بازی های انحصاری پلی استیشن

شان لیدن: سونی هرگز بازی های انحصاری پلی استیشن را هم زمان برای کنسول و PC عرضه نمی‌کند

توسط محسن شجاعی در ۱۳ مهر ۱۴۰۰ , ۱۵:۳۴

رئیس سابق برند Playstation معتقد است با توجه به سیاست‌های سونی امکان ندارد این کمپانی بازی های انحصاری پلی استیشن را در یک زمان برای کنسول‌های خود و PC عرضه کند. این کاری است که مایکروسافت سال‌ها است مشغول به آن است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

شاید کم‌تر کسی انتظارش را داشت اما، سونی مدتی است سیاست جدیدی را آغاز کرده که از طریق آن محصولات استودیوهای فرست پارتی خود را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز منتشر می‌کند. البته عناوینی که از عرضه آن‌ها روی پلی استیشن بیش از یک سال گذشته باشد. بازی‌هایی نظیر Horizon Zero Dawn و Days Gone از بازی‌هایی هستند که روی پلتفرم استیم در دسترس هستند و آنچارتد ۴ نیز تازه‌ترین بازی انحصاری سونی است که قرار است در آینده راهی PC شود. دلیل این موضوع نیز مشخص است با بالا رفتن تعداد نصب‌های یک بازی و جامعه طرفداران آن، ارزش آی‌پی بیشتر می‌شود و نتیجتا افراد بیشتر برای تجربه دنباله بازی محبوب خود رو به پلتفرم سونی می‌آورند.

آقای شان لیدن، رئیس سابق برند پلی استیشن اخیرا با کانال What’s Up PlayStation در یوتیوب مصاحبه‌ای داشته که در آن درباره احتمال عرضه هم زمان بازی های انحصاری پلی استیشن برای کنسول و PC صحبت کرده‌است. آقای لیدن می‌گوید با توجه به استراتژی حال حاضر سونی چنین امری ممکن نیست، مگری سونی یک بازنگری اساسی در نگرش خود داشته باشد:

راستش چنین چیزی را محال می‌دانم. البته هیچ جیز غیر ممکن نیست اما، استراتژی که زمانی که من در سونی بودم، روی آن کار می‌کردیم این بود که مشتریان جدیدی را جذب خود کنیم. ما باید سمت آن‌ها برویم زیرا آن‌ها ظاهرا قصد ندارد سمت ما بیایند. ما باید راهی به خانه آن‌ها باز کنیم تا آن‌ها به سراغ ما بیایند، نه اینکه ما زمین بازی خود را تغییر دهیم. خب بهترین راه برای جلب نظر آن‌ها چیست؟ یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های خود را که ۱۸ الی ۲۴ ماه از عرضه آن گذشته را برمی‌دارم بدون اینکه به فروش آن روی کنسول‌ها صدمه زده باشم و آن را در اختیار کاربران PC قرار می‌دهم تا گوشه کوچکی از چیزی که در احتیارشان نیست را تجربه کنند.

ظاهرا این استراتژی تا کنون جواب داده و مطابق آمار افراد زیادی مشغول تهیه PS5 هستند تا Horizon Forbidden West تجربه کنند و بدون شک عرضه نسخه اول روی PC در رشد هایپ برای تجربه Forbidden West موثر بوده‌است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: