فیلم Jungle Cruise

فیلم Jungle Cruise صدر نشین جدول باکس آفیس شد

توسط علیرضا قطبی در ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۶:۲۲

به لطف اکران فیلم “Jungle Cruise” با بازی دوئین جانسون و امیلی بلانت ؛ می‌توان گفت که گیشه‌های سینما، تقریباً آخر هفته خوبی را سپری کردند. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه باشید.

این فیلم که بر اساس یکی از بازی‌های تفریحی دیزنی‌لند، به همین نام ساخته شده در آخر این هفته  ۳۴.۲ میلیون دلار در آمریکای شمالی ، ۲۷.۶ میلیون دلار در گیشه جهانی  و ۳۰ میلیون دلار فروش در شبکه دیزنی پلاس فروش داشت که در مجموع رکورد فروش کلی آن را در افتتاحیه به ۹۰ میلیون دلار رساند.

این رقم تقریباً نزدیک به فروش فیلم دیگر جانسون، “رمپیج” است که سال ۲۰۱۸، در افتتاحیه خود، ۳۵.۷ میلیون دلار فروش داشت. به عبارت دیگر، با تمامی موانع و مشکلاتی که به دلیل همه‌گیری کرونا گریبان‌گیر گیشه‌های سینما شده، مشخص است که خانواده ها هنوز حاضرند برای تماشای جدیدترین عناوین به سینما بروند.

با  این همه برخی از فعالان سینما از افتتاحیه فیلم “Jungle Cruise” هیجان زده نیستند، به گزارش سایت ددلاین این رکورد فروش در مقایسه با بودجه ۳۶۲ میلیون دلاری که صرف ساخت آن شده (از جمله هزینه های توزیع و بازاریابی)، رقمی بسیار کم‌رنگ است، حال سوال اصلی این است که آیا این فیلم در ماه آگوست نیز می‌تواند به فروش خوب خود ادامه دهد یا اینکه افتی شدید را همچون فیلم  “بیوه سیاه” و “هرج و مرج فضایی” تجربه خواهد کرد مشکلی که بسیاری علت آن را نمایش همزمان این دو فیلم در شبکه‌های HBO Max و دیزنی پلاس عنوان کرده‌اند.

در جایگاه سوم فیلم “شوالیه سبز” از استودیو A24 با ۶.۷۸ میلیون دلار فروش از نمایش خود در ۲.۷۹۰ سالن سینما رکورد فیلم ترسناک “میدسامر” را در سال ۲۰۱۹ شکست. فیلم “استیل‌واتر” با بازی مت دیمون با ۵.۱ میلیون دلار فروش از نمایش خود در ۲۵۳۱ سال سینما در جایگاه چهارم قرار گرفت که رقمی مطابق انتظار استودیوی فوکس فیچرز است.

در جایگاه‌های پایین‌تر فیلم “اولد” و “چشمان مار“، در هفته دوم نمایش خود با افت قابل توجهی در فروش خود روبه‌رو شدند. فیلم “اولد” با ۶.۷۶ میلیون دلار فروش و پیش درآمد “جی آی جو” با  فروش ۴ میلیون دلار به ترتیب کاهش ۶۰%  و ۷۰%  را در فروش تجربه کردند. در مجموع، آخرین فیلم دلهره‌آور شیامالان از نمایش ده روز خود ۳۰.۶ میلیون دلار و فیلم “چشمان مار” ۲۲.۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: