بازی های آینده ایکس باکس

اسپنسر: بازی های آینده ایکس باکس عامه پسندتر خواهند بود

توسط محسن شجاعی در ۱۹ آبان ۱۴۰۰ , ۱۳:۵۷

رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی مایکروسافت در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرد بازی های آینده ایکس باکس عامه پسندتر خواهند بود و زین پس تیم Xbox در این بخش سرمایه گذاری بیشتری خواهد کرد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

صنعت گیم در حال سپری کردن دوره خریدن شرکت‌ها و استودیوهای کوچک و بزرگ، توسط کمپانی‌های بزرگ است و مدتی است دائما شاهد جا به جا شدن حق امتیاز ساخت بازی‌ها و مالکیت استودیوها میان شرکت‌ها هستیم. این موضوع طرفداران و مخالفان سرسخت خود را دارد اما، در هر حال ظاهرا این موج جدیدی است که صنعت گیم را دربر گرفته و قرار هم نیست در آینده‌ای نزدیک فروکش کند.

یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های فعال در این زمینه، مایکروسافت است که طی چند سال اخیر استودیوها و شرکت‌های زیادی را به زیر مجموعه خود افزوده‌است که بدون شک بزرگ‌ترین و پر سر و صداترین آن‌ها، خرید کمپانی بتسدا بود که خبر از سرمایه گذاری طولانی مدت مایکروسافت در صنعت گیم می‌دهد. به گفته رئیس برند Xbox ماجرا تازه برای آن‌ها آغاز شده و در آینده شاهد خریدن استودیوهای بیشتری توسط آن‌ها خواهیم بود و ظاهرا حداقل قسمتی از هدف مایکروسافت از این کار مشخص شده‌است.

آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی مایکروسافت اخیرا با وبسایت Bloomberg مصاحبه‌ای را انجام داده و طی آن مدعی شده قصد دارد همچنان به خریدن استودیوهای جدید ادامه دهد. او و تیمش در حال حاضر علاقه‌مند است با کمپانی‌هایی همکاری کنند که محتوای “عامه پسند” تولید می‌کنند و قرار است بازی های آینده ایکس باکس در سبک و سیاقی باشند که اکثر گیمرها به آن علاقه نشان می‌دهند. وی از ذکر کردن نام ناشر یا بازی ساز خاصی خودداری کرد اما، برای تفسیر گفته‌های خود چندین مثال ارائه کرد:

وقتی درباره ژانرهای عامه پسند می‌اندیشم، می‌بینم که ما چندین بازی مانند Minecraft ،Roblox، فیفا و فورتنایت را در برند ایکس باکس داریم اما، باید به تعداد آن‌ها بیافزاییم.

کمپانی‌های زیادی هستند که از شرایط مد نظر آقای اسپنسر برخوردار هستند و از سوی دیگر می‌دانیم که ایکس باکس به دنیال خریدن چندین استودیو ژاپنی است و در نتیجه احتمالات مختلفی وجود دارند و باید منتظر اخبار مایکروسافت باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: