سیستم عامل Steam Deck

سیستم عامل Steam Deck بر اساس Steam OS پایه ریزی شده‌است

توسط محسن شجاعی در ۲۶ تیر ۱۴۰۰ , ۰۱:۳۸

مطابق اطلاعیه شرکت ولو سیستم عامل Steam Deck یک نسخه خاص و شخصی سازی شده از Steam OS است که ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن از به نحوی طراحی شده‌ که مطلوب‌ترین تجربه ممکن را به مخاطبان این دستگاه ارائه کند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

از شب گذشته و زمانی که شرکت ولو از کامپیوتر دستی Steam Deck رونمایی کرد، جزئیات و اخبار جذاب و هیجان انگیز زیادی درباره این دستگاه منتشر شده‌است. از مشخصات فنی و قیمت دستگاه، قابلیت‌های سخت افزاری و شاید مهم‌‎تر از همه این موارد ویژگی‌های نرم افزاری. ظاهرا سازندگان در این دستگاه ویژگی‌های مربوط به پلتفرم‌ استیم را گنجانده‌است تا بهترین تجربه ممکن را به مخاطبان خود ارائه کند.

سیستم عامل Steam Deck جدیدترین محصول نرم افزاری شرکت ولو است که در واقع یک نسخه ویژه از Steam OS است که به طور خاص برای این کنسول دستی شخصی سازی شده‌است. در واقع در سیستم عامل این دستگاه از قابلیت Proton Layer استفاده شده که باعث می‌شود اکثر بازی‌های موجود در در آرشیو فروشگاه استیم بدون هیچ مشکلی روی Steam Deck اجرا شوند و نیازی نیست سازندگان بازی‌های مذکور هیچ‌گونه تغییر یا بهینه سازی خاصی برای احرای این بازی‌ها روی Steam Deck انجام دهند. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه قابلیت چت تحت پلتفرم استیم، دریافت نوتیفیکیشن‌های مربوط به پروفایل استیم، ذخیره فایل‌ها روی فضای ابری استیم و حضور در Steam Community است.

مشخصا تصمیم ولو مبنی بر استفاده از یک سیستم عامل تحت لینکوس کمی تعجب آور است. هر چند این سیستم عامل در سال‌های اخیر بسیار در حوزه پشتیبانی از بازی‌های ویدیویی پیشرفت کرده‌است اما، همچنان در این زمینه از ویندوز عقب‌تر است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: