توسط امیررضا صادقی در ۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۲:۰۰

در این مقاله به معرفی و نقد انیمه Demon Slayer، چند فکت از انیمه شیطان کش، تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش و هر آنچه که از آینده‌ی سریال شیطان کش : کیمتسو نو یایبا انتظار داریم، پرداخته‌ایم. با دنیای بازی همراه باشید.

تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش

 خلاصه داستان

«تانجیرو کامادو»، پسری است که روزی برای فروش زغال از دهکده‌ی مادری خود خارج می‌شود و به دلیل تاریکی شب در خانه‌ی مردی عجیب می‌ماند و با داستان‌هایی مرموز از شیاطین همراه می‌شود. هنگامی که تانجیرو به دهکده خود بازمی‌گردد، همه‌ی اعضای خانواده‌اش به جز خواهر او یعنی «نزوکو» به قتل رسیده‌اند.

صدالبته که وضعیت نزوکو هم عادی نیست و به یک شیطان خون‌خوار می‌ماند. بنابراین تانجیرو سوگند یاد می‌کند که از خواهرش محافظت کرده و او را به انسانیتش برگرداند. در این مسیر، تانجیرو با گروهی مرموز به نام «شیطان‌کش‌ها»(Demon Slayers) آشنا شده و به مهارت‌های شمشیرزنی و نابود کردن شیاطین دست پیدا می‌کند.

تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش

معرفی انیمه Demon Slayer

مانگاها و انیمه‌های شونن در این سال‌ها وارد فاز جدیدی از جذب مخاطب و قصه‌گویی شده‌اند که در موارد خاصی موفقیت جهانی نیز کسب کرده‌اند. انیمه Kimetsu no Yaiba که خود براساس مانگایی به همین نام خلق شده است، با گنجاندن فضاسازی‌های شونن‌های کلاسیک و ترکیب آن‌ها با دستاوردهای انیمیشن مدرن توانسته به یک اثر امروزی و جذاب تبدیل شود. مسیر داستانی Demon Slayer به مانند غالب شونن‌ها ساده به نظر می‌رسد، اما مهم‌ترین بخش آن، قوس شخصیتی هر کاراکتر است که در مبارزات، انگیزه‌ها و روابط آن‌ها جریان دارد.

انیمه Demon Slayer در کنار طراحی‌های دستی اولیه خود، از CGI برای هدف ویژه‌ای بهره می‌برد؛ شیوه‌ی مبارزات تانجیرو و سایر شخصیت‌ها علی‌رغم شباهات ژانری، با مشخصه‌های گوناگون و چشم‌نوازی همراه شده تا شیطان‌کش را نسبت به سایر آثار شونن متمایز کند و هویت منحصربه‌فردش را به رخ کشد. از طرفی، چشم‌اندازهای انیمه که از پیش CG کار شده‌اند، در سطح کیفی معرکه‌ای قرار دارند و حس مصنوعی القا نمی‌کنند.

انیمه شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین‌های چند سال اخیر در دستاوردهای دیجیتال محسوب کرد. هرچند که به سان هر شوننی، Demon Slayer شامل جلوه‌های برق‌آسا است، اما این جلوه‌ها در شیطان‌کش در جهت شخصیت بخشیدن به کاراکترهای مورد بحث خود خلق شده و قرار نیست یک قدرت ماورایی را به رخ بکشند. آن‌ها استعاره‌های شمشیرزنی و تکنیک‌هایی هستند که از تانجیرو تا «زنیتسو» تفاوت دارند.

انیمه Demon Slayer وقت مخاطبان هدف را با توضیحات پیچیده و بیهوده‌ی هر آیتم و تکنیک تلف نمی‌کند و هر چیزی را در مبارزات به نمایش می‌گذارد. با این حال، همه‌ی زیبایی‌شناسی‌های اکشن‌محور و مفاهیم بصری انیمه به یک اصل مهم وابسته است: شخصیت‌ها و درامای ملموس هر کدام.

شیطان کش : کیمتسو نو یایبا

نقد انیمه Demon Slayer

اخطار اسپویل: این بخش از مطلب معرفی انیمه Demon Slayer داستان این انیمه را لو می‌دهد. پایان اسپویل با رنگ قرمز مشخص خواهد شد.

صدالبته که نیمه‌ی نخست Demon Slayer تلاش می‌کند که جهان و لحن داستان‌گویی انیمه را به تماشاگر نشان دهد. با این حال ممکن است، نبردهای شونن‌وار موجب خستگی تماشاگر و به تکرار افتادن اثر شوند. اما Demon Slayer در داستانک‌هایی به ظاهر ساده، به هر مبارزه معنای ارزشمندی می‌بخشند.

به طور مثال نخستین نبرد، همان مبارزه‌ی تانجیرو با «یاموئوکا»، بیان‌گر ذات فداکارانه‌ و بی‌باک تانجیرو است. مبارزه با شیطان معبد در مسیر رسیدن به روکوداکی (Urokodaki) پیوند تنگاتنگ و متقابل تانجیرو و نزوکو را به نمایش می‌گذارد. تمرینات کوهستان، تانجیرو را در یک ماجراجویی معنوی در جهت شناخت قدرت‌های درونی خود به تصویر می‌کشد. از طرفی، آزمون بقا در جنگل شیاطین، بیننده را بیش از پیش به دردها و خواسته‌های تانجیرو نزدیک می‌کند.

در دنیای بازی بخوانید: معرفی انیمه شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا

آرک داستانی «آساکوسا»(Asakusa) علی‌رغم معرفی سریع شخصیت‌های جدید و آنتاگونیست دست‌نیافتنی قصه یعنی «موزان کیبوتسوجی» (Muzan Kibutsuji که شباهت عجیبی هم به مایکل جکسون دارد!)، مقدمه‌چینی تعلیق‌زایی را برای تماشاگران پدید می‌آورد. تا پایان انیمه، برخورد بسیار نزدیکی با موزان نداریم، اما در مقام یک آنتاگونیست اصلی، از طریق سایر شخصیت‌های منفی و تحت کنترلش به حدس و گمان‌هایی از او می‌رسیم. هرچند که پیچش شناخت شخصیت او همچنان در طول انیمه شیطان کش : کیمتسو نو یایبا باقی خواهد ماند.

هرچند که خارج از دایره‌ی نفوذ پادشاه شیاطین ژاپن، شیطان‌های خوب و بی‌آزاری هم وجود دارند که در مقابل او و خدمتکارانش قرار می‌گیرند. ناگفته نماند که نبرد خانه‌ی درام (Drum House) ما را با دو  شخصیت مکمل جذاب به نام‌های «زنیتسو» و «اینوسکه» آشنا می‌کند.

شیطان کش : کیمتسو نو یایبا

چند فکت از انیمه شیطان کش

موزان کیبوتسوجی و تصمیماتش در پی نابودی تانجیرو، شیطان‌کش‌ها و حتی شیطان‌های زیر دستش، بار روان‌شناختی انیمه را به دوش می‌کشد که تماشاگران را به آرک داستانی کوهستان ناتاگوما و شیطان‌های عنکبوتی هدایت می‌کند؛ جایی که قهرمانان داستان در نوع و مقیاس خود می‌درخشند و دو لبه‌ی شمشیر را به تماشاگران نشان می‌دهند. همچنین، هدف تانجیرو و دوستانش را به ماورای قطع و جدا کردن سر و دست شیطاین تبدیل می‌کند.

انیمه‌های بیشتری برای تماشا: معرفی انیمه‌ی Fullmetal Alchemist: Brotherhood

در کنار این‌ها، کوهستان ناتاگوما تبدیل به یک قصه‌ی شخصی از سوی شیاطین عنکبوتی می‌شود؛ خانواده‌ای که به مرز فروپاشی رسیده‌اند. تلاش ناموفق مادر عنکبوتی در مبارزه با شیطان‌کش‌ها، او را به پذیرش مرگ از جانب شیطان‌کش‌ها و اجتناب از سرزنش خانواده سوق می‌دهد.

شیاطین عنکبوتی یک فکت از انیمه شیطان کش است که مو بر تن مخاطب سیخ می‌کند. خانواده‌ی عنکبوتی تصوری از نبود عشق و در عین حال نیاز درونی برای دوست داشته شدن و پذیرفته شدن از سایر اعضا در انیمه Demon Slayer است. وحشت و هراس از صاحب‌خانه‌ی عنکبوتی، به اعضایش این اجازه را نمی‌دهد تا حقیقت جهان‌ و انسانیت را بشناسند و دشمنی را کنار بگذارند.عشق تانجیرو و دوستانش توانسته تعادل دوست‌داشتنی و تامل‌برانگیزی را از روابط شخصیت‌ها و عناصر جهان انیمه Demon Slayer پدید آورد.

حتی شیاطین Demon Slayer هم به خودی خود شیطان لقب نگرفته‌اند، اسیر شدن در زندان سوءاستفاده‌های سایر شخصیت‌ها، آن‌ها را به این حال و روز انداخته است.

خوش‌قلبی و باور تانجیرو به تنهایی یک قدرت درونی است که به روابطش هر ضربه‌ای که بر پیکر شیطان‌ها وارد می‌کند، معنا می‌بخشد.

پایان اسپویل

فکت از انیمه شیطان کش

شخصیت‌های جذاب و عمیق

تانجیرو و دوستانش قوی‌ترین موجودات جهان Demon Slayer نیستند، چه بسا هر کدام نقص‌های غیرقابل انکاری هم دارند. اما شدت پیوند و شیمی بین آن‌ها مثال‌زدنی است و بارها از لبه‌ی تیغ مرگ فرار می‌کنند.

اهمیت تانجیرو، فراتر از یک پسر شمشیرزن شجاع و امیدوار است؛ ارتباط و درکی که او برای هر شخصیت منفی قائل می‌شود، تحسین‌برانگیز است و به دنبالش شخصیتی باورپذیر خلق کرده است. این درک موجب ساخت خاطرات تلخ و شیرین پس از هر شکست و پیروزی تانجیرو می‌شود. انسانیت از دست رفته‌ی هر شیطان، درد و اندوه بسیاری در خود گنجانده که مخاطب هدف را میخکوب می‌کند.

مطلب پیشنهادی: معرفی انیمه‌های جدید

با این حال، انیمه به هیچ وجه اعمال غیرانسانی جهانش را نمی‌پذیرد و مرز خیر و شر را می‌شناسد. تانجیرو با شناخت هر شیطان، بازتاب آن را به چشمان تماشاگران تقدیم می‌کند و حجم سنگینی از احساسات ناگفته را در خود نگه می‎دارد. سربازان شیطان‌کش دقیقا هیچ ایده‌ای از جنبه‌ی انسانی قضیه ندارند و صرفا رفتار مزدورانه را به تصویر می‌کشند.

دانلود انیمه Demon Slayer

صدالبته که قرار نیست همه‌ی بینندگان جهان انیمه‌‌های شونن از تماشای شیطان کش : کیمتسو نو یایبا لذت ببرند. منطقی است که انیمه‌ی شیطان کش : کیمتسو نو یایبا طیف قابل توجهی را هم جذب نکند و حتی کلیشه‌ای و خسته‌کننده به نظر برسد. در ادامه‌ی نقد انیمه Demon Slayer باید گفت که روال انیمه‌ی شیطان کش همین چهره‌ها و درون‌ها است. یک لحظه تصور می‌کنیم که شیطان‌های قصه، هیچ درک و احساسی از جهان اطراف‌شان ندارند و لحظات بعدی به اشتباه خود و انگیزه‌های آن‌ها پی می‌بریم. شاید داستان‌سرایی تازه‌ای نباشد، اما همین شخصیت‌محور بودن و گیرایی آرت‌استایل اکشن‌ها به تجربه‌‌ای ارزشمند تبدیلش کرده.

از طرفی، انیمه‌ی سینمایی را می‌توان به عنوان نقطه‌ی کمال تمرکز بر شخصیت‌ها و قصه‌گویی سری شیطان‌کش حساب کرد که با درامای احساس‌برانگیزش، اشک طرفدارانش را هم درمی‌آورد.

البته که به عنوان پرفروش‌ترین انیمه‌ی جهان، این اثر مجموعه‌ای از فلش‌بک‌ها و بک‌استوری‌های دیده‌نشده از قصه‌ی تانجیرو و دوستانش است. پس نیازمند تماشای انیمه‌ی اصلی هستید تا به فیلم سینمایی آن برسید.

نقد انیمه Demon Slayer

تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش

تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش از تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) امسال بوده است و هم اکنون در حال پخش است، اما همانند غالب شونن‌ها با اپیزودهای فیلر همراه شده است. در واقع، برای استراحت، کندوکاو بیشتر، پرداخت کامل‌تر به اتفاقات با محتواهای نه‌چندان جدید یا فرعی روبرو هستیم که فرصتی برای ساخت خط داستانی اصلی انیمه در اختیار سازندگانش قرار می‌دهد. هنوز مشخص نیست دقیقا پس از چند قسمت به خط داستانی اصلی برسیم و تاریخ پخش فصل دوم انیمه شیطان کش (قسمت‌های اصلی) دقیقا چه زمانی است، اما باید منتظر بود و دید.

امیدواریم که از فکت از انیمه شیطان کش لذت برده باشید. نظر شما همراهان همیشگی دنیای بازی درباره‌ی معرفی و نقد انیمه Demon Slayer چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: