کتاب آموزش فارکس و الگوهای بازگشتی در فارکس

توسط واحد تبلیغات در ۲۵ آبان ۱۴۰۰ , ۲۲:۵۱

از آنجایی که فناوری و ارتباطات به ارتفاعات بی‌مقیاسی پیشرفت کرده‌اند و هیچ مرزی بین کشورها وجود ندارد، امروزه ارز به بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد تبدیل شده است.

بازار ارز (که به عنوان FX یا FOREX شناخته می شود) یک بازار جهانی برای مبادله ارزهای ملی است.

ارزها در فارکس  در برابر یکدیگر به صورت جفت نرخ مبادله و معامله می‌شوند. به عنوان مثال، EUR/USD  یک جفت ارز برای معامله یورو در برابر دلار آمریکا است.

فعالان بازار از فارکس برای محافظت در برابر ریسک ارز بین‌المللی و نرخ بهره، سفته‌بازی در رویدادهای ژئوپلیتیکی، و تنوع بخشیدن به پرتفوی‌های خود استفاده می‌نمایند.

بازار فارکس چیست؟

بازار ارز، محل داد و ستد ارزهاست. ارزها مهم هستند زیرا امکان خرید کالاها و خدمات را در سطح محلی و فرا مرزی فراهم می‌نمایند. برای انجام تجارت خارجی باید ارزهای بین المللی مبادله شود.

بازارهای فارکس به دلیل گستردگی تجارت، بازرگانی و مالی در سرتاسر جهان، بزرگترین و نقدشونده‌ترین بازارهای دارایی در جهان هستند و هر روز تریلیون‌ها دلار در بازار فارکس معامله می‌شود.

ما در مقاله فارکس چیست کامل به توضیح فارکس و جزییات آن پرداخته‌ایم.

در گام اول معاملات  فارکس نیاز به آموزش و درک کلی از تحلیل تکنیکال و الگوهای نمودارهای ارزها دارد.

الگوهای نمودار جنبه جدایی ناپذیر تحلیل تکنیکال هستند، اما قبل از اینکه بتوان به طور موثر از آنها استفاده کرد، نیاز به عادت کردن به شناخت و استفاده از آنها دارند.

الگوی نمودار شکلی در نمودار قیمت است که به پیش‎‌بینی قیمت‌ها بر اساس آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، کمک می‌کند. الگوهای نمودار اساس تحلیل تکنیکال هستند و یک معامله گر را ملزم می‌کند که دقیقا بداند به چه چیزی نگاه می‌کند و به دنبال چه چیزی است. برای اینکه بتوانید راحت‌تر با استفاده از الگوهای نموداری کنار بیایید، به عنوان نمونه در اینجا تعدادی ازالگوهای نموداری که هر معامله گر باید بداند، برای شما آورده شده است.

الگوهای بازگشتی در فارکس

الگوی بازگشتی الگوهایی هستند که پیش از تغییر روند غالب بازار تشکیل شده و همان‌طور که از نام آن مشخص است نشانه تغییر روند و جهت بازار هستند. با تشکیل این الگو، روند قبلی متوقف شده و در مسیری خلاف جهت روند قبلی حرکت می‌کند. به عنوان مثال با شکل گیری این دسته از الگوها در یک روند صعودی، روند فوق متوقف شده و در نهایت، روند نزولی را ایجاد می‌کنند. و معامله گران را آگاه می‌سازند تا معاملات قبلی خود را بسته و در صدد ورود به موقعیت جدید معاملاتی باشند.

به طور کلی الگوهای بازگشتی به دو دسته صعودی یا گاوی (Bullish) و نزولی یا خرسی (Bearish) تقسیم‌بندی می‌شوند. هر کدام از این دو الگو خصوصیات مخصوص به خودشان را دارند.

انواع الگوهای بازگشتی در بازار فارکس

الگوهای بازگشتی صعودی (Bullish Reversal Patterns)

الگوی بازگشتی صعودی از یک، دو یا سه کندل در انتهای یک روند نزولی تشکیل می‌شوند و علامتی برای تغییر جهت روند از نزولی به صعودی می‌باشد.

الگوهای بازگشتی نزولی (Bearish Reversal Patterns)

الگوی بازگشتی نزولی بر عکس الگوی بازگشتی صعودی عمل می‌کند و از یک، دو یا سه کندل در انتهای یک روند صعودی تشکیل می‌شوند و علامتی برای تغییر جهت روند از صعودی به نزولی می‌باشد.

این الگوها به شما کمک می‌کند که بازار را تحلیل کنید و پیش‌بینی کنید که بازار در آینده دوباره نزولی یا صعودی خواهد شد.

الگوهای بازگشتی در نمودار شمعی

همانطور که گفته شد الگوهای برگشتی از یک، دو یا سه کندل در انتهای یک روند شکل می‌گیرند، که مهمترین آنها عبارتند از:

  1. الگوی شمعی دوجی (Doji)
  2. الگوی شمعی چکش (Hammer)
  3. الگوی شمعی شهاب (Shooting Star)
  4. الگوی بازگشتی پوششی یا اینگلفینگ  (Engulfing)

 

الگوهای بازگشتی مهم در بازار فارکس

از الگوهای بازگشتی مهم در بازار فارکس می‌توان به الگوهای زیر اشاره کرد:

  1. الگوی سر و شانه (Head and Shoulders)
  2. الگوی دو سقف یا سقف دو قلو (Double Top)
  3. الگوی دو کف یا کف دو قلو (Double Bottom)

دنیای شکل گیری این الگوها بسیار جالب و کاربردی است و ما در اینجا فقط برخی از مهمترین انواع الگوها را نام بردیم، مقاله ” الگوهای بازگشتی در فارکس” یک مقاله جامع در زمینه آموزش تک تک این الگوها هست.

هیچ الگوی نموداری به عنوان “بهترین” وجود ندارد، زیرا همه آنها برای برجسته کردن روندهای مختلف در بازارهای مختلف استفاده می‌گردند. اغلب از الگوهای نمودار در معاملات شمعی استفاده می‌شود که مشاهده باز و بسته‌ شدن قیمت‌های قبلی بازار را کمی آسان‌تر می‌نماید.

برخی از الگوها بیشتر برای بازارهای پرنوسان مناسب هستند، و برخی دیگر برعکس. برخی از الگوها به بهترین وجه در بازار صعودی استفاده می‌شوند و برخی دیگر زمانی که بازار نزولی است بهترین استفاده را دارند .

همانطور که گفته شد، دانستن «بهترین» الگوی نمودار برای بازار خاص شما مهم است، زیرا استفاده از الگوی نادرست یا نشناختن برخی از الگوها ممکن است باعث شود فرصتی برای کسب سود را از دست بدهید.

به عنوان یک معامله گر جدید یا با تجربه، مطالعه کتاب‌های آموزش  فارکس همیشه یکی از بهترین‌ روش‌ها برای کسب دانش در مورد معاملات فارکس است. این کتاب‌ها می‌توانند پایه و اساس استراتژی‌های معاملاتی مؤثر را ایجاد کنند، به شما کمک می‌کنند تا بدانید چگونه خروجی معاملات فارکس با کیفیت بالا را داشته باشید و خطرات احتمالی را به حداقل برسانید.

با کتاب‌های آموزش فارکس می‌توانید مهارت‌های معاملاتی فارکس خود را تقویت کنید.
درس گرفتن از اشتباهات و عملکرد  دیگران یکی از بهترین راه‌ها برای معامله گران فارکس برای تقویت مهارت های خود است. کتاب‌های معاملات فارکس، دیدگاه‌ها و استراتژی‌های مختلفی را برای معامله‌گران جدید و یا باتجربه ارائه می‌کنند تا به اشخاص کمک کنند تا از بازار ارز سود ببرند.

دانش به‌دست‌آمده از این کتاب‌های آموزش فارکس به شما کمک می‌کند در انواع پلتفرم‌های معاملاتی با انواع ارزهای فارکس، معامله کنید.

ما در مقاله‌ای، فهرستی ازبهترین های کتاب‌ آموزش فارکس را گردآوری کرده‌ایم تا دانش معامله‌گران مبتدی و با تجربه را افزایش دهیم.

امیدواریم کتاب‌های معرفی شده برای رد دانش شما در بازار فارکس مفید باشد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: