آپدیت جدید Returnal

آپدیت جدید Returnal امکان pause کردن بازی میان سیکل‌ها را فراهم می‌کند

توسط محسن شجاعی در ۴ آبان ۱۴۰۰ , ۲۱:۲۷

استودیو Housemarque، پس از چندین ماه کشمکش و بررسی جوانب مختلف، بالاخره در آپدیت جدید Returnal امکان pause کردن بازی و خروج از آن را میان یک سیکل فراهم کرد. این بدین معناست که مخاطبان می‌توانند حتی پس از خاموش و روشن کردن دستگاه نیز یک سیکل را از میانه آن سر بگیرند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

یکی از بزرگ‌ترین سورپرایزهایی که سونی برای طرفداران و خریداران PS5 داشت، بازی انحصاری Returnal، محصول استودیو Housemarque بود. این بازی روگ لایک مورد تحسین مخاطبان و استقبال مخاطبان قرار گرفت و توانست سونی را مجاب کند که تیم سازنده بازی را به جمع خانواده پلی استیشن، ملحق کند. البته تمامی این ویژگی‌ها به معنای بی عیب بودن بازی نیست و نارضایتی‌ها و انتقاداتی نیز درباره بازی وجود دارد، بزرگ‌ترین آن‌ها مشکل عدم امکان pause یا ذخیره کردن بازی میان Stageهای مختلف بازی بود. تنها راه ادامه دادن یک سیکل بدون از دست دادن پیشرفت‌های قبلی، روشن نگه داشتن دائمی کنسول بود.

تیم سازنده بارها اعلام کرد برنامه‌ای برای رفع این موضوع ندارد و این را یکی از ویژگی‌های سبک بازی می‌دانست. بالاخره پس از چندین ماه کشمکش و بررسی جوانب مختلف، بالاخره Housemarque در تازه‌ترین پست PlayStation Blog اعلام کرد در آپدیت جدید Returnal امکان pause کردن بازی و خروج از آن و حتی خاموش کردن کنسول و ادامه دادن سیکل فعلی فراهم می‌شود. البته این تمامی ویژگی‌هایی جدید آپدیت ۲.۰ نیست و حالت Photo Mode نیز با این آپدیت به بازی اضافه می‌شود.

البته سازندگان تاکید کردند تمامی داده‌های ذخیره شده روی دستگاه برای حفظ سیکل، پس از unpause کردن بازی، پاک می‌شود و این به معنای سیو شدن نیست.

Returnal هم اکنون به صورت انحصاری روی کنسول PS5 در دسترس است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: