توسط اتابک سلیمی زاده در ۹ آذر ۱۴۰۰ , ۲۱:۰۰

فیلم Venom: Let There Be Carnage ( ونوم ۲: بگذارید کارنیج بیاید) جدیدترین اثر دنیای سینمایی مارول است که ما را دوباره با تام هاردی در قامت «ادی باراک» همراه می‌کند. فیلم ونوم ۲ به کارگردانی اندی سرکیس با ادعای تغییرات سازنده نسبت به نسخه اول ساخته شد اما محصول نهایی به اثری بسیار ضعیف تبدیل شده است. با نگاهی به داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید و بررسی فیلم Venom: Let There Be Carnage دنیای بازی را همراهی کنید. تریلر فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید نیز در ادامه‌ی مطلب برای تماشای شما قرار گرفته است.

معرفی

اولین نسخه ونوم در سال ۲۰۱۸ اکران شد و با توجه به حضور تام هاردی، بازیگر نام آشنای سینمای هالیوود، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. ونوم یکی از شخصیت‌های شرور دنیای مرد عنکبوتی است که علاقه زیادی به خوردن مغز انسان‌ها دارد. در نسخه اول با وجود نقص‌های فراوان شاهد اثری سرگرم‌‌کننده بودیم که حدود دو ساعت با سکانس‌های هیجان‌انگیز طرفدران را به وجد آورد. فروش خوب نسخه اول سونی را برای ساخت نسخه دوم ترقیب کرد. فیلم ونوم ۲: بگذارید کارنیج بیاید با بودجه کلانی ساخته شد و در گیشه نیز موفق بود اما طرفداران دنیای مارول و منتقدان را حسابی ناامید کرد. در ادامه بررسی فیلم Venom: Let There Be Carnage خواهیم گفت که این اثر با چه مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

تریلر فیلم venom let there be carnage

داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید

پس از تماشای تریلر فیلم venom let there be carnage بد نیست نگاهی نیز به داستان فیلم بیاندازیم. داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید سه سال بعد ازاتفاقات قسمت اول روایت می‌شود. ادی باراک در شرایطی قرار دارد که نامزدش را از دست داده و موقعیت شغلی‌اش به عنوان یک خبرنگار نیز در خطر است. فیلم ونوم ۲ بیشتر به رابطه میان ادی و ونوم می‌پردازد. در این نسخه رابطه آنها با مشکل روبرو می‌شود. هردو آزادی را می‌طلبند و نمی‌خواهند در بند یکدیگر اسیر باشند.

در کنار نشان دادن رابطه پر فراز و نشیب ادی و ونوم داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیح بیاید به سمت یک قاتل سریالی به نام «کلتوس کسدی» (با بازی وودی هرلسون) سوق پیدا می‌کند که ادی وظیفه مصاحبه گرفتن از او را به عهده دارد. این پرونده برای ادی اتفاقات جدید و خطرناکی را رقم می‌زند.

بررسی فیلم Venom Let There be Carnage

داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید

در ابتدا بررسی فیلم Venom: Let There Be Carnage بهتر است به رابطه میان ادی و ونوم اشاره کنیم که هسته اصلی داستان است. ادی باراک با ونوم به مانند یک حیوان خانگی برخورد می‌کند و سعی دارد با وضع قوانینی برای ونوم تا حدودی او را کنترل کند. اما ونوم سرکش‌تر از این حرفها به نظر می‌رسد. او برای سیر کردن خود دست به اقدامات خطرناکی می‌زند. در این رابطه دیالوگ‌ها و سکانس‌های طنزی وجود دارد که به هیچ وجه نمی تواند مخاطب را به خنده وا دارد.

اجتناب از خشونت بالا و شوخی‌های سطحی باعث شده خیلی از سکانس‌ها تاثیرگذاری لازم را نداشته باشد.در کل می‌توان گفت لحن فیلم Venom Let There Be Carnage با محتوای آن هم‌خوانی ندارد. سازندگان برای اینکه مخاطبان نوجوان با فیلم بیشتر ارتباط برقرار کنند از سطحی‌ترین شوخی‌ها استفاده کرده‌اند که به کلیت اثر لطمه وارد کرده است. دوستی بین ادی و ونوم نیز به خاطر همین شوخی‌های سطحی و دیالوگ‌های بی سر و ته شکل واقعی به خود نمی‌گیرد و مخاطب نمی‌تواند به شخصیت این دو نزدیک شود و با آنها همزادپنداری کند. سازندگان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید از پرداختن به سکانس‌های خشن نیز به همان علت جذب مخاطب نوجوان به شکل بسیار مسخره‌ای اجتناب کرده‌اند.

تاریخ اکران فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید

سکانس‌های اکشن فیلم ونوم ۲ به شکلی رگباری و کاملا سطحی رخ می‌دهد. سکانس‌هایی مانند نبرد نهایی بین ونوم و کارنیج که با CGI گرفته شده حتی در لحظه هم نمی‌تواند سرگرم‌‌کننده باشد. علت این موضوع این است که پشت این سکانس‌های پر زرق و برق هیچ شخصیت و منطقی وجود ندارد. سطحی بودن این سکانس‌ها و شخصیت‌ها باعث شده مخاطبان خیلی زود این فیلم را از خاطر ببرند. سازندگان اثر انگار عمدا قصد عمیق شدن را ندارند و می‌خواهند مضحک به نظر برسند!

به طور مثال خوب است که به کارنیج بپردازیم. فیلم ونوم ۲ شخصیتی منفی به اسم کارنیج دارد که پسر ونوم محسوب می‌شود و قرار است به جذابیت نسخه دوم بیفزاید. این موجود فضایی یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های دنیای اسپایدرمن است. او در کمیک‌ها به خشونت بی حد و مرز شهره است. اما در فیلم ونوم ۲ فقط در ظاهر ترسناک است و گاهی شوخی‌های بی مزه‌ای می‌کند که با ماهیت کارنیج در کمیک‌ها هم‌خوانی ندارد. به هیج وجه به ویژگی‌های او اشاره نمی‌شود و منطقی برای رفتارش نمی‌توان پیدا کرد.

همه چیز در شخصیت‌پردازی فیلم به سمت مضحک بودن میل می‌کند.در کنار کارنیج، شخصیت منفی دیگری به نام «فرانسیس بریسون» (با بازی نائومی هریس) وجود دارد که معشوقه کلتوس است. او نیز به درستی شخصیت‌پردازی نشده و حضورش خیلی نمی‌تواند در روند داستان تاثیر بسزایی داشته باشد. فرانسیس بسیار شبیه به شخصیت قناری سیاه در دنیای دی‌سی است که با تمام پتانسیل خود در حد مقوا عمل می‌کند. پیوند عاطفی میان فرانسیس و کلتوس نیز بسیار سطحی است و هیچ عشقی میان آنها حس نمی‌شود.

کلتوس به عنوان یک قاتل سریالی روانی به هیج وجه شکل نمی‌گیرد و منطقی برای دیوانگی او نمی‌توان یافت. حتی انتخاب بازیگر توانمندی مثل وددی هرلسون نیز نتوانسته شخصیت این کاراکتر را برای مخاطب برجسته کند. واقعا بازی بد گرفتن از همچین بازیگر توانمندی کار سختی است اما سرکیس موفق شده به این دستاورد بزرگ دست پیدا کند! شخصیت‌های فرعی دیگر مانند همسر ادی با بازی «میشل ویلیامز» و کارآگاه نیز در داستان بسیار ناکارآمد هستند و حضورشان در فیلم بی معنی است. به طور کلی رابطه بین شخصیت‌های داستان به شکل احمقانه‌ای پیش می‌رود و قابل درک نیست. لازم به ذکر است که موسیقی متن کار به هیچ‌وجه نمی‌تواند کارآمد باشد و احساس مخاطب را برانگیزد.

بررسی فیلم Venom Let There be Carnage

جمع‌بندی

پس از تیتراژ سوپرایزی برای طرفداران مرد عنکبوتی وجود دارد که مخاطبان را آماده یک کراس‌اور بین ونوم و اسپایدرمن می‌کند. گویی سازندگان تنها این فیلم را ساخته‌اند تا از این کراس‌اور رونمایی کنند. وگرنه ساخت همچین فیلمی هیچ توجیهی ندارد.

مطلب پیشنهادی: اسرار و نکات تریلر Spider-Man: No Way Home

تنها نکته مثبت فیلم بازی تام هاردی است که به مانند نسخه اول بازی قابل قبولی دارد و حس شخصی که موجودی در وجودش قرار دارد را به خوبی به نمایش گذاشته است. اما ای کاش تام هاردی هیج‌وقت در این فرنچایز بازی نمی‌کرد. در نهایت باید گفت فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید با تمام بازیگران سرشناس خود به یک لکه ننگ در فیلم‌های سینمایی جهان مارول تبدیل شده است که تماشای آن را به هیچ کس توصیه نمی‌کنم.

امیدواریم که از تماشای تریلر فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید و مطالعه بررسی فیلم Venom: Let There Be Carnage لذت برده باشید. نظر شما در مورد بررسی و داستان فیلم ونوم بگذارید کارنیج بیاید چیست؟ نظر خود را در قسمت کامنت‌ها با دیگران در میان بگذارید.

نکات مثبت
  • بازی تام هاردی
نکات منفی
  • عدم شخصیت‌پردازی کاراکترهای داستان
  • اکشن‌های مبالغه‌امیز و بی منطق
  • ناکارامدی موسیقی متن
3
ضعیف
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: