نمایشگر گیمینگ با نرخ نوسازی ۴۸۰ هرتز در راه است

توسط مهتاب جهاندار در ۵ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۷:۱۸

در حال حاضر گیمرها بیشتر از نمایشگرهایی استفاده می‌کنند که نرخ نوسازی بین ۱۲۰ تا ۱۶۵ هرتز دارد. بنابراین تجربه گیم پلی در چنین مانیتورهایی بسیار روان و سریع بوده که لذت بخش است. با دنیای بازی همراه باشید.

برخی از تولیدکنندگان مانیتور تصمیم گرفتند روی نمونه جدیدی کار کنند که از نرخ نوسازی بسیار بالایی برخوردار است. به گزارش TFTCentral، دو شرکت LG.Display و AU Optronics در حال توسعه نمایشگر LCD با نرخ نوسازی ۴۸۰ هرتز هستند.

متاسفانه مشخص نیست چنین نمایشگری چه زمانی راهی بازار خواهد شد. البته گفته شده ال جی می‌خواهد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ چنین نمایشگری را عرضه دارد. بسیاری از گیمرها به دنبال نمایشگری هستند که حداقل نرخ نوسازی آن ۷۵ هرتز باشد و حداکثر هم به ۱۶۵ هرتز می‌رسد.

به نظر می‌رسد بازیکنان eSports بهترین مانیتورها را داشته باشند که نرخ نوسازی فوق العاده بالایی دارد. بنابراین تجربه بازی Fortnite یا Call of Duty در چنین نمایشگری به شدت هیجان انگیز است.

شاید عمده گیمرها به دنبال نمایشگر ۱۴۴ تا ۱۶۵ هرتز هستند، در حال حاضر مدل‌هایی با نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتز هم وجود دارد. LG.Display یکی از دو شرکتی است که اعلام کرده قصد دارد صفحه نمایش ۴۸۰ هرتز تولید کند. این شرکت اظهار داشت که توسعه در سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود و تولید در اواخر سال ۲۰۲۲ که باعث نمایش این نمایشگر در صنعت گیمینگ خواهد شد. اطلاعات کافی در دست نیست و انتظار داریم شاهد نمایشگر ۲۴ اینچی با پشتیبانی HDR 400 باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: