شرکت Activision Blizzard

اعتصاب کارمندان شرکت Activision Blizzard به دلیل شرایط کاری

توسط امیر جهرمی در ۷ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۳:۱۴

گروهی از کارمندان شرکت Activision Blizzard روز چهارشنبه اعتراض رسمی خود نسبت به اقدامات تبعیض‌آمیز و آزار و اذیت جنسی کارمندان را برگزار کردند. با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت اکتیویژن بلیزارد اخیراً درگیر پرونده قضایی با وزارت اشتغال و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DEFH) است که اخیراً علیه این شرکت به اجرا درآمده است. این پرونده به دلیل آزار و اذیت و تبعیض جنسی گسترده و مداوم (از جمله موارد دیگر) شکل گرفته است. خود این شرکت با پاسخ‌های مبهم منجر به خشم بیشتر شده است، تا جایی که هزاران کارمند اکتیویژن بلیزارد اخیراً نامه‌ای به رئیس شرکت نوشتند و از پاسخ‌های فوق انتقاد کردند و خواستار بهبود شرایط کار شدند.

به دنبال آن، همانطور که Kotaku گزارش داد، گروهی از کارمندان Blizzard Entertainment قصد یک اعتراض رسمی را در قالب یک پیاده روی انجام دادند. روز گذشته، برخی از کارمندان یک رویداد اعتراضی به نام Activision Blizzard Walkout for Equality را تقریباً از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر برگزار کردند. این درحالی است که سایر کارکنان به دلیل ملاحظات COVID-19 به صورت مجازی در آن شرکت کردند.

یک بیانیه نیز توسط گروهی که این پیاده‌روی را سازماندهی می‌کرد به مدیریت شرکت Activision Blizzard ارسال شده است. در این بیانیه آمده است: «به عنوان کارمندان فعلی اکتیویژن بلیزارد، ما در حال برگزاری یک پیاده‌روی هستیم تا از تیم رهبری اجرایی بخواهیم با ما در مورد خواسته‌های زیر همکاری کنند، تا شرایط کارکنان شرکت، به ویژه زنان و زنان رنگین پوست و سایر گروه‌ها بهبود یابد.»

خواسته‌های مطرح شده به شرح زیر است:

۱. پایان وجود بندهای اجباری در کلیه قراردادهای کارمندان حال و آینده. بندهایی که از سواستفاده‌کنندگان محافظت کرده و توانایی قربانیان برای جبران خسارت را محدود می‌کند.

۲. اتخاذ سیاست‌های جذب، مصاحبه، استخدام و ارتقاء رتبه جهت بهبود احترام و برابری در بین کارمندان در تمام سطوح. شیوه‌های فعلی باعث شده است زنان، به ویژه زنان رنگین پوست و گروه‌های دیگر که در معرض تبعیض جنسیتی هستند، در مقایسه با مردان برای موقعیت‌های شغلی جدید استخدام نشوند.

۳. انتشار اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد(از جمله کمک‌های مالی ویژه و تقسیم سود) کارمندان از هر جنس و نژاد در شرکت. شیوه‌های فعلی باعث شده است تا گروه‌های فوق‌الذکر حقوق و مزایایی عادلانه نداشته باشند.

۴- وجود یک کارگروه کاربلد به منظور حسابرسی در ساختار گزارشات ABK، بخش منابع انسانی و کارکنان اجرایی‌. باید بدانیم چگونه سیستم‌های فعلی نتوانسته‌اند از آزار و اذیت کارکنان جلوگیری کنند و راه حل‌های جدیدی برای حل این مسائل ارائه دهند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: