سونی قطعات کافی را برای پاسخگویی به تقاضا پلی استیشن ۵ تامین کرده است

توسط مهتاب جهاندار در ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۷:۵۰

شرکت سونی در اوایل عرضه کنسول پلی استیشن ۵ با مشکل تامین قطعات برای پاسخگویی به تقاضا بالا این کنسول مواجه بود اما گویی در حال حاضر مسئله موردبحث رفع شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

در نوامبر گذشته بود که فروش پلی استیشن ۵ آغاز شد و تاکنون نیز به رقم فروش ۱۰ میلیون دستگاهی رسید که نقطه عطفی برای سونی بود. در ابتدا به دلیل کمبود جهانی پردازنده که این مسئله بیشتر شرکت‌ها همچون مایکروسافت را هم با مشکل رو به رو کرد، میزان عرضه را با محدودیت همراه کرد.

سونی پیش بینی کرده در سال مالی جاری بتواند ۱۴.۸ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ به فروش برساند و در این بین قطعات کافی را برای پاسخگویی به تقاضا پلی استیشن ۵ را تامین کرده است. سال جاری مالی از ۳۱ مارس ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ را دربرمی‌گیرد.

اخیرا هیروکی توتوکی مدیر مالی سونی در گزارش مالی اعلام کرد که سونی برای پاسخگویی به تقاضا پلی استیشن ۵، قطعات کافی برای تولید را تامین کرده است. بنابراین در سال مالی جاری شرکت ژاپنی با مسئله محدودیت قطعه رو به رو نیست. هیروکی توتوکی افزود که با وجود کمبود تراشه نیمه هادی در جهان، سونی با برنامه‌هایی در این راستا به مقابله با آن پرداخته و قطعات لازم برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد.

از ۱۴.۸ میلیون دستگاهی که سونی تا مارس ۲۰۲۲ قرار است عرضه کند، ۲.۳ میلیون آن به فروش رسید. در اوایل سال جاری بسیاری پیش بینی کردند کمبود تراشه نیمه هادی تا سال ۲۰۲۲ ادامه دارد و حتی تا سال ۲۰۲۳ هم احتمال ادامه آن وجود دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: