نرخ فریم در Steam Deck

صفحه‌های نمایشگر بزرگ باعث ارتقا نرخ فریم در Steam Deck نمی‌شوند

توسط محسن شجاعی در ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۷:۰۴

به گفته مسئولان ولو اتصال کنسول دستی آن‌ها به صفحه‌های نمایشگر بزرگ‌تر و با کیفیت‌تر باعث نمی‌شود نرخ فریم در Steam Deck چندان تغییر کند و نباید از آن انتظار پیشرفت گرافیکی شگرفی را داشت. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

از زمانی که ولو از کنسول دستی خود رونمایی کرده، مخاطبان و رسانه‌های گیمینگ از جنبه‌های مختلفی استیم دک را با کنسول هبریدی شرکت نینتندو مقایسه کرده‌اند. از ظاهر و رنگ طراحی گرفته تا کنترلرها و کیفیت اجرای بازی‌ها روی حالت دستگاه یا خانگی. یکی از ویژگی‌های جالب توجه کنسول نینتندو سوییچ تفاوت میان کیفیت اجرای بازی‌ها در حالت دستی و متصل به نمایشگر است و بنابراین طرفداران پرسیدند که مورد مشابهی در کنسول ولو نیز برقرار است یا خیر. پاسخ این پرسش شایذ برای آن دسته از طرفدارانی که علاقه‌مند به اجرای بازی‌ها در بالاترین کیفیت هستند، خوشایند نباشند.

نرخ فریم در Steam Deck در حالت دستی سی فریم بر ثانیه است و در ضعیف‌ترین حالت خروجی رزولوشن آن حدود ۸۰۰p خواهد بود. چنانچه این دستگاه به یک نمایشگر بزرگ‌تر متصل شود، بسته به توانایی خروجی آن نمایشگر رزولوشن بازی ارتقا می‌یابد اما، ظاهرا نباید از آن توقع چندانی برای ارتقا نرخ فریم داشت. آقای گرگ کومر (Greg Coomer)، یکی از طراحان استیم دک نیز در مصاحبه‌ای با وبسایت PC Gamer ضمن اشاره به این نکته، گفت:

در زمان طراحی دستگاه این موضوع [ارتقا نرخ فریم در حالت خانگی] جزو اولویت‌های ما نبود. ایده ما این بود که نباید میان حالت دستی و متصل چندان تفاوتی وجود داشته باشد.

کامپیوتر دستی استیم دک دسامبر سال میلادی جاری در سراسر دنیا عرضه می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: