رئیس سابق پلی استیشن معتقد است سرویس Game Pass در دراز مدت نمی‌تواند موفق باشد

توسط محسن شجاعی در ۶ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۶:۱۲

به گفته آقای شان لیدن (Shawn Layden)، رئیس سابق پلی استیشن، با توجه به بودجه‌های سنگین ساخت بازی‌های AAA و اشتراک بسیار ناچیز ماهانه Game Pass، این سرویس نمی‌تواند به این شیوه در آینده ادامه دهد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.از زمان انتشار سرویس Xbox Game Pass سیاست‌های مایکروسافت در قبال انتشار بازی‌ها به طور کلی تغییر یافته‌است. بدون شک این سرویس پیشرو در ایده سرویس‌های اشتراکی برای تجربه بازی‎‌های نیست اما، اولین سرویسی است که توانسته در چنین ابعاد و اندازه‌ای رشد کند. از دیدگاه مخاطبان این سرویس یک موهبت بزرگ است. بازی‌های متنوع دائما در حال اضافه شدن به سرویس هستند و بسیاری از بازی‌های AAA بویژه بازی‌های مایکروسافت ناشر آن‌ها است، از همان روز اول عرضه در اختیار مشترکین این سرویس قرار می‌گیرند. با تمام این تفاسیر این سرویس هنوز در ابتدا مسیر خود قرار دارد و نمی‌توان با قاطعیت در مورد پایداری آن در آینده اظهار نظر کرد. موضوعی که رئیس سابق پلی استیشن نیز نبست به آن مردد است.

آقای شان لیدن (Shawn Lyden) اخیرا با وبسایت GamesIndustry مصاحبه‌ای انجام داده و درباره جنبه‌ها و بخش‌های مختلف صنعت گیم و شرایط حال حاضر آن سخن گفته‌است. زمانی که بحث بر سر سرویس اشتراکی Xbox Game Pass مطرح شد، آقای لیدن اعلاک کرد وی در مورد پیداری و ثبات قدم این سرویس در آینده تردید دارد، زیرا که بودجه‌ برای ساخت بازی‌های بزرگ و AAA بسیار سنگین هستند و هزینه اشتراک ماهانه این سرویس نیز بسیار ناچیز است و در نتیچه این تناقض برای مایکروسافت دردسر ساز خواهد بود.

مسلما آقای لیدن اولین فرد صاحب نظری نیست که دیدگاه مردد خود را درباره ایکس باکس گیم پس اظهار می‌دارد اما، تا زمانی آمارها و مدارک اس زمت مایکروسافت منتشر نشود، نمی‌توان اظهار نظر قعطی نمود. آقای اسپنسر چندی پیش اعلام کرده بود هدف از این سرویس نه کسل درآمد، بلکه افزایش تعامل مخاطبان با بازی‌ها است.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “رئیس سابق پلی استیشن معتقد است سرویس Game Pass در دراز مدت نمی‌تواند موفق باشد”

  1. Boog3yMan گفت:

    خواهشا با دقت بیشتری متن ها رو منتشر کنید. چندین و چند اشتباه تایپی در همین سه پاراگراف وجود داشت!

    ۲ ۱