سخنان سازنده بازی Kena: Bridge of Spirits

سخنان سازنده بازی Kena: Bridge of Spirits درباره پشت‌صحنه طراحی کاراکتر Kena

توسط آشنا علی‌پور در ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ , ۰۲:۱۴

اخیراً سازنده بازی Kena: Bridge of Spirits  در مصاحبه‌ای درباره فرآیند طراحی شخصیت‌های بازی به‌ویژه Kena سخن گفته‌ است. برای اطلاع از محتوای این مصاحبه با دنیای بازی همراه باشید.

خوش‌بختانه همچنان قرار است بازی Kena: Bridge of Spirits به موقع منتشر شود. این درحالی است که تاریخ عرضه بسیاری از بازی‌ها به تعویق افتاده است؛ از Dying Light 2 Stay Human گرفته که در فوریه ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد تا بازی Battlefield 2042 که ممکن است حتی دیرتر روانه بازار شود. اخیرا سازنده بازی در مورد شخصیت Kena صحبت‌هایی کرده و توضیح داده است که چطور شد مقاله‌ای درباره این بازی روی PlayStation Blog قرار گرفت. شخصی به نام Wanchana “Vic” Intrasombat طراحی‌های اولیه این شخصیت را انجام داده بود. وی «یکی از دست‌اندرکارانی بود که در پروژه‌های تجاری قبلی با ما همکاری داشت و این بار، فرصتی بود که کار را کاملاً از صفر انجام دهد؛ به‌راحتی می‌توان ردپایی از جهان‌بینی ناب و دوست‌داشتنی او را در شخصیت Kena مشاهده کرد.»

هرچند که در ابتدا شخصیت Kena خیلی جوان‌تر بود، اما سازنده بازی حس می‌کرد که وظایف او به عنوان یک Spirit Guide تجربه بیشتری می‌طلبد. برای همین بعداً سن او را تغییر دادند تا بالغ‌تر باشد. اولین بار Rodrigo Gonçalves تصویر سه‌ بعدی Kena را ساخت. «Rodrigo ابتدا یک نمونه آزمایشی ساخت که در ادامه، پیوسته آن را تصحیح می‌کرد. Rodrigo برای پرداختن به جزئیاتی مثل مو‌های Kena از ترفند‌ها و تجربه‌هایی بهره برد که در دنیای واقعی وجود دارند. به علاوه در این پروژه Carlos Ortega نیز با ما همکاری داشت. Carlos برای طراحی‌های سه بعدی زیبا و تمیزش مشهور است.»

تیم طراحی کمپانی Ember Lab به خوبی متوجه بود که هرچه بازی بزرگتر باشد، طراحی حالت صورت Kena به کار و دقت بیشتری احتیاج خواهد داشت. از آن‌جایی که عملکرد و نحوه حرکت Kena بیانگر هویت اوست، میمک‌های صورتش باید «عمق بیشتر و طیف گسترده‌تری» داشته باشد. در بخش دیگری از سخنان سازنده بازی Kena Bridge of Spirits می‌خوانیم که: «در اثنای بازی انیمیشن‌های متنوعی اجرا می‌شود. بدین‌ ترتیب مجموعه‌ای از میمیک‌های مختلف صورت و جزئیات دیگری مثل حرکات دست و حالات مو برای این شخصیت ارائه می‌شود. با این کار انیمیشن‌های بازی سریع‌تر و بهتر اصلاح شدند و یکپارچگی محتوا حفظ  شد. به علاوه، هویت و روحیه شخصیت Kena هم از ابتدا تا انتها باثبات باقی ماند.»

به‌تبع آن، با این استراتژی روی حرکت مو‌ها و لباس کاراکتر کار زیادی صورت گرفت. با این حساب عنصر باد در طراحی بازی اهمیت زیادی پیدا کرد. در این بازی، باد « صرفاً المان دیگری است برای این که حس زندگی در یک روستای پر از ارواح، یا‌ ایستادن روی قله یک کوه واقعی‌تر به نظر برسد.» هرچند که جنبه فیزیکی هر کاراکتر روی هویت آن تأثیر می‌گذارد، در مورد Kena  پویانمایی «تک‌تک ابعاد شخصیتی»‌ این کاراکتر با دست و با توجهی ویژه صورت گرفت.

بازی Kena: Bridge of Spirits در تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) برای کنسول‌های بازی PS5 و PS4 و از طریق Epic Games Store برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. نظر شما در مورد سخنان سازنده بازی Kena Bridge of Spirits چیست؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: