فیلم Dune صدر نشین جدول باکس آفیس شد

فیلم Dune صدر نشین جدول باکس آفیس شد

توسط علیرضا قطبی در ۳ آبان ۱۴۰۰ , ۰۴:۴۰

فیلم حماسی و علمی تخیلی “Dune” به کارگردانی دنیس ویلنوو فراتر از سطح انتظارات ظاهر شد و در هفته اول نمایش خود با فروش ۴۰.۱ میلیون دلار، جایگاه اول را در گیشه داخلی باکس آفیس به دست آورد. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه باشید.

این رکورد بهترین شروع برای فیلم جدید برادران وارنر است که همزمان روی شبکه HBO Max نیز به نمایش درآمد. پیش‌بینی‌های اولیه فروش این فیلم را در حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون دلار تخمین زده بودند. پس از فروش ۱۳.۷ میلیون دلاری در روز جمعه، فروش فیلم “Dune” ۲۲ درصد کاهش یافت.

این فیلم در گیشه بین المللی در این هفته ۸۷.۵ میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش خود را در گیشه جهانی به ۲۲۰.۷ میلیون دلار رساند. در هر حال با توجه به هزینه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری که صرف ساخت و تبلیغ این فیلم شده، فروش Dune باید خیلی بیشتر از این رقم باشد. اگرچه کاملاً بدیهی است که انتشار فیلم روی شبکه HBO Max به میزان فروش آن در گیشه آخر هفته لطمه زده است. به نقل از سایت کامینگ‌سون امید این است که با تبلیغ دهان به دهان و کاندید شدن فیلم برای دریافت جایزه، فروش فیلم “تلماسه” از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رود. اما در چشم انداز فعلی باکس آفیس، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

نکته قابل ذکر است این است که ۵۰ درصد از فروش فیلم “تلماسه” حاصل نمایش آن در آی‌مکس، سینما دالبی، پی‌ال‌اف، دی-‌باکس و سینما سه بعدی است. این فیلم حماسی از نمایش خود در ۴۰۴ سالن آی‌مکس در ایالات متحده، ۹ میلیون دلار درآمد کسب کرد و رکورد فروش آن در گیشه جهانی به ۱۷.۸ میلیون دلار افزایش یافت.

فیلم ترسناک “هالووین می‌کشد” در دومین هفته نمایش خود در آخر هفته با ۱۴.۵ میلیون دلار فروش، کاهشی ۷۱ درصدی را تجربه کرد. این فیلم در مجموع،  ۷۳.۱ میلیون دلار در گیشه داخلی و ۹۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

آخرین فیلم جیمز باند با بازی دنیل کریگ، “زمانی برای مردن نیست” در این هفته ۱۱.۹ میلیون دلار دیگر فروش داشت (۵۰%-)، این فیلم پس از گذشت سه هفته از نمایش خود، تاکنون ۱۲۰ میلیون دلار در گیشه داخلی فروش داشته است. درگیشه جهانی نیز این فیلم موفق شد فروش خود را ۵۲۵ میلیون دلار برساند با اینحال تا شکستن رکورد فیلم وین دیزل که ۷۱۶ میلیون دلار از نمایش جهانی خود به دست آورد، فاصله زیادی دارد. این رقم همچنین از فیلم قبلی جیمز باند، “شبح” که ۸۸۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش داشت کمتر است البته این رکورد مربوط به پیش از شروع همه گیری ویروس کرونا است.

فروش فیلم “ونوم: بگذارید کارنیج بیاید” در این هفته به مرز ۲۰۰ میلیون دلار نزدیک شد و در گیشه جهانی به ۳۵۰ میلیون دلار رسید. از عناوین دیگری که در این هفته روی پرده سینما رفتند می‌توان به فیلم گزارش فرانوسوی به کارگردانی وس اندرسون اشاره کرد که از فروش خود در ۵۲ سالن ۱.۳ میلیون دلار به دست آورد. انیمیشن “ران اشتباه رفته است” به تهیه‌کنندگی استودیو دیزنی و قرن بیستم از نمایش خود در ۳۵۶۰ سالن سینما ۷.۳ به دست آورد و در جایگاه هفتم قرار گرفت.

۱۰ فیلم برتر جدول باکس آفیس هفته

۱- فیلم “Dune” با فروش کلی ۴۰.۱ میلیون دلار

۲- فیلم “Halloween Kills” با فروش کلی ۷۳.۱ میلیون دلار

۳- فیلم “No Time To Die” با فروش کلی ۱۲۰ میلیون دلار

۴- فیلم “Venom: Let There Be Carnage” با فروش کلی ۱۸۱.۸ میلیون دلار

۵- فیلم “Ron’s Gone Wrong” با فروش کلی ۷.۳ میلیون دلار

۶- فیلم “Addams Family 2” با فروش کلی ۴۸.۳ میلیون دلار

۷- فیلم “The Last Duel” با فروش کلی ۸.۵ میلیون دلار

۸- فیلم “Shang-Chi” با فروش کلی ۲۲۱ میلیون دلار

۹- فیلم “The French Dispatch” با فروش کلی ۱.۳ میلیون دلار

۱۰- فیلم Met Opera: Fire Shut Up in My Bones” “ با فروش کلی ۶۱۰ هزار دلار

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: