ی جنگ است؛ جنگی که تا سال‌ها ادامه خواهد یافت و صلح‌های ظاهری هم دوام نخواهند داشت.

از همان قاب آغازین که پا به جهان آرکین می‌گذاریم، به تفاوت‌ها و انحصار هویتی‌اش هم پی می‌بریم. صفحه‌ی گرامافونی که به Powder و Vi اختصاص پیدا می‌کند. قطعه‌ی معرکه‌ی بند Imagine Dragons که در خدمت قصه‌گویی سریال است. آرت‌استایل نابی که از زوایای برون و درون شخصیت‌ها نقش می‌بندد. بینش ویژه و حساب‌شده‌ای که جهان انیمیشن آرکین را ترسیم می‌کند، به دستاوردی محترم و شگفت‌انگیز از خلق یک اثر هنری کامل می‌رسد.

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها

انیمه league of legends محصولی است که در پایان با خود می‌گوییم از ۱۰۰ درصد پتانسیل خود استفاده کرد و به موفقیت رسید؛ پتانسیل‌هایی که شاید مشابه آن را در آثار ویدیو گیمی دیده باشیم، اما نتوانستند طناب رو محکم بگیرند و تا آخرین لحظه برای جذب مخاطب بجنگند.

جهان‌سازی انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها به قدری غنی است که زبان تماشاگران را قاصر می‌کند. ممکن است که برخی از لوکیشن‌ها همچون پل بین‌شهری را برای ده بار ببینیم، اما هیچ‌وقت نسبت به ‌آن‌ها احساس تکراری نداشته باشیم. چرا که تیم نویسندگان Riot Games و تولید انیمیشن Fortiche Production به خوبی می‌دانند که چگونه شخصیت‌ها، مکان‌ها و زمان‌ها را خلق و پراکنده کنند.

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها

البته که نباید منکر شباهات ریز و درشت انیمه league of legends به بازی‌های ویدیویی داستان‌محور Immersive شد؛ به خصوص آثاری که با ساختار استیم‌پانکی یا حتی دیستوپیایی سروکار دارند. سری بازی‌های Dishonored آرکین استودیوز (Arkane Studios) و BioShock کن لوین یادآور کانسپت‌ها و موقعیت‌های به‌یادماندنی در انیمیشن سریالی League of Legends هستند.

با این حال، انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها با بهره‌گیری از عناصر جواب‌داده به دام تله‌ی تکرار و کلیشه‌ها نمی‌افتد. سازندگان سریال دقیقا می‌دانند چه کاراکتری را در چه مکان و زمانی قرار دهند و انسجام را حفظ کنند و در نهایت، یک هویت چشم‌گیر در همان جهان آرکین بسازند.

هر کدام از کوچه‌ها، خانه‌ها و موجودات درون آرکین قصه‌ای برای گفتن دارند؛ قصه‌هایی که حتی شنیده یا دیده نشده‌اند. و آن قصه‌هایی که می‌شنویم و می‌بینیم برای مدتی طولانی در ذهن ما جا خوش می‌کنند؛ قصه‌هایی واقعی که در دل یک نمای فانتزی جا گرفته‌اند.

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها

هیولای درون

مرزهای شکسته‌شده در انیمه آرکین لیگ افسانه ها به ماهیت وجودی شخصیت‌هایش وابسته است و مثل هر جنبه‌ی دیگر انیمیشن سریالی League of Legends از همان اول حساب‌شده عمل می‌کند. از رویارویی دو خواهر روی گرامافون تا تم اصلی سریال (Enemy) و پایان‌بندی به یک مفهوم متناقض اشاره دارند: دشمنی و دوستی.

اما آیا دشمن‌های Vi ،Jinx و بقیه، به طرف مقابل و دیگران خلاصه می‌شود؟ دن رینلودز، خواننده‌ی قطعه‌ی Enemy می‌خواند:

به تو می‌گن بهترینی اما وقتی که سرت رو برمی‌گردونی، تنفرشون رو نشون می‌دن. آه بدبختی. همه می‌خوان دشمن من باشن

عنوان کردن «همه» اشاره‌ی کنایه‌آمیزی به درون هر شخصیت هم دارد.

مطلب پیشنهادی: معرفی انیمه Demon Slayer (شیطان‌کش)

خطر اسپویل: بند آتی داستان انیمه league of legends را لو می‌دهد. اگر نمی‌خواهید داستان مذکور برایتان افشا شود، ادامه‌ی متن را پس از تصویر آتی از سر گیرید.

همانند جینکسی (Jinx) که روزگاری پَودر بود، به بزرگ‌ترین دشمن خود از جنبه‌های احساسی و روان‌شناختی تبدیل شد. کوتاهی و خشم وای نسبت به پودر آینده یک قلمرو را دگرگون کرد. خودخواهی ویکتور، به قربانی شدن آن دختر جوان و ده‌ها جان دیگر انجامید. جِیس که آرمان‌های انسانی خود را زیر پا گذاشت. سیلکویی که به قصد انتقام به پا خواست، خانواده‌ها را از هم پاشید و در نهایت مجبور به صلح زورکی با جِیس شد. اما چه کسی بهای قربانی‌ها را می‌دهد؟ هیچ‌کس.

انیمه league of legends

به عبارتی دیگر، نه تنها قربانی اشتباهات خود می‌شویم، بلکه دیگران را هم در این مسیرهای اشتباه همراه می‌کنیم. خود را گم می‌کنیم. رویاها را از دست می‌دهیم. در جست‌و‌جوی بهترین‌ها برای بهتر بودن، شکست می‌خوریم.

جهان استیم‌پانکی سریال آرکین به دقت این اعمال را توجیه می‌کند. آن‌چنان در کمال‌گرایی و رسیدن به اهداف غرق می‌شویم که بهای آن را نادیده می‌گیریم؛ همانند چرخ‌دنده‌هایی که به مصنوعی‌ترین شکل ممکن در پشت هم فرود می‌آیند.

پَودر که از کودکی با مشکلات روان‌شناختی دست و پنجه نرم می‌کرده، با ضربه‌ی نهایی چرخه‌ی خشونت به همان جینکسی تبدیل می‌شود که آشوب را به دنبالش می‌آورد. عدم اهمیت و سرزنش پَودر و بی‌پناهی‌اش یک قوس شخصیتی منطقی را پدید می‌آورد که با سیلکو پیوند می‌خورد.

سیلکو صرفا آن استریوتایپ انتقام‌جوی ضداجتماع نیست و انگیزه‌هایش مثل سایر شخصیت‌ها منطقی به نظر می‌رسد. از طرفی، آرک سوم سیلکو با الگوی پدرانه و شیمی محشرش با جینکس به یک پرداخت داستانی جذاب و واقع‌گرایانه منجر می‌شود.

انیمیشن سریالی League of Legends

فروپاشی جنگ و صلح در انیمه league of legends

جامعه‌ی ثروتمند Piltover در مقایسه با طردشدگان Zaun به سان آب و روغنی می‌مانند که هیچ‌وقت با هم یکی نخواهند شد. تنها با نابودی این لوپ می‌توان به صلح و آرامش ابدی برای تک‌تک اعضای جهان انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها رسید. دیوارها باید فرو ریزند تا دیگر خودخواهی‌ها برافراشته نشوند. سلاح‌ها باید نابود شوند تا رفاقت‌ها به فروش نروند. هیولاهای درون باید خاموش شوند تا جان هزاران انسان در امان بماند. افق‌ها باید خونین شوند تا دیگر لکه‌های خون به روی خیابان‌ها نریزند.

انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها

این‌جا است که سیلکو می‌گوید: «ما بهشون نشون می‌دیم. به همه‌شون». جهان انیمه آرکین لیگ افسانه ها محکوم به نابودی است، چرا که دیر یا زود موج‌های خروشان جنگ به ساحل صلح می‌رسند. پس چه فایده‌ای در صلح است وقتی که همچنان در پی نابودی دیگران باشیم؟ جینکس هم با شلیک نهایی، وداعی باشکوه در زیر آسمان سرخ میخکوب‌کننده‌ی با Piltover می‌کند.

اطلاعات بیشتر در مورد استودیو سازنده lol: بازی‌های جدید سازندگان League of Legends در سبک شوتر و فایتینگ خواهد بود

ناب بودن و یگانگی پایان‌بندی انیمه league of legends در احتمالات پیرامونش است. شاید مثل سایر حقه‌های بصری سریال که پیش‌تر دیده‌ایم، این بخشی از توهمات و خیالات جینکس باشد و شاید هم آن انفجار رخ داده است. در هر صورت، نویسندگان، استادانه این دوگانگی دوست‌داشتنی را پدید آورده‌اند که شاید بهترین پایان ممکن برای خط داستانی دو خواهر موآبی و موقرمز در این سرزمین باشد.

انیمه league of legends

یکی از بهترین تصمیمات سرویس استریم نتفلیکس با پخش انیمیشن سریالی League of Legends پیوند خورده است؛ پخش هفتگی سه اپیزود به ترند (Trend) موثرتر و خلق بحث‌های دنباله‌دار می‌انجامد. این در حالی است که سریال‌های نتفلیکس در قالب یک‌جا در یک روز مشخص عرضه می‌شوند. البته که برای برخی از آثار سینمایی همانند تریلوژی فیلم‌های اسلشر Fear Street این رویکرد را به کار برده یا برخی از برنامه‌های مناسبتی را به این طریق پخش کرده بودند.

همچنین این روند پخش برای انیمه سریالی league of legends عامدانه بوده و به ظرافت سه آرک داستانی را از هم متمایز کرده است. البته ممکن است برخی با سرعت داستان‌سرایی آرکین نتوانند هماهنگ شوند و برخی از پرداخت‎‌ها را کافی ندانند. اما این محدودیت‌ها در نگاه جامع به تجربه‌ی انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها آسیبی نمی‌زنند و چه بسا با منطق، با درست پیش بردن داستان همراه می‌شوند.

انیمه league of legends

جمع‌بندی بررسی بررسی انیمه Arcane League of Legends

در زمانه‌ای که شاید هیچ اقتباس ویدیو گیمی درست‌حسابی (به جز کسلوانیا) را شاهد نیستیم، انیمه آرکین: لیگ افسانه ها به مانند یک معجزه است. انیمه league of legends نه تنها خود را به نماد موفق اقتباسی سریالی از جهان بازی League of Legends ثابت می‌کند، بلکه فرمول‌های جواب‌داده‌ی آثار ویدیوگیمی استیم‌پانکی را به بهترین شکل ممکن به کار می‌گیرد.

در پایان، انیمیشن سریالی جدید سازندگان League of Legends با جهان‌سازی غنی به همراه طراحی هنری پرجزئیات، شخصیت‌های باورپذیر به لطف صداگذاری‌ها و دیالوگ‌نوبسی‌های مثال‌زدنی و وقایع داستانی معرکه، به یکی از جادویی‌ترین آثار چند سال اخیر در هر مدیوم هنری تبدیل شده است. انیمیشن آرکین لیگ افسانه ها تجربه‌ای فوق‌العاده و احساس‌برانگیز از واقعی‌ترین اتفاقات فانتزی ارائه می‌دهد که تا ریشه‌های مغز تماشاگرانش رسوخ خواهد کرد؛ تجربه‌ای که در هیچ توصیفی نمی‌گنجد. باشد که رایوت گیمز (Riot Games) منجی چنین تجربه‌های گیم‌محوری در سینما و تلویزیون باشد.

امیدواریم که از تماشای تیزر انیمه جدید League of Legends و مطالعه بررسی انیمه آرکین لیگ افسانه ها لذت برده باشید. نظر شما همراهان همیشگی دنیای بازی درباره‌ی انیمه سریالی league of legends چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت
 • جهان‌سازی کامل و پرجزئیات
 • شخصیت‌های واقع‌گرایانه و پرداخت عالی به آن‌ها
 • ظزاحی هنری ذرخشان با جلوه‌های بصری فوق‌العاده
 • دیالوگ‌نویسی ناب
 • صداگذاری‌های معرکه
نکات منفی
 • ممکن است انسجام تجربه برای برخی از مخاطبان کافی نباشد.
10
شاهکار
دیدگاه
۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

7 Replies to “بررسی انیمه Arcane League of Legends”

 1. محمد گفت:

  عالی بود لطفا سریال مشابه برای علاقه مندان به این سبک هم معرفی کنین تا فصل دوم خیلی مونده

  ۴ ۰
  1. امیر گفت:

   متاسفانه اینقدر این اثر منحصر به فرد هست که دیگه مثلش توی بازار پیدا نمیشه(چه از لحاظ ستینگ داستان و چه از لحاظ طراحی بصری و هنری).چه کردی رایت گیمز!

   ۳ ۰
  2. من انیمه Castlevania را پیشنهاد می‌کنم اگر ندیدین ، همچنین مجموعه Star Wars: The Bad Batch و انیمیشن Invincible هم جذاب هستن ولی خب تایید می‌کنم حرف امیرجان را هیچ کدام جای Arcane را نمی‌گیرن

   ۰ ۰
 2. عباس گفت:

  بسیار نقد خوبی بود جناب صادقی.فقط دلیلتون برای اینکه به این سریال انیمه گفتید چیه؟چون تا جایی که میدونم انیمه ها مختص ژاپنی ها با گرافیک و فریم ریت مخصوص به خودشون هستن و آرکین شباهت خاصی نداشت به انیمه

  ۰ ۰
  1. درود
   این قضیه برعهده‌ی ادیتور محترم سینمایی سایته و ما هم در جریان «انیمیشن» بودن اثر هستیم، اما به دلیل سرچ‌های گوگل و مسائل سئو چنین نام‌گذاری‌هایی صورت می‌گیره.
   موفق و پایدار باشید.

   ۲ ۰
 3. حسین گفت:

  نمی‌دونم‌چه‌چیز‌بدی‌از‌این‌سریال‌بگم
  درواقع‌این‌سریال‌هیچ‌چیز‌بدی‌نداره‌
  واقعاً این سریال شاهکار کرده‌من‌سریال‌های‌
  زیادی‌رو‌نگاه‌میکنم
  بیشتر سریال ها‌نمره‌۸به‌پایین‌دارن
  ولی‌این‌سریال‌نمره‌۹/۶از۱۰رو‌کسب‌کرده
  هرچی از این سریال‌خوب‌بگم‌بازم‌کم‌گفتم
  امیدوارم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هرچه سریعترفصل‌دومش‌رو‌بسازن

  ۱ ۰
 4. من رشتم پویانمایی هست و تخصصم هم دوبعدی هست گفتم که فک نکنبد سوادشو ندارم
  خدایی این انیمه نیست!
  البته اینم بگم که سریال از نظر من بینقصه! من توی طراحی ها ،متحرک سازی ها و قاب بندی ها متحیرم که چقدر بینقصن!…. داستان هم بسیار حساب شده هست و دیدنش باعث شد به خودم بیام که پیشرفت کنم و ساخت تبلیغ و تیزر های سفارشی واسه منی که با کلی ارزو های بزرگ وار این رشته شدم واقعن هدر رفتنه………

  ۰ ۰