پلی استیشن 5 و سوییچ صدرنشین جدول NPD در ماه جولای

پلی استیشن ۵ و سوییچ صدرنشین جدول NPD در ماه جولای

توسط مهتاب جهاندار در ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۲:۳۵

در ماه ژوئن بود که کنسول ایکس باکس سری ایکس توانست در ایالات متحده از پلی استیشن ۵ پیشی بگیرد. حال براساس داده منتشر شده از سوی NPD، پلی استیشن ۵ باری دیگر در جولای صعود داشته است. با دنیای بازی همراه باشید.

طبق داده NPD، دو کنسول نینتندو سوییچ و پلی استیشن ۵ سونی توانستند صدرنشین جدول NPD در ماه جولای ۲۰۲۱ باشند. این نشان می‌دهد بر تعداد طرفداران دو کنسول افزوده شده و محبوبیت فروشی هم پیدا کردند.

به گفته گروه NPD، کنسول PS5 از نظر درآمد حاصل از فروش بهترین کنسول در ماه جولای برای بازار ایالات متحده بود. اما در بحث میزان تعداد فروش، کنسول نینتندو سوییچ موفق شد پرفروش‌ترین کنسول ماه جولای NPD باشد.

البته چنین آماری منطقی بوده زیرا محصول سونی قیمت بالاتری داشته و بدیهی بوده میزان فروش سوییچ هم به مراتب بالاتر باشد. گذشته از آن سوییچ برخی عناوین جذاب را داشته که طرفداران آن را دوچندان کرده است.

در همین بین، هزینه‌های سخت افزاری در جولای ۲۰۲۱ نسبت به جولای ۲۰۲۰ با افزایش ۹۰ درصدی رو به رو شد و به ۳۲۳ میلیون دلار رسید که بالاترین رقم کل ماه جولای ۲۰۰۸ تا جولای فعلی بوده که به ۴۴۷ میلیون دلار رسیده است. هزینه‌های سخت افزاری سالانه تا سال ۲۰۲۱ در حال حاضر ۲.۷ میلیارد دلار بوده که ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با تمام این اوصاف باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا پلی استیشن ۵ همچنان به صدرنشینی در NPD ادامه می‌دهد یا اینکه باید انتظار صدرنشینی کنسول‌های دیگری را در طی ماه‌های آینده داشته باشیم. پیش بینی می‌شود بزودی سونی کنسول جدیدی از سری PS5 را معرفی کند که مشخصات چندان متفاوتی نخواهد داشت و شاید از نظر طراحی کمی اختلاف داشته باشد.

در اخباری مرتبط میزان فروش این کنسول نسل نهمی سونی به ۱۰ میلیون واحد رسیده که با عرضه از اواخر ۲۰۲۰ تاکنون رقم قابل توجهی است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: