سونی

مایکل پچر: شرکت نکردن سونی در رویداد E3 اشتباه بزرگی است

توسط امیر جهرمی در ۲۹ تیر ۱۴۰۰ , ۰۰:۰۲

آقای مایکل پچر، یکی از تحلیلگران صنعت بازی‌های ویدئویی اخیرأ گفته است که شرکت نکردن سونی در رویداد گذشته و آینده EA یک اشتباه استراتژیک است. با دنیای بازی همراه باشید.

تا همین چندی پیش، سونی و پلی‌استیشن یکی از بهترین عضوهای E3 بودند. آنها هر ساله در مراسم نقش مهمی را ایفا می‌کردند، به همین دلیل اعلامیه آنها مبنی بر اینکه در سال ۲۰۱۹ در این رویداد حضور نخواهند یافت موجب تعجب بسیاری شد. در همین حال، E3 2020 به دلیل بیماری COVID لغو شد، اما حتی قبل از آن سونی تأیید کرده بود که بازهم در این مراسم شرکت نخواهد کرد. پس از آن، E3 2021 سومین سال متوالی بود که PlayStation در آن حضور نداشت.

در مورد این تصمیم سونی عقاید مختلفی وجود دارد، اما شخصی که کاملاً مخالف این کار سونی است کسی نیست جز مایکل پچر، تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدئویی. در قسمت اخیر Pachter Factor، این تحلیلگر صریحاً افکار خود را درباره این موضوع بیان کرد و گفت که سونی با کنار گذاشتن E3، یک خطای بزرگ استراتژیک مرتکب شده است و پولی که بوسیله شرکت نکردن در این رویداد پس‌انداز می‌کند ارزش این تصمیم را ندارد.

وی گفت: «من فکر می‌کنم سونی مسیر اشتباهی را در پیش گرفته است. آن‌ها با کنار گذاشتن E3 یک خطای بزرگ مرتکب شده‌اند. من فکر می‌کنم که تصمیم آن‌ها اشتباه است و امیدوارم که آنها بی این موضوع پی ببرند و سال آینده بازگردند.»

وی ادامه داد: «ظاهراً شخصی آن‌ها را متقاعد کرده که با عدم شرکت در کنفرانس E3 می‌توانند سالانه ۲۰ میلیون دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. از طرفی فکر می‌کنم عدم حضور آن‌ها در E3 امسال هم یک تصمیم محتاطانه بود. به عقیده‌ی من این حرکت اساساً اشتباه بوده و استراتژی احمقانه‌ای پشت آن است. شما هرگز نمی‌توانید با ۲۰ میلیون دلار این حجم از تمرکز مطبوعات و فرصت بازاریابی را به‌دست بیاورید. رویدادی که توانایی این را دارد تا توجه طرفداران را در این مقیاس بزرگ به یک نقطه متمرکز کند، حقیقتاً قدرت فوق‌العاده‌ای داشته و من فکر می‌کنم کسی که به مدیران آن‌ها توصیه کرده که کنار گذاشتن E3 یک تصمیم منطقی و هوشمندانه است، سخت در اشتباه است.»

پچر در آخر گفت: «به عقیده من سونی با اینکار به بزرگ‌ترین بازنده‌ی عرصه E3 تبدیل شده و باید هرچه زودتر از این خواب بیدار شده و متوجه فرصت بزرگی که برای نمایش برنامه‌های خود از دست داده بشود. آن‌ها بدون شک بازی‌ها و سخت‌افزار بسیار خوب و قدرتمندی دارند و باید از این فرصت‌ برای جلب توجه مخاطبان خود از سراسر جهان استفاده کند. امیدوارم آن‌ها سال ۲۰۲۲ دوباره به E3 برگردند و فعلاً فقط می‌توانیم به این امیدوار باشیم.»

این اولین بار نیست که پچر از تصمیم سونی برای عدم حضور در EA انتقاد می‌کند. در سال ۲۰۱۹، هنگامی که سونی برای اولین بار در E3 شرکت نکرد، وی گفت که آنها احمق هستند که در نمایش حضور نخواهند یافت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: