استراتژی سونی در صنعت گیم

اسپنسر: ما به دنبال تقلید از استراتژی سونی در صنعت گیم نیستیم

توسط محسن شجاعی در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۵:۳۵

آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی مایکروسافت اخیرا در مصاحبه‌ای درباره آینده سرویس گیم پس و بازی‌های انحصاری برند ایکس باکس صحبت کرده‌است. به گفته وی آن‌ها به کپی برداری از استراتژی سونی در صنعت گیم مبنی بر خلق بازی‌های AAA انحصاری نیستند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

بدون شک از زمانی که آقای اسپنسر زمامدار برند ایکس باکس شده، وضعیت این برند و پلتفرم‌های آن را دگرگون کرده‌ و بار دیگر مخاطبان صنعت گیم جذب مایکروسافت و سرویس‌ها و خدمات آن شده‌اند. بنابراین دیدگاه‌ها و نظرات وی و تیم‌اش همواره مورد توجه است. ایشان اخیرا مصاحبه‌ای با وبسایت Gamesradar داشته که در آن درباره آینده سرویس گیم پس و به طورکلی آینده مایکروسافت در صنعت گیم صحبت کرده‌است. آقای اسپنسر می‌گوید ایکس باکس به دنبال کپی کردن شیوه‌های رقبا برای کسب موفقیت نیست.

ایشان ضمن ادای احترام به رقبا (نینتندو و سونی) و شیوه‌های آن‌ها، گفت او و تیمش قصد دارند روش‌های خود را پی بگیرند و به دنبال تقلید استراتژی سونی در صنعت گیم نیستند.

استراتژی ما این نیست که یک نسخه دیگر از چیزی باشیم که اکنون وجود دارد. برخی مواقع من تحت فشار قرار می‌گیرم و دائما از من می‌پرسند پس چرا شبیه فلان بازی در پلتفرم شما وجود ندارد. ما سال‎‌های زیادی است که در این صنعت فعال هستم و احترام زیادی برای تمام کسانی که مشغول تولید محصولات روی هر پلتفرم هستند، قائل هستم ولی به نظرم بهتر است ما کار کنیم که دیگران تا به حال انجام نداده‌اند. ما نمی‌خواهیم یک نسخه قرمز از چیزی باشیم که آبی و سبز آن در حال حاضر وجود دارد. اسم این کار خلاقیت نیست، آن‌ هم در صنعتی که به خلاقیت شهره است.

آقای اسپنسر چندی پیش گفته بود او کاملا به تمامی استودیوهای زیر مجموعه آزادی عمل داده تا هر آنچه که دوست دارند تولید کنند.
نظر شما درباره گفته‌های آقای اسپنسر چیست؟ در بخش نظرات با دنیای بازی همراه شوید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: