راهنمای بازی Resident Evil Village

ترفندهای Resident Evil Village

توسط آشنا علی‌پور در ۹ آبان ۱۴۰۰ , ۱۶:۴۵

دانستن نکات و ترفندهای بازی Resident Evil Village، چه برای تازه‌واردها چه برای طرفداران کارکشته سری Resident Evil، سودمند است. بازی Resident Evil Village یک بازی در ژانر وحشت و بقا است که توسط کمپانی کپکام (Capcom)  منتشر شده است.

در آغاز، بازی در سال ۲۰۲۰ تنها برای PlayStaion5  تعریف شد ولی در ۲۰۲۱ برای پلتفرم های  PlayStation 4، Xbox One و نیز Windows  هم عرضه شد. در ادامه بعضی از نکات و ترفند های بازی را با هم بررسی خواهیم کرد؛ پس با دنیای بازی همراه باشید.

نکات و ترفندهای بازی Resident Evil Village

در Resident Evil Village، شما وارد یک قلمرو بیگانه خواهید شد و باید با دشمنان بسیاری مقابله کنید: از گرگینه‌‌ها گرفته تا خانم‌‌های خون آشام غول پیکر و خیلی چیز‌های دیگر. چه در این بازی تازه وارد باشید چه یک شکارچی زامبی کارکشته، بهتر است این نکات را از قبل بدانید.

در نبرد، از تمام مزیت‌‌های موجود استفاده کنید

نکات Resident Evil Village

 • در Resident Evil Village معمولا دسته‌‌های کوچکی از دشمنان به شما حمله می‌کنند. گرگینه‌ها با زامبی‌‌های بازی‌‌های قبلی که تلوتلوخوران و آهسته حرکت می‌کردند، تفاوت دارند. آن‌ها با حرکت‌‌هایی بسیار سریع، شما را تعقیب و گیج می‌کنند سپس خیز بر می‌دارند به طرف شما.
 • مطئمن شوید که از  تمام چیز‌های اطرافتان استفاده می‌کنید تا شرایط نبرد برای شما عادلانه‌تر شود. دنبال قفسه‌‌ها بگردید تا با استفاده از آن‌‌ها جلوی ورودی‌‌ها را ببندید. با پرت کردن کیسه‌‌های آرد به سمت دشمنانتان می‌توانید برای مدتی کورشان کنید. به این ترتیب زمان بیشتری برای شلیک کردن به دشمنانتان که حالا گیج شده‌اند، خواهید داشت.

ترفندهای Resident Evil Village

 • بسیاری از دشمنان به سلاح‌‌هایی مجهز هستند که حتی از حالت عادی هم آسیب بیشتری وارد می‌کنند. اما شما می‌توانند با شلیک به پاهایشان آن‌‌ها را بیندازید و برای خودتان کمی زمان بخرید. یا حتی بهتر، می‌توانید با شلیک به بازوانشان آن‌‌ها را کاملا خلع سلاح کنید.
 • آموزش‌‌های رزمی جدید Ethan به شما کمک می‌کند که علاوه بر سد کردن حملات دشمن، برای لحظه‌ایی جلوی پیشروی آن‌‌ها را بگیرید. تنها باید در هنگام حمله دشمن به جای این که فقط روی گزینه بلاک بزنید، مدت کوتاهی هم آن را نگه دارید. با این کار می‌توانید یک بار دیگر روی دکمه بلاک بزنید تا دشمنتان را به عقب هل بدهید. این طوری به اندازه‌ کافی شوکه می‌شوند تا شما سرشان را هدف بگیرید.
 • یک ترفند Resident Evil Village  که حسابی به کارتان می‌آید مربوط است به هدف‌گیری. اگر در هدف‌گیری دچار مشکل هستید، تنظیمات دوربین و شتاب‌دهنده‌ی هدف را در منوی گزینه‌‌ها تغییر دهید. طبیعتا هر کسی متفاوت است، اما متوجه شدیم اگر تنظیمات را کاملا خاموش کنید، هدف‌گیری صحیح بسیار آسان‌تر می‌شود.

همه جا را بگردید

ترفندهای Resident Evil Village

 •  زرد مهم‌ترین رنگ موجود در Village است. این رنگ اشیای فعال را مشخص می‌کند. علاوه بر آن می‌تواند نشانگر مسیر پیش‌رو، item‌‌ها و مناطق مفید نیز باشد. در نتیجه حسابی چشم‌هایتان را باز کنید. جعبه‌‌های قابل شکستن، نردبان‌‌ها، کلید‌‌ها و حتی قفس پرندگان می‌توانند رگه‌‌هایی از رنگ زرد داشته باشند. اگر دیدید که روی زمین یک طناب زردرنگ افتاده است، ممکن است شما را به سمت برکه‌‌ راهنمایی کند که می‌توانید آن‌جا ماهی بگیرید.

از فضای Inventory Space بیشترین استفاده را ببرید

دیگر نگران کلیدها نباشید.

 • در این بازی، عملکرد Inventory کمی با بازی‌‌های قبلی Resident Evil فرق می‌کند. هرچند که از نظر طراحی به RE 4 شباهت دارد، اما دیگر لازم نیست نگران گم شدن کلید‌‌ها یا قاطی شدن مواد اولیه باشید. با توجه به این نکته، هر باروت، گیاه دارویی یا منبع دیگری را که می‌بینید، بردارید. اگر نگرانید که فضای ذخیره‌سازی‌تان تمام شود، تنها لازم است تا زمانی که لازم به بهبود یافتن داشتید صبر کنید، یا اینکه جایی وسایل را خالی کرده شروع کنید به ساخت و ساز.

ترفندهای Resident Evil Village

 • حالا که حرف از مدیریت Inventory شد، باید بدانید که جلوتر هفت‌تیر‌‌ها و تفنگ‌‌های شکاری دیگری پیدا می‌کنید که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید. اگر یک اسلحه را به دیگری ترجیح می‌دهید، آن را به شخصیت The Duke بفروشید تا هم پول خوبی گیرتان بیاید هم کمی فضا آزاد کنید. اگر از قبل اسلحه را کمی ارتقا داده باشید، The Duke حاضر است پول بیشتری به شما بپردازد.
 • جدای از این، اگر می‌خواهید هفت‌تیر یا تفنگ شکاری اضافه‌ را بفروشید یادتان باشد گلوله‌ها را هدر ندهید. قبل از این که بروید سراغ اسلحه بعدی، ابتدا تمام خشاب اول را استفاده کنید. تک تک گلوله‌‌های شما مهم هستند!
 • یکی از چیز‌هایی که فضای Inventory را اشغال می‌کند، گوشت حیوانات و ماهی‌‌ها است که بعد از مدتی جمع‌آوری می‌کنید. اگر به اندازه کافی مواد اولیه داشته باشید می‌توانید آن‌ها را به The Duke بدهید. در عوض می‌توانید از او به‌روزرسانی‌‌های دائمی دریافت کنید. خبر خوب این است که لازم نیست همه مواد اولیه را یک جا به او بدهید؛ پس متناوبا گوشت‌‌ها را به او تحویل بدهید تا فضا آزاد کنید.

از ارزش واقعی گنج‌هایتان مطلع باشید

 • در Village گنجینه‌‌های زیادی یافت می‌شوند. ابتدا باید مطمئن شوید که آن‌‌ها را خوب واررسی کرده‌اید. گاهی وقت‌‌ها می‌توان گنجینه‌‌ها را ترکیب کرد تا قیمتشان چند برابر شود. پس ارزشش را دارد که تا یافتن قطعه بعدی صبر کنید. بعد از ترکیبشان، می‌توانید آن‌‌ها را به عنوان یک Item  گران‌تر بفروشید.

 • بعضی از گنجینه‌‌ها سخت‌تر از بقیه پیدا می‌شوند، پس مطمئن شوید که اطرافش را به خوبی واررسی کرده‌اید. اگر روی یک دیوار یا سقف نقاط درخشانی دیدید، به آن شلیک کنید تا بتوانید کریستال‌‌های گران‌بها را جمع‌آوری کنید. به علاوه می‌توانید گوش‌هایتان را تیز کنید تا صدای قیژقیژ قفس پرندگان را که در باد تکان می‌خورند، بشنوید.  بعد به آن‌‌ها شلیک کنید تا از روی درخت‌‌ها بیفتند پایین.

از مدت اقامتتان در Village لذت ببرید

ترفندهای Resident Evil Village

 • در طی زمان ماجراجویی، بار‌ها به Village برخواهید گشت؛ اما هر دفعه دهکده، حداقل اندکی از دفعه قبل متمایز خواهد بود. حتما به مناطقی که قبلا در آن‌‌ها گشته‌اید سر بزنید تا دشمنان، حیوانات و مسیر‌‌های سفر جدیدی که قبلا آن جا نبوده‌اند را پیدا کنید.

 • برخلاف بیشتر‌ بخش‌های Village، یک سری‌بخش ‌های مشخصی از بازی بسته شده‌اند که به دلایل مختلف، دیگر نمی‌توانید به آن‌ها بازگردید. بعضی‌‌ها کوچک هستند، مثل خانه Luiza در دهکده؛ بعضی دیگر می‌توانند شامل مناطق بسیار وسیع‌تری باشند. از آن جایی که نمی‌خواهیم بازی را اسپویل کنیم از آن‌‌ها در این جا نام نمی‌بریم. اما به خاطر داشته باشید که قبل از ترک یک منطقه برای آخرین بار آن را بگردید تا اگر گنجینه پنهانی باقی مانده، آن را پیدا کنید؛ وگرنه ممکن است یک سری غنائم بسیار عالی را برای همیشه از دست بدهید.

با دانستن این نکات ساده اما کاربردی، راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر بازی کنید. امیدواریم از خواندن ترفندهای Resident Evil Village لذت برده باشید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “ترفندهای Resident Evil Village”

 1. shahab گفت:

  عالی و کاربردی بود ممنونم❤️

  ۲ ۰